PDA

Zobacz pełną wersję : Canon a720is



zdzich1961
29-10-2008, 20:09
Witam założycieli tego wspaniałego forum, jak i wszystkich posiadaczy aparatów marki Canon. Moje zainteresowanie fotografią cyfrową zaczęło się kilka miesięcy temu kiedy to zastanawiałem się nad zakupem aparatu. Po długich medytacjach oraz przeczytanych opiniach wybrałem Canon A720 is. Na forum „Canon-Board.info” trafiłem przez przypadek, przeczytałem tu sporo ciekawych, godnych polecenia postów. Zainteresował mnie temat instalacji CHDK, i w związku z tym mam pytanie do posiadaczy aparatów A720is. Jak po zainstalowaniu CHDK sprawdza się w praktyce funkcja filmowania? Wiem że w audio słychać zakłócenia mechaniczne jak i że używanie zoomu cyfrowego pogarsza jakość obrazu, a jak wygląda sprawa gdy po zmianie instalacji mamy zoom optyczny? Wiem że to jest aparat który służy do robienia zdjęć a funkcja filmowania to dodatek, aczkolwiek czasami bardzo przydatny.
Do instalacji CHDK trzeba ściągnąć między innymi program bootable.exe, wszyscy podają że można ściągnąć z.Share.net. Próbowałem już kilkakrotnie i bez pozytywnego rezultatu.
Sprawa wygląda tak:wchodząc na link z zShare jest przycisk download, klikając na niego jestem przenoszony na inną stronę, gdzie mam odczekać 20 sekund i wtedy pojawia się napis 'click here to begining download'. Klikąjąc na to jestem znowu przenoszony na stronę z przyciskiem download. Co mam zrobić żeby ściągnąć plik?
Proszę o pomoc.

tantal
30-10-2008, 01:08
Jak nie sprawdzisz/porównasz to chyba czcza pisanina. Dla mnie wygoda wynika z używalnego zoomu optycznego(dźwięk silniczka zagłuszony innym- strawniejszym dla ucha) w trakcie filmowania, ostrzenie w trakcie filmowania programowanym przyciskiem, no i ustalenie jakości/wielkości plików wynikowych.
Nie bardzo rozumiem pytanie o jakość zoomu...optyczny to optyczny;)
http://ewavr.nm.ru/chdk/ w kwestii bootable
a http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK na początek :-)

zdzich1961
30-10-2008, 17:42
Witam oraz dziękuję serdecznie za odpowiedz, odnośnie zoomu optycznego źle sprecyzowałem pytanie. Pozdrawiam