PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwisko autora w EXIF



ArekLodzPl
20-11-2008, 16:41
Mam pytanie czy w Canonie 20D można zapisać imię i nazwisko autora, tak aby później pojawiała się taka informacja w EXIF-ie. Jeśli to możliwe proszę o podpowiedź jak to zrobić.

Ciosna
20-11-2008, 16:58
Mam pytanie czy w Canonie 20D można zapisać imię i nazwisko autora, tak aby później pojawiała się taka informacja w EXIF-ie. Jeśli to możliwe proszę o podpowiedź jak to zrobić.

Jak się wprowadzi te dane w programie "EOS Utility" to będą widoczne tylko w ZoomBrowser, DPP, ale pod Windowsem nie będą widoczne. Jak Ci zależy, aby widoczne było pod Windowsem użyj programu "Exifer"- wpisuje się w odpowiedniej zakładce tekst i pojawia się dodatkowy wiersz w Exifie "Prawa autorskie ... ". Nie wiem czy to jedyny sposób, ale Ja z niego korzystam

arturs
20-11-2008, 17:21
Trzeba użyć programu eos utility - nazwisko będzie widoczne w rawie (i wyciąganych z niego jpgach) i jpgach z aparatu - także w windowsie bez żadnych kombinacji z exiferem..
Jak chcesz więcej opisów w różnych polach to sciągnij sobie ode mnie z www programik "opisywacz" i tam możesz sobie zautomatyzować trochę różnych opisów w formacie exif i iptc..
Parę osób korzysta i na razie są zadowoleni.. programik oczywiście jest free..

MacGyver
20-11-2008, 18:49
http://canon-board.info/showthread.php?t=4820