PDA

Zobacz pełną wersję : KONKURS - chwilowo wstrzymany



hazan
19-01-2004, 21:39
Witam,
Ogłaszam konkurs na najlepszą forografię.
Zasady :
- Temat dowolny
- Każdy tylko jedno zdjęcie !! Dowolnośc jeśli chodzi o obróbkę zdjecia softem ( ale bez przesady)
- Termin zakończenia - Będzie ustalony
- Wybór nalepszego zdjecia nastąpi poprzez głosowanie w którym będą brali udziałwszyscy forumowcy Prosze dopisujcie sie do postu - wasze zgłoszenie powinno zawierać- Nazwe zdjęcia + linka.Zapraszam - nagoroda to : przez 2 tygodnie jako najwaznieszy temat na forum i portalu wszedzie przyklejony bedzie post z waszym zdjęciem.
Do dzieła :) 8)

*****************************************
UPDATE : Z powodu malej ilosci zgloszeni konkurs jest chwilowo wstrzymany

Czacha
19-01-2004, 23:48
Zapraszam zatem do ogladania mojego zdjecia :D http://plfoto.com/full.php?id=174406

Vitez
20-01-2004, 06:02
Zapraszam zatem do ogladania mojego zdjecia :DI po co takie? Na dzien dobry zniecheciles wielu (w tym mnie). Nie mam porownywalnie dobrego :? . Hazan - jak nie w tym watku komentowac to w ktorym? Dwa watki o jednym konkursie? (w jednym zgloszenie zdjec w drugim komentowanie zgloszonych zdjec) - to bylby wg mnie wiekszy balagan niz wszystko w jednym watku na jeden temat (konkurs).

Czacha
20-01-2004, 08:58
A to jakie mam dac? :roll:

hazan
20-01-2004, 09:53
A to jakie mam dac? :roll:No i mówilem ze sie zacznie ze zdjeciami wzbogacanymi softem - ale juz wiem czemu Czacha sie upieral :) - ciekawe jak wyglada orginal ?

hazan
20-01-2004, 09:54
Zapraszam zatem do ogladania mojego zdjecia :DI po co takie? Na dzien dobry zniecheciles wielu (w tym mnie). Nie mam porownywalnie dobrego :? . Hazan - jak nie w tym watku komentowac to w ktorym? Dwa watki o jednym konkursie? (w jednym zgloszenie zdjec w drugim komentowanie zgloszonych zdjec) - to bylby wg mnie wiekszy balagan niz wszystko w jednym watku na jeden temat (konkurs).Racja - lepiej tutaj komentować

Czacha
20-01-2004, 10:04
hazan, jedyne usprawnienie to dodanie filtra polowkowego w szopie ktory sciemnil niebo.. nie wplywalem na saturacje a na jasnosc nieba... to samo bym osiagnal bez szopa.. gdybym mial szary filtr polowkowypoza tym, z moim daltonizmem nie bawie sie kolorami... bo potem dziwne rzeczy wychodza.. juz kiedys przekonalem ;-)

urigubu
20-01-2004, 12:43
No tak... Skasowali mnie bo komentuje, zeby po kilku godzinach dojsc do wniosku ze jednak komentowac można.Jesli kazde zdjecie ma wzbudzac tyle emocji to moze jednakby zrobic oddzielne wątki dla każdego zdjęcia + stronka do głosowania. Inna sprawa to czy przy takim ruchu w tym watku jest sens... Az sie glupio czuje ze cos mowie a nie jestem administratorem czy moderatorem :DCo do zdjęcia to jest oczywiscie ze jest świetne. Wierzyc mi sie jednak nie chce ze takie kolory są naturalne. Ta czerwień kojarzy mi sie z zachodem - problem w tym ze nie zostałoby wtedy tak duzo błękitu ponizej. Co do tej polowki to, o ile sie nie myle, nie zmienia ona zasadniczo kolorów, a przyciemnia coby np. nieba nie przepalic...

hazan
20-01-2004, 13:01
No tak... Skasowali mnie bo komentuje, zeby po kilku godzinach dojsc do wniosku ze jednak komentowac można.Jesli kazde zdjecie ma wzbudzac tyle emocji to moze jednakby zrobic oddzielne wątki dla każdego zdjęcia + stronka do głosowania. Inna sprawa to czy przy takim ruchu w tym watku jest sens... Az sie glupio czuje ze cos mowie a nie jestem administratorem czy moderatorem :DCo do zdjęcia to jest oczywiscie ze jest świetne. Wierzyc mi sie jednak nie chce ze takie kolory są naturalne. Ta czerwień kojarzy mi sie z zachodem - problem w tym ze nie zostałoby wtedy tak duzo błękitu ponizej. Co do tej polowki to, o ile sie nie myle, nie zmienia ona zasadniczo kolorów, a przyciemnia coby np. nieba nie przepalic...Sorry moja wina = wyrażam skruche :oops:Co do zdjec - to przyjesliśmy zasadę że wszystko można wiec IMHO tylko wyobrażnia ogranicza !

Czacha
20-01-2004, 14:43
Co do tej polowki to, o ile sie nie myle, nie zmienia ona zasadniczo kolorów, a przyciemnia coby np. nieba nie przepalic...I to tez uczynila... zciemnila niebo.. tym samym jasne czerwienie nabraly krwistosci :D

Vitez
20-01-2004, 18:03
Co do tej polowki to, o ile sie nie myle, nie zmienia ona zasadniczo kolorów, a przyciemnia coby np. nieba nie przepalic...I to tez uczynila... zciemnila niebo.. tym samym jasne czerwienie nabraly krwistosci :DW sumie ja tutaj (http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=172446) tez nic poza kontrastami w PS nie dotknalem a ciekawe kolory, tak to juz jest z roznymi porami dnia, ale to moje zdjecie slabsze od Czachowego i dlatego stwierdzam ze nie mam konkurencji.. na razie... bo wlasnie sie na sesje z pewna slicznotka umawiam a wiadomo ze ladne zdjecie slicznej dziewczyny przebije wszystko ;) (Asia z mojego plfotowego portfolio, katalog "1" )

Czacha
21-01-2004, 00:26
To co? Ze mam fote wycofac bo.. khem.. za dobra jest? ;-) :lol:

hazan
21-01-2004, 00:30
To co? Ze mam fote wycofac bo.. khem.. za dobra jest? ;-) :lol:pewnie - :) ja pozniej wkleje zdjecie mojeg syna i bedzie po zawodach - ale co sie martwisz na razie i tak sa tylk dwie propozycje :)

Vitez
21-01-2004, 00:48
To co? Ze mam fote wycofac bo.. khem.. za dobra jest? ;-) :lol:Nie no... po prostu na dzien dobry wygrales 8) , ja nie startuje... ale jak sie przyzwyczaje do 10D to mozesz sie spodziewac konkurencji (jak mowilem - slicznotke wrzuce i sie wszyscy bedziecie slinic :mrgreen: ).

Czacha
21-01-2004, 01:04
No dobra... to jeszcze tylko maly click (http://plfoto.com/full.php?id=214967):roll:

Vitez
21-01-2004, 01:07
Buee... nie lubie krotkowlosych kobiet :P

Czacha
21-01-2004, 01:09
Ja ci dam buee zaraz :P To ze nie lubisz to wiesz.. ale nie buee ;-)

Czacha
21-01-2004, 01:11
Wiecie co - dajmy sobie spoqj z tym konqrsem moze narazie? Jak juz sie forum rozrusza, za 3 miechy.. wtedy cos zorganizujemy ;-)

Niedzwiedz
21-01-2004, 11:42
nooo do Czachy to nie mam szans :) ale moje bez modyfikacji w PSa nastepny konkurs proponuje juz tematyczny, niby banalny ale do przemyslenie cos w stylu moj domzdjecie (http://onephoto.net/info.php3?id=48077)

hazan
21-01-2004, 13:13
Wiecie co - dajmy sobie spoqj z tym konqrsem moze narazie? Jak juz sie forum rozrusza, za 3 miechy.. wtedy cos zorganizujemy ;-)Dochodze do podobnego wniosku - szczegolnie czytajac jak powstaje OT - i nie mowiac juz kto go tworzy :twisted:

Czacha
21-01-2004, 18:49
ale moje bez modyfikacji w PS a ja nadal nie widze co w tym zlego? a ciemni sepii sie nie robi? albo high/low-key ? co za roznica czy uzywasz filtru podczas robienia zdjecia czy pozniej przy obrobce? co za roznica czy jest to ciemnia fotograficzna, mini lab gdzie prawie wszystkie fotki sa korygowane.. czy tez bedzie to moj komp z fotoszopem?w kazdym z tych przypadkow, poczynajac od filtra szklanego a konczac na fotoszopie, ingeruje sie w zdjecie.. jego kolorystyke itp... wiec co za roznica sie pytam gdzie i czym sie to robi? ;-)

Vitez
22-01-2004, 01:56
a ja nadal nie widze co w tym zlego? a ciemni sepii sie nie robi? albo high/low-key ? co za roznica czy uzywasz filtru podczas robienia zdjecia czy pozniej przy obrobce? co za roznica czy jest to ciemnia fotograficzna, mini lab gdzie prawie wszystkie fotki sa korygowane.. czy tez bedzie to moj komp z fotoszopem?Dopoki zmiany w PS sa takie jakie mozna uzyskac w ciemni/labie itp to nic zlego. Ale gdyby ktos zrobil zdjecie zwyklych szarych chmurek a nastepnie byl na tyle zdolnym malarzem by je podmalowac podobnie jak tobie wyszlo - to juz przesada. Niech sie taki leniuch ruszy o poranku/zachodzie by takie kolorki w naturze uzyskac a nie "a domaluje se w PS". Btw... schodzimy na offtop :P no nie hazan? :mrgreen:

Czacha
22-01-2004, 08:49
eeee.. tak to ja nie umiem zeby cos dodac :(

Irish
03-02-2004, 00:20
Ja tylko dodam : przesadziles na maxa . Ej sory skad ty masz takie pomysly ? ja proponuje ze jak bedzie jakis konkurs na fotki to ty nie dawaj swoich bo duzo ludzi wymieknie :D
Pozdrawiam :lol:

Czacha
03-02-2004, 01:53
nie zalaplem.. sorry..

DariuszM
03-02-2004, 08:59
ee no nie przesadzajcie z gloryfikacją zdjęcia Czachy :) fotka jak fotka - niebo dziwne jakieś, bo nad poznaniem to zwykle czerwone jest na dole żeby przejść u góry w niebieskie a nie na odwrót...
na innym forum mamy od dłużeszgo czasu konkursy fotkowe w "cyfrowym kąciku" :) ale tematyczne, np w tym tygodniu fotka zwierzęcia, fotka widelca, czy portret - dopuszczalna obróbka to: saturation/brightness/contrast/levels/resize

Vitez
03-02-2004, 12:56
dopuszczalna obróbka to: saturation/brightness/contrast/levels/resize

Ciekawe jak to sprawdzisz... uczestnicy musieliby wysylac oryginal, a to troche wazy czasami.

hazan
03-02-2004, 13:53
dopuszczalna obróbka to: saturation/brightness/contrast/levels/resize

Ciekawe jak to sprawdzisz... uczestnicy musieliby wysylac oryginal, a to troche wazy czasami.

To w zasadach sie umiesci max rozmiar i juz - nie ma co szukac dziury w calym wiadomo ze nikt nie bedzie sprawdzal - trza wierzyc w ludzka uczciwosc :)

Czacha
03-02-2004, 15:10
dzizazzz... zaden konkurs foto nie ma ograniczen, czy fotki moga byc obrabiane czy nie.. bo na calosc fotografii skalad sie nie tylko wciskanie spustu migawki ale tez pozniejsza obrobka danego obrazu w taki sposob jak autor sobie to przewidzial...

DariuszM
03-02-2004, 17:28
tylko czy przy dużej ingerencji PS, to nadal jest konkurs fotograficzny czy już konkurs na tworzenie grafiki komputerowej....? można być miernym fotografem za to wybitnym grafikiem...

ja na "wstrzymany konkurs" wysyłałbym swoje mewki, choć pewnie dostałyby DQ bo to nie canon tylko badziewne fuji....:)

http://www.dariuszm.neostrada.pl/m1.jpg
http://www.dariuszm.neostrada.pl/m2.jpg

hazan
03-02-2004, 17:42
dzizazzz... zaden konkurs foto nie ma ograniczen, czy fotki moga byc obrabiane czy nie.. bo na calosc fotografii skalad sie nie tylko wciskanie spustu migawki ale tez pozniejsza obrobka danego obrazu w taki sposob jak autor sobie to przewidzial...

No to ten bedzie mial ograniczenia - bo mnie tez w oczy kuja popisy w PS :) - tak na powaznie to ze kiedys ktos czegos nie robil nie znaczy ze nie mozna :).

Czasem warto jest ocenic jedynie pomysl na zdjecie i reke fotografa a nie umiejetnosci w PS - ale to juz pisalem ( i nie chodzi mi o drobny retusz zdjecia a o ubarwianie go np: nieistniejacymi w rzeczywistiosci kolorami )

hazan
03-02-2004, 17:55
tylko czy przy dużej ingerencji PS, to nadal jest konkurs fotograficzny czy już konkurs na tworzenie grafiki komputerowej....? można być miernym fotografem za to wybitnym grafikiem...

ja na "wstrzymany konkurs" wysyłałbym swoje mewki, choć pewnie dostałyby DQ bo to nie canon tylko badziewne fuji....:)
+/- 200kB
http://www.dariuszm.neostrada.pl/me1.jpg
http://www.dariuszm.neostrada.pl/me2.jpg


Czmy ich nie pomniejszysz do jakiegos ludzkiego rozmiaru ??

DariuszM
03-02-2004, 18:08
racja
consider it's done

Vitez
04-02-2004, 11:44
No to ten bedzie mial ograniczenia

Sadze ze daloby sie to wykonac (ograniczenie uzycia PS) w tylko jeden ale troche kontrowersyjny sposob - zanim zdjecie zostanie przyjete do konkursu bedzie oceniane przez moderatora konkursu czy nie wyglada na "za duzo PS". Niestety, taka ocena bedzie subiektywna, bo chocby odrobina artefaktow z wyostrzania juz moze wygladac na "za duzo PS" . Tak wiec kryteria co do tego "kiedy zdjecie jest zbyt wyretuszowane" trzeba by bardzo dokladnie okreslic, nastepnie sie ich trzymac jak rowniez mocno trzymac za mordy, ze tak to ujme (bez urazy) wszystkich narzekajacych na subiektywnosc 8) .
Jesli z jednej strony - wszyscy uzytkownicy maja wierzyc w uczciwosc wszystkich pozostalych uczestnikow konkursu, to juz latwiej uwierzyc w uczciwosc jednej, dopuszczajacej zdjecia osoby ktora ma jasno postawione kryteria, niz calej grupy osob wstawiajacych swe zdjecia, z ktorych kazdy moze inaczej dane kryteria stosowac.

Przykladowe podstawowe dopuszczalne ingerencje:
- redukcja czerwonych oczu
- wyostrzenie/zmiekczenie
- kontrast, levels, saturacja (np zmiana na BW)

Przykladowe niedopuszczalne ingerencje:

- domalowanie czegos
- zmiana kolorystyki na nienaturalna (np podbicie wszystkiego fioletem)
- podpisy NA zdjeciu (ostatecznie moga byc na ramce)

Prosze nie gryzc! To tylko przyklady 8)

DariuszM
04-02-2004, 18:19
a jak potraktować np wykasowanie trakcji tramwajowej ze ściany budynku? :)

Czacha
05-02-2004, 00:19
mi to sie smiac chce jak czytam te pomysly.. :lol: ech.. no dobra.. konkursujcie sie...



PS. rozumiem ze zdjecia B&W nie moga brac udzialu.. bo DSLR takich nie robi.. a wiec zeby takie przedstawic trzeba ostro uzywac photoshopa.. a zwlaszcza zmieniac w nich kolory? :P :lol:

hazan
05-02-2004, 00:24
mi to sie smiac chce jak czytam te pomysly.. :lol: ech.. no dobra.. konkursujcie sie...

PS. rozumiem ze zdjecia B&W nie moga brac udzialu.. bo DSLR takich nie robi.. a wiec zeby takie przedstawic trzeba ostro uzywac photoshopa.. a zwlaszcza zmieniac w nich kolory? :P :lol:

Czacha - czytaj prosze to co napisalismy :twisted: - szczegolnie to co napisal Vitez.
Nie wiem co cie tak ciagle irytuje - po prostu chcesz dodac zdjecie do potencjalnego konkursu to nie przeginasz z PS. Napisalem wydaje mi sie wyraznie ( i chyba po polsku)ze nie chodzi o zmiany kosmetyczne. :P :P

Czacha
05-02-2004, 00:35
Dla mnie nie napisal tego dostatecznie wyraznie.. Vitez pije do mojego zdjecia z kosciolem (czerwony mu sie nie podoba ;-) ) ... Ty tez pisales o nienautralnej kolorystyce... a gdzies w zdjeciach B&W jest naturalna kolorystyka? ;-) IMO zatem rowniez powinny byc odwalone... bo tak tez przeciez ingeruje sie w kolorystyke i ustala sie inna niz byla... czyz nie? I nie pisze tego bo chce wygrac, czy cos :) Ja moge w tym nie startowac... nie zalezy mi :) Poza tym, moja znajomosc fotoszopa jest na tyle slaba ze nie potrafie niczego dodac.. a kolorami sie nie bawie bom dalton :P



Rozumiem, ze np. gdyby autor tych fotek ( http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=kamyko2) chcial je zaprezentowac na konkursie zostal by oddelegowany.. bo kolory uzyskane sa w szopie? Bo malo ktore jego zdjecia jest tak naprawde B&W.. wszystkie sa z DSLR'a... i po mocnej obrobce w szopie... i nie chodzi tu tylko o desaturyzacje.. wystarczy sie przyjzec paru....

O.. takie zdjecie np.. http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=158518 .. i co? Jego nie mozna bo obrabiane? ;-) hehehe.. nie lapie tego toku rozumowania.. naprawde ;-)


A to tez sie nie nadaje? http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=235495 ? jak sam autor pisze.. jedno tlo... i cztery klatki nalozone... z tym samym modelem.... Od kiedy przestal sie liczyc pomysl, a zaczeto stawiac tylko na wiernosc oddania barw? :lol: po prostu mi sie to w mojej czasce nie miesci ;-)

BTW.. juz kilkadziesiat lat temu uzyskiwano takie same efekty.. wielokrotna expozycja.. IMO nie ma znaczenia czy ktos robi to na filmie przy pomocy kilku naswietlen czy w szopie.. liczy sie inwencja autora... i dobry gust.





.. a zdjecia tego czlowieka? http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=4425 ... przeciez nie sa B&W... sa monochromatyczne.. ale nie B&W... co z nimi? Przeciez autor przesadzil z obrobka i dodal za duzo danego koloru... ;-)

Czacha
05-02-2004, 00:55
Jeszcze pare "kontrowersyjnych" fotek... :)

http://www.photosig.com/go/photos/view?id=359236 - kolory podbite przez filtry... tylko nie te fotoszopowe, a nakladane na obiektyw.. ale przeciez to nie te same kolory co w rzeczywistosci.. czyli odpada.. ;-)

http://www.photosig.com/go/photos/view?id=668289 - a to? tez kolory ze zdjecia maja malo wspolnego z rzeczywistoscia... a to tylko jeden filterek.. IR...

http://www.photosig.com/go/photos/view?id=725486 - no tak.. PS... a wyglada zupelnie jak to z filtrami Cockina... dwa akapity wyzej ;-)

http://www.photosig.com/go/photos/view?id=629396 ... hmm? no tak .. odpada.. ;-)



Swoja droga.. wiecie o tym, ze samo ustawienie WB ma wplyw na kolorystyke? ;-) Podobnie slajdy... nie oddaja przeciez barw takich jak widzimy.. a filtr polaryzacyjny? Przeciez to oszustwo... ;-)

ech... :)



PS. dobrze ze sie chociaz zdjec pozowanych nie czepiacie :roll: :lol:

hazan
05-02-2004, 01:05
Dobra - zamykam temat bo to do niczego nie prowadzi - jak bedzie konkurs to wspolnie ustalimy zasady i koniec.