PDA

Zobacz pełną wersję : panorama.......HVAR 2008r



duss
16-10-2008, 21:05
witajcie...mam takie pytanie ....chcialbym ta panorame wydrukowac w zakladzie foto na fotce o wym 30x90....ale jak wrzucam do programu to mi w podgladzie wyswietla ze z totki wycial srodek i nie wydrukuje mi calej panoramy....wiec moje pyt brzmi: jakie wymiary powinna miec moja panorama abym ja mogl "poprawnie" wydrukowac w zakladzie foto i zebym ta fotke mial cala w wielkosci 30x90????


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://duss.w.interia.pl/foto/hvar.jpg)

djcargo
16-10-2008, 21:09
Niezła panorama, chociaż pytanie kompletnie nie do tego działu. Może jakiś admin przeniesie :)

Janusz Body
16-10-2008, 21:36
witajcie...mam takie pytanie ....chcialbym ta panorame wydrukowac w zakladzie foto na fotce o wym 30x90....ale jak wrzucam do programu to mi w podgladzie wyswietla ze z totki wycial srodek i nie wydrukuje mi calej panoramy....wiec moje pyt brzmi: jakie wymiary powinna miec moja panorama abym ja mogl "poprawnie" wydrukowac w zakladzie foto i zebym ta fotke mial cala w wielkosci 30x90????


A nie prościej zapytać w tymże zakładzie foto? Stwierdzenie "...jak wrzucam do programu..." jest zaje%$#@ jasne i klarowne - do jakiego programu, w którym zakładzie. Może nie wrzucaj a po prostu zanieś plik do tego zakładu. Rzucanie plikiem i wrzucanie go do programu może uszkodzić plik. Stłucze się. :mrgreen:

Kurde moja szklana kula ostatnio mi szwankuje. Chyba z dużo niż rzucałem :)

sebcio80
17-10-2008, 03:49
dokladnie, wybierz sie do zakladu foto z plikiem na karcie pamieci, kazdy lab Ci to w sumie zrobi, wydrukuje Ci panorame w formacie np 15, z tym, ze nie bedzie to 15x21 tylko 15x80 (przykladowo), dokladnie nazywa sie to ciecie dynamiczne, z tym ze malo kto udostepnia to otwarcie w ofercie wlasnie broniac sie przed takimi panoramami wiadomo bowiem, ze mimo wydruku zdjecia w formacie 15 zaplacisz za taka panorame o wiele wiecej

mssk
17-10-2008, 08:32
patrząc na Twoja panoramę nasuwają mi się 2 pytania:
1.) jak chcesz aby wywołać to zdjęcia w formacie 30x90 skoro proporcje boków są inne niż 1:3? z zamieszczonego przez Ciebie pliku wynika, że dłuższy bok jest 5,39x dłuższy od krótszego. czyli pasuje na panoramę 30x161,68 lub 15x80,84.
nie dziw się, że program się buntuje :)
2.) jak uzyskałeś tą panoramę? składałeś z kilku (kilkunastu) plików, czy jest to wycinek z jednej klatki? jeśli to drugie, to osiągnięcie zdjęcia w formacie 30x90 dobrej jakości będzie trudne (nieosiągalne?).

duss
17-10-2008, 08:43
oki dzieki wszystkim za info.....jesli chodzi o panorame to sklejone ok 5-6 zdjec.....

mssk
17-10-2008, 08:48
skoro sklejona z kilku plików, nie powinno być problemu z jakością. teraz tylko ustal proporcje boków. z Twojego pliku albo obetną boki (i to sporo), albo będziesz miał białe pasy na górze i dole.
co do "cięcia dynamicznego" - nie jestem pewien, jak długie zdjęcie można zrobić. na pewno maszyny mają swoje ograniczenia (kiedyś sprawdzałem z laborantem na maszynie Noritsu).

Janusz Body
17-10-2008, 08:54
....- nie jestem pewien, jak długie zdjęcie można zrobić. na pewno maszyny mają swoje ograniczenia (kiedyś sprawdzałem z laborantem na maszynie Noritsu).

Zdjęcie można zrobić tak długie jak długa jest rolka papieru - zwykle ok 40-44m :)

Trzeba szukać labu, który w ofercie ma wydruki wielkoformatowe. Naświetlarki typu Durst mają max. szerokość papieru do ok. 1 metra. Na wielkoformatowych drukarkach jest podobnie. W Warszawie na Dzikiej mają takowe.

Płaci się za m2 (metr kwadratowy) wydruku (naświetlonego zdjęcie). Niektóre laby robia to też wysyłkowo. Panoramy o "wysokości" 30 cm można zrobić "w poprzek papieru - wówczas długość obrazka wynika z szerokości rolki papieru.

mssk
17-10-2008, 08:57
czyli możliwości są ogromne :)