PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z gripem pod 20d :( srebrny koszyczek zły?



K2_verti
24-06-2005, 22:47
Witam
Znajomy kupił gripa pod 20d ze srebrnym (kolor styków) koszyczkiem na bakterie!!. po zrobieniu zdjęć kilku (max 10) body się wyłącza i pokazuje sie znaczek - zero baterii i nie chce działąć licznik zdjęć :(
Po włożeniu tych samych akumulatorów do innego 20d - tym razem koszyczek ze złotymi stykami - wszystko chodzi ok i apart może robić, robić i .... robić fotki (sporo). Mieliście podobne problemy - pytam się, bo zostało to przetestowane na 2 modelach 20, dwóch batery pakach i dwóch kompletach aku (2500) =12 sztuk.
Czytałem coś niecoś o waszych opniach z 2004 i nieznalazłem za dużo.

KuchateK
24-06-2005, 23:14
To jest wlasnie jeden z problemow z wadliwymi gripami, do czego zreszta Canon sie przyznal ostatnio... Pomaga wysylka gripa do serwisu... Naprawa jest darmowa...

Pszczola
25-06-2005, 08:27
W takich sytuacjach (brac srebro czy zloto) to trzeba sluchac porad mojej NzZ. Jak jestesmy od czasu do czasu u jubilera to malzonka nigdy nie ma dylematu - "zloto kochanie, zloto, zadne srebro..." ;-) -> srebry koszyczek zly, zloty dobry ;-)

Jac
25-06-2005, 15:20
ZTCMW to jest wina baterii a nie gripa...znajomy ma nowe akku czy juz jakis czas uzywal?

K2_verti
25-06-2005, 23:14
ZTCMW to jest wina baterii a nie gripa...znajomy ma nowe akku czy juz jakis czas uzywal?
przetestowane na dwóch kompletach raz w jednym raz w drugim - łącznie z 10 prób i zawsze to samo. Na bank jest to wina koszyczków !


> srebrny koszyczek zly, zloty dobry ;-)
pszczola ma rację :mrgreen:

Jac
25-06-2005, 23:43
OK, ja mialem podobnie z nowym akku, tzn mimo pelnego naladowania (pierwszego) bardzo szybko zdechl :-) ale ostatnie 6 mies. jest beproblemowo... stad moja sugestia sprawdzenia z innymi akku... ale skoro bylo sprawdzone to juz wszystko jasne.

pysiek
26-06-2005, 12:34
Tak na pierwszy rzut oka brzmi to jak problemy z gripem. Moze warto sprawdzic numer seryjny (http://tinyurl.com/aoqqu). Z checia dowiedzialbym sie do jakich doszedles wnioskow. Sam powoli przymierzam sie do zakupu. :?

pozdrawiam, Jarek.

Grzegorz S
18-05-2006, 21:32
To jest wlasnie jeden z problemow z wadliwymi gripami, do czego zreszta Canon sie przyznal ostatnio... Pomaga wysylka gripa do serwisu... Naprawa jest darmowa...A wcale nie jest darmowa! W Warszawie, na Żytniej zażyczyli sobie ode mnie kilkaset złotych. Za darmo - to może w Ameryca wymieniają - stwierdziła obsługa. Fachowiec ocenił, że oprócz wymiany koszyczka, przydałoby się wymienić jeszcze jakąś płytkę za ponad 200 zł.

KuchateK
18-05-2006, 23:40
O ile pamietam na forum byly osoby ktorym naprawiali to za darmo...

Cos mi sie zdaje tym "przydalo by sie plytke zmienic", ze zamiary tego "fachowca" sa raczej takie aby sobie kabze napelnic a nie wykonac to co do niego nalezy.

tdfoto
19-05-2006, 08:54
O ile pamietam na forum byly osoby ktorym naprawiali to za darmo...

Cos mi sie zdaje tym "przydalo by sie plytke zmienic", ze zamiary tego "fachowca" sa raczej takie aby sobie kabze napelnic a nie wykonac to co do niego nalezy.

Warunek był -- jeden -- gwarancja zakupu w Polsce!!! Bez tego - placisz..