PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 85 1.2 II



Michaex
14-11-2008, 11:02
Witam serdecznie

Zdecydowałem się na zakup 85 1.2 i pojawił się problem - chciałbym porównać kilka egzemplarzy, a jest to okazuje się cokolwiek trudne. Czy znacie w polsce takie miejsce, gdzie możliwa jest taka operacja? Czy kupowaliście w ciemno?

Pozdrawiam
Michał

gietrzy
14-11-2008, 11:10
Czy kupowaliście w ciemno?
Ja kupiłem w ciemno... dwa razy. W przypadku tego szkła sprawa jest prosta: ma być ultra ostro od pełnej dziury (im więcej pikseli tym bardziej widoczne). Żadne tam mgiełki wide open jak na 50/1.4. Zdjęcia na f/5.6 trzeba już oglądać w okularach by nie ranić oczu.
Uważaj na tył bitbula, styki są naklejone na tylną soczewkę i bardzo łatwo coś tam z tyłu spie - miauuu, coś ty kotku chciał ;) - popsuć.
Zanim zgasisz aparat upewnij się, że wkręciłeś (MF) szkło z powrotem.

edit: po tym szkle nie ma odwrotu/półśrodków. Czuj się ostrzeżony!

Michaex
14-11-2008, 11:14
Ja kupiłem w ciemno... dwa razy.

Dwa razy, bo pierwszy okazał się kiepski? :wink:


Zanim zgasisz aparat upewnij się, że wkręciłeś (MF) szkło z powrotem.

?! Będę wdzięczny za objaśnienie troszkę jaśniej.

gietrzy
14-11-2008, 11:18
Dwa razy, bo pierwszy okazał się kiepski? :wink:

Jedynkę kupiłem specjalnie na urodziny kogoś bliskiego. Dwójkę na narodziny, też kogoś bliskiego ;)


?! Będę wdzięczny za objaśnienie troszkę jaśniej.

Ta część obiektywu, która się wsuwa/wysuwa podczas ostrzenia musi być wsunięta z powrotem do obudowy obiektywu zanim zdejmiesz szkło z puszki. Inaczej - jak słyszałem - można coś popsuć :mrgreen:

Michaex
14-11-2008, 11:23
Jedynkę kupiłem specjalnie na urodziny kogoś bliskiego. Dwójkę na narodziny, też kogoś bliskiego ;)

Ufff ;)



Ta część obiektywu, która się wsuwa/wysuwa podczas ostrzenia musi być wsunięta z powrotem do obudowy obiektywu zanim zdejmiesz szkło z puszki. Inaczej - jak słyszałem - można coś popsuć :mrgreen:

Teraz wszystko jasne :mrgreen:

Wielkie dzięki gietrzy!

nowart
14-11-2008, 14:54
Moim zdaniem możesz śmiało brać pierwszą z brzegu sztukę.
Miałem już w rękach kilkanaście sztuk tego szkła i żadne nie odbiegało jakością od pozostałych. To jest naprawdę powtarzalne szkło - w moim przypadku w stu procentach - a nie sądzę, abym miał jakieś wybitne szczęście :)

towersivy
14-11-2008, 15:43
Jesli chodzi o 85L to jedyne co może Cie czekac po zakupie to uzależnienie :), przeleciało mi przez ręce juz sporo tych szkieł i zawsze było oki, bez przebierania i wybierania, sadzac po opiniach kolegów po fachu, jeszcze nikomu zwalona sztuka sie nie trafiła. Zwracaj tylko uwage na tylna soczewke, mam kumpla który podczas wkrecania szkła w korpus zrobił tylnej soczewce akuku :D

gietrzy
14-11-2008, 15:59
podczas wkrecania szkła w korpus zrobił tylnej soczewce akuku :D

Ał-$$-a. Mamy na forum kolegę co się palcem podpisał na tylnej soczewce. 85L zrobiło wrażenie, resztę zrobiły nerwy.

mojalewastopa
14-11-2008, 16:27
Ja pojechalem swojego czasu extremalnie i kupilem w ciemno i na dodatek uzywane szkielko. Na poczatku zjadlem troche nerwow, bo zachowanie obiektywu mnie troche zaskoczylo ( pisalem o tym tutaj: http://canon-board.info/showthread.php?p=473973#post473973 ), na szczescie koledzy mi troche rozjasnili w glowie. Nie zaluje ani pensa wydanego na ten obiektyw. Mysle, ze Cie nie zawiedzie, tak jak mnie nie zawodzi...czego Ci z reszta zycze Drogi Kolego.

amroz
14-11-2008, 16:30
Też w ciemno brałem i jest mega ostry. Naczytałem się wcześniej dużo na jego temat i nie znalazłem zawiedzionych więc mała chyba szansa na wadliwą sztukę.

tomygun
14-11-2008, 17:18
Jesli chodzi o 85L to jedyne co może Cie czekac po zakupie to uzależnienie :), przeleciało mi przez ręce juz sporo tych szkieł i zawsze było oki, bez przebierania i wybierania, sadzac po opiniach kolegów po fachu, jeszcze nikomu zwalona sztuka sie nie trafiła :D

święta prawda :)

mssk
14-11-2008, 18:14
kupiłem używkę i "odpukać" jestem szczęśliwy. to szkło faktycznie uzależnia :)

Michaex
14-11-2008, 23:04
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Obdzwoniłem dzisiaj całą Polskę w poszukiwaniu tego obiektywu, z marnym skutkiem. Jest na allegro, ale poczekam na inne, bardziej dla mnie wiarygodne źródło.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Michał

amroz
15-11-2008, 10:39
polecam sprzedawce Kristopheros z allegro. sprawdzony człowiek!

tataniny
15-11-2008, 11:06
Dobra, nabiję sobie jeden post:lol:. Też kupiłem to szkło w ciemno i wszystko jest OK. Dodam jeszcze tylko, że była to amerykańska używka.

Pozdrawiam - Jacek

renes
15-11-2008, 11:59
A jak u Was z pędkością ostrzenia? Tu chyba najwięcej narzekania, że wolno a niekórzy nawet mówią że mułowato.

Czy obiekty w ruchu dobrze łapie?

MMM
15-11-2008, 12:12
A jak u Was z pędkością ostrzenia? Tu chyba najwięcej narzekania, że wolno a niekórzy nawet mówią że mułowato.
U Nas i u Was jest tak samo wolno bo wszystkie egzemplarze mają identyczny AF.


Czy obiekty w ruchu dobrze łapie?
Fatalnie.

amroz
15-11-2008, 12:50
bo to nie jest obiektyw do ruchu

renes
15-11-2008, 13:30
Także idącej w kościele młodej pary?

MMM
15-11-2008, 13:48
Także idącej w kościele młodej pary?
Na f/1.2 z 5D może być ryzykownie, ale jakieś klatki ostre powinny wyjść :-).

renes
15-11-2008, 14:03
No to niezbyt fajnie - najbardziej klasyczny, żeby nie powiedzieć pożądany podstawowy obiektyw i ogniskowa do slubów z półki profesjonalnej tylko do statecznych ujęć.

mojalewastopa
15-11-2008, 19:35
A jak u Was z pędkością ostrzenia? Tu chyba najwięcej narzekania, że wolno a niekórzy nawet mówią że mułowato.

Czy obiekty w ruchu dobrze łapie?

..hmm obiekty w ruchu..zlapanie pozadanej ostrosci przy uzycia AF to bardziej kwestia przypadku..idaca para to jeszcze nic strasznego..wyzwanie to szalejace dzieciaki..osiwiec mozna ;) ..

gkmrtoip
15-11-2008, 19:40
No to niezbyt fajnie - najbardziej klasyczny, żeby nie powiedzieć pożądany podstawowy obiektyw i ogniskowa do slubów z półki profesjonalnej tylko do statecznych ujęć.

dla tych co potrzebuja szybkiego AF jest wersja f/1.8

towersivy
15-11-2008, 19:43
..idaca para to jeszcze nic strasznego..

Uwierz mi że to tez niezłe wyzwanie dla combo 5D + 85L :D

Pzdr.
tow

mojalewastopa
15-11-2008, 22:25
Uwierz mi że to tez niezłe wyzwanie dla combo 5D + 85L :D

Pzdr.
tow

Mialem oczywiscie na mysli, ze nic strasznego w porownaniu z mloda para.
..tak na marginesie to oby wszyscy mieli do czynienia z takim kombem ;)
:) pozdrawiam

Gringo997
15-11-2008, 23:24
ja co prawda nie bralem w ciemno, bo troche sprzet potestowalem, uzywka od jednego z userow CB... czy jestem zadowolony? to jest wrecz glupie pytanie:D

piotrr
15-11-2008, 23:28
Narzekającym na AF tego magicznego szkiełka proponuję podejrzeć co potrafi przypięte do jedynki.Może widzieliście ale proszę :


http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1029&thread=29518426&page=1

A jak kupić - to 100% u takiego jednego co tu się w ciemnych okularach wypowiada ;) Pozdro Towers