PDA

Zobacz pełną wersję : Drukowanie



zerolinux
20-11-2008, 12:17
Witam.

Mam pytanko dotyczące wydruków.

Mam 2 drukarki Canona CP720 i IP4600 i wczoraj porównałem wydruk tego samego zdjęcia z obu urządzeń oraz z labu i tak:

- zdjęcie przesyłane kablem z aparatu (S2 IS) na CP720 wyraźnie wpada w czerwień i jest dosyć ciemne,
- to samo zdjęcie drukowane z karty wsadzonej w czytnik w drukarce CP720 jest jaśniejsze (bardziej przypomina rzeczywistość) ale też wpada w czerwień
- to samo zdjęcie wydrukowane poprzez kabel z IP4600 ma przyjemniejsze kolory, jest jaśniejsze ale nie jest to to co w rzeczywistości
- to samo zdjęcie z labu wygląda na najbardziej zbliżone do rzeczywistości poza tym jest całe, zdjęcia z drukarek są poobcinane.


Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego:
- zdjęcia wykonywane aparatem i drukowane na drukarce tego samego producenta się różnią (różnią się nawet w zależności czy drukujemy z karty czy z aparatu)
- jak doprowadzić, żeby całe zdjęcie się wydrukowało na kartce formatu pocztówki notabene dedykowanej do tej drukarki.

Rafał

wojkij
20-11-2008, 12:46
Podejrzewam ze drukarki w trybie automatycznym dość losowo dobierają sobie parametry i profile. To trochę tak jak przy robieniu zdjęć na zielonym kwadracie - chaos jak w, za przeproszeniem, płonącym "salonie masażu";)

Jeśli chcesz utrzymywać w miarę poprawne wydruki to nie zostaje Ci nic innego jak druk z poziomu pc przy wyborze własnych parametrów i profili papieru.

Portal
22-11-2008, 12:50
podlacze sie i zapytam
Czy Hp ma profile (pod windowsa) papierow ktore mozna dolaczyc do innych drukarek ?
Mam drukarke Brother ale drukuje na papierach HP , chetnie w opcji drukarki chcialbym miec profile owych papierow

Tom01
24-11-2008, 11:33
Czy Hp ma profile (pod windowsa) papierow ktore mozna dolaczyc do innych drukarek ?
Mam drukarke Brother ale drukuje na papierach HP , chetnie w opcji drukarki chcialbym miec profile owych papierow

Profil jest opisem zachowania konkretnego egzemplarza drukarki i konkretnej kombinacji atrament/papier. Tylko i wyłącznie wówczas jest jakieś prawdopodobieństwo przewidywalnych wyników.