PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia miesiąca - Listopad 2008 - WYNIKI!!!



MacGyver
15-11-2008, 20:57
Zapraszam do nadsyłania zdjęć do listopadowej edycji konkursu.
Zostały dwa tygodnie, pierwszą fotografię już mamy.

WYNIKI :arrow: http://www.canon-board.info/showpost.php?p=574481&postcount=47

MacGyver
19-11-2008, 20:01
Jak dotąd dostałem 3 zdjęcia. Zapraszam do nadsyłania kolejnych, zostało niespełna 2 tygodnie :-)

MacGyver
25-11-2008, 10:15
Mamy już 12 zdjęć, nadsyłamy do niedzieli, kto następny ?

ewa_olsztyn
25-11-2008, 10:35
Dobrze, że przypomniałeś, bo bym zapomniała :D

MacGyver
27-11-2008, 14:35
Przypominam, zdjęcia zbieram do 24.00 w niedzielę.

Jacek23
27-11-2008, 17:30
Przypominam, zdjęcia zbieram do 24.00 w niedzielę.

Jakis nowy podzial czasu:)?

MacGyver
27-11-2008, 18:20
Jakis nowy podzial czasu:)?
Niech będzie, do północy :-)

ewa_olsztyn
27-11-2008, 21:40
Czy zdjęcie listopada może być robione na przykład w sierpniu?

MacGyver
27-11-2008, 23:09
Liczy się termin nadesłania. Regulamin nie określa czasu wykonywania.

Selena
27-11-2008, 23:29
Liczy się termin nadesłania. Regulamin nie określa czasu wykonywania.

Pierwszy punkt zasad ogólnych regulaminu chyba mówi co innego:

"Regulamin działu Fotografia Miesiąca

I. Zasady ogólne
1. Fotografia Miesiąca jest konkursem na najlepszą fotografię członków CB w danym miesiącu,"

Przynajmniej ja tak to rozumiem...

BuRton
27-11-2008, 23:30
Liczy się termin nadesłania. Regulamin nie określa czasu wykonywania.

To pięknie :twisted:. Do tego momentu byłem przekonany, że foty mają być wykonane w danym miesiącu bieżącego roku i tylko takie :mad:. W regulaminie nic się nie zmieniło ? Jak go teraz czytam to odnoszę wrażenie, że pisało aby zdjęcia były "świeże".

W sumie to jeszcze lepiej ale fajnym utrudnieniem było by zamieszczanie fot z danego miesiąca :).

Pozdrawiam i dzięki Ewa za pytanie :-D.

MacGyver
27-11-2008, 23:47
W sumie to jeszcze lepiej ale fajnym utrudnieniem było by zamieszczanie fot z danego miesiąca :).

Nigdy nie było takiego zapisu. Data wykonania byłaby w zasadzie nie do sprawdzenia :-)

Selena
27-11-2008, 23:54
A gdzie miejsce na zwykłą ludzką uczciwość ?

Sporo tego typu konkursów na innych forach odbywa się właśnie na takich zasadach i mnie do głowy by nie przyszło, żeby wysłać zdjęcie zrobione w innym terminie.

Widocznie opacznie zrozumiałam, cytowany przeze mnie w poprzednim poście punkt regulaminu...

A więc sięgamy do 'szuflad'...:wink:

BuRton
28-11-2008, 00:29
A gdzie miejsce na zwykłą ludzką uczciwość ?

Sporo tego typu konkursów na innych forach odbywa się właśnie na takich zasadach i mnie do głowy by nie przyszło, żeby wysłać zdjęcie zrobione w innym terminie.

Widocznie opacznie zrozumiałam, cytowany przeze mnie w poprzednim poście punkt regulaminu...

A więc sięgamy do 'szuflad'...:wink:

Uczciwość jest niemodna w tych czasach ;-) (na szczęście nie dla wszystkich).

Zbyt dosłownie interpretowałem pierwszy punkt.

"Wjazd do szuflad" = można zaszaleć :-D . Teraz już wiem skąd te skany ;-) (jednak mało już "kliszaków" w tych czasach).

MacGyver
28-11-2008, 00:39
A gdzie miejsce na zwykłą ludzką uczciwość ?
Sporo tego typu konkursów na innych forach odbywa się właśnie na takich zasadach i mnie do głowy by nie przyszło, żeby wysłać zdjęcie zrobione w innym terminie.

Tobie nie, mnie też nie, jeśli tak by zostało zapisane w regulaminie, ale sprawdzić by tego nie było jak, a zdjęcie noszące wszelkie znamiona plagiatu w jednej z edycji pokazało że nie wszyscy szanują zsady fair-play :-) Teraz to już w zasadzie bez znaczenia, bo konkurs prowadzimy od kilku miesięcy więc kto chciał dać coś z szuflady to zdążył już to zrobić (z resztą nic w tym zdrożnego, bo w myśl regulaminu, wolno).
Prywatnie nie jestem zwolennikiem takiego ograniczenia, jeśli ktoś zrobił ciekawe foto to czy wazne jest kiedy to miało miejsce ?
Co do skanów to nie jest takie ewidentne, wielu forumowiczów wciąż fotografuje aparatami analogowymi (też używam, równolegle z cyfrą).

comatus
28-11-2008, 01:02
Tylko może wyjść, że zdjęciem lipca zostanie fotografia przedstawiająca bałwana (śniegowego) nad Bałtykiem ;)

My Nick
28-11-2008, 08:58
Zgadzam sie zdjęcie listopada zrobione w lipcu. Bezsens.

ewa_olsztyn
28-11-2008, 10:38
Dla mnie nie jest to jasne. Może znaczyć "konkursem w danym miesiącu", "członków CB w danym miesiącu" i "fotografię w danym miesiącu". A gdy nie jest jasne - okolicznik "w danym miesiącu" odnosi się do podmiotu zdania, którym jest "fotografia miesiąca" jako konkurs. A więc - konkurs w danym miesiącu.
Trzeba to sprecyzować.

Vitez
28-11-2008, 14:54
ale sprawdzić by tego nie było jak

Musielibyśmy wprowadzić obowiązek podsyłania RAWów, by w exifie RAWa sprawdzić kiedy wykonane. A wtedy ile pretensji by było "nie wyślę bo mi ukradniecie" :roll: . No i nie każdy umie duży plik wysłać, nie każdemu emailem przejdzie, nie każdy zna serwisy typu wyslijto.pl , sendspace.pl itp . Ja tego nie widzę, choć pewnie mocno bym się zdziwił w edycji listopadowej widząc w pełnym słońcu siatkówkę plażową na ten przykład :twisted: .

sniper88
28-11-2008, 15:30
Ja, podobnie jak niektorzy, rozumialem ze wysyla sie zdjecie zrobione w danym miesiacu... no nic, to szuflady sie otworza;)

comatus
28-11-2008, 16:36
Musielibyśmy wprowadzić obowiązek podsyłania RAWów, by w exifie RAWa sprawdzić kiedy wykonane. (...)

Ale może lepiej postawić na zwykłą uczciwość?? A do tego doprecyzować regulamin.

ewa_olsztyn
28-11-2008, 17:36
Ale może lepiej postawić na zwykłą uczciwość?? A do tego doprecyzować regulamin.

Ja myślę, że gdyby doprecyzować regulamin, to śmiało możemy się zdać na koleżeńską rzetelność i nie wygłupiać się z wysyłaniem rawów, które zresztą też nie wszyscy i nie zawsze produkują.
Dopóki jednak regulamin nie precyzuje - faktycznie zdjęciem listopada może zostać dziewczyna na plaży, w czym zresztą nie widzą problemu - to ma być zdjęcie listopadowe, a nie temat "listopad".
W każdym razie jestem za szeroką interepretacją - zdjęcie listopada to zdjęcie nadesłane w listopadzie - nie stwarza powodów do rozstrząsania, kiedy zostało zrobione.

andres
29-11-2008, 11:15
czy tutaj podobnie jak w Battle mają być zdjęcia nigdzie nie publikowane?

malinowski
29-11-2008, 13:32
Wedlug regulaminu tak. Też nad tym ubolewam :P

andres
29-11-2008, 13:42
Wedlug regulaminu tak. Też nad tym ubolewam :P
co jest totalnie bez sensu bo mało kto trzyma swoje najlepsze shoty na dysku nie pokazując ich nigdzie tylko po to żeby wystawić na CB w FT.

malinowski
29-11-2008, 14:18
Znaczy z drugiej strony zapis regulaminu ma sens bo teoretycznie uniemożliwia identyfikację autora. Ale z drugiej strony kto chce wszytkie strony w stopkach przeglądać i porównywać zdjęcia. Jeśli mogłbym cos zaproponowac to może ograniczyć zakaz nadsyłania zdjęć publikowanych do tych kóre są tylko zaprezentowane na CB. Podanie linka lub miniaturki na forum uniemożliwiałoby zgłaszanie tego zdjęcia do FotMiesiąca. Ale publikacja na swojej stronie lub innej juz nie. To taka moja luźna propozycja.

sniper88
29-11-2008, 16:07
Zrobi sie z tego konkurs na to kto robi lepsze zdjecia. Imo bez sensu, bo wysle ktos dobry zdjecie co miesiac i wygra 12 razy.

MacGyver
30-11-2008, 02:47
Oczywiście mogę wpisać do regulaminu że zdjęcia powinny pochodzić z danego miesiąca, ale wówczas trzeba będzie przesunąć termin nadsyłania na trzeci - piąty dzień miesiąca następnego. Mogę też dopisać że jest mile widziane aby zdjęcia nie były starsze i tyle :-)

P.S. Mam już 16-tu kandydatów na zdjęcie listopada, zostały 22 godziny.

Nol
30-11-2008, 08:59
Dla mnie wprowadzanie obostrzeń na czas wykonania zdjęcia mija się z celem. Jak już ktoś wcześniej napisał nie chodzi tu o zdjęcie w temacie np. "listopad", tylko o wybór zdjęcia, które podoba się użytkownikom w danym miesiącu najbardziej.

Vitez
30-11-2008, 11:56
co jest totalnie bez sensu bo mało kto trzyma swoje najlepsze shoty na dysku nie pokazując ich nigdzie tylko po to żeby wystawić na CB w FT.

Zakładając że:
- ten konkurs to nie nowość, trwa parę miesięcy, jesteś świadomy że takowy istnieje
- wysyłamy zdjęcia robione tylko w danym miesiącu

To co za problem widząc swoje bardzo dobre zdjęcie wstrzymać się z jego publikacją, wysłać na konkurs i dopiero po opublikowaniu wyników opublikować u siebie?

Stanie się tragedia jakaś że to Twoje tak bardzo dobre zdjęcie zostanie opublikowane miesiąc później?

Znasz powiedzenie "cierpliwość jest cnotą" ?

Tak to bywa w przypadku konkursów - albo Ci zależy na wzięciu udziału i wygraniu konkursu albo Ci zależy na pochwaleniu się fotką jak najszybciej :roll: .

djcargo
30-11-2008, 17:46
Faktycznie zdjęciem listopada może zostać dziewczyna na plaży, w czym zresztą nie widzą problemu - to ma być zdjęcie listopadowe, a nie temat "listopad".

Też się zgodzę. Przecież w listopadzie można wybrać się na Kubę, a w lipcu na biegun i fotografować bałwany :]

My Nick
30-11-2008, 17:54
Nie chodzi o treść zdjęcia, jego obróbkę itp ale o czas wykonania. Zaryzykuję stwierdzenie że 99,9% osób z tego forum tak odbierało ten konkurs i nadsyłało zdjęcia z danego miesiąca.

Selena
30-11-2008, 20:59
Oczywiście mogę wpisać do regulaminu że zdjęcia powinny pochodzić z danego miesiąca, ale wówczas trzeba będzie przesunąć termin nadsyłania na trzeci - piąty dzień miesiąca następnego.
Ja jestem zdecydowanie za takim rozwiązaniem.


Zaryzykuję stwierdzenie że 99,9% osób z tego forum tak odbierało ten konkurs i nadsyłało zdjęcia z danego miesiąca.
Też tak uważam.

O ile w regulaminie zapis może nie był doprecyzowany, to w dyskusji w tym wątku zdecydowanie tak:
http://canon-board.info/showthread.php?t=28566&page=6

I stąd mój wniosek (nie wiem czy słuszny:wink:), że każdy kto to czytał nie powinien mieć żadnych wątpliwości...:smile:

MacGyver
01-12-2008, 12:09
Ja jestem zdecydowanie za takim rozwiązaniem.

Pomyślę nad modyfikacją regulaminu i coś Wam zaproponuję. Podjęliśmy działania mające na celu upraszczanie zasad i regulaminów na CB (bo jak wykazała praktyka rozbudowane regulaminy mało kto czyta, tym bardziej ze zrozumieniem, co owocuje licznymi pretensjami i żalami) więc i ten nie może być po zmianach zbyt skomplikowany. Jako że każda zmiana zasad musi mieć swoje vacatio legis to modyfikacja zostanie wprowadzona od edycji styczniowej.

Na konkurs listopadowy napłynęło 21 zdjęć :-)
Ankieta pojawi się w ciągu 48 godzin.

ovi_pl
01-12-2008, 13:38
A dla mnie pomysł z wpisaniem do regulaminu zapisu

Oczywiście mogę wpisać do regulaminu że zdjęcia powinny pochodzić z danego miesiąca, ale wówczas trzeba będzie przesunąć termin nadsyłania na trzeci - piąty dzień miesiąca następnego.
mija się z celem, bo co zrobicie w momencie kiedy wyjedziecie gdzieś w podróż na ponad miesiąc i:
1. nie zdążycie wrócić przed planowanym 3-5 dniem następnego miesiąca?
2. nie będzie możliwości technicznych do wysłania zdjęcia na konkurs w trakcie trwania tej podróży?
IMO jest dobrze jak jest. Po co coś zmieniać jak coś dobrze działa?

Nol
01-12-2008, 17:57
IMO jest dobrze jak jest. Po co coś zmieniać jak coś dobrze działa?

Bo wg niektórych: '99,9% użytkowników forum' właśnie tak rozumie regulamin, że trzeba go zmodyfikowac pod ich wizję.

Zastanawiam się skąd te dane statystyczne biorą - ja w takim razie poprosze o numery nadchodzącego losowania totolotka :)

Vitez
01-12-2008, 19:30
bo co zrobicie w momencie kiedy wyjedziecie gdzieś w podróż na ponad miesiąc

Nie weźmiecie udziału w konkursie, proste. Świat się przez to nie skończy :roll: .

sniper88
01-12-2008, 20:00
co zrobicie w momencie kiedy wyjedziecie gdzieś w podróż na ponad miesiąc i:
1. nie zdążycie wrócić przed planowanym 3-5 dniem następnego miesiąca?
2. nie będzie możliwości technicznych do wysłania zdjęcia na konkurs w trakcie trwania tej podróży?

Zawsze mozesz skorzystac z miejscowej biblioteki/szkoly:p Ja tak zrobilem w te wakacje;) Ad. 2 to masz pecha;)

Selena
01-12-2008, 20:30
Jako że każda zmiana zasad musi mieć swoje vacatio legis to modyfikacja zostanie wprowadzona od edycji styczniowej.

Bardzo słusznie, lepiej dwa razy pomyśleć przed, niż dwa razy zmieniać po ...:smile: :wink:

bo co zrobicie w momencie kiedy wyjedziecie gdzieś w podróż na ponad miesiąc i:
1. nie zdążycie wrócić przed planowanym 3-5 dniem następnego miesiąca?
2. nie będzie możliwości technicznych do wysłania zdjęcia na konkurs w trakcie trwania tej podróży?
IMO jest dobrze jak jest. Po co coś zmieniać jak coś dobrze działa?

Podróż ponad miesiąc ???
Noo...jak będzie tak dobrze, to konkurs (przynajmniej dla mnie) będzie ostatnią rzeczą, jaką się będę wtedy przejmować :mrgreen: :wink:

Chyba jednak nie aż tak dobrze, skoro wątpliwości są...

DonBolano
01-12-2008, 23:38
Oj no.. Nie musi byc miesieczna podroz. Wystarczą wakacje u cioci na wsi :P

coolt
02-12-2008, 00:51
czytajac regulamin, jasne dla mnie było że chodzi o konkurs miesiąca, a nie o zdjecie, które w danym miesiacu było wykonane... jakkolwiek... nie moja brożka. Obojetne mi to... jednakże regulamin dla mnie był jasny pod tym względem. Zresztą... uczciowość uczciowością, ale wątpie zeby wszyscy tego przestrzegali po zmianie regulaminu.

MacGyver
02-12-2008, 01:52
Zapraszam do głosowania

Zdjęcia nr 1 - 7 (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=41143)
Zdjęcia nr 8 - 14 (http://www.canon-board.info/showthread.php?p=567525#post567525)
Zdjęcia nr 15 - 21 (http://www.canon-board.info/showthread.php?p=567524#post567524)


Pamiętaj, głosować należy tylko na jedno zdjęcie spośród wszystkich prezentowanych w trzech wątkach. Oddając głos na kolejne, w innym wątku, zmniejszasz szansę na wygraną tego, które podoba CI się najbardziej

ovi_pl
02-12-2008, 03:15
czytajac regulamin, jasne dla mnie było że chodzi o konkurs miesiąca, a nie o zdjecie

Może niektórzy po prostu mają problem z czytaniem ze zrozumieniem...

My Nick
02-12-2008, 10:08
Dziwne że wielce oświeceni są ci którzy niedawno sie zarejestrowali. Czytając pkt 1 regulaminu można odnieść wrażenie że właśnie chodzi o fotografię wykonaną w danym miesiącu:
1. Fotografia Miesiąca jest konkursem na najlepszą fotografię członków CB w danym miesiącu,

Nol
02-12-2008, 11:50
Dziwne że wielce oświeceni są ci którzy niedawno sie zarejestrowali (...)
1. Fotografia Miesiąca jest konkursem na najlepszą fotografię członków CB w danym miesiącu,

Na najlepszą fotografię w danym miesiącu - czyli konkurs listopadowy, to wybierana jest najlepsza fotografia na ten miesiąc, a nie np. na sierpień. Nie oznacza to najlepszej fotografii wykonanej w listopadzie (co MacGyver wyraźnie podkreślił na początku tego tematu). Znalazłeś gdzieś taki zapis w regulaminie o wykonaniu? A po drugie co ma staż na forum do oświecenia? Rozumiem, że do czytania ze zrozumieniem i rzekomego oświecenia niezbędny jest długi staż forumowy? Ciekawe podejście.

MacGyver
02-12-2008, 12:47
Wymyślę zmiany do regulaminu i około połowy miesiąca poddamy je głosowaniu w ankiecie.
Dyskusję na temat interpretacji istniejących zapisów w tym wątku niniejszym zamykam, ewentualne dalsze posty na ten temat będę wycinał.

MacGyver
16-12-2008, 18:22
Zwycięzcą listopadowej edycji zostaje Parteq, za zdjęcie:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img262.imageshack.us/img262/6894/0411kn1.jpg)

Gratulujemy!

DonBolano
16-12-2008, 18:56
Gratken :)

BuRton
16-12-2008, 19:44
No. To lubię :) . Naturalny portret. Dawno nie było takiej konkurencji. Pewna wygrana !
Gratuluję Ci Bartek.

uzależniony
16-12-2008, 21:43
zasłużone zwycięstwo... :)

Parteq
17-12-2008, 00:09
Dzieki :)

Zawsze miło jest wygrać :):):)

Dzygit-Dublin
17-12-2008, 10:11
Gratulacje Parteq,


Ruda jest boska super fota ,w ogole rude są super choć moja pani w domu się z tym nie zgadza bo nie ruda ahahaha :rolleyes:

DonBolano
17-12-2008, 11:27
Gratulacje Parteq,


Ruda jest boska super fota ,w ogole rude są super choć moja pani w domu się z tym nie zgadza bo nie ruda ahahaha :rolleyes:

Uważaj, bo sobie nagrabisz ;)

comatus
17-12-2008, 16:16
Uważaj, bo sobie nagrabisz ;)

Ale co poradzić? Taka prawda :mrgreen:
Zwycięzcy gratuluję !!!

DonBolano
17-12-2008, 17:39
No wiem, ze prawda ;)