PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z 40d - punkty AF



dream catcher
07-12-2008, 00:56
Witam!

Robiąc dzisiaj zdjęcia w Kościele (Mikołajki;) ) Na ekranie 40d pojawił sie komunikat "err99". Wyłączyłem aparat, wyjąłem baterie, włączyłem - wszystko gra.
Przed chwilą zgrałem zdjęcia i chciałem zrobić fote dziewczynie... Zabrałem sie za wybieranie punktów AF i... Problem. Naciskąją cprzycisk wyboru punktów AF, w wizjerze widzę pojedyńcze mignięcie wszystkich prostokącików. Na LCD u góry nic się nie pojawia. Alternatywa. Użycie joysticka. Wybieranie punktów działa.

Podsumowując. Wybieranie punktów AF za pomocą przycisku nie działa z jakiegoś powodu (objawy wymienione wyżej). Natomiast używając joysticka wszystko gra.

Ktoś ma pomysł co mogło się stać? Z góry dzięki za odpowiedź.

MMM
07-12-2008, 01:58
Ktoś ma pomysł co mogło się stać? Z góry dzięki za odpowiedź.
Masz przestawione w CF wybór punktu na "multicontroler direct".
Zastanawiam się czemu tak nie jest ustawione defaultowo, przecież to bez sensu wciskać przycisk a następnie dżojstik, skoro można od razu dżojstikiem.

dream catcher
07-12-2008, 12:45
uhh

są 3 pozycje

normalna
bezpośrednia, sterownikiem
bezpośrednia, pokrętłem

Wybiorę normalną - działa przycisk
Wybiorę sterownikiem - działa joystick
wybiorę pokrętłem - działa pokrętło

Nigdy nie przywiązywałem do tego uwagi, nie wiem co było ustawione na starcie, ale wydaje mi się, że mogłem używać jednocześnie joysticka i przycisku. Jest to możliwe?

Dzięki MMM, chociaż mogłem pierwsze w instrukcję luknąć, ale tak jak pisałem - wydawało mi się, że moglem używać dwóch metod wybierania punk AF. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

werek
07-12-2008, 14:43
niestety nie, jak masz aktywne szybkie wybieranie joystick'iem to przycisk sluzy tylko zeby ustawic automatyczna selekcje punktu AF. podejrzewam ze chodzilo ci o przejscie w tryb wyboru punktu AF za pomoca przycisku i dopiero potem joystick'iem wybor aktywnego.

niby to samo a jednak tak różne :)

dream catcher
07-12-2008, 15:50
Ok, dzięki, wątpliwości rozwiane, zastanawiam się jeszcze czemu pojawił się "err99"... Może to przez temperaturę, (godzinna msza), po mszy Mikołaj, włączyłem aparat, pstryk i "err99"...