PDA

Zobacz pełną wersję : CS3 vs CS4



Jacek23
12-11-2008, 17:27
Witam, czy sa jakies znaczace roznice w tych produktach?
Cena roznia sie dosc znacznie.
Chodzi mi o efekt koncowy po obrobce ,a nie o sposob obslugi programow.
Pozdrawiam

czornyj
12-11-2008, 17:40
Witam, czy sa jakies znaczace roznice w tych produktach?
Cena roznia sie dosc znacznie.
Chodzi mi o efekt koncowy po obrobce ,a nie o sposob obslugi programow.
Pozdrawiam

To proste. Kupując teraz CS3 upgrade do CS4 powinieneś dostać gratis

Jacek23
12-11-2008, 17:53
To proste. Kupując teraz CS3 upgrade do CS4 powinieneś dostać gratis

Ok, wiec jaka wersje powininem kupic?

I nadal pytanie czy CS3 rozni sie znaczaca sposobem odblugi z CS4?
W czym tak naprawde polegaja nowosci w cs4 ?
Nie oczekuje calkowitego porownania, raczej czy roznice sa znaczace ogolnie.

Alde
12-11-2008, 18:47
Ok, wiec jaka wersje powininem kupic?

I nadal pytanie czy CS3 rozni sie znaczaca sposobem odblugi z CS4?
W czym tak naprawde polegaja nowosci w cs4 ?
Nie oczekuje calkowitego porownania, raczej czy roznice sa znaczace ogolnie.

A jaki system masz ? ... dla mnie naprzykład bardzo ważne jest to ze CS4 to 64 bity i na systemie 64 bity mam wiecej pamięci dla aplikacji ... dodatkowo ciekawa jest akceleracja grafiki bo czesto pracuje w wielkimi plikami

Jacek23
12-11-2008, 18:49
A jaki system masz ? ... dla mnie naprzykład bardzo ważne jest to ze CS4 to 64 bity i na systemie 64 bity mam wiecej pamięci dla aplikacji ... dodatkowo ciekawa jest akceleracja grafiki bo czesto pracuje w wielkimi plikami


Vista 32.

Alde
12-11-2008, 18:57
Vista 32.

Content-Aware Scaling tool -> jak dla mnie bomba bo często muszę ręcznie przeskalowywac/dorysowywac zdjęcia

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7891

serav
12-11-2008, 19:04
Lepiej chyba opłaca kupić się CS3. Wczoraj dostałem odpowiedź od Adobe że darmowe uaktualnienie do CS4 będzie mi jak najszybciej wysłane :)

Alde
12-11-2008, 19:22
Lepiej chyba opłaca kupić się CS3. Wczoraj dostałem odpowiedź od Adobe że darmowe uaktualnienie do CS4 będzie mi jak najszybciej wysłane :)

A na pewno teraz opłaca się kupić CS3 zawsze to jakieś 1kpln do przodu tylko "najszybciej wysłane" w wydaniu Adobe podobno niespecjalnie się sprawdza.

fICHU
12-11-2008, 19:35
Po paru dniach zabawy z CS4 mogę powiedzieć, że pewne opcje są fajnie poprawione.
Automatyczne łączenie czy to panoramy, czy też dopasowanie warstw działa dużo lepiej.
Szeroko reklamowane wsparcie GPU dla mnie to bełkot marketingowy przede wszystkim. Tyle mocy procesora się marnuje, a można by to do efektów zaprząc i przeliczeń obrazu. Obracanie dla mnie nieprzydatne. Skalowanie ok... ale chyba można było lepiej.
Pewnie będzie w CS5. Poza tym pewne mechanizmy powodują, że po mojemu pracuje się niekoniecznie wygodniej - to jednak kwestia przyzwyczajeń z dwóch poprzednich wersji.

wojkij
12-11-2008, 19:56
Dylematu to chyba teraz nie ma...

http://cortland.pl/plugins/_newsedit/news/354/index.php

czornyj
12-11-2008, 22:40
Ok, wiec jaka wersje powininem kupic?

I nadal pytanie czy CS3 rozni sie znaczaca sposobem odblugi z CS4?
W czym tak naprawde polegaja nowosci w cs4 ?
Nie oczekuje calkowitego porownania, raczej czy roznice sa znaczace ogolnie.

Jakiejkolwiek wersji teraz nie kupisz, dostaniesz CS4. Tłumaczę ci, że kupując teraz CS3-kę upgrade do CS4 dostaniesz gratis.