PDA

Zobacz pełną wersję : nie mogę włączyć podglądu na żywo w Canon 50d



elwirsia
21-10-2008, 21:35
Witam
Na poczatek chcialam powiedziec ze jestem poczatkujaca w aparatach cyfrowych. Fotografuje od dawna ale amatorsko. teraz chce sie nauczyc wiecej. Poza tym mialam szczescie. Dostalam ze stanow Canona 50d. Ogromne wyzwanie ale bede sie starac. Mam pytanko o podglad na zywo. Nie chce mi sie wlaczyc. Robie wszystko jak podano w instrukcji. Czy ktos moze ma jeszcze jakies sugestie? uprzejmie prosze o pomoc.
Elwira

gwozdzt
21-10-2008, 22:15
przypuszczalnie zapomniałaś 'aktywować' tą funkcje w menu:

menu -> setup2 -> Live view Function Setting -> Live View shooting -> Enable

a następnie powinno już się uruchamiać przyciskiem Direct print/Live View.

elwirsia
21-10-2008, 22:24
Tomku .... wielkie dzieki :) pozdrawiam

thomeus
23-10-2008, 11:53
Jak na początkującą wybrałaś puszkę z dość wysokiej pułki :-D Ale to dobrze...trzeba od razu iść na głęboką wodę... :) Z drugiej strony lepiej jest kupić tańsze body i jakiś lepszy obiektyw... :)
Życzę udanych zdjęć ;)

elwirsia
23-10-2008, 13:55
thomeus .. dzieki :) Z aparatem to wyszlo tak ze go dostalam. Wiem ze to bardzo dobry sprzet i to dodatkowo mnie nakreca. Fotki wygladaja cudnie. Dzis jak moje male dzieciaki zasna zostawiam meza i lece nad obwodnice robic fotki noca :) pozdrawiam

deejay24h
23-10-2008, 13:59
hmm że mi nikt nie podaruje 50tki.......

dziobolek
25-10-2008, 12:10
thomeus .. dzieki :) Z aparatem to wyszlo tak ze go dostalam. Wiem ze to bardzo dobry sprzet i to dodatkowo mnie nakreca. Fotki wygladaja cudnie. Dzis jak moje male dzieciaki zasna zostawiam meza i lece nad obwodnice robic fotki noca :) pozdrawiam

Jako że to mój pierwszy post tutaj, to wypada się przywitać, więc...
witejcie u wos!!! ;-)

elwirsia gratuluję prezentu, to zacna maszynka.
Moja 50-ka właśnie wczoraj do mnie dotarla z Hong Kongu - piękna Bestia.
Wreszcie zakupiona wcześniej Sigma doczekała się podpięcia do body.
Czas się z nią bliżej zapoznać, czemu sprzyja tzw. Bank Holiday weekend, czyli 3 dni wolne od pracy :-D.

Pozdrówka!

elwirsia
25-10-2008, 12:21
witaj dziobolek :)
bestia bestia to dobre okreslenie dla 50-tki ... coraz bardziej sie z nia zaprzyjazniam ... trzeba okiełznać bestie ... hehe

nowart
25-10-2008, 12:21
Jak na początkującą wybrałaś puszkę z dość wysokiej pułki :-D Ale to dobrze...trzeba od razu iść na głęboką wodę... :) Z drugiej strony lepiej jest kupić tańsze body i jakiś lepszy obiektyw... :)
Życzę udanych zdjęć ;)

A czym niby różni się ta wysoka półka 50d od innych, niższych półek jeśli chodzi o funkcje w body bo nie kumam?
Poza tym koleżanka nie napisała jakie ma szkła ani nie prosiła o poradę w tym kierunku więc ... ?
Co za dedukcja, ło matko... :mrgreen: