PDA

Zobacz pełną wersję : Upgrade CS3 -> CS4



Alde
31-10-2008, 17:23
Witam ... dwa dni temu wysłałem formularz FOC do Adobe .... dostał ktoś już upgrade znaczy ile się czeka słyszałem że parę tygodni.:confused:

Janusz Body
31-10-2008, 17:28
Witam ... dwa dni temu wysłałem formularz FOC do Adobe .... dostał ktoś już upgrade znaczy ile się czeka słyszałem że parę tygodni.:confused:

Upgrade nie jest darmowy. Darmowy jest jedynie dla tych co kupili CS3 już po ogłoszeniu "wypustu" CS4. Na taki upgrade ostatnio (z CS2 -> CS3) czas oczekiwania wynosił do 3 miesięcy przy wersji pudełkowej.

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=39410

Alde
31-10-2008, 17:42
Trochę nie ściśle się wyraziłem ... dwa dni temu dostalem informacje z Adobe Customer Serviceze mój FOC poszedł do producenta i że mam czekać i nie umieli powiedzieć ile ( załapalem się na damowy upgrade ). Nic to zobaczymy co pierwsze bedzie upgrade do CS4 czy nowy 5D :)

Janusz Body
31-10-2008, 17:56
Trochę nie ściśle się wyraziłem ....

Nie tylko. Nie wiadomo również gdzie mieszkasz. Oczekiwanie 3 miesiące to w Polsce. W USA było dużo szybciej.

Aha - dobrze byłoby wyjaśnić niekumatym co to ten FOC. Bo to, że go wysłałeś to wiemy. :)

Alde
31-10-2008, 18:12
... wyjaśnić niekumatym co to ten FOC. ...

Uzupełniłem swoje dane ... a FOC to chyba skrót od "Free of Charge" znaczy taki dokument który dostaje się do wypełnienia kiedy chce się /należy sie darmowy upgrade ...

-MM-
31-10-2008, 18:22
Aha - dobrze byłoby wyjaśnić niekumatym co to ten FOC. Bo to, że go wysłałeś to wiemy. :)
Ja z tych nie kumatych.
Nie wiadomo czemu, ale mi się potężny banan pojawił na twarzy, po cytowanym wersie :mrgreen:.

Alde
01-11-2008, 11:56
Ja z tych nie kumatych.
Nie wiadomo czemu, ale mi się potężny banan pojawił na twarzy, po cytowanym wersie :mrgreen:.
Niekumaty z bananem na twarzy ..... inspirujące dla fotografa ... ale nic to, jak dostanę upgrade to dam znać dla potomnych.

-MM-
01-11-2008, 16:39
Śmiech jest zawsze wskazany, ale czy zawsze musi być inspirujący dla fotografa...
Nie ma co się zaraz szarpać nad klawiaturą i obrażać skoro wyraźnie napisałem, że rozśmieszył mnie cytowany wers. Zresztą bardzo niewinny i zgrabny. Proponuję czytać uważniej. EOT
A na CS4 warto czekać.

gutek
02-11-2008, 14:49
Ja dopiero jestem przed wysłaniem FOC.
Możecie mi powiedzieć co wpisać w "Product SKU:"?

I jeszcze jedna rzecz. Na stronie http://cortland.pl/plugins/_newsedit/news/354/index.php piszą, że należy wpisać numer telefonu, bez podania numeru wniosek będzie odrzucony. Tyle, że w tym formularzu nie ma pola na telefon. Czy te dane na tej stronie są w ogóle aktualne?

Alde
02-11-2008, 14:59
Ja dopiero jestem przed wysłaniem FOC.
Możecie mi powiedzieć co wpisać w "Product SKU:"?

I jeszcze jedna rzecz. Na stronie http://cortland.pl/plugins/_newsedit/news/354/index.php piszą, że należy wpisać numer telefonu, bez podania numeru wniosek będzie odrzucony. Tyle, że w tym formularzu nie ma pola na telefon. Czy te dane na tej stronie są w ogóle aktualne?

SKU wypełnia Adobe Customer Service czyli musi być zostawione puste a telefon wpisujesz w pole " Delivery address (cont.):" logiczne ... he he

a i jeszcze jak nasz CS 3.3 to konieczne są oba seriale

marekb
02-11-2008, 14:59
i skan dowodu zakupu , więc jaki problem dopisać równie nr tel

gutek
02-11-2008, 15:59
Dzięki,
i tak musze podać 2 numery. Kupowałem Up Cs3 (z Cs2). Jutro powysyłam i zobaczymy.

Alde
03-11-2008, 11:19
Dziś dostałem "Zgloszenia beda realizowane w ciagu 2-3 tyg. od daty zgloszenia
na koszt firmy Adobe" poczekamy zobaczymy

marekb
05-11-2008, 09:43
Alde,a masz wersję PL...??bo ponoć PL to dopiero za 2-3 ale miesiące

Vitez
05-11-2008, 23:29
Alde,a masz wersję PL...??bo ponoć PL to dopiero za 2-3 ale miesiące

Oho... to musze się śpieszyć z upgrejdem zanim PL zaleje rynek i EN będzie nie do dostania :? .

Alde
06-11-2008, 09:52
Oho... to musze się śpieszyć z upgrejdem zanim PL zaleje rynek i EN będzie nie do dostania :? .

Mądre słowa ... ja po głębokim namyśle zdecydowałem się na wersje PL i tak nas to kiedyś czeka a już teraz czuć parcie Adobe na wersje językowe ... w sumie nie jest źle ... ale werska CMYK w PL powala nawet nie na kolana a na twarz :roll:

marekb
30-11-2008, 12:54
jak chce pobrac FOC ze strony cortlandu do wypełnienia wykskakuje mi że plik jest uszkodzony, zna ktos skąd jeszcze mogę go ściagnąć..??

KubaZowsik
30-11-2008, 18:32
Witam, mam pytanie dotyczące tematu - ale bardziej szczegółowe. Co dzieje się z pluginami wgranymi do CS3 - jeśli zainstalujemy CS4 ? Czy wszystkie musiałbym wgrywać od nowa ? Jeśli nie zachowują się to czy jest jakiś prosty sposób na przeniesienie pluginów do nowszej niż aktualnie używana wersji ?

Pozdrawiam, Kuba.

Alde
30-11-2008, 19:21
jak chce pobrac FOC ze strony cortlandu do wypełnienia wykskakuje mi że plik jest uszkodzony, zna ktos skąd jeszcze mogę go ściagnąć..??

U mnie jest na serwerze : http://imperium.media.pl/FOC_Form.pdf
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

.....Co dzieje się z pluginami wgranymi do CS3 - jeśli zainstalujemy CS4 ....

Pozdrawiam, Kuba.

Jak nie dasz inaczej to zostają na miejscu ... ale nie wiem jak jest przy instalacji 32 na 64 bity

marekb
30-11-2008, 20:37
Alde, to samo czyli : acrobat reader: the file is damaged and could not be repaired

Alde
30-11-2008, 21:22
Alde, to samo czyli : acrobat reader: the file is damaged and could not be repaired

Czyli coś masz nie tak z Acrobatem ... u mnie się otwiera

marekb
30-11-2008, 21:38
ok, miałem starego readera, dzięki..:)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Alde ,dostałeś juz CS4 PL..??

Alde
30-11-2008, 23:22
...
Alde ,dostałeś juz CS4 PL..??

Nie jeszcze nie, nieomieszkał bym się pochwalić chyba trza wysłać list motywujący do Adobe ....

KubaZowsik
01-12-2008, 03:32
Witam, mam pytanie dotyczące tematu - ale bardziej szczegółowe. Co dzieje się z pluginami wgranymi do CS3 - jeśli zainstalujemy CS4 ? Czy wszystkie musiałbym wgrywać od nowa ? Jeśli nie zachowują się to czy jest jakiś prosty sposób na przeniesienie pluginów do nowszej niż aktualnie używana wersji ?

Pozdrawiam, Kuba.

Nikt nie zna odpowiedzi ?

Alde
01-12-2008, 10:08
Nikt nie zna odpowiedzi ?

Pisałem wcześniej ... a prosty sposób .. plug-in`y w PS odczytywane są przy starcie programu wszystko co wgrasz do katalogu plug-ins będzie widziane jak będzie kompatybilne z daną wersja PS czyli wystarczy przeniesc katalog plug-ins inaczej ma się sprawa przy wersji 64 bitowej ale tu sie nie wypowiem bo jeszcze nie mam :)

Alde
04-12-2008, 18:26
Akurat dotarł do mnie Upgrade CS4 ... FOC wysłany 30 października czyli 35 dni im to zajeło ... przesyłka przyszła z Czech aczkolwiek upgrade polski.

KubaZowsik
05-12-2008, 14:19
Pisałem wcześniej ... a prosty sposób .. plug-in`y w PS odczytywane są przy starcie programu wszystko co wgrasz do katalogu plug-ins będzie widziane jak będzie kompatybilne z daną wersja PS czyli wystarczy przeniesc katalog plug-ins inaczej ma się sprawa przy wersji 64 bitowej ale tu sie nie wypowiem bo jeszcze nie mam :)

dziękuję za odpowiedź :)

Jatzeq
14-12-2008, 12:47
Witam,
To mój pierwszy post na forum:smile:

Mam taki przypadek: upgradowalem z jednego produktu: Adobe illustrator CE do Design Premium cs3.3.
Mam pytanie: co mam wpisać w FOC w rubrykę retail/upgrade serial numbers? W product serial number mam wpisany numer seryjny Design premium CS3.3.

pozdrawiam

kcpr.pl
18-12-2008, 21:12
Akurat dotarł do mnie Upgrade CS4 ... FOC wysłany 30 października czyli 35 dni im to zajeło ... przesyłka przyszła z Czech aczkolwiek upgrade polski.

Czy masz może jakieś namiary do tej firmy z Czech?

Wysłali do mnie Upgrade, ale na zły adres - i musze się z nimi skontaktować.

Pozdrawiam,
kcpr

rysiaczek
19-12-2008, 00:11
Czy masz może jakieś namiary do tej firmy z Czech?

Wysłali do mnie Upgrade, ale na zły adres - i musze się z nimi skontaktować.

Pozdrawiam,
kcpr

Masz podanego maila na potwierdzeniu wysyłki:
"Please do not hesitate to email any inquiries about your purchase to Adobe Customer Service at
easteur-custserv@adobe.com"

kcpr.pl
19-12-2008, 11:30
Masz podanego maila na potwierdzeniu wysyłki:
"Please do not hesitate to email any inquiries about your purchase to Adobe Customer Service at
easteur-custserv@adobe.com"

No właśnie na wygenerowanym pdf-ie którego dostałem nie ma tego adresu... Puste pola.

Czy macie do nich jakieś inne namiary, telefon, adres?

Przesyłka stoi w Warszawie... I wymagana jest ingerencja nadawcy.

rysiaczek
19-12-2008, 12:03
Adres:
Adobe Direct
C/O TNT
LHR/GLA/62357
PO BOX 66
HOUNSLOW
TW5 9RT

Telefon masz na polskiej stronie Adobe.