PDA

Zobacz pełną wersję : do userów A300...



lucasil
30-05-2004, 14:18
Witam - od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tego cudeńka, fotki wychodzą super ale.... no własnie - zauważyłem pewien mankament... - dziwne ale na zdjęciech na krawędzich (a w prawym górnym rogu szczególnie) tło jest lekko rozmyte. Zaskakuje mnie to tym bardziej, że wystepuje to zjawisko nawet w ramach tego samego planu - tzn centralna czesc tła jest ostra a krawędzie juz lekko mgliste. Czy u Was jest tak samo, taka cecha aparatu czy reklamować?

passive
02-06-2004, 18:59
[glow=yellow:76be716c6b]
witam![/glow:76be716c6b]
Przyznam się ,że z lekkim zdziwieniem :?: doczytałem twojego posta do końca.
Gdyż nigdy nie zwracałem uwagi na takie szczegóły :wink: - a tu proszę - u mnie to sam się dzieje w większości przypadków :x - co prawda przy [L] i potem pomniejszeniuu oraz rozciągnięciu na fullscreena zdjęcia - naprawdę trudno to zauważyć ,ale jednak...

:!: też nie wiem dlaczego tak jest i przyłączam się do prośby o rozwiązanie tego [shadow=violet:76be716c6b]questa[/shadow:76be716c6b] :?

Vitez
02-06-2004, 21:43
Poczytajcie o dystorsjach i winietowaniu... Obiektyw w A300 najwyrazniej nie jest najwyzszych lotow.

http://www.horazy.republika.pl/5.htm

peterpan
05-06-2004, 22:56
To że pojawia sie dystorsja i winietowanie to nie oznacza że obiektyw jest juz od razu "słabych lotów" :) W lustrzankach również występuje taki efekt.Chodzi tutaj raczej o to jak bardzo jest widoczny :)

Vitez
06-06-2004, 14:31
To że pojawia sie dystorsja i winietowanie to nie oznacza że obiektyw jest juz od razu "słabych lotów" :) W lustrzankach również występuje taki efekt.Chodzi tutaj raczej o to jak bardzo jest widoczny :)

W lustrzankach tez sa obiektywy bardziej lub mniej wysokich lotow. W Lkach nie uswiadczysz dystorsji i winietowania. Moj Tamron nie ma aberracji, ostrosc dobra przy pelnej przyslonie, dystorsji nie zauwazylem ale to pewnie dzieki mnoznikowi 1.6x ktory zweza pole widzenia.
Ale popatrz sobie po testach obiektywow ... jednym z punktow jest wlasnie dystorsja i winietowanie i to jest atrybut swiadczacy czy obiektyw jest dobry czy slaby, a na pewno ma wplyw na decyzje kupujacego ktory ma do wyboru kilka obiektywow.
A im bardziej widoczne sa te efekty tym gorszy obiektyw. Dlatego jesli uzytkownicy A300 zauwazaja takie efekty, to znaczy ze jest w tym aparacie slaby obiektyw.