PDA

Zobacz pełną wersję : Euro RTV - gwarancja na obiektywy Canon



Portal
10-11-2008, 18:53
Witam

Kilka dni temu wyslalem zapytanie do sklepu Euro RTV AGD (www.euro.com.pl) odnosnie gwarancji na obiektywy canon ( bo zakupilem u nich). Otrzymalem nastepujaca odpowiedz :

Zgodnie z ustawa ma Pan 2 lata gwarancji, można ją realizować za pośrednictwem Euro w autoryzowanym serwisie.

Czyli rok w serwisie na zytniej ( bo maja "euro gwarancje" w pudelku ktora Euro podbija przy zakupie a pozniej jeszcze roczek w EuroRtvAgd.

Nie wiem czy to ciekawostka czy moze juz wiedzieliscie o tym ale chyba malo ktory sklep pisemnie potwierdza o 2 letniej gwarancji skoro sam Canon daje tylko 1 rok.

Ciekawie jak to jest z aparatami (body)

wojkij
11-11-2008, 18:31
Mnie zastanawia jak to jest z warunkami ich platnych gwarancji na 5 lat. Kosztuje to sporo ale jesli dziala rowne dobrze jak wyglada(wymiana sprzetu na nowy) to byla by to bardzo ciekawa opcja;).

Maxel
11-11-2008, 20:57
Tylko jest to sklep dla osób o dużej cierpliwości.
Właśnie zamówiłem u nich poprzez internet 50 1.4.
Poniżej część odpowiedzi jaką otrzymałem:
"Przystępujemy do sprawdzenia możliwości jego realizacji. Zwykle realizacja tego typu zamówień zajmuje nam około 28 dni roboczych. W tym terminie będziemy się kontaktować w celu sfinalizowania transakcji."

Bystry
11-11-2008, 21:47
A ja kupiłem 400D na miejscu w sklepie... Chociaż wtedy dość drogo bo 2000zł (można było najtaniej dostać za 1800 chyba) ale 2 lata gwarancji + dokupiłem rok za 10% wartości aparatu... czyli 2200 w ratach 0% (6mc) z gwarancją na 3 lata... Mnie się to podoba ;] Migawka zdąży 2 razy paść :D (mam nadzieję, że to też gwarancja obejmuje ;P)

Portal
12-11-2008, 08:53
Jezeli mowa o tej dodatkowej , platnej to oj oj - jezeli migawka padnie lub cos innego z powodu eksploatacji to nie bedzie to podlegac dodatkowej gwarancji. Oni na dodatkowej gwarancji daja dany towar to autoryzowanego serwisu , placa za ekspertyze ( maja umowe , wiec placa grosze) i dopiero po tym wymieniaja lub naprawiaja towar. Napewno nie naprawia jezeli cos zuzylo sie ze wzgledu eksploatacji lub innych czynnikow na ktore miales wplyw ( jest surowa ekspertyza serwisu). Jedyny plus to ze np po 2 latach jak bedziesz chcial sprzedac aparat np na allegro to osoby ktore nie wiedza na czym polega ta dodatkwoa gwarancja kupia za wyzsza cene :) ( bo niby jeszcze na gwarancji )
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Tylko jest to sklep dla osób o dużej cierpliwości.
Właśnie zamówiłem u nich poprzez internet 50 1.4.
Poniżej część odpowiedzi jaką otrzymałem:
"Przystępujemy do sprawdzenia możliwości jego realizacji. Zwykle realizacja tego typu zamówień zajmuje nam około 28 dni roboczych. W tym terminie będziemy się kontaktować w celu sfinalizowania transakcji."


No nie dziw sie , towar jest tylko na zamowienie co pisze podczas skladania zamowienia. Jezeli to ci nie odpowiada zrezygnuj i kup gdzie indziej. Nie mozna oczekiwac od sklepu ze bedzie posiadal kazdy towat na stanie magazynowym. Co innego jezeli pisalo by ze jest toawr ze przysla w ciagu 48 godzin a po tych 48 godzinach dostalbys taka informacje ze za 28 dni - wtedy to sklep bylby nie powazny i wtedy bys mogl miec pretensje.

wariaty
13-11-2008, 15:43
Czyli rok w serwisie na zytniej ( bo maja "euro gwarancje" w pudelku ktora Euro podbija przy zakupie a pozniej jeszcze roczek w EuroRtvAgd.

Nie wiem czy to ciekawostka czy moze juz wiedzieliscie o tym ale chyba malo ktory sklep pisemnie potwierdza o 2 letniej gwarancji skoro sam Canon daje tylko 1 rok.


Po uplywie roku realizuje sie tzw. gwarancje "z ustawy". Producent ma obowiazek dac gwarancje 24 miesiace na swoj sprzet, takze nic za darmo od Euro nie dostajesz ;) (tak jest z aparatami, nie wiem jak dokladnie z obiektywami). Realizowanie gwarancji w sklepie polega tylko i wylacznie na tym, ze wysylaja sprzet do autoryzowanego serwisu. Trwa to zwykle dluzej, ale nie ponosi sie kosztow wysylki ;)

Co do przedluzonej gwrancji w Euro, to nie jest nic innego jak ubezpieczenie sprzetu. Ta zwykla, za odpowiednio 10, 15 i 20% wartosci na 3, 4 i 5 rok dziala tak samo jak zwykla gwarancja producenta. Rozszerzona natomiast jest drozsza o 5% (odpowiednio 15, 20, 25% na 3,4 i 5 lat), ale ubezpiecza od niebezpiecznych wypadkow (ze niby nikt celowo nic nie uszkodzil), wszystkich uszkodzen mechanicznych, generalnie wszystko z winy uzytkownika (spadnie, zaleje sie, ktos niechcacy kopnie ;) i takie tam). Wszystko poza kradzieza i zgubieniem. Swoja droga ubezpieczycielem jest Hestia. Tyle teorii, sama nie mialam takiej gwarancji, wiec nie wiem jak jest z jej realizacja, ale bez laski powinni naprawiac lub wymieniac.

Portal
13-11-2008, 16:01
Po uplywie roku realizuje sie tzw. gwarancje "z ustawy". Producent ma obowiazek dac gwarancje 24 miesiace na swoj sprzet, takze nic za darmo od Euro nie dostajesz ;) (tak jest z aparatami, nie wiem jak dokladnie z obiektywami). Realizowanie gwarancji w sklepie polega tylko i wylacznie na tym, ze wysylaja sprzet do autoryzowanego serwisu. Trwa to zwykle dluzej, ale nie ponosi sie kosztow wysylki ;)

.

No tak tylko ze jak masz gwarancje Canona (papierkowa) to po uplywie roku juz nie wyslesz do serwisu w ramach gwarancji. Takze wiele sklepow nie przyznaje sie do tego ze powinno byc dwa lata gwarancji i nie przyjmuja towaru gdy minie rok ( np Fotojoker) i zbedne tlumaczenia na temat ustawy i prawa.
Tutaj zas EURO mowi wprost o tym 2 letnim prawie gwarancji i nie bedze robilo problemow po roku. I w tym przypadku niech juz EURO sie kluci z serwisem co do ustawy i praw konsumaneta odnosnie 2 lat gwarancji.

MacGyver
13-11-2008, 16:28
http://canon-board.info/announcement.php?f=41&a=3

http://canon-board.info/showthread.php?t=28568
http://canon-board.info/showthread.php?p=525905
http://canon-board.info/showthread.php?t=1631
http://canon-board.info/showthread.php?t=998

itd.