PDA

Zobacz pełną wersję : [ceszka] Eldoka



ceszka
25-11-2008, 19:13
1. 50mm/2.2 ISO1600 1/200s

https://canon-board.info/imgimported/2008/11/f75c73d091c14527-1.jpg
źródło (http://images39.fotosik.pl/33/f75c73d091c14527.jpg)

Mellan
25-11-2008, 20:25
Przepraszam... i to już wszystko na temat?
Trzy przepały i plecy jakiegoś wokalisty?

DonBolano
25-11-2008, 20:34
A ostrosc w okolicach ucha chyba jest..

ceszka
25-11-2008, 20:59
ok, Eldoka - członek grupy Grammatik, jak też solowy wykonawca, dla niewtajemniczonych.
Szczecin, klub Słowianin, 22.11.2008r. - jeden z 4 koncertów promujących nową płytę "Nie pytaj o nią"
3 przepały, nie zauważyłem, ale już widzę.
było dość ciemno, artysta poprosił o zgaszenie części świateł, dlatego też wybrałem taką a nie inną czułość. Mniej poruszone, kosztem szumu.
Koncert bajka :D
jest jeszcze ucho, nos, ręka i majk :)

Vitez
26-11-2008, 02:04
Ale naprawdę zrobiłeś tylko jedno zdjęcie?
Albo naprawdę to właśnie zdjęcie, które pokazałeś jest najlepsze z tych, które zrobiłeś?

Bo jeśli tak to... wygląda bardziej że chciałeś przyszpanować że byłeś "fotografem na koncercie Eldoki" niż żebyś naprawdę chciał jakieś zdjęcie nam pokazać :roll: .

ceszka
26-11-2008, 10:32
zrobilem wiecej. wiadomo. na razie wrzucilem te ze wzgledu na obecnosc na nim samego Eldoki i publiki. szpan czy nie szpan. nie obchodzi mnie to. ale dodam wiecej. od paru dni taki mexyk w pracy ze nie mam sily ma monitor patrzec jak do domu wracam. cierpliwosci. a teraz jestem w pracy i widze ze kolor wyglada tu calkiem inaczej niz u mnie na lapku - tu przesadzony mocno ;/

sXe
26-11-2008, 12:01
Uwielbiam zdjecia koncertowe. Zdjecie powinno oddawac atmosfete koncertu, emocje wykonawcy i publiki, integracje miedzy ludzmi... A to nie ukazuje nic z tych rzeczy...
Udowodniles jedynie ze nawet canon'em mozna robic kiepskie zdjecia, albo byles naprawde zmeczony po pracy i opublikowales pierwsze lepsze.
Ogolnie cienizna.
Czekam na wiecem z nadzieja ze beda lepsze.
pozdro

lukaszczecin
26-11-2008, 12:03
heh, nie byłem na tym koncercie, bo akurat kupowałem szkiełka u Towersa :D. Myślę natomiast, że mogłeś zrobić/ wrzucić jeżeli masz chociaż trochę lepsze kadry, a o ostrości, ekspozycji itp dopiero wtedy będzie coś można pisać.

timo
26-11-2008, 13:07
to moze nie musiales na sile wrzucac jednego zdjecia, jak byles taki zmeczony, tylko poczekac az znadziejsz czas i sile na przejrzenie, wybranie i obrobienie np trzech albo pieciu i dopiero wrzucic?

ceszka
26-11-2008, 15:45
widze ze sporo osób na tym forum ma spore problemy emocjonalne z samymi sobą.

po 1. gdzie jest napisane, ze nie wolno umiescic jednego zdjęcia?
po 2. nabijanie licznika zbędnymi uwagami jest bądź co bądź nie na miejscu, bo widac komu zalezy na liczbie przy ilości postów.

Dziękuję za odpowiedzi Mellanowi i DonBolano, bo są na temat... po prostu. to tyle moi kochani nabijacze postów do was :)

pawelsz
26-11-2008, 15:51
na temat chcesz- proszę:
ujęcie fatalne- z boku i od tyłu, nie rozumiem czemu ISO 1600 czas 1/200 i światełko 2.2 - nie widać, żeby ruch wokalisty był dynamiczny- po co taki krótki czas ? przez to ostrość jest fatalna w dodatku ustawiona na ręcznik na karku.
Czas rzędu 1/60 by wystarczył przy jednocześnie większej głębi ostrości, ew. ostrość ustawiona sensownie np. na mikrofon

sXe
26-11-2008, 16:05
kazdy dozucil swoje 5 groszy i jakbys to zebral do kupy to wiedzial bys glaczego zdjecie wyszlo tak a nie inaczej, dlaczego jest nieciekawe i co moglbys zrobic zeby bylo conajmniej poprawnie.

Ps. A co jest jakas nagroda dla tych co maja duzo postow - nie wydaje mi sie... kazdy wypowiada sie dobrowolnie, poswiecajac na to troche czasu - wiec powinienes to docenic, a nie obrzucac blotem. wrrrr...

Ps2. jak dla mnie mozez nawet opublikowac 1/2 zdjecia - byle by mnie powalilo na podloge (czt. zrobilo dobre wrazenie).

ceszka
26-11-2008, 16:41
nie rzucam błotem, bo nikogo nie obrażam, piszę to co widzę.
pawelsz dzieki, na bank skorzystam z tych trafnych uwag. no!

poza tym myslalem, że to forum posiadaczy Canon'ów, a nie tylko i wyłącznie profesjonalnych fotografów, których każde zdjęcie jest idealne panie sXe :D

lukaszczecin
26-11-2008, 16:56
ceszka, masz rację, że czasem uwagi niektórych są idiotyczne i ludzie czepiają się najmniejszych szczegółów. Nie wiem czemu tak jest, skoro sami wypasionych fot nie strzelają. Natomiast popatrz na te uwagi z przymrużeniem oka i wyciągnij konstruktywne wnioski.

sXe
26-11-2008, 16:57
dobrze wydedukowales :) widzisz tak sie sklada ze myslenie ma kolosalna przyszlosc ;]


i jak napisal przedmowca - nie bierz wszystkiego tak bardzo do siebie - bo nabawisz sie "problemow emocionalnych" - jak niektorzy uzytkownicy tego forum ;)

BeatX
26-11-2008, 17:17
masz jakies nowe zdjecia justyny? ;)

ceszka
26-11-2008, 17:43
to to dopiero na temat :D:D:D
mam - w szufladzie...
wkrótce coś wyląduje na Twojej poczcie :)

giltoniel
27-11-2008, 11:37
ceszka, ale nie ma co się denerwować - naprawdę zdjęcie nie jest najwyższych lotów. Nie bierz tego do siebie tylko zrób/pokaż lepsze. Zdjęcie pokazuje tył głowy wykonawcy i jego plecy. Mogłeś z tej perspektywy pokazać publikę - wystarczyło kadrować trochę w lewo i wziąć ostrość nie na wykonawcę tylko na wiarę pod sceną. A tak mamy to, co mamy.

iREM
27-11-2008, 15:37
masz jakies nowe zdjecia justyny? ;)

To może pochwal się? Może zamiast tego koncertu? ;-)

ceszka
27-11-2008, 16:07
Ciesze się, że w koncu mam pare tych rad apropos tego 1go zdjęcia.
iREM - pomyślimy...