PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecia noca



Karol-29
20-06-2005, 15:08
Witam szanonwnych forumowiczow :)
1. Za pasem okres wakacji - w zwiazku z tym mam pytanie, jak najlepiej zrobic portret noca tak aby pierwszy plan byl doswietlony ladnie lampa ale drugi nic nie stracil na jakosci (mam na mysli aby wyszedl podobnie jak zdjecie robione bez lampy :)
2. Mam Canona 350D oferuje on mozliwosc wyzwalania lampy w momencie podnoszenia lustra oraz w momencie opadania - ktory typ bardziej preferujecie majac na uwadze pkt.1

Pozdrawiam serdecznie,
Karol

p13ka
20-06-2005, 15:41
Witam szanonwnych forumowiczow :)
1. Za pasem okres wakacji - w zwiazku z tym mam pytanie, jak najlepiej zrobic portret noca tak aby pierwszy plan byl doswietlony ladnie lampa ale drugi nic nie stracil na jakosci (mam na mysli aby wyszedl podobnie jak zdjecie robione bez lampy :)
Ogólnie powinien pomóc tryb AV, flesz (w customach "Flash sync. speed in AV mode" na Auto), pomiar światła może być matrycowy i, w zależności od uzyskanego czasu naświetlania, korygować wartość przysłony ew. podbić wartość ISO. Jak czas za długi to statyw potrzebny lub jakaś stabilna podpórka.

2. Mam Canona 350D oferuje on mozliwosc wyzwalania lampy w momencie podnoszenia lustra oraz w momencie opadania - ktory typ bardziej preferujecie majac na uwadze pkt.1
Ostatnio bawiłem się błyskiem na 2 lamelkę i to jest rewelka, jeżeli chcesz oddać ruch/dynamikę na zdjęciu. Powiesiłem wybrane fotki tu:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=1668&page=6&pp=10.

P.S. Witamy na forum.

Pszczola
20-06-2005, 16:54
A taki 'prostacki' sposob nie sprawdza sie:

Tryb auto 'portrety nocne' + statyw?

Krzychu
20-06-2005, 18:43
Witam szanonwnych forumowiczow :)
1. Za pasem okres wakacji - w zwiazku z tym mam pytanie, jak najlepiej zrobic portret noca tak aby pierwszy plan byl doswietlony ladnie lampa ale drugi nic nie stracil na jakosci (mam na mysli aby wyszedl podobnie jak zdjecie robione bez lampy :)


Musisz dać odpowiednio długi czas żeby Ci się ten drugi plan w ogóle na matrycy zarejestrował a nie był czarną plamą - i to cała filozofia...
Oczywiście najkrótszy on nie będzie, więc od razu się zaopatrz w statyw...



2. Mam Canona 350D oferuje on mozliwosc wyzwalania lampy w momencie podnoszenia lustra oraz w momencie opadania - ktory typ bardziej preferujecie majac na uwadze pkt.1

Pozdrawiam serdecznie,
Karol

Ja to ma być portret gdzie w kadrze nic się będzie poruszało, to jest to absolutnie bez znaczenia...

Lesnik
22-06-2005, 14:33
Weź też pod uwage czy lepiej dac dłuzszy czas naswietlania i duża przesłone czy mały czas naswietlania i mała przesłone, pamietaj tez o szumach jakie powstaja przy długisz czasach naswietlania oraz aby w trakcie robienia nie pojawiło Ci sie cos jasnego nieopodal kadru.

pozdrawaim