PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy do aparatów cyfrowych - współpraca z analogowymi.



krzaczasty
13-11-2008, 10:47
Witam,

gdyby ktoś mógł mi powiedzieć, jak zachowują się obiektywy skonstruowane specjalnie do współpracy z aparatami cyfrowymi, podpięte do puszek analogowych ? (nie chodzi mi o ekwiwalent ogniskowej itd., tylko o jakość obrazu).
Kiedyś gdzieś słyszałem, że obiektywy do analogowych dają w sumie nie najlepszy efekt z korpusami cyfrowymi, zaś w drugą stronę - cyfrowe podpięte do analoga, są ok. Prawda to ?
Pytam, bo chciałbym podpiąć Sigmę 50 mm f/2.8 EX DG Macro do Canona 5.

gwozdzt
13-11-2008, 11:20
Kiedyś gdzieś słyszałem, że obiektywy do analogowych dają w sumie nie najlepszy efekt z korpusami cyfrowymi, zaś w drugą stronę - cyfrowe podpięte do analoga, są ok. Prawda to ?
Pytam, bo chciałbym podpiąć Sigmę 50 mm f/2.8 EX DG Macro do Canona 5.
wszystko będzie OK.

unikaj tylko obiektywów z pomniejszonym polem obrazowania (Canon EF-S, Sigma DC, Tamron DiII, Tokina DX),

natomiast cała reszta rzekomo cudownie dostosowanych do cyfry (DG, Di,) będzie działać z analogiem prawidłowo; zaś całe to Digital-friendly polega w najlepszym przypadku na dodatkowych powłokach antyrefleksyjnych, a w najgorszym - na marketoleniu*.

* marketolenie - bełkot marketingowy (parafraza pie...lenia).