PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia miesiąca - Pażdziernik 2008 - WYNIKI!



MacGyver
15-11-2008, 20:55
Zwycięzcą październikowej edycji Fotografii Miesiąca został Dzygit-Dublin.

Gratulacje!

ewa_olsztyn
15-11-2008, 22:30
MacGyver, podaj wszystkich autorów.... chyba że ktoś sobie zastrzegł anonimowość.

MacGyver
15-11-2008, 22:50
http://www.canon-board.info/announcement.php?f=42&a=16
Pkt III.4.
Nie uczestniczyłem w tworzeniu tego działu, nie pisałem jego regulaminu i nie czuje się upoważniony do wprowadzania innowacji.
Propozycję zmian w zasadach konkursu można zgłaszać tutaj:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=28566
Jeśli chodzi o moje prywatne zdanie to uważam że obecne zasady są dobre, zwycięzca jest tylko jeden ! Jeśli ktoś bardzo chce się pochwalić że zdjęcie które zajęło drugie czy przedostanie miejsce jest jego może je sobie wrzucić w galerię.

ewa_olsztyn
18-11-2008, 11:30
E tam! Ne chodzi mi o przyznawanie miejsc, ale o podanie autorów pozostałych zdjęć w dowolnym porządku. ja jestem na przykład bardzo ciekawa tych autorów...

BuRton
18-11-2008, 15:56
Ja bym dodatkowo chętnie poznał kryteria jakimi kierowali się oceniający zdjęcia. Mało tego a szkoda. Wybory w tym (i nie tylko) konkursie dają mi wiele do myślenia również nad "kondycją" głosujących.

Pozdrawiam Marcin :)

MacGyver
18-11-2008, 16:13
E tam! Ne chodzi mi o przyznawanie miejsc, ale o podanie autorów pozostałych zdjęć w dowolnym porządku. ja jestem na przykład bardzo ciekawa tych autorów...
Zapraszam zatem do podlinkowanego wątku i przeforsowania zmiany w regulaminie :-)

Ja bym dodatkowo chętnie poznał kryteria jakimi kierowali się oceniający zdjęcia. Mało tego a szkoda. Wybory w tym (i nie tylko) konkursie dają mi wiele do myślenia również nad "kondycją" głosujących.

O gustach się nie dyskutuje :-)

gunia1990
18-11-2008, 16:24
Burton ja mogę powiedzieć dlaczego akurat zagłosowałam na to zdjęcie ( bo ono wygrało). Strasznie podoba mi sie jego głębia. Jako jedyne do mnie przemawia

BuRton
18-11-2008, 16:43
Dziękuję Gunia1990 :) . Na takich wypowiedziach również można się uczyć.

Fakt, o gustach się (ponoć) nie dyskutuje ale wymiana poglądów czemu nie ;) .

Dzygit-Dublin
18-11-2008, 17:44
Witam

Ostatnie fota Ferrari jest niezła ,to był salon jakiś czy pokazy aut ??
Za autem Logo firmy bije po oczach ( usunąć w ps je jak i przyciemnić podłogę żeby uzyskać lepsze odbicie auta -ale to tylko moja skromna opinia ) , jestem bardzo ciekaw gdzie to było zrobione.


Pozdrawiam Darek

Nol
18-11-2008, 23:02
Witam

Ostatnie fota Ferrari jest niezła ,to był salon jakiś czy pokazy aut ??

Zdjęcie wykonałem na salonie Geneva Motor Show 2008 w marcu. Jeśli chodzi o logo Ferrari, to fakt - jest dziwne, ale tak wyglądało też w realu. Niestety w chwili robienia tego zdjęcia dopiero zaczynałem się uczyć obróbki i poprawa loga jakoś nie wpadła mi do głowy (zresztą czego to ja się wtedy nie uczyłem, jeśli chodzi o fotografię... :) ). Teraz pewnie podszedł bym do tematu inaczej i chyba tak zrobię - fota na tyle mi się spodobała, że pójdzie na ścianę :) Dziękuję za rady i gratuluję zwycięstwa :)

michalab
18-11-2008, 23:53
Logo nie jest dziwne, tylko dziwnie ujęte - w części zasłonięte przez samochód. Powinno go albo wcale nie być, albo być w całości i "nie dotykać" samochodu.

Dzygit-Dublin
19-11-2008, 09:11
Zdjęcie wykonałem na salonie Geneva Motor Show 2008 w marcu.

Gratuluje imprezy , jak z robieniem zdjęć da się czy trza przeciskać się przez tysiące gapiów??

Co do wygranej Nol to dzięki ale założę się ze jak byś dopieścił fotkę to było by ciężko wygrać.
Moja akurat była zrobiona na co tygodniowej rundzie po knajpach z grupa foto, a raczej jej częścią , z reki iso 1600 35mm na f1,4 .

Pozdrawiam Darek

Paenka
19-11-2008, 18:09
Mnie spodobała się analogowość 1 zdjęcia

analogforever
19-11-2008, 19:01
mi też 1 chyba najbardziej podeszła

Nol
20-11-2008, 19:03
Gratuluje imprezy , jak z robieniem zdjęć da się czy trza przeciskać się przez tysiące gapiów??


To zależy od dnia tygodnia - ja nie miałem alternatywy i byłem tam w niedzielę. Wtedy to jest masakra jeśli chodzi o robienie zdjęć - tylu ludzi w kadrze na raz jeszcze nie miałem :D Trzeba dosłownie polować na chwilowy moment przesunięcia masy ludzkiej, by uchwycić samochód bez nadmiarowych dodatków. W moim wypadku sprawę pogorszył jeszcze fakt, że byłem wtedy chory... Kompletnie nie chciało się zdjęć robić.

Z informacji muflona wynikało, że w trakcie w dni roboczych jest o wiele luźniej.

P.S.
Czasem różnobarwność źródeł światła ostro wkurzała, no i odblaski z reklam/reflektorów i cholera wie czego jeszcze...

Printer
23-11-2008, 23:57
przepraszam za trywialność pytania: gdzie oglądacie wyniki konkursów miesiąca?

My Nick
24-11-2008, 00:15
http://canon-board.info/showthread.php?t=40025