PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z migawką 40d



nonac21
12-11-2008, 22:28
Witam
Mam taki problem, kilka dni temu zauważyłem że po naciśnięciu migawki do końca, zdjęcie robi się z opóźnieniem.
Problem tkwi w tym że opóźnienie jest różne, czasami tak jakby dłużej się zawiesił a czasem reaguje po chwili. Oczywiście zdarza się też tak że reaguje od razu:)

Domyślam się że będzie tu coś do naprawy ale chciałbym zapytać w jaki sposób można sprawdzić ilość zrobionych zdjęć, bo jak wiem żywotność migawki w tym modelu to 100 tysięcy.

austar
12-11-2008, 22:32
tu znajdziesz odpowiedz: http://canon-board.info/showthread.php?t=37821

piotrusb
12-11-2008, 22:38
To raczej nie od migawki, bo jak by padła, to byś nie mógł robić zdjęć po prostu. Jak dla mnie to problem jest w spuście migawki, jakieś styki źle są dociśnięte czy coś i dlatego tak działa (miałem ten sam problem całkiem niedawno w 30d) - u mnie wyglądało to tak, jakby spust miał 3 a nie 2 stopnie działania (pierwszy - ostrość, drugi (a tu powinien zrobić zdjęcie) cisza i dopiero mocne dociśnięcie przycisku - fota).

nonac21
12-11-2008, 22:45
Dezięki za linka

prezes81
12-11-2008, 22:47
helo! witam w klubie mam to samo. Własnie sie zastanawiałem nad tym ale na szczescie bardzo zadko sie to zdarza.Miałem tez ciekawa sytuacje wczoraj w górach (Granaty) lampa mi sie zacinała (wbudowana) nie wiem czy to z zimna (mocno tez wiało) czy co ale jaby cos ja blokowało i po chwili wyskakiwał bład, włacz i wyłacz aparat. i tak cały czas, jak ja chciałem uruchomic to cos tam żęziło albo wyskakiwala po chwili albo trzeba bylo wyłaczyc aparat. spotkał sie ktos kiedys z czyms takim???

nonac21
12-11-2008, 22:53
piotrusb - chyba masz rację, zrobiłem test na gripie (w sumie mogłem o tym wcześniej pomyśleć) i okazało się że faktycznie grip strzela bez zarzutu.
i tu mam pytanie do kolegi - czy oddawałeś to do serwisu?

prezes81
12-11-2008, 23:02
nie, nic z tym nie robiłem.

nonac21
12-11-2008, 23:22
ja jednak wolałbym coś z tym zrobić...
lustrzanka działająca w tempie małpki to niezbyt przyjemna sprawka

HenrykG
12-11-2008, 23:26
Spróbuj podmuchać mocno (np. gruszką) wokół spustu - może się zabrudził...

piotrusb
12-11-2008, 23:34
piotrusb - chyba masz rację, zrobiłem test na gripie (w sumie mogłem o tym wcześniej pomyśleć) i okazało się że faktycznie grip strzela bez zarzutu.
i tu mam pytanie do kolegi - czy oddawałeś to do serwisu?

Tak, oddałem na Żytnią.

nonac21
13-11-2008, 00:50
Dzięki za podpowiedzi. Po mojej krótkiej diagnozie stwierdziłem że jednak spust szwankuje.
Przy mocniejszym naciśnięciu spustu działa jak należy, przy niektórych kątach wciskania po prostu nie reaguje.
No cóż - czeka mnie wizyta na żytniej - szkoda że pogwarancyjna:(