PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry Canon w granicach 500zł



endriuziom
21-11-2008, 21:55
Witam Was serdecznie!
Planuję zakup aparatu cyfrowego, który ma być prezentem dla mojej Ukochanej. Dziewczyna nie miała wielkiego kontaktu z aparatami, więc się nie zna za bardzo, ale też jednocześnie ma ochotę się poznać ;-)
Sam mam Canona A560. Piszę o tym, gdybyście chcieli porównywać poniższe aparaty do czegoś (np. A590 ma gorsze auto, ale lepszy manual or sth.), tu będę miał odniesienie.

Przejdźmy jednak do rzeczy.
:arrow: do wydania mam kwotę ok. 500zł.
:arrow: zastanawiam się nad kupnem jednego z wymienionych aparatów:
-Canon A590-to chyba póki co najlepsza opcja, słyszałem, że robi bardzo ładne zdjęcia na auto, a jednocześnie pozwala dokonywać dużych zmian w manualu, jak w bardziej zaawansowanych aparatach.
-Canon A580-w sumie to po prostu nieco lepsza wersja mojego A560. Więc tu wiem czego się spodziewać. Oglądałem też przykładowe zdjęcia na stonie Canona i były porównywalne z A590.
-Canon A1000
-Canon E1-o tych dwóch (E1 i A1000) praktycznie nic nie wiem. Opłaca się troche dołożyć? czego mogę się spodziewać?
-Canon IXUS 70-trochę starszy, ale słyszałem, że też niezły. Tańszy, ale akurat na cenie mi jakoś strasznie nie zależy. Bardziej na jakości :)
-a może polecacie coś innego w tej cenie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i liczę, że pomożecie mi się zdecydować :-)

PS. A, jeszcze brałem pod uwagę Fuji S1000, ale czytałem, że padaka. No i chyba jest bardziej zaawansowany, jak dla początkującej-być może za bardzo. Może coś i o nim powiecie? Przepraszam, jeśli nietaktem jest pytać o Fuji na forum Canona ;-)
Pozdrawiam!

s..
22-11-2008, 08:42
Powiedzmy sobie szczerze, z tym budzetem i biorac pod uwage to, ze dziewczyna pstrykac bedzie pewnie w trybie "auto", to wydaje mi sie ze raczej nie ma wiekszego znaczenia, co kupisz - jesli dla laski, to wez cos co ladnie wyglada i zajmuje malo miejsca w torebce a jak bedzie mialo jeszcze wbudowany tel. kom. to bedzie juz full wypas :P.

endriuziom
22-11-2008, 11:48
No dzięki, nie pomogłeś mi :P
Po pierwsze-na pewno będzie pstrykać i w auto i w manualu i w trybach tematycznych. Bo samo auto to żadna zabawa.
Po drugie-kompakty to do siebie mają, że z reguły dużo miejsca nie zajmują :P
Po trzecie-nie wiem z jakimi dziewczynami masz kontakt, ale moja nie jest w stylu "bravo girl", i tak jak w telefonie nie ma aparatu tak w aparacie telefonu-nawet gdyby była taka możliwość-mieć nie chce :P

No, to teraz może ktoś, kto chociaż spróbuje mi pomóc? :>

sadaman
22-11-2008, 12:31
No dzięki, nie pomogłeś mi :P
Po pierwsze-na pewno będzie pstrykać i w auto i w manualu i w trybach tematycznych. Bo samo auto to żadna zabawa.
Po drugie-kompakty to do siebie mają, że z reguły dużo miejsca nie zajmują :P
Po trzecie-nie wiem z jakimi dziewczynami masz kontakt, ale moja nie jest w stylu "bravo girl", i tak jak w telefonie nie ma aparatu tak w aparacie telefonu-nawet gdyby była taka możliwość-mieć nie chce :P

No, to teraz może ktoś, kto chociaż spróbuje mi pomóc? :>

Chyba sam sobie odpowiedziałeś:mrgreen:
firstly - Auto, Manual, Tematyka - praktycznie każda małpka posiada takowe funkcje.
secondly - skoro nie zajmują dużo miejsca to w czym problem?
thirdly - hmmm...

Reasumując - cokolwiek kupisz będzie dobrze. Obecna technologia poszła tak do przodu że jakość generowanych zdjęć przez małpki niezależnie od producenta niewiele się różni. Jedynie wygląd może mieć wpływ na decyzje który egzemplarz wybrać. Zatem na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć raczej już sam
Pozdrawiam

PrzemQs
22-11-2008, 12:33
Nie ma dobrego aparatu za 500 złotych ;P Dobry aparat to ja mam ale kosztował nieco więcej...

sadaman
22-11-2008, 12:50
Nie ma dobrego aparatu za 500 złotych ;P Dobry aparat to ja mam ale kosztował nieco więcej...

He, jak piszesz o tym z podpisu...to nawet gdyby kolega miał pieniążki to i tak odpada.
Nie wyobrażam sobie takiego sprzęta w damskiej torebce :mrgreen:

Rjan
22-11-2008, 12:52
Uwaga o sugerowaniu się wyglądem aparatu wcale nie jest taka głupia. No, może należałoby ją tylko uściślić:

Zwróć uwagę na ergonomię (wygodę trzymania, przełączania trybów, wielkość i "jakość" przycisków, dostęp do gniazda usb itp.)
Dlaczego nie wybrać aparatu w ulubionym kolorze (no dobra, nie musi być różowy:-D)?

Jeśli już chcesz porównywać jakość zdjęć to przede wszystkim sugeruj się możliwościami wbudowanej lampki. Z moich obserwacji wynika, że bardzo częste zastosowanie takich aparatów to wszelkiego typu spotkania towarzyskie (większość zdjęć robiona z błyskiem). W dobrych warunkach oświetleniowych większość nowych kompaktów radzi sobie nieźle i praktycznie każdy będzie ok.

Warto zwrócić uwagę na możliwie najszerszy kąt obiektywu. Parę lat temu kompakty bardzo często miały obiektywy zaczynające się powyżej 30 mm (ekwiwalent), a tylko nieliczne w okolicy 28 mm. Jak to wygląda obecnie to nie wiem.

endriuziom
22-11-2008, 12:53
PrzemQs, dzięki, ale nie mam "nieco więcej". Nie musisz się chwalić ile to masz kasy, że stać Cię na "dobry aparat", bo pewnie i tak znajdą się goście, którzy mają "lepsze aparaty" za "nieco więcej" niż Twój ;)

Sadaman, niby masz rację, ale w takim wypadku zastanawia mnie fakt-po co jest tyle modeli, skoro są niemal identyczne?
A może jeszcze inaczej-czym różni się A590 od A1000?

Edit:
Rjan, a dla laika? Który z tych aparatów posiada lepsze parametry? :)

rychu
22-11-2008, 13:10
Matrycą - 8 i 10Mpix. Nie jest to główne kryterium jakości, ale A1000 wydaje się być nowszym modelem, i choć nie jest to regułą - nowsze mają zwylke coś, czego nie posiadali poprzednicy. A590 jest poniżej podanej granicy cenowej (500zł.), a A1000 trochę powyżej. Oba robią ładne zdjęcia. Zoom tylko 4x, ale zwykle wystarcza.

endriuziom
22-11-2008, 13:14
firstly - Auto, Manual, Tematyka - praktycznie każda małpka posiada takowe funkcje.
Tak, wiem. Tylko słyszałem, że A590 ma rozbudowany tryb manualny, nie wiem jak to wygląda w innych aparacikach na jego tle. Bo np. ten w A560 nie ma zbyt wiele do zaoferowania :)

Rychu, dzięki :)
A zdaje się, że E1 i A1000 są niemal identyczne, różnią się głównie wzornictwem. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę :)

sadaman
22-11-2008, 13:27
Tak, wiem. Tylko słyszałem, że A590 ma rozbudowany tryb manualny, nie wiem jak to wygląda w innych aparacikach na jego tle. Bo np. ten w A560 nie ma zbyt wiele do zaoferowania :)

Rychu, dzięki :)
A zdaje się, że E1 i A1000 są niemal identyczne, różnią się głównie wzornictwem. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę :)

A próbowałeś robić porównanie tych modeli na stronie Canona?
http://www.canon.pl/For_Home/Compare_Products/index.asp#

Wybierz PowerShot i wskaż interesujące cię modele.
Różnią się one tak po krótce np:
A1000: większa matryca, mozna używać zdecydowanie krótszych czasów otwarcia migawki (1/6000) konkurent tylko (1/2000)

A590: minimalnie lepsze światło, więcej trybów tematycznych

Więc bardzo prawdopodobne że im dłużej będziesz się rozwodził nad tym który lepszy tym ciężej będzie ci dokonać słusznego wyboru.
Wiesz w sumie nie wiem który z tych dwóch jest nowszą konstrukcją. Jednak jeśli bedziesz miał trudności z wyborem właściwego egzemplarza wtedy może pokieruj się modną ostatnio metodą - jak nie wiesz co wybrać / to wybierz ten nowszy :grin:

endriuziom
22-11-2008, 15:55
Nie wpadłem na to porównanie, dzięki wielkie :)
Wygrywa A590. Przekonały mnie ręczne nastawianie ostrości, nieco dłuższy czas trzymania baterii, kompatybilność z windowsem 2000 (przy kompie mojej dziewczyny nigdy nie wiadomo, czy nie będą musieli wrócić na starszy system ;) ) oraz... cena. Bo jednak prawie 100zł więcej za aparat, który prawie niczym się nie różni to przesada.

Dziękuję wszystkim, a zwłaszcza Sadamanowi za wskazówki i pozdrawiam!

nagor
23-11-2008, 03:31
tu mowa o C ale ja bym zaproponował jakis starszy (roczny czy dwu) model panasonica taki z 10x zoom
ma dobry manual troche trybów is'a i jest mały!!
nie ma rozpoznawania ****, (czyt twarzy) ani szczerzenia sie (usmiechu) i robi dobre jakościowo zdjęcia i jest w twojej granicy czasem w promocjach można za 500 złapać go z karta i pokrowcem lub bateriami.
poleciłem go 2 osoba i są naprawde z nich zadowolone bo jest do wszystkiego

jak bys miał problemm z modelem daj znać cos się poszuka.

endriuziom
23-11-2008, 03:40
Nagor, przejrzałem allegro, ale nie znalazłem takich. Z 10x zoomem są co prawda lumixy, ale za co najmniej 599zł, a taki mnie nie urządza.
Jakbyś coś znalazł to chętnie się zastanowię :)
Byłbym też wdzięczny za jakieś przykładowe zdjęcie wykonane czymś takim :)

nagor
23-11-2008, 22:54
chodziło mi o którys lumix TZ ale teraz one ponad 650 pln sa!! chyba wysokidolar podniósl ceny..

jeszcze sie upewnie i poprawie model na dokładny

a jednak inny model

DMC-LZ7 i on ma 6 zoom i jakiś czas temu za 500 był z kartą 1Gb, pokrowcem, aku. teraz golas ok 660.. :/
eh ten dolar.

bierhoff
23-11-2008, 23:01
lumiksy osobiście polecić mogę (w przybliżeniu połowa rodziny ich używa), podobnie jak i kompakty najkona (z dokładnością do dx druga połowa rodziny z nich korzysta).
w Canonie - osobiście serię A bym sobie odpuścił. ixusy - a i owszem (to pozostałe dx z rodziny, to właśnie ixusy).

mamut9
23-11-2008, 23:14
Witam Was serdecznie!
-Canon A590-to chyba póki co najlepsza opcja, słyszałem, że robi bardzo ładne zdjęcia na auto, a jednocześnie pozwala dokonywać dużych zmian w manualu, jak w bardziej zaawansowanych aparatach.


Myśle, że tak, ja kupiłem go w maju 2008 mojej Mamie, ktorej fotografowanie lustrzanką nie jest obce:-D, jest bardzo zadowolona, z jakości zdjęć , a sprzęt nieco łatwiej mieć ze sobą:-D
Moim zdaniem A1000 - nie oferuje nic nowego w zakresie jakości zdjęć
IMHO A590:mrgreen:

lukaszczecin
24-11-2008, 11:24
Canon w tej kwocie nic interesującego nie oferuje, mama kupila ixusa 82, ale to takie pstrykadełko, ale jej wystarcza... Jeżeli natomiast rozważasz inną firmę to coś się znajdzie :D

mate00sh
24-11-2008, 11:29
Ja mogę polecić z czystym sercem A590. Jak na tanią małpkę na prawdę ma duże możliwości i moim zdaniem całkiem zadowalającą jakość.

endriuziom
25-11-2008, 14:31
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
Wczoraj zamówiłem A590.

czarny1978
02-12-2008, 23:26
za taką cenę to tylko 300D same body jakiegoś Kita i niech szaleje

zombie007
02-12-2008, 23:33
Zajrzyj tu: http://www.dpreview.com/reviews/Q408budgetgroup/
Dla damskiej torebki, to chyba coś mniejszego niż A590...

endriuziom
04-12-2008, 16:01
Już dałem prezent, ucieszyła się bardzo :) Aparacik robi ładne zdjęcia i ma fajne funkcje. A zombie007-chyba dawno nie widziałeś kobiecej torebki, te torby są megapojemne ;D

dzięki wszystkim jeszcze raz za pomoc, temat chyba do zamknięcia :)