PDA

Zobacz pełną wersję : CANON 17-40 F 4.0 L pomoc.



Rrrr
21-10-2008, 23:04
Cześć. Powiedzcie mi czy opłaca się kupić 2 letniego CANON-a 17-40 F 4.0 L za 1 600,00 zł bez gwarancji? Stan techniczny bardzo dobry. Jaka jest żywotność tego obiektywu?

RNz
21-10-2008, 23:17
Jeżeli z pewnej ręki, to myślę że warto.
żywotność? nie znam nikogo, kto by go przeżył :-)
jedyny minus to zasysanie kurzu do wewnątrz (sprawdź czy nie ma za przednią soczewką), ale UV rozwiązuje problem.

Slawomir29
21-10-2008, 23:31
Jeżeli z pewnej ręki, to myślę że warto.
żywotność? nie znam nikogo, kto by go przeżył :-)
jedyny minus to zasysanie kurzu do wewnątrz (sprawdź czy nie ma za przednią soczewką), ale UV rozwiązuje problem.

Zasysanie kurzu w 17-40 ?????????????????????
Pierwszy raz słyszę i nigdy nie zauważyłem tego problemu, na 17-55/2.8 owszem, ale ta L-ka jest naprawdę szczelna!

RNz
21-10-2008, 23:57
Zasysanie kurzu w 17-40 ?????????????????????
Pierwszy raz słyszę i nigdy nie zauważyłem tego problemu, na 17-55/2.8 owszem, ale ta L-ka jest naprawdę szczelna!

To już wiesz :-)
Ruchomy przód nie jest najszczęśliwszą konstrukcją - pod tym względem.
Ale szkło i tak jest świetne, zwłaszcza na FF.

Kolekcjoner
22-10-2008, 00:38
Nie zasysa jak się nakręci filtr. Zresztą w instrukcji jest to napisane wyraźnie. Trudno stwierdzić czy to wada. W każdym razie da się ją prosto ;) wyeliminować 8).

axk
22-10-2008, 13:07
... jedyny minus to zasysanie kurzu do wewnątrz ...

Który to jeżeli już się tam znajdzie, w zdecydowanej większości przypadków absolutnie nie jest widoczny na zdjęciach ani w żaden sposób nie obniża ich "walorów estetycznych". Argument raczej nietrafiony.

RNz
22-10-2008, 13:42
Który to jeżeli już się tam znajdzie, w zdecydowanej większości przypadków absolutnie nie jest widoczny na zdjęciach ani w żaden sposób nie obniża ich "walorów estetycznych". Argument raczej nietrafiony.

Nikt nie mówi, że ma to być argument przeciwko temu obiektywowi. Jeżeli tak to zabrzmiało, to należy się sprostowanie:
szkło jest zdecydowanie warte swojej ceny, a jest to po prostu jedyny minus który udało mi się znaleźć.

axk
22-10-2008, 14:24
Cześć. Powiedzcie mi czy opłaca się kupić 2 letniego CANON-a 17-40 F 4.0 L za 1 600,00 zł bez gwarancji? Stan techniczny bardzo dobry.

Cena jest jak najbardziej przyzwoita. Jeżeli chodzi o stan to oczywiście najlepiej sprawdzić go osobiście ponieważ tak ogólne stwierdzenie w stylu "stan techniczny bardzo dobry" tak naprawdę nie wiele mówi na temat jego faktycznego stanu.

pst
24-10-2008, 23:49
ja tam nim jade bez filtra (no chyba ze chce uzyć to nakręcam ale zeby tak cały czas...)

janmar
26-10-2008, 01:14
ja tam nim jade bez filtra (no chyba ze chce uzyć to nakręcam ale zeby tak cały czas...)

Instrukcja obsługi mówi jasno i wyrażnie że aby to szkło[17-40/4/L ] było uszczelnione na kurz i wodę musi mieć założony filtr.Pozdrawiam

banan82
26-10-2008, 09:08
kupuj smialo, nawet bez gwarancji. ja kupilem nowego z HK z gwarancja swiatowa (czytaj - bez gwarancji na dobra sprawe) i jest bomba. To Lka wiec nie ma sie co zastanawiac

dihe
09-11-2008, 19:18
jw.

przy czym w moim przypadku mogę powiedzieć że przeżył upadek z dwóch metrów na płytę chodnikową, bez większych uszkodzeń, czytać do środka zassało kawałek szkła z rozbitego filtra UV i pd na pokrętle ostrzenia manualnego jest drugi, jednak AF działa perfekcyjnie więc nie ma potzreby działania z MFem.

Jak najbardziej polecam. Z HK można ściągnąć w tej cenie nowy. A przez pośrednika dostaniesz pewnie jakieś gadgety w prezencie pewnie jeszcze:D

decha
09-11-2008, 20:11
Ja również polecam... jeśli f4 Ci wystarczy to bierz śmiało. Dobra cena a szkło naprawdę przyzwoite. Moje również przeżyło ostatnio upadek na ulicę i tylko na tulipanie się pojawiły rysy... chwilę później normalnie robiłem już nim zdjęcia!