PDA

Zobacz pełną wersję : [battle] micles vs mungo : 11 listopada - uroczystości



micles
12-11-2008, 10:22
3 zdjęcia poziome w kolorze i proporcjach boków 3:2.
Bez lokalnych poprawek (typu stemplowanie, maski, ...).
Uzgodniony termin : dzisiejszy wieczór.

mungo
12-11-2008, 20:26
Miało być w końcu cztery, ale skoro trzy, to trzy. Minimalna ilość zdjęć do fotoreportażu. Jestem ciekaw kto wygra! Foty już ślę!

micles
12-11-2008, 20:38
No miało być 3 bo ty chciałeś 3 :D
Zawsze każą wysyłać nieparzyście. Miałem okazję brać udział w ocenianiu zdjęć na jeden konkurs, i prace złożone z parzystej liczby zdjęć od razu odpadały w przedbiegach.

EDIT : wyślę jeszcze raz zdjęcia, bo nie usunąłem exifów :P

EDIT2 : wysłane.

mungo
12-11-2008, 20:56
Micles, nie taki był temat. Temat był: 11 listopada - uroczystości.

MacGyver
12-11-2008, 23:12
Zapraszam do głosowania:
http://canon-board.info/showthread.php?t=40473

mungo
12-11-2008, 23:29
Zapraszamy z Miclesem do komentowania zdjęć i uzasadniania swoich wyborów!:D

Slider
12-11-2008, 23:34
Hmm.. Domyslam się, że sam pomysł zrodził się po 11 listopada.. Ogólnie wszystko trochę na szybko, bez pompy i kameralnie; Czy był to najlepszy materiał na battle'a? tego nie wiem, w każdym razie mój głos poszedł. Tak czy inaczej; gratuluje zdjęć8-)

micles
13-11-2008, 09:32
Pomysł na koleżeńskiego battle'a był już na 1 listopada, ale z powodu żenującego poziomu zdjęć z owego eventu, battle został przełożony na następną okazję. Zapraszamy do pisania coś o zestawach, będzie śmiesznie!

MacGyver
13-11-2008, 09:50
...Zapraszamy do pisania coś o zestawach, będzie śmiesznie!
No dobra, to ja napiszę, tylko nie bierzcie tego do siebie bo będzie wyłącznie o zdjęciach (jestem w tej niekomfortowej sytuacji że wiem które foty czyje).
Zestaw #1 jest moim zdaniem słaby. Przyjęta konwencja nijak nie pasuje mi do święta 11 listopada. Winieta wygląda fatalnie (zupełnie nie rozumiem co autor miał na myśli) a kadry wydają się przypadkowe.
Zestaw #2 mnie nie zachwycił, z uwagi na niedopracowane kadry i może nie najlepiej uchwycone momenty ale jest zdecydowanie ciekawszy i ma jakąś myśl przewodnią - zachowania ludzi podczas uroczystości. Z jednej strony mamy dziarsko maszerujących żołnierzy z drugiej zmęczonych seniorów, a dla uzupełnienia gromadkę w której zaciekawienia miesza się ze znudzeniem.

fret
13-11-2008, 10:00
Feler tego battla polega na tym, że widać po lokalizacji które foty czyje, więc wstrzymam się od głosowania...

pawelsz
13-11-2008, 12:34
Zestaw 1 bez wyrazu i nie wiadomo o co chodzi

Zestaw 2 lepszy, z niego ciekawa fotka 2a z flaga i mała dziewczynka j najlepsza z niego 3ia- ciekawa, 1a słaba

turo1001
13-11-2008, 14:51
Mnie się znacznie bardziej podoba zestaw 2. Uważam że jest świetny ale to pewnie powód moich małych umiejętności. W zestawie numer 1 wydaje mi się ze wdarła się nutka chaosu co by odzwierciedlało ówczesną sytuacje wewnątrz państwa xD

XLesio
13-11-2008, 14:53
1. Szyja mnie boli od tych kadrów.. I tak jak pisał Mac - trochę to wszystko bez ładu.

2. Właściwie jak amator nie umiem się do niczego przyczepić. Fajna reporterka - "11 listopada dla ludzi", a nie uroczycho i składanie wieńców. Wybrałem 2.

Zemun
13-11-2008, 18:34
Pierwszy zestaw bardzo słaby. Chaotyczne zdjęcia, które na siłę mają tworzyć reportaż. Drugi natomiast dużo lepszy. Widać przynajmniej jakiś zamysł.

BuRton
13-11-2008, 22:43
Zdecydowanie zagłosowałem na zestaw nr.2. Lubię takie subiektywne podejście do tematów oficjalnych. Dobra robota :) . Od oficjalnego marszu żołnierzy, przez cywilnych uczestników za flagą na zmęczonych i znudzonych trochę starszych osobach kończąc.

preinwher
13-11-2008, 23:51
Zdecydowanie drugi zestaw, zwłaszcza zdjęcie z siedzącymi na ławce

djcargo
13-11-2008, 23:54
A według mnie pierwszy zestaw nie jest taki zły :]
Chociaż głosowałem na drugi, bo takie podejście do tematu jest mi bliższe.

gunia1990
14-11-2008, 00:21
mnie wkurza troche ta zółta kolorystyka w 2. zestawie.. ale mimo to zdjęcia z niego są lepsze, tworzą reportaż...

michalab
15-11-2008, 00:56
A ja nie widzę myśli przewodniej w żadnym zestawie pomimo tego, że MacGyver wytłumaczył co i jak w drugim zestawie to moim zdaniem zdjęcia tego nie bronią. E obu przypadkach to nie jest mini reportaż tylko trzy mniej lub bardziej przypadkowo dobrane zdjęcia. Pewnie najlepsze trzy ze zrobionych 11 listopada przez każdego z autorów - tylko, że to trochę za mało wspólnego. Do tego forma w obu przypadkach też słaba (kadry, kolorystyka, kontrasty, everything ...). Przy czym oczywiście dodaję, że się nie znam, żeby nie było.

4kwiatek
16-11-2008, 01:43
Hi...

To ja też dorzucę swoje 3 grosze -
#1 nie podoba mi się maniera kadrowania. Jednakże widzę tu pewną ideę. Skrót tego co jest na każdej uroczystości (pewna umowność pierwszego ujęcia, drugie bardziej dokumentalne i trzecie pokazujące widzów schowanych za flagą, i ta postać z lewej - (ni to w geście pompatycznym - ni to cyrkowym).

#2 Powiem szczerze - moim zdaniem zdjęcia lepsze niż w pierwszym, ale gdyby nie pierwsze ujęcie to mozna by pozostałe 2 przypisać do praktycznie dowolnego świeta narodowego. Same 2 i 3 "grają" osobno. Całość jednak do mnie nie przemówiła.

Kwiatek...

don
16-11-2008, 13:16
w obydwu zestawach podoba mi sie najbardziej fotka o numerze 1

japrzepraszam
17-11-2008, 23:07
skoro to bitwa to nawet chłop z cepem może powalić przeciwnika (np. babę z chrustem na plecach), nie jest to może walka w pełnym rynsztunku, ale i tak jest jeden widoczny zwycięzca...

mungo
17-11-2008, 23:21
skoro to bitwa to nawet chłop z cepem może powalić przeciwnika (np. babę z chrustem na plecach), nie jest to może walka w pełnym rynsztunku, ale i tak jest jeden widoczny zwycięzca...

Nie ma to jak konstruktywna krytyka:D

mungo
20-11-2008, 18:02
Gratuluję Miclesowi wygranej!

micles
20-11-2008, 18:06
Przyjmuję gratulacje i dziękuję za wysoki poziom ze strony konkurencji!
Dla uściślenia mój zestaw : nr 2.