PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie na plener ślubny? [Śląsk - Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie]



Calliactis
01-11-2008, 16:23
W najbliższy weekend wybieram się na Śląsk, aby zabrać Parę z Siemianowic Śląskich gdzieś na plener. Poszukuję ciekawych lokalizacji - typu: wnętrza, dziedzińce, bramy, uliczki, opuszczone budynki, aleje, lasy itp - wszystko co nadawałoby się na fajny plener.

Czy może ktoś doradzić jakieś lokalizacje? (jeśli to możliwe, proszę też podać jakąś ulicę, lub link na google maps, albo zumi, itp - aby wiedzieć gdzie jechać)

Para jest ogólnie chętna do wszelkich ciekawych miejsc, ale nie sądzę, aby udało mi się ich namówić na jakieś 'ekstrema' jeśli chodzi o "brudzenie się w błotku, wchodzenie do wody, fotografię w deszczu itp"...

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Calliactis
05-11-2008, 10:37
50 odwiedzin i nikt naprawdę nie jest w stanie nic pomóc?... :(

No! Koledzy i koleżanki! Co tam na Śląsku jest fajnego?! :)

Vitez
05-11-2008, 21:11
Co tam na Śląsku jest fajnego?! :)

Hałdy, kopalnie, fabryki, huty... :roll: :mrgreen:

Krzych
05-11-2008, 21:34
Standardowo - park w Świerklańcu

mssk
05-11-2008, 22:30
Park w Świerklańcu przy Pałacu Kawalera - fajne miejsce, ale ciekawszym wg mnie jest Park i Pałac w Pszczynie. Możesz pokusić się po drodze odwiedzić Pałacyk Myśliwski w Promnicach, niestety tam chcą ponoć kasę za zdjęcia. Jest w Bieruniu "Ogród Japoński" czy jakoś go różnie ludziska nazywają. Tam chyba niecała 100-ka za udostępnienie ogrodu.
W Katowicach znajdziesz dzielnicę typowo śląską - czyli Nikiszowiec. Kawałek dalej jest "Dolina Trzech Stawów" i okolice lotniska Muchowiec. Zawsze można zahaczyć o Park przy ul. Kościuszki.
W Siemianowicach jest park, pole golfowe i śląskie familoki w Michałkowicach.
Zaraz "za miedzą" masz Park w Chorzowie, ZOO, i ........
P O W O D Z E N I A !!!

bierhoff
05-11-2008, 22:39
powtórzę Pszczynę - zamek z bardzo ciekawymi komnatami, ciekawy park, tylko że zagęszczenie młodych par na metr kwadratowy jest tam dosyć spore.
ostatnio gdy byłem (początek października), to około godziny 17 stojąc na schodach naliczyłem 19 par...:idea:

Calliactis
06-11-2008, 00:02
No! Super! Dzięki! :) O Takie informacji mi chodziło! :)

BTW: Czy wstęp na zdjęcia ślubne na pole golfowe jest płatny? Jeśli tak, to ile? Czy potrzeba się umawiać?
Familoki w Michałkowicach - z pewnością pojadę - już podpatrzyłem kilka fajnych miejsc przez google.

Dzięki! :)

mssk
06-11-2008, 00:17
chodzenie po polu golfowym i focenie może być nie najłatwiejsze, ale spróbuj i podziel się informacjami. pomysł może być dość oryginalny.

JaBlam
06-11-2008, 00:35
Wiesz co.. kolo Mikolowa jest miejscowosc Mokre.. tam pewien Pan Alozj zagospodarowal teren na plenery slubne. Swoj sporej wielkosci ogrod podzielil na takie kwatery, i kazdej z nich jest inna sceneria, w jednej jest maly stawik z pomostem, w innym woz z sianem, w innej jeszcze hustawka na drzewie, w innym kawalek sciany wloskiego domku ze stylowymi lawkami, w jeszcze innej stary plot ze snopami siana, dyniami i garami na plocie. W sumie jest tego z 15 roznych scenerii. Wiem ze czesto jest nawet kilka par jednoczesnie i po porstu wymieniaja sie przechodzac z jednej lokalizacji do drugiej.
Mam gdzies numer do tego pana, placi sie "co łaska" zdjecia stamtad jakies tez mam wiec odezwij sie na GG do mnie to ci przekaze dane. To tez jedna z mozliwosci, ktore mozesz rozwazyc. Pozdr

JaBlam
06-02-2010, 16:05
Od roku dostaje po 5-6 zapytan dziennie, dlatego zdobylem sie na cierpliwosc i poszukalem adresu i numeru ....
adresu do Pana Alojza nie podam ze wzgledu na dane osobowe, natomiast jesli chodzi o telefon, to pan nazywa sie Alojz Wojtyczak (chyba nie przekrecilem) numer: 510494687 adres pewnie dostaniecie od niego.

blazejs
06-02-2010, 16:18
Za zdjecia w palacu w Pszczynie tez sie placi. Pola golfowe w tej chwili nie roznia sie od pola z ziemniakami - wszedzie snieg. Moze przemysl palmiarnie w Gliwicach, ale tam troche ciasno wiec panna w sporej kiecce moze miec problemy z poruszaniem sie (zdjecia tez platne..).

Mad_Mac
14-09-2010, 21:57
Od roku dostaje po 5-6 zapytan dziennie, dlatego zdobylem sie na cierpliwosc i poszukalem adresu i numeru ....
adresu do Pana Alojza nie podam ze wzgledu na dane osobowe, natomiast jesli chodzi o telefon, to pan nazywa sie Alojz Wojtyczak (chyba nie przekrecilem) numer: 510494687 adres pewnie dostaniecie od niego.

Ma ktos moze namiary na fotki z tego miejsca?

Pawel_G
15-09-2010, 12:11
Też chętnie zobaczę zdjęcia z takiego miejsca. W sumie nie głupi pomysł na biznes pod warunkiem że plany zdjęciowe są wykonane z jajem.

delf77
17-09-2010, 23:32
park w swierklancu
park chorzowski ( ale to typowka i czesto spacerujac spotyka sie nawet 5 par mlodych )
cementownia w bedzinie ( polecam )
nikiszowiec
w siemianowicach to raczej nic nie ma ( moze w parku jakis palacyk i amfiteatr , familokow pare --- nie polecam(z perspektywy osoby ktora tam mieszka) )

jezyor
19-09-2010, 18:06
Zamek Ogrodzieniecki
Popularne miejsce na ślubne pstryki, niedaleko od Katowitz ok 40km czyli +/- 40 minut "ałutem", :)
Wogóle polecam jurajskie skałki, Okiennik Wielki, skałki Rzędkowickie, Podlesice...

Mad_Mac
20-09-2010, 08:25
Panowie bylem u pana aloiza w mokrem. Jak dla mnie rewelka. Jak obronie foty to podam linka.

12p
24-09-2010, 00:16
Panowie bylem u pana aloiza w mokrem. Jak dla mnie rewelka. Jak obronie foty to podam linka.
Czekam z niecierpliwością.

PNC
06-08-2011, 10:50
tyle czasu obrabiasz plener?

Też mam czasami obsuwy, ale nie aż takie... jakbym byl klientem, to bym się zezłościł ;-)

luka080
06-08-2011, 12:48
Jak już natrafiłem na ten temat, mimo, że nie jest on już zapewne aktualny, to dopowiem dla potomności.
Otóż popularnym miejscem dla sesji ślubnych w Jaworznie jest zalany kamieniołom:
http://galeria-zdjec.pl/panorama-360-jaworzno-baza-nurkowa-2.html
Z tym, że na wejście na bazę nurkową trzeba mieć pozwolenie (byłem ostatnio przy tym jak jakiś pan przez głośnik OPR parę młodą z kim ustalała możliwość robienia zdjęć na terenie bazy). Na szczęście miasto zagospodarowało sporą część kamieniołomu, są teraz ścieżki, trawa, kamienie. Jeśli kogoś interesują jako tło klify kamieniołomu+woda to polecam.

Drugim miejscem, dość popularnym na sesje ślubne jest zalesione wyrobisko po kopalni piasku. Ogólnie to spory obszar, jednak najwięcej par, pewnie też ze względu na dojazd widuję przy drodze między Bukownem a Borem Biskupim.
http://maps.google.pl/maps?q=Bukowno&hl=pl&ll=50.253544,19.443312&spn=0.02294,0.054288&sll=52.025459,19.204102&sspn=11.314297,27.79541&t=h&z=15

W obydwu przypadkach, moim zdaniem, przy odpowiednim oświetleniu połączenie kolorystyczne piasku, tudzież kamieni kamieniołomu z zielenią drzew, trawy daje dość niecodzienne efekty.

Kilka zdjęć z Panoramio:
Bukowno:
http://www.panoramio.com/photo/48298129
http://www.panoramio.com/photo/14521702
http://www.panoramio.com/photo/20485231
http://www.panoramio.com/photo/20801054
Jaworzno:
http://www.panoramio.com/photo/22710273
http://www.panoramio.com/photo/55082391
http://www.panoramio.com/photo/20950716
http://www.panoramio.com/photo/9015677

adass13
06-08-2011, 21:53
Jak ktoś wcześniej pisał zamek w Ogrodzieńcu jest super zamki w Mirowie, Bobolicach, Smoleń też są urokliwe zapraszam na Jure

2em
02-09-2011, 22:02
Śląsk to raj dla reportazysty, zapraszam do takich dzilnic jak: Świętochłowice - Lipiny, Bytom - Bobrek, Szombierki, Katowice - Bogucice, Szopienice, Burowiec, Ruda Śląska - Wirek, Jaworzno - Szczakowa, itp itd. Pilnujcie tylko sprzętu solidnie :)

renia777
10-06-2012, 10:32
Krajobrazowy tajemniczy ogród w Bieruniu . Piękny - polecam .

renia777
10-06-2012, 15:24
Zupełnie nie rozumiem pomysłu robienia zdjęć w takim "zagęszczeniu" jakie jest w pałacu i na zewnątrz pałacu w Pszczynie . / jezeli para chce fotki koniecznie w sobotę lepiej zrezygnować z takiego pleneru bo trzeba sie nieżle uganiać żeby dojść do najbliższego mostka .
Oczywiście są gusta i guściki ale w pięknym ogrodzie zdjęcia robią się same bo ktoś wszystko ustawił -zakomponował już wcześniej wymyślił.

Fatamorgana
11-06-2012, 09:24
Wiesz co.. kolo Mikolowa jest miejscowosc Mokre.. tam pewien Pan Alozj zagospodarowal teren na plenery slubne. Swoj sporej wielkosci ogrod podzielil na takie kwatery, i kazdej z nich jest inna sceneria, w jednej jest maly stawik z pomostem, w innym woz z sianem...

Zgadza się, to bardzo oryginalne miejce. Widziałem to swego czasu w programie TV regionalnej.

Z innych to faktycznie też bym polecił albo Pszczynę (park jest naprawdę duży, więc liczne pary się pomieszczą) albo jako "styl robotniczo- drobnomieszczański" - Nikiszowiec, ale tam weźcie jakieś drobne podarki dla dzieciaków, bo będą się Wam pętać wokoło.

P.S. Coraz więcej dużych knajp i domów gościnnych, w których odbywają się wesela posiada na zapleczu mini ogród z mini "plenerem", gdzie od biedy też można zrobić ładne foty ślubne, choć sporo z nich powiela te same pomysły (koła z wozu, kwiotki, klobmy, kamienne rzeźby i fontanny).:roll:;)
Pozdr.

Odnośnie posta Reni- słuchaj, skoro wszyscy ślubni w Pszczynie preferują pałac, jego schody, fasadę to po co robić to samo- tam jest duży park, latarnie, mostki, woda, stawy, rzeźby itd... wystarczy każdemu. W otoczeniu alejki z drzewami- jeśli tylko fotograf dobrze zaaranżuje sesję, nie będzie kopiował tego co robią inni, to na pewno tam znajdzie sporo tematu. Jakby nie było- na całym świecie takie obiekty zawsze przyciągają sesje ślubne. To jeszcze nie powód, aby takich miejsc unikać.
Raczej trzeba to inaczej niż inni zrobić.

renia777
11-06-2012, 21:59
... zgadzam się ze wszystkim co napisałeś ..fatamorgano !
Na tym polega twórczość - ta sama rzecz zobaczona innymi oczyma staje się inną rzeczą .Ten sam pejzaż innym pejzażem.
Samo widzenie jest tworzeniem . /nie przepadam tłumem/
A tak poza tym - Młodzi w tym dniu tak pięknie wyglądają że wystarczy za tło obdrapana ściana i jest to zawsze dobrze sprawdzający się kontrast
Pozostaje tylko pytanie czego oczekują ci których fotografujemy .... co chcieliby zachować w pamięci ?
.. jakże bajeczne są wysypiska śmieci ....
pozdrawiam cię b. serdecznie

raspolik
27-09-2012, 19:37
Mógłby ktoś podesłać na mejla kilka fotek z osławionego miejsca u Pana Alojzego z miejscowości Mokre?

Jestem panem młodym ze Śląska i szukam fajnego miejsca na plener :-)

Pozdrawiam

Mój e-mail: rokosz1921@tlen.pl

Proszę o pośpiech, bo plener ma być w ten weekend! :-)

raspolik
27-09-2012, 22:37
Ludzie pomóżcie! Bo się skończy, że będę stał w kolejce do jakiegoś oklepanego miejsca.

Zbyszko666
28-09-2012, 17:49
Fotograf ,który jest dobry wykorzysta każde miejsce do celów zdjęciowych. A poza tym masz wypisane miejsca jakie warto zwiedzić na Śląsku.

Fatamorgana
30-09-2012, 16:31
Jak nie ma czasu a ma być ładne otoczenie i nie może być oklepane na miejscu, to trzeba jechać na oklepane ale w inny rejon.
Wystarczy, ze młodzi go nie znają i nie byli. Np. z Górnego Śląska można się wybrać do Rud Raciborskich pod zespół pocysterski i do parku.

ecki74
30-09-2012, 22:02
Jak nie ma czasu a ma być ładne otoczenie i nie może być oklepane na miejscu, to trzeba jechać na oklepane ale w inny rejon.
Wystarczy, ze młodzi go nie znają i nie byli. Np. z Górnego Śląska można się wybrać do Rud Raciborskich pod zespół pocysterski i do parku.

Może kolega raspolik był w dziś w Rudach, bo tam dziś spotkałem Młodą Parę :)

adampa
15-04-2013, 07:18
Fajne miejsca na Śląsku godne jednodniowego pleneru. Chciałem odświeżyć wątek, bo wybieram się z młodzieżą na jednodniowy plener fotograficzny. Nie będzie to ślub ale wycieczka zaplanowana na czerwcowy dzień. Zależy mi na dwóch wariantach: w razie pogody i w przypadku deszczu. Najlepiej, żeby to było kilka różnych form np. atrakcyjna fotograficznie architektura, detale architektoniczne, scenerie, przyroda itd. Będziemy dysponować busem, więc jest możliwość przejazdu w różne, aczkolwiek nieodległe miejsca. Mieszkańców "biegających z aparatami" prosiłbym o jakąś podpowiedź.

marekb
15-04-2013, 07:52
proponowałbym wpuścić się w jakieś miasto, a nie koniecznie szukać czegoś łatwego. Pobudzi to młodzież do myślenia. Taki gotowiec spowoduje tylko setki podobnych, jak nie identycznych kadrów. Może się jednak mylę.

adampa
15-04-2013, 11:19
zgadzam się z tobą, ale przepisy BHP są chore... taki 18latek może wybierać Prezydenta, uczennica moze brać ślub a ja odpowiadam za nich na wycieczce jakby byli ubezwłasnowolnieni... dlatego szukam coś krajem piekła krajem nieba :-)

marekb
15-04-2013, 17:38
ale nie możecie po prostu przejść się po mieście?? ja w podstawówce z naszym panem od kółka fotograficznego szwędaliśmy się po prostu po Krakowie, grupka może 10-15 osób nigdy nikt nie wpadł pod dorożkę na Rynku, nikt się nie urwał bo to było dobrowolne, czasem nas tylko naprowadzał, na jakiś temat. Przecież tez by dojechać do jakiegoś miejsca plenerowego to musicie przejść przez jezdnię ;)

adampa
16-04-2013, 07:05
Na temat zdrowego rozsądku w edukacji nie chce mi się więcej pisać. Może masz rację można się poplątać po jakimś mieście. Które wybrać, żeby było atrakcyjnie i bezpiecznie (w tym wątku gdzieś przeczytałem, że fajna miejscówka, ale trzeba mocno trzymać aparat...) Może jakieś charakterystyczne miejsca dla Śląska? Kopalnie, fabryki, familoki... bo zabytki to mamy w bliższym Krakowie

Zbyszko666
19-04-2013, 23:40
Hmm na śląsku jest tego bardzo sporo, a w tym wątku było to też poruszane. Tylko kwestia tego co para młoda oczekuje.

adampa
21-04-2013, 11:20
Hmm na śląsku jest tego bardzo sporo, a w tym wątku było to też poruszane. Tylko kwestia tego co para młoda oczekuje.
Zbyszku, może z tych młodych ludzi, którym chcę zaproponować focenie na Śląsku kiedyś będzie młoda para... :-) Na razie chciałbym dla nich znaleźć ciekawe miejsce do pleneru (wg mnie nie koniecznie musi pokrywać się to z atrakcyjnymi zdjęciami ślubnymi). Proszę jedynie o krótkie info - same nazwy zwyczajowe czy ogólnie przyjęte, miejsc godnych fotografowania. Cały wątek przeglądnąłem i nie znajduję takich informacji.