PDA

Zobacz pełną wersję : [amatorek] Córki mojej kilka klatek



Strony : 1 [2]

amatorek
02-07-2012, 12:13
Świetne :-) A można się zapytać gdzie strzelone? Żonkę swą bym zabrał na taką łączkę :]

Na Kaszubach, w okolicach Ostrzyc takich łąk cała masa.

amatorek
02-07-2012, 18:14
Świetne :-) A można się zapytać gdzie strzelone? Żonkę swą bym zabrał na taką łączkę :]

Nie co bym ekspertem był, ale ze swej strony to jednak proponuję klasyczną kolację przy świecach i świeżą pościel skropioną lawendą.
Efekt gwarantowany i nie ryzykujesz bliższym spotkaniem z końską muchą czy innym trzmielem.
No ale kto zabroni romantycznym ekscentrykom. ;)

amatorek
16-07-2012, 18:59
Jak zwykle Canon z 135mm i ta sama modelka.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/img341/3748/747987.jpg)



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/2224/2441747.jpg)

karo1511
16-07-2012, 19:45
Piękne zdjęcia i śliczna modelka :)

Manna
17-07-2012, 09:38
Pięknie :)

sphinx
04-08-2012, 09:21
Bardzo ładne, zdjęcia, kadry, kolory super i ten bokeh ze 135 robi robotę :)

amatorek
17-10-2012, 09:43
Witam po kilkumiesięcznej przerwie.
Tym razem fotka kolorowa.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://e-fotek.pl/)

I tym sympatycznym, jesiennym, akcentem chciałbym się pożegnać.
Córa mi wyrosła i jedyny cel posiadania aparatu (uwiecznienie jej dzieciństwa) został spełniony.
Już teraz nie jest łatwo namówić ją do pozowania, więc cały majdan jest na sprzedaż.

ps Gdyby jakiś sympatyczny moderator miał czas to poproszę o zamknięcie już nieużywanego wątku.

Eberloth
17-10-2012, 10:18
Szkoda :( Pomyśl jeszcze... Nowe dziecko zawsze może się przydarzyć ;)

igor58
17-10-2012, 10:19
szkoda...

rysib
18-10-2012, 10:19
I tym sympatycznym, jesiennym, akcentem chciałbym się pożegnać.
Córa mi wyrosła i jedyny cel posiadania aparatu (uwiecznienie jej dzieciństwa) został spełniony.
Już teraz nie jest łatwo namówić ją do pozowania, więc cały majdan jest na sprzedaż.

ps Gdyby jakiś sympatyczny moderator miał czas to poproszę o zamknięcie już nieużywanego wątku.

O zgrozo, człowiek o takim poczuciu estetyki, oku i umiejętnościach obróbki miałby zawiesić aparat na kołku (lub sprzedać). Oglądanie Twoich prac było i jest (a sądzę że i będzie) wielką przyjemnością. W formułowej galerii człowiek/portret jesteś jednym z nielicznych świetnych fotografów, który portretuje rodzinę a nie modelki. Twoje prace stawały w opozycji do twierdzenia że fotografujący rodzinę to słaby fotograf "niedzielny" (a z takim twierdzeniem się tu spotkałem). I teraz miało by się to skończyć - proszę zastanów się, prześpij się z problemem...
PS sądzę że jest tu wielu, którzy z niecierpliwością czekają na Twoje kolejne Zdjęcia.

namoamo
18-10-2012, 10:44
Jesienna deprecha?

janmar
18-10-2012, 10:45
ps Gdyby jakiś sympatyczny moderator miał czas to poproszę o zamknięcie już nieużywanego wątku.


Spoko.Watek jest IMHO przemiły i wartościowy jeśli nawet autor nie będzie się w nim pojawiał,[a mam nadzieję że będzie] :-) . może pomóc innym.
Więc z zamykaniem nie śpieszyłbym się.Tak to już jest że to co stworzymy może służyć nie tylko nam.
Nic nie stoi w miejscu ale i nigdy też tak nie jest że w naszym życiu póki żyjemy nie dzieje się nic.
I w Twoim dziać się będzie bo musi.
Córka już na zawsze ma stworzone przez Ciebie piękne "okno" do swojego wyglądu z przed lat i na pewno to doceni.
A życie idzie dalej i jak w nim się zanurzać bez fotografii ? No jak nie fotografować ?...No jak.....

Wątek poczeka......

amatorek
18-10-2012, 17:29
O zgrozo, człowiek o takim ....


Omg, dzięki w życiu tak nie myślałem i nadal sądzę ze sporo w tym przesady, ale dzięki.
Kto wie może jeszcze kiedyś coś pstryknę?
Póki co szkieł już nie mam a puszka czeka na chętnego.
Może zrobię wątek o tym jak robić takie fotki jak moje, bo wierzcie mi, nie ma w tym wielkiej filozofii.
Taki poradnik łopatologiczny dla niezaawansowanych. Kot wie, może komuś się przyda?

Bart
18-10-2012, 17:53
Na pewno przyda się niejednemu, więc gdyby Ci się chciało, to super.

Eberloth
18-10-2012, 19:19
To poproszę moderatorów o linka do ewentualnego wątku także tutaj, żebyśmy go nie przeoczyli... :)

janmar
18-10-2012, 19:20
Przyda się na pewno,[znam jeden Twój z Nikona.:) ].

igor58
18-10-2012, 20:45
jak prosi o zamknięcie to zamknijcie i po sprawie

tomek s
18-10-2012, 21:32
Oj piękne te Twoje foty, mam nadzieję że jeszcze popstrykasz a Twoje 135L, które właśnie do mnie jedzie wymienisz na np. 85L :wink:
Pozdrawiam

amatorek
18-10-2012, 22:02
Oj piękne te Twoje foty, mam nadzieję że jeszcze popstrykasz a Twoje 135L, które właśnie do mnie jedzie wymienisz na np. 85L :wink:
Pozdrawiam

:) A ja mam nadzieję że będziesz robił lepsze zdjęcia niż ja i szkło się nie zmarnuje.
Wymiana na 85L mi nie grozi, no chyba że stwierdzę iż mi nie potrzebna jedna nerka, ale i wówczas nie bardzo miałbym kogo fotografować.
A wątek zrobię tutaj lepszy niż na N.
Jak tylko się trochę ogarnę z pracą.

jeff.lebowski
19-10-2012, 03:49
Może zrobię wątek o tym jak robić takie fotki jak moje, bo wierzcie mi, nie ma w tym wielkiej filozofii.


Ja rowniez z wielka checia bym taki poradnik przeczytal. Patrzac na Twoje zdjecia nie mam watpliwosci jakie bedzie moje kolejne szkielko... ;)

Bangi
19-10-2012, 11:48
A przypadkiem takiego poradnika nie ma na nikoniarzach?
Chyba go nawet czytałem :)

amatorek
19-10-2012, 12:34
Jak obiecałem tok robię.
Zastanawiałem się czy nie robić osobnego wątku, ale stwierdziłem że nie ma co zaśmiecać forum i będę czasem dopisywał posty tutaj.
Podobny wątek zacząłem kiedyś na innym forum, ale nauczony błędami popełnionymi tam tu ich uniknę, poza tym nie wiem czy wolno podlinkowywać konkurencyjne fora.

Wszystko co poniżej prowadzić będzie do robienia takich fotek jak w tym wątku. Jak się komuś podobają to na pewno po przeczytaniu całości i stosowaniu się do moich wskazówek będzie robił nie gorsze.
A zapewniam że trudności w tym nie mam wielkiej.

Zaczynamy od sprzętu.

Czyli to co tygrysy lubią najbardziej.
Od razu zaznaczam że wszystko co napiszę to czysto subiektywne opinie podparte tylko moim doświadczeniem.
Nie kończyłem żadnej szkoły, kursu, ani nie przeczytałem jednej nawet książki o fotografii, więc moich rad nie koniecznie należy się sztywno trzymać, a czasem wręcz należy je pomijać.

Co do sprzętu to temat jest krótki stosunkowo. Czyli odwrotnie niż ogniskowe których używam.
Maluchy, jak każde niedorozwinięte stworzonka, są z natury wyjątkowo płochliwe, więc podchodzenie do nich z wielką puchą przy twarzy i np 17-50mm powoduje u nich w najlepszym wypadku paraliż i zanik naturalnej mimiki twarzy. A w najgorszym wycie i ucieczkę w ramiona mamusi.
Tak więc minimum co potrzebujemy to zoom 70-300, a maksimum 70-200/2.8.
Pomiędzy szkłami powyższymi jest cała mas "stałek", które mają tą przygniatającą zaletę w stosunku do zoomów, że (najczęściej) są jasne, lub bardzo jasne. I co za tym idzie dają nam kapitalny bokeh tak lubiany przez większość fotografów.
Nie wspominając o tym że różnica między 2.8 a 1.4 to cztery działki przesłony, czyli krótkie czasy w słabym świetle co się bardzo często przydaje.
Czyli że nimi będziemy robili dużo lepsze fotki niż zoomem 70-300 np?Na pewno nie. Często wręcz przeciwnie bo początkującym fotografom stałki raczej przeszkadzają niz pomagają w fotografii ze względu na małą uniwersalność i papierową GO na pełnym otworze, i co za tym idzie problemami z trafieniem z ostrością.
I dlatego polecam różnego rodzaju 70-200/2.8 czy to Tamrona, czy Sigmy, czy Canona w zależności na co kto ma ochotę i na co kogo stać.

Do tego puszka oczywiście. Tu moim głównym kryterium jest praca AF w trybie ciągłym i ilość punktów pomiaru ostrości.
Czyli jaka? Tu każdy musi sobie odpowiedzieć sam, ja mogę tylko zdecydowanie odradzić 5D (obie pierwsze wersje) żółtych, bo akurat w tym wypadku mówienie o jakimkolwiek autofokusie jest zwyczajnie nadużyciem.
Co do innych się nie wypowiadam, bo sam puszek w życiu miałem raptem 4, ale stron z testami każdy znajdzie sobie bez liku.

Gdybym sam kupował zestaw dla np. dobrego kolegi któremu sie właśnie urodziło dziecko to szukał bym 20/30D z bezsilnikowym 70-200/2.8 Tamrona, lub 80-200/2.8 Tokiny moim faworytem. Całość 2500-3500zł.
I to w zupełności wystarczy do robienia takich fotek jak moje.
Jasne że jak kogoś stać to niech bierze jakieś reporterskie puszki z serii 1D,( tam praca AF to czysta przyjemność, co nie oznacza bynajmniej ze 100% celność) ale w takiej fotografii jak moja to zwyczajny przerost formy nad treścią. Co najwyżej można zaszpanować kolegom .;)
Bo bądźmy szczerzy my faceci jesteśmy straszliwymi gadżeciarzami i posiadanie nowych błyszczących elektronicznych cacek kręci nas jak mało co. To chyba coś w genach i z tego co zauważam nieuleczalne raczej ale mniejsza z tym. ;)
W każdym razie mimo że fajnie się wygląda z 5D i 50L na ramieniu to zapewniam że większości zdjęć z tego wątku takim zestawem by się nie zrobiło.

I tyle. Wszelkie filtry, statywy i inne foto-duperele możemy sobie darować i zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na lody dla dzieciaka, lub buty dla żony która to okaże się niezbędna w dalszej części tekstu.
O tym co naważniejsze jednak później.[/U][/SIZE][/SIZE]

jeff.lebowski
19-10-2012, 16:07
Nie wspomniales o 135L a wydaje mi sie, ze to wlasnie tym szkielkiem robiles wiekszosc swoich zdjec opublikowanych tutaj?

Co do puszek, mozesz napisac jaka Ty posiadales / posiadasz?

igor58
19-10-2012, 16:10
a słynny bokeh, rawy, pluginy Nik?
Nic o tym?

amatorek
19-10-2012, 19:15
Nie wspomniales o 135L a wydaje mi sie, ze to wlasnie tym szkielkiem robiles wiekszosc swoich zdjec opublikowanych tutaj?

Co do puszek, mozesz napisac jaka Ty posiadales / posiadasz?

Nie, na pewno nie większość tylko z ostatnich dwóch lat. Czyli dużo mniej niż połowa.

Przez większość mojego foto-życia były to Nikony d70-200-700(króciutko) , a potem od razu 1DmkIII.
Te miałem na własność, ale część fotek jest robiona różnymi innymi jak mi ktoś akurat pożyczył.

jeff.lebowski
21-10-2012, 18:38
A jakies wskazowki odnosnie ustawien aparatu jakie najczesciej stosowales? Kilka slow odnosnie wolania RAW'a? Podpowiedzi jak poustawiac suwaczki w Photoshopie? Thank you from the mountain... ;)

Kwapiszon
27-12-2012, 11:59
Takie rozmycie, to element baśniowy w fotografii.

kamifoto
30-12-2012, 12:17
Piękne wejście! Pierwsze zdjęcie mnie oczarowało a następne utwierdziły w tym :) Wiesz co mi się podoba w tych zdjęciach najbardziej? Bo to że są piękne kolory, obróbka, dobre szkło i prześliczna modelka to już wiesz... w tych zdjęciach jest ogromne uczucie :)

kololovanka
08-01-2013, 02:54
Piękne wejście! Pierwsze zdjęcie mnie oczarowało a następne utwierdziły w tym :) Wiesz co mi się podoba w tych zdjęciach najbardziej? Bo to że są piękne kolory, obróbka, dobre szkło i prześliczna modelka to już wiesz... w tych zdjęciach jest ogromne uczucie :)
dwiema łapkami mogę się podpisać pod tą opinią :) w ogóle mamusiowo/tatusiowe fotki zawsze są jakieś takie...rozczulające :) cudo!

checiu
15-01-2013, 17:49
trafiłem tu przez janmar'a - przypadkiem. Ale jakie miłe spędzenie ostatniej 30 min. Dużo bardzo dobrych fotografii. Fotografii zrobionych przez prawdziwego AMATORA (wedle słownika osoby lubującej się w swoim zajęciu, a nie obecnie przypisywanego negatywnego określenia). Widać tu dobre oko, wyczucie chwili, więź ojca i córki. Szkoda, że postanowiłeś odwiesić aparat na półkę. Ale mam nadzieję, że tu wrócisz. I nie jednemu umilisz chwile spędzone na oglądaniu Twoich prac.
pozdrawiam.