PDA

Zobacz pełną wersję : obiektyw Sigma 170-500/5,3-6



Piotr
23-05-2004, 20:40
Zastanawiam się nad zakupem wlśnie tegoż obiektywu Sigmy, jednak nie mam żadnych pratycznych informacji z "pola walki". Być może ktoś z Was używał tego obiektywu. Prosze o małą pomoc, bo być może lepszym rozwiązaniem oarze się sigma 70-200/2,8 z telekonwerterem x2 ?
Taka ogniskowa w moim przypadku jest mi niezbędna do fotografowania ptaków ... chyba, że ktoś z Was ma inne doświadczenia - chętnie wysłucham. Tymczasem pozdrawiam

Ciepły
02-06-2004, 13:15
Nie znam Sigmy 70-200/2,8 i nie wiem jak będzie zachowywać się z telekonwerterem, ale z tego co czytałem to jest ona porównywalna a Canonem 70-200/4 L pod względem jakości zdjęć. Mam natomiast Sigmę 170-500 i troszkę już jej używam, fotografuję głównie samoloty. To co jest minusem to waga (podpięta do 10D to już jakieś dobre ponad 2 kg) i przy ogniskowej 500 robi się dosyć długi no i filtry też bardzo cieżko dostać (86mm)i są drogie. Troszkę też jest ciemna, z tym obiektywem używam tylko centralengo punktu AF. przy dobrym oswietleniu jest ok ale jak się tylko troszkę ściemni to już jest problem z robieniem zdjęć z ręki i nie poruszonych, konieczny statyw, dobrze że obiektyw ma standardowo mocowanie statywowe. A i to co może być ważne przy Twoich zdjęciach to hałaś AF, w trybie MF dosyć wygodnie się kręci pierścieniem bo jest blisko korpusu. Jeżeli chodzi o jakoś zdjęć to też jest ok może nie powala na kolana ale mnie amatora satysfakcjonuje i za te pieniążki (ok2500) chyba nie ma nic lepszego. Niedługo ma się pojawić w sprzedarzy zblizony Tamron 200-500 więc może warto na niego zaczekać. pozdrawiam