PDA

Zobacz pełną wersję : AcdSee 2.5 Pro



swnw
16-11-2008, 15:02
Zupełnie przypadkowo czytając watek o przekłamywaniu kolorów przez Photoshopa i przeglądarki wyświetlające zdjęcia dowiedziałem się, że ACDSee Pro 2.5 ma opcję "Color menagament" co doprowadziło mnie do odkrycia iż odpowiednio ustawiony ACDSee wyświetla zdjęcia dokładnie tak jak Photoshop korzystając z CMS. Zacząłem się przyglądać ACDSee uważniej i zobaczyłem, że wywołuje RAW. Spróbowałem i po pierwszym podejściu okazało się, że rezultat był bardzo podobny do zdjęcia wywołanego CS3, ale ACDSee kosztuje 130 $, a CS3 w Agito np. 4872,00 zł. Jest róznica :). Poszukałem w necie - mało opini, prawie brak fachowych, użytkownicy wypowiadają sie nieśmiało. W Canon Board podobnie.
Co sądzicie o tym programie? Według mnie do wyświetlania i organizacji zdjęć jest znakomity. Do wywoływania RAW dobry, a może nawet bardzo dobry. Cena na poziomie Photoshop Elements, ale organizacja zdjeć na o wiele wyższym poziomie, a obróbka zdjeć na podobnym.

Czekam na głosy opisujące doświadczenia, swnw.

VANT
17-11-2008, 13:42
IMO bardzo dobry i tani program....w nowej wersj dodali możliwość robienia ramek...całekim fajnych.

mor_feusz
17-11-2008, 14:16
Jeden z forumowych kolegow uzywa do katalogowania (sprzet to 1D MK III i 1Ds MK III). Takze jak kmus oddaje zdecia to szubko robi "hurtem" (wiem ze inne oprogramowania tez to potrafia) resize i 800x600 czy jakiekolwiek ladnie leca. Program radzi sobie z RAWami, exportem, dla niego to narzedzie idealne ja kakos sie ni moge przekonac - za niewiele wiecej kupilem Lightroom'a i jakos sie jego trzymam.

laur
17-11-2008, 21:03
Do przeglądania i katalogowania zdjęć używam od dawna AcdSee, jest super! Lightroom jest dla mnie osobiście tak mało intuicyjny i zakręcony że odrzucił mnie po krótkim wypróbowaniu, niby reklamują go że wreszcie napisano program radząc sie fotografów ale ja widocznie jestem inny :-)