PDA

Zobacz pełną wersję : 450d źle ostrzy?



sh4de
13-11-2008, 00:26
Witam, mam takie pytanko do właścicieli eosa 450d. Wkrótce zamierzam nabyć ten sprzęcik, jednak czytając opinie na różnych forach, spotkałem się z komentarzami, że w trybie AF 450d potrafi wyostrzyć za obiektem czy też przed obiektem na którym ustawiamy celownik. Czy takie coś ma miejsce?

Z góry dzięki za pomoc i opinie.

Slider
13-11-2008, 00:49
spotkałem się z komentarzami, że w trybie AF 450d potrafi wyostrzyć za obiektem czy też przed obiektem na którym ustawiamy celownik.

Jesli mówisz o FF/BF (Front Focus/Back Focus), to zależy to w głównej mierze od obiektywu, a nie korpusu i to w nich nalezy doszukiwać się wad.

Problem FF/BF pojawia się przeważnie u producentów niezależnych (Sigma, Tamron), w przypadku zestawienia z puszkami Canona ze wskazaniem na Sigmę.

Jeśli obawaiłeś się o jakośc puszki, to raczej nie ma się o co martwić. Możesz smiało kupować, tylko potem w przypadku kupna nowych szkieł powinieneś sprawdzić na swoim korpusie, czy AF dobrze działa..8-)

PrzemQs
13-11-2008, 00:50
hehhe TO NIE ZALEŻY OD TEGO CO ZA MODEL :D jeżeli aparat sam w sobie ma Back lub Front Focus to będzie źle ostrzył (zależny od danego egzemplarza) i nie zależy tez to jedynie od puszki lecz także od obiektywu bo i on możne mieć Front/Back Focus :)

sh4de
13-11-2008, 01:33
Tak właśnie chodziło mi o Front Focus/Back Focus, jeśli to zależy od szkieł to rzeczywiście nie mam co się przejmować, w kitowych canona mam nadzieję, że nie doświadczę tego efektu.

bluncik83
13-11-2008, 09:39
Ja mam 450D z kitem i ostrzy wspaniale ;) Polecam tez aparacik

maciej76
13-11-2008, 11:05
uzywam 450d z kitem i nie zauwazylem takiego zjawiska

sh4de
13-11-2008, 22:04
oky dzięki wam, wątpliwości rozwiane.

Slider
13-11-2008, 22:19
uzywam 450d z kitem i nie zauwazylem takiego zjawiska

Z kitami tego typu wady zdarzają się raczej bardzo rzadko. Problem pojawia się (tak jak mowiłem) dopiero po dokupieniu inych szkieł i to przwaznie tyczy sie producentów niezależnych.

galekeg
14-11-2008, 11:55
Zakręciłem do tego body 24-105 i już od 2 miesięcy nie odpinam

andrewjohn
14-11-2008, 12:10
Potwierdzam.Ja używam od kilku mies.450D z KITem+ z Canon 50 1,8 i zero problemów z ostrzeniem.AF działa OK.Polecam.Jednak jak czytałem na forum o problemach z FF i BF,to wynikaja chyba z nierównej jakości obiektywów canona.Jeżeli ma się pecha ,to można trafić na trefny egzemplarz.

XGrzesX
14-11-2008, 12:44
Ja nie mam dobrego zdania o tym zestawie. Miałem kilka egzemplarzy i wszystkie miały BF. Kontaktowałem się wielokrotnie w tej sprwie z supportem Canona, przesyłałem im zdjęcia testowe i za każdym razem proponowali oddanie aparatu z obiektywem do serwisu w celu kalibracji.

Jago
15-11-2008, 13:07
Mój 450D ostrzy z moimi szkłami szybko i dobrze. Nie zdarzyło mi się, aby AF zbyt długo ustawiał ostrość - nie mówiąc już o niecelnych strzałach. Na manualu jest tak samo, jak na trybie automatycznym. Jeśli dzieje się u kogoś inaczej, to (patrząc na mój przykład) z jego body lub szkłami jest coś nie tak :!:

Mike_Lopezz
15-11-2008, 13:56
W moim egzemplarzu nic takiego nie zauważyłem. Ostrzy rewelacyjnie zarówno z kitem jak i ze stałką Canona. Polecam ten korpus.

Jago
15-11-2008, 15:52
W moim egzemplarzu nic takiego nie zauważyłem. Ostrzy rewelacyjnie zarówno z kitem jak i ze stałką Canona. Polecam ten korpus.


Jak już kupisz oryginalny grip, to daj znać jak Tobie się ostrzy za pomocą spustu do zdjęć w pionie (tak samo rewelacyjnie jak z kitem i stałką). Czy odczuwasz jakieś różnice ostrząc korpusem czy gripem (teoretycznie nie powinno być). Pozdrawiam.

gtr
18-04-2009, 18:45
Mam 450D i na kitówce wszystko ok, bez większych problemów, na 50mm 1.8 też jakoś ich nie widze, natomiast przy Tamronie 70-300 już pojawia się problem... co będe ukrywał mam ff i troche mi to przeszkadza :(
Staram się go korygować ręcznie albo ustawiając AF i nastepnie lekko podejśc do celu ale nie doszedłem jeszcze do perfekcji :)

dj_drops
18-04-2009, 19:38
Mam tak samo z tamronem 55-200, może raczej podobnie - bo celność AF raz jest wzorowa a raz trafia gdzie popadnie albo wcale

noeee
18-04-2009, 19:54
Jak będziesz kupował to zrób sobie szybki test ...
focus chart - na back/front focus ... i po sprawie


sprawne 450d ostrzy jak należy ...

maciej76
18-04-2009, 20:17
mam org grip i nie zauwazylem roznicy w ostrzeniu za pomoca gripa i normalnego supstu

szymura
18-04-2009, 20:30
Często używam z 70-200 f4 L i też rewelacja, nie zaobserwowałem FF/BF. Polecam 450D chodź trochę wolny.

gtr
18-04-2009, 22:09
Jak będziesz kupował to zrób sobie szybki test ...
focus chart - na back/front focus ... i po sprawie


Problem w tym że kupiłem mojego Tamronka przez sklep internetowy, więc nie miałem możliwości przetestowania danego egemplarza wcześniej. Czemu przez neta? Bo mój sklep podniósł cene o 100zł gdy zauwazył że się interesuje tym obiektywem... :|

noeee
19-04-2009, 12:29
Problem w tym że kupiłem mojego Tamronka przez sklep internetowy, więc nie miałem możliwości przetestowania danego egemplarza wcześniej. Czemu przez neta? Bo mój sklep podniósł cene o 100zł gdy zauwazył że się interesuje tym obiektywem... :|

To jeszcze lepiej ...
Przy każdym zakupie przez net masz chyba 10 albo 14 na "przetestowanie" i jeśli coś Ci nie odpowiada masz pełne prawo do oddania zakupu i zwrotu pieniążków bez podania przyczyny ....
Takie obecnie obowiązuje prawo ... -
i dotyczy to wszystkiego nie tylko sprzętu foto ....
lodówki, TV itp ...
dlatego nieraz warto zakupić coś przez net ... nawet z odbiorem osobistym .... bo ma się zawsze dłuższy czas do namysłu
(http://myphotosign.com/szukaj.php)

gtr
19-04-2009, 22:52
To jeszcze lepiej ...
Przy każdym zakupie przez net masz chyba 10 albo 14 na "przetestowanie" i jeśli coś Ci nie odpowiada masz pełne prawo do oddania zakupu i zwrotu pieniążków bez podania przyczyny ....
Takie obecnie obowiązuje prawo ... -
i dotyczy to wszystkiego nie tylko sprzętu foto ....
lodówki, TV itp ...
dlatego nieraz warto zakupić coś przez net ... nawet z odbiorem osobistym .... bo ma się zawsze dłuższy czas do namysłu
(http://myphotosign.com/szukaj.php)

No ok. Faktycznie jest 10 dni... jednak tyczy się to kazdego zakupu wiec nie jest to jakaś super zaleta zakupów w sieci. Jednak jest i pare kruczków... (wsumie to już standard w polskim prawie i ustawach ;p)
np. Jesli zakupiłeś cyfrowe lustro w sklepie to owszem masz możliwość zwrotu towaru i odzyskania pieniedzy do 10dni ale tylko w przypaku gdy m.in. towar nie nosi śladów urzytkowania, (co jest komiczne... w aparatach licznik zdjeć musi wynosić ZERO!)

Najlepiej gdybys go kupił, przyniósł do domu, potrzymał pare dni i oddał w nieotwartym podełku :shock:

Więc, nawet jak kupie sobie nowe lustro, stwierdze po dniu że jest kijowe to... to mam problem bo nie mam prawa go oddać bo zrobiłem juz kilka TESTOWYCH zdjeć :/ (z takimi wymogami spotkałem sie juz w paru sklepach i nie tylko internetowych).

Merauder
21-04-2009, 10:18
No ok. Faktycznie jest 10 dni... jednak tyczy się to kazdego zakupu wiec nie jest to jakaś super zaleta zakupów w sieci. Jednak jest i pare kruczków... (wsumie to już standard w polskim prawie i ustawach ;p) [...]
.
Daj jakiegos linka do tej ustawy, bo z tego co wiem to tyczy sie jedynie sprzedazy wysylkowej.

Jago
21-04-2009, 10:43
.....Bo mój sklep podniósł cene o 100zł gdy zauwazył że się interesuje tym obiektywem... :|

Dobry sklep ;) Ja na Twoim miejscu już bym w nim zakupów nie robił :!:

x-mac
21-04-2009, 10:53
tyczy sie jedynie sprzedazy wysylkowej.

Generalnie tak, ale trochę więcej "prawnego bełkotu" jest w Ustawie (http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0271.htm) z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny - art. 10.
Ze zwrotem w tzw. tradycyjnych sklepach aż tak różowo to chyba nie jest?:-?

Jago - też bym tak zrobił (i zrobiłem) - jak spróbowali zasugerować nagłą zmianę ceny w pewnym sklepie. Nazwy sklepu celowo nie wymieniam, bo może mieli chwilowo słabszy dzień i szkoda psuć im renomę, ale klienta stracili.

szpinczyk
21-04-2009, 12:58
Polecam tą puszkę bardzo , nie mam z nią żadnych problemów typu FF / BF . Jak najbardziej za :-D

XGrzesX
21-04-2009, 21:23
A ja gorąco odradzam ten aparat w połączeniu z obiektywem kitowym. Przetsestowałem 6 takich kompletów i wszystkie miały problem z AF. W końcu kupiłem Nikona D90 z obiektywem 18-105mm i skok jakościowy jest OGROMNY.

Kolekcjoner
21-04-2009, 22:52
A ja gorąco odradzam ten aparat w połączeniu z obiektywem kitowym. Przetsestowałem 6 takich kompletów i wszystkie miały problem z AF. W końcu kupiłem Nikona D90 z obiektywem 18-105mm i skok jakościowy jest OGROMNY.

:lol::lol:
Słaba ta prowokacja.

KuRcZaK
21-04-2009, 23:43
To i może ja jako nowy się wypowiem. Na razie ze 1,5 miecha testuje niestety tylko na kicie ale to dopiero moje początki ale póki co problemów z AF nie było. Siostra cioteczna z taką samą puszką i szkłem chyba 17-200 canona nie mówiła nic o takowym problemie.

XGrzesX
22-04-2009, 04:45
:lol::lol:
Słaba ta prowokacja.
To nie była prowokacja tylko moja dobra rada. Sporo straciłem nerwów z tym 450d ...

pan.kolega
22-04-2009, 05:18
Pamietam Twoje problemy sprzed prawie roku, tam byla cala puszka Pandory: FF/BF, szumy, poruszone zdjecia na statywie, hot piksele, luzy i odglosy w obiektywie itd.

Bardzo podobne problemy miala uzytkownica s.p. AnitaKraft, ktora tez chyba przeszla na Nikona, bo znikla.

Nie zrozum mnie zle; ja nie mam zadnych pretensji do Ciebie, cos tam bylo na rzeczy, kto pyta nie bladzi, tylko nie moglem rozgryzc o co wlasciwie chodzilo. Ciagle nie rozumiem i mnie to gnebi, bo jeden-dwa egzemplarze to a jakze, ale szesc?

Moj 450D z kitem i roznymi innymi slojami dziala bez zarzutu.

Merauder
22-04-2009, 07:51
A ja gorąco odradzam ten aparat w połączeniu z obiektywem kitowym. Przetsestowałem 6 takich kompletów i wszystkie miały problem z AF. W końcu kupiłem Nikona D90 z obiektywem 18-105mm i skok jakościowy jest OGROMNY.
Dawaj przyklady, jakas konforntacja, bo takie slowka nie poparty niczym mozesz sobie wsadzic.

XGrzesX
22-04-2009, 07:56
Pamietam Twoje problemy sprzed prawie roku, tam byla cala puszka Pandory: FF/BF, szumy, poruszone zdjecia na statywie, hot piksele, luzy i odglosy w obiektywie itd.

Bardzo podobne problemy miala uzytkownica s.p. AnitaKraft, ktora tez chyba przeszla na Nikona, bo znikla.

Nie zrozum mnie zle; ja nie mam zadnych pretensji do Ciebie, cos tam bylo na rzeczy, kto pyta nie bladzi, tylko nie moglem rozgryzc o co wlasciwie chodzilo. Ciagle nie rozumiem i mnie to gnebi, bo jeden-dwa egzemplarze to a jakze, ale szesc?

Moj 450D z kitem i roznymi innymi slojami dziala bez zarzutu.

Też mnie to zastanawia co było z tym egzemplarzami które miałem. Może po prostu za dużo oczekiwałem od tego sprzętu. Ale z drugiej strony kontaktowałem się wiele razy z supportem Canona, przesyłałem mi zdjęcia testowe zrobione według ich wytycznych i za każdym razem sugerowali abym zgłosił się do serwisu na kalibrację (dotyczyło to chyba 3 czy 4 aparatów).

Jago
22-04-2009, 09:53
Moj 450D z kitem i roznymi innymi slojami dziala bez zarzutu.

Mój także. Chyba kolega XGrzesX miał w tym przypadku życiowego pecha :?: gdyż w inny racjonalny sposób nie umiem wytłumaczyć jego przypadku :!: Najważniejsze, że jest zadowolony z tego co ma teraz, bo o to w tym wszystkim chodzi :)


:lol::lol:
Słaba ta prowokacja.

Tak się dziwnie składa, że i mi podobne sugestie się nasuwają :!::?:

andrzej3k
23-04-2009, 00:21
Do 450-tki można miec parę drobnych zastrzeżeń ale akurat af działa wzorowo. Używałem przez 7 miesięcy i jedyne "pomyłki" jakie mi się trafiały to użycie af tam gdzie trzeba stosować ostrzenie manualne albo przez podgląd. Trudno mi jednak winić za to aparat (chociaż kusi bo kto bez bicia przyzna się do własnego błędu :) )