PDA

Zobacz pełną wersję : ChDK SX100IS Problem - Filmy - Wlacza Sie Podczas Nagrywania



chory0
21-11-2008, 14:23
Posiadam nowy firmware CHDK i gdy nagrywam filmy czasami wszystko jest ok a czasami, po kilku lub kilkunastu sekundach aparat sie wylacza i nie zapisuje filmu. Dzieje sie tez tak przy nacisnieciu migawki do polowy (nie zawsze) lub przy probie zakonczenia nagrywania. Jest to bardzo uciazliwe jak chce sie uchwycic niektore chwile. Np Gola na Meczu Polska - Irlandia :)) . Zdarza sie jednak ze nagra caly nawet dlugi film bez problemu. Czasem w czasie nargywania pojawia sie czerwony wykrzyknik, ktory nie wiem co oznacza. Jesli jest jakis sposob na naprawe to prosze o porade.

Pozdrawiam

chory0
06-12-2008, 13:25
Posiadam nowy firmware CHDK i gdy nagrywam filmy czasami wszystko jest ok a czasami, po kilku lub kilkunastu sekundach aparat sie wylacza i nie zapisuje filmu. Dzieje sie tez tak przy nacisnieciu migawki do polowy (nie zawsze) lub przy probie zakonczenia nagrywania. Jest to bardzo uciazliwe jak chce sie uchwycic niektore chwile. Np Gola na Meczu Polska - Irlandia :)) . Zdarza sie jednak ze nagra caly nawet dlugi film bez problemu. Czasem w czasie nargywania pojawia sie czerwony wykrzyknik, ktory nie wiem co oznacza. Jesli jest jakis sposob na naprawe to prosze o porade.

Pozdrawiam

|Nikt nie mial podobnego problemu??

Juriko
06-12-2008, 18:46
|Nikt nie mial podobnego problemu??
Trudno powiedzieć.
Przydałaby się informacja o wersji CHDK i czy na nowych wersjach dalej masz tak samo. Ciekawe też jest, czy po wyłączeniu CHDK, wspomiany objaw nigdy nie wystąpił.
Na koniec może jeszcze takie drobiazgi jak to, jakiej karty używasz, jaką kompresję ustawiłeś w CHDK.
Słowem póki co, to trudno cokolwiek stwierdzić.

Jacek23
06-12-2008, 21:58
Mi sie tak robilo w Fuji na kartach SD Kingston. Po zmianie na SANDISK niema problemu.

chory0
09-12-2008, 20:07
OK. Dzieki za wskazowke Juriko. Problemem byla zbyt duza wartosc jakosci w ustawieniach video. Po zmienieniu z Quality na Birate problemu nie ma. Mam orginalnego Sandiscka III Ultra.