PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki rozmiar zdjęć na rzutnik jeśli format video ...



Paenka
29-11-2008, 17:30
Mam do zrobienia prezentację i robię ją w Windows Movie Maker.
W tym programie ustawiony jest "fabryczny" rozmiar wyjściowy pliku .avi na 768x576 pikseli i nei da się tego zmienić.
Rzutnik, na którym będzie wyświetlana ta prezentacja ma na dłuższym boku 1500 pikseli.

Moje pytanie:
Jak mam obrobić zdjęcie, do jakich rozmiarów aby wyświetlany film był "ok" w sensie, nie był mydlany itp. Mam ustawiać na te 1500 pikseli (krotszego boku nie pamietam ale cos chyba 1040? :P nei znam się na tych formatach) czy obrobić względem pliku .avi?

arturs
29-11-2008, 17:55
dwa pytania ppomocnicze:
1. jaką prezentację robisz że robisz ją w tym... no w tym co robisz ;) - impress z OO albo power point chyba lepiej się nadadzą..
2. Przez jakie złącze będziesz podłączać rzutnik.. ta rozdielczość w WMM jest taka bo to pełny PAL - jakbyś nagrała to na DVD i ze stacjonarnego odtwarzała to by było ok, ale jak będzie to podłączone przez VGA czy coś innego to może być kicha.. rozciąganie gotowego avika to kiepski pomysł..
Jak już musi być w avi to spróbuj coś ULEAD'a albo pinnacle studio - są triale 30 dniowe - o wiele więcej parametrów do ustawienia i możliwości eksportu..

Paenka
29-11-2008, 18:00
Normalną prezentację połączenie obrazów z dźwiękiem (obrayz muszą wchodzić w odpowiednim momencie ścieżki dźwiękowej a na obrazy jeszcze przechodzą przez jakieś tam różne efekty i jeszcze po tym latają napisy różne).
Dlatego robię w tym programie ponieważ nie znam się na innych programach i mam go na komputerze, do tego jest bardzo prosty w obsłudze :D (power point uważam, że ciężko będzie zaimplementować do tego rodzaju projektu...)

Nie wiem jak to będzie odtwarzane w tym sęk :( tzn podejrzewam, że komputer będzie podłączony pod rzutnik. Czy to ma znaczenie, jeśli nagram go prosto na płytę dvd a np na pendrive mimo, że będą to te same rozmiary obrazu?

Merde
29-11-2008, 18:35
Mam do zrobienia prezentację i robię ją w Windows Movie Maker.
W tym programie ustawiony jest "fabryczny" rozmiar wyjściowy pliku .avi na 768x576 pikseli i nei da się tego zmienić.
Rzutnik, na którym będzie wyświetlana ta prezentacja ma na dłuższym boku 1500 pikseli.

Jesteś pewna tych 1500 px? Jeśli ma proporcje panoramiczne, to powinno być albo 1280x720 względnie 1280x800 (HD Ready), albo 1944x1080 (Full HD).

Paenka
29-11-2008, 19:33
Tak mi powiedział ten co obsługuję ten rzutnik ..to jest chyba jakiś epsonowski rzutnik

ale chyba rzeczywiśćie najrozsądniej będzie chyba użyć standardu no nie? 1280 chyba styknie co?