PDA

Zobacz pełną wersję : zakup na ebay.com



slonkaap
25-06-2005, 21:51
Witam serdecznie i mam pytanie,czy ktos moglby powiedziec jak dokonac zakupu w USA na ebay-u i czy ta transakcja jest w miare uczciwa?Mam kolege w Stanach ktory wraca w listopadzie i ma troche czasu.Jest tam u swojej rodziny.Moze oni mogli by zfinalizowac transakcje.Pozdrawiam Slonka

snow
25-06-2005, 22:03
ja kupywałem troche elektroniki tam to płaciłem w Polsce w Wester Union poprzez Money Order. Wydaje mi się że tam ludzie bardziej uczciwi niż w Polsce i mniej kombinują, ale może mi się tylko tak wydaje. Jak narazie zero problemów z zakupami tam. Zazwyczaj wysyłali mi przez pocztę amerykańską. Z DHL'i i innych prywatnych przewoźników z racji kosztów rezygnowałem.

slonkaap
25-06-2005, 22:55
[QUOTE=snow]ja kupywałem troche elektroniki tam to płaciłem w Polsce w Wester Union poprzez Money Order.
Czy przy zakupie na ebay com rowniez nalezy placic clo?

KuchateK
26-06-2005, 01:48
(skasuj te duplikaty postow, opcja w edycji)

Tez nalezy placic clo (w zaleznosci oczywiscie co kupujesz i jak w przepisach, no i oczywiscie czy masz szczescie :) )...

Tranzakcje sa zwykle uczciwe... Widac po komentarzach od kogo sie kupuje.

Najprosciej i najszybciej zaraz obok zakladania konta na e-bay'u zalozyc konto na paypal'u... Calosc zalatwisz nie odchodzac od klawiatury... Money order trzeba isc, wyslac, a to dlugo schodzi ;)

snow
26-06-2005, 09:29
Cła z tego co mi wiadomo na używaną elektronike nie ma, ale dla pewności prosiłem żeby wpisywali niską kwote na paczce lub pisali że prezent. Do jakiejśtam wartości ($50??) nie płaci się cła i tak prosiłem aby sprzedający deklarował.

Co do PayPal to jak kupowałem nie było możliwości rejestracji dla Polaków więc jedynym rozsądnym sposobem płatności była VISA (z raz czy dwa razy płaciłem) albo właśnie Money Order. Wy tam kolego KuchateK macie lepiej bo macie PayPal'a w tym swoim jueseju;-)

Jax
26-06-2005, 12:04
Paypal (https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside) dla Polaków już jest, narazie ograniczony do wysyłania kasy, ale to chyba starczy.

Mutt
24-09-2007, 19:53
Mam pytanie odnośnie paypal. Chcąc zamówić z ebay.com muszę zapłacić w dolarach. Czy ktoś wie jaką prowizję od wymiany pobiera dla sibie pay pal?

dickory dare
24-09-2007, 23:45
Mam pytanie odnośnie paypal. Chcąc zamówić z ebay.com muszę zapłacić w dolarach. Czy ktoś wie jaką prowizję od wymiany pobiera dla sibie pay pal?

z mojego doświadczenia wynika, że żadną. nie ma prowizji.

jedrucha
25-09-2007, 13:55
Mi znajomi parę rzeczy przywozili ze Stanów i ani razu nie zapłaciłem VATu i cła. Co innego w przypadku wysyłki z US do Polski... Tutaj coś o tym jest:
http://canon-board.info/showthread.php?t=8374.html
i tu:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=23771

sebag
25-09-2007, 17:36
Prowizji nie pobierają, wszystko jest dokłądnie opisane na polskiej stronie paypal, Polacy kasę też mogą otrzymywać - są różne opcje kont.

kogut
25-09-2007, 20:47
Wracając do doliczania cła i vat'u. W niedługim czasie będę sprowadzał z usa szkło (znając moje szczęście, obciążą mnie wszystkimi możliwymi dopłatami:)), natomiast w paczce będzie jeszcze trochę "drobnicy" - karty, kable itp., o jednostkowej wartości <100 $. Wiecie czy UC dolicza podatek od łącznej wartości paczki (+ przesyłka), czy od poszczególnych przedmiotów wymienionych na fakturze? Dodam tylko, że paczka będzie szła DHL'em lub inszym Ups'em, bo nie ma mi kto tego przywieźć..

pepe_b
26-09-2007, 02:07
doliczają cło i vat niestety od całości - włącznie z przesyłką - szarpałem się z nimi o to, bo nie widzę logicznego uzasadnienia, ale takie są przepisy... i nie napiszę co o tym myślę...

pozdrawiam
Piotr

kogut
26-09-2007, 02:45
Dzięki wielkie. Niestety spodziewałem się tego, znając logikę naszych genialnych ustawodawców... Ehh..