PDA

Zobacz pełną wersję : fotograf +/- filmowiec na slubie



fmagik
30-10-2008, 13:04
czy obecnie na slubach [mowie tu o reportazu] fotograf moze bez filmowca zostac zaangowany????? jak to wyglada u Was czy zakladacie spolki z filmowcami tz jedziecie na slub w 2 osoby..... pytam jak to wyglada gdzyz bylem na 3 slubach ostatnio i wszedzie byly kamary??????

Calliactis
30-10-2008, 13:35
Osobniczo różne. Ja nie mam z nikim "umowy" na współpracę i często nawet odradzam "filmowca" jeśli znam jego dorobek. Zwykle to Młodzi decydują kogo i jak chcą zaangażować - ale coraz popularniejsze jest branie "Pana Wujka" jako "operatora kamery" - a to wkurza wybitnie, kiedy niedoświadczony gość wchodzi i pcha sie wszędzie.
Jeśli mam z kimś współpracować, zwykle wcześniej proszę o namiary i umawiam się na spotkanie z takim "jegomościem". 9/10 osób mnie olewa - ale z własnego doswiadczenia wiem, że tych 9-ciu nie jest potem polecanych dalej. 1/10 okaże się profesjonalistą i faktycznie można super razem coś zrobić - i nikt sobie nie przeszkadza.

vuki
30-10-2008, 16:32
troche nijakie to pytanie, 2 razy czytalem az zaskoczylem
wiadomo, ze u kazdego inaczej i Para o tym decyduje

wiele osob filmujacych robi od razu "zdjecia" (hehe) - mlodzi placa za 1 osobe

lub wybieraja kogos kto robi jedno i drugie w ramach jednej firmy (2 osoby obsluguja)

zdarza sie, ze wybieraja fotografa i filmowca z roznych zrodel i wtedy trzeba sie zgrac

najbardziej lubie jednak opcje .... jest tylko fotograf na slubie:)