PDA

Zobacz pełną wersję : 30D i 580exII a krótkie czasy w ciemności



malyglod
05-11-2008, 16:12
Hej

Mam następujący problem - na programie Av w moim 30D czas migawki schodzi poniżej 1/15s gdy jest ciemno.. W skrócie - automatyka ekspozycji zachowuje się, jakby nie widziała lampy.

Jak to ustawić, żeby chodziło dobrze? Czy może jestem skazany na pracę w manualu z lampą?

Krzychu
05-11-2008, 16:17
Hej

Mam następujący problem - na programie Av w moim 30D czas migawki schodzi poniżej 1/15s gdy jest ciemno.. W skrócie - automatyka ekspozycji zachowuje się, jakby nie widziała lampy.

Jak to ustawić, żeby chodziło dobrze? Czy może jestem skazany na pracę w manualu z lampą?

Przeczytać instrukcję obsługi / poszukać odpowiednich wątków na forum / użyć google'a i trafić na EOS Flash FAQ ?

Peri Noid
05-11-2008, 16:17
Tak właśnie jest w trybie Av. Za pomocą którejś z opcji możesz w aparacie wymusić stały czas migawki przy Av bodajże na 1/100s, ale to nie o to chodzi. Ogólnie - nie bój się manuala, automatyka błysku pomoże ci go okiełznać.

malyglod
05-11-2008, 16:23
Przeczytać instrukcję obsługi / poszukać odpowiednich wątków na forum / użyć google'a i trafić na EOS Flash FAQ ?

Zaraz zacznę studiować, póki co jestem w transie rozpakowywania pudełek i testowania wszystkiego po kolei. Napisałem na szybko, bo bałem się, że może być coś nie tak ze sprzętem, bo w systemie na P działało to trochę inaczej.

Nie mniej jednak dzięki wielkie!

punky
05-11-2008, 16:26
Jak to ustawić, żeby chodziło dobrze? Czy może jestem skazany na pracę w manualu z lampą?

przeciez o to chodzi w trybie Av
masz dobrze naswietlone tlo (czas ponizej 1/15 w twoim przypadku) i dopalony obiekt glowny fleszem

jesli ci taki tryb pracy nie odpowiada uzywaj M

lub Tv (tu sam ustawisz sobie czas ale tlo w nocy bedziesz mial niedoswietlone)

przeczytaj jeszcze raz instrukcje a w szczegolnosci dzial trybow w zwiazku z podlaczeniem lampy zewnetrzej

gwozdzt
05-11-2008, 17:11
Przeczytać instrukcję obsługi / poszukać odpowiednich wątków na forum / użyć google'a i trafić na EOS Flash FAQ ?

przejrzeć choćby te PRZYKLEJONE!!
http://canon-board.info/showthread.php?t=3785