PDA

Zobacz pełną wersję : jak korzystnie kupić obiektyw?



Padre
23-10-2008, 13:50
Witam, mam zamiar zaopatrzyć się w obiektyw canon 24-105 i mam pytanko jak w temacie: jak korzystnie kupić obiektyw? Czy szukać znajomych za granicą, czy może eBay, a może znacie jakiś sklep z dobrymi cenami? Dodam że zależy mi na fakturze i oczywiście na gwarancji, dzięki za wszelakie odpowiedzi!

Jago
23-10-2008, 21:01
Witam, mam zamiar zaopatrzyć się w obiektyw canon 24-105 i mam pytanko jak w temacie: jak korzystnie kupić obiektyw? Czy szukać znajomych za granicą, czy może eBay, a może znacie jakiś sklep z dobrymi cenami? Dodam że zależy mi na fakturze i oczywiście na gwarancji, dzięki za wszelakie odpowiedzi!

Szukaj a znajdziesz. Proś a dostaniesz. Te biblijne słowa przydają się także w życiu codziennym. Innymi słowy koniec języka za przewodnika a kto szuka, to znajduje drogę do celu. Na początek proponuję szukajkę w goglach.

fahrenheit
23-10-2008, 21:09
skąpiec.pl
ceneo.pl

http://www.ostamyy.com/pricecomparison/Germany.htm

niektórzy polecają
http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-CANON-40D-BODY-SANDISK-4GB-CF-IN-SCOTLAND_W0QQitemZ140269697943QQihZ004QQcategoryZ3 1388QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l 1262

Janusz Body
23-10-2008, 21:51
Mój typ: Towers :)

Chyba nienajlepszy moment na jakiekolwiek duże zakupy. Kurs dolara i euro wariuje i to szybciutko znajdzie odbicie w cenach. Cena u nas jest jednak prostym przelicznikem euro do złotówki.


EDIT: W sumie to jak trafić w jakimś Media Markt po starych cenach to może być bardzo korzystnie. Duże sieci najpóźniej przeceniają. :)

VRx
23-10-2008, 22:10
Ja wyłapałem wczoraj ostatnią sztukę (nie 24-105 ale też "L") u małego sprzedawcy w starej cenie, a patrząc na dzisiejszy kurs dolara to z USA wychodzi drożej.
Także moment bardzo niekorzystny, bo różnica USA<>PL jest mała, a ceny w PL rosną razem z kursami walut.

fahrenheit
23-10-2008, 22:23
ktoś na tym forum chwalił się (post - gdzie w okolicach Łodzi), że ma wejście do fotoaparaciki.pl ale póki co ceny tam mają kosmiczne, ale jak poszukasz, to może znajdziesz osobę, która mówiła,że może zniżki załatwić

Padre
24-10-2008, 14:57
dzięki za odpowiedzi, dokładnie, ceny szaleją, stąd ten pospiech...z tego co widzę, to poniżej 3tys już nie dostanę:(((

VRx
24-10-2008, 15:25
http://fototaniej.pl/index.php?kat=10
Zadzwoń do gościa, wiem że tą sztukę sprzedał za 2600 w poniedziałek, cen co prawda nie aktualizuje na bieżąco ale może ma coś jeszcze poniżej 3k

Padre
24-10-2008, 15:50
dzięki za informacje, dzwoniłem, poszukiwania rozpoczęte...;)

m_o_b_y
24-10-2008, 15:58
Witam, mam zamiar zaopatrzyć się w obiektyw canon 24-105 i mam pytanko jak w temacie: jak korzystnie kupić obiektyw? Czy szukać znajomych za granicą, czy może eBay, a może znacie jakiś sklep z dobrymi cenami? Dodam że zależy mi na fakturze i oczywiście na gwarancji, dzięki za wszelakie odpowiedzi!


Spóźniłeś się.
Jeszcze bardzo niedawno można było kupić sprzęt znacznie taniej w Hong Kongu i w USA, ale to już historia.
Jakie dalsze zmiany nas czekają, tego już nawet wróżki nie podejmują się prognozować (kryzys w USA, a kurs $ ostro rośnie), ale najprawdopodobniej będzie sporo drożej.
Obecnie jeszcze możesz upolować to szkiełko u Towersa, ale musisz się pośpieszyć.
Pozdrówka

Jago
24-10-2008, 17:00
http://fototaniej.pl/index.php?kat=10
Zadzwoń do gościa, wiem że tą sztukę sprzedał za 2600 w poniedziałek, cen co prawda nie aktualizuje na bieżąco ale może ma coś jeszcze poniżej 3k

Miał ktoś już kontakt z sprzedawcą w podanym linku :?: Jeśli tak, to poproszę o opinię. Dziękuję.

Padre
24-10-2008, 22:05
Obecnie jeszcze możesz upolować to szkiełko u Towersa, ale musisz się pośpieszyć.
Pozdrówka

:) a co to takiego to "u Towersa"?:), być może śmieszne pytanie, ale po prostu nie wiem:)

Jago
24-10-2008, 22:08
:) a co to takiego to "u Towersa"?:), być może śmieszne pytanie, ale po prostu nie wiem:)


Jest to nazwa użytkownika na Allegro.

Iras_PL
24-10-2008, 22:29
Jesteśmy ofiarą gier spekulantów, bo nic nie usprawiedliwia obecnej słabości złotówki. Proponuję uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać aż sytuacja wróci do normy.

Sam się przejechałem, bo mam odłożone na kilka szkieł - w tym jedną białą eLę, gdzie różnica w cenie już jest spora i niepotrzebnie się ociągałem z zakupem.

lukaszczecin
24-10-2008, 23:03
Jest to nazwa użytkownika na Allegro.


nasz kolega z forum: towersivy, polecam :P

airhead
24-10-2008, 23:24
a ja polecam poczekać, aż kursy walut się ustabilizują albo - jeżeli masz naprawdę anielską cierpliwość - poczekać aż gospodarka USA się zawali i ND będzie odsprzedawał sprzęt za "co łaska" ;]

Padre
25-10-2008, 01:06
ok,dzięki, w takim razie jutro zaiskrzę do Towersa, złotówka zapewne się umocni, ale kiedy..., jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje