PDA

Zobacz pełną wersję : A710 problem z lampą błyskową



LORD
16-10-2008, 20:12
Witam,
Przy probie robienia zdjęcia z lampą błyskową aparat nie wykonuje zdjęcia. Cały czas wygląda jakby próbował znaleźć ostrość lub ładować lampę (mijająca ikonka lampy). Sprawdzałem to na kilku innych bateriach, na trybie automatycznym, półautomatycznym, manualnym oraz z manual focus - bez zmian.

Gdy go włącze i wyłącze to zdarza sie że zadziała i zdjęcia z lampą udaje sie robić. Jednaj jest to raz na 10 takich prób, czasem rzadziej. Nie jest to również problem aby poczekać aż się doładuje lampa do błysku - czekać tak można bez żadnego efektu. Takie coś właściwie wyklucza normalne robienie zdjęć.

Ze zdjęciami bez lampy nie ma problemu.

Co można w takim wypadku zrobić ? Czy da się coś takiego naprawić ?

Aparat ma już 1,5roku wiec roczna gwarancja producenta tego nie obejmuje. Nie wiem czy tego typu wadę można traktować jako niezgodność towaru z umową. Wtedy pozostawała by jeszcze 2 letnia rękojmia sprzedawcy...

Proszę o poradę w sprawie naprawy sprzętu lub ewentualnego reklamowania do sprzedawcy (może ktoś już reklamował sprzęt w taki sposób??) ...

jassa
10-01-2009, 16:25
Mam ten sam problem, od niedawna. Na innym forrum też czytałem, że ktoś inny zgłaszał taki problem.
Po włączeniu aparatu i lampy nie można robić zdjęć, po wyłączeniu lampy jest OK.
Czy udało się go jakoś rozwiązać? Prosiłbym o informacje.

LORD
10-01-2009, 22:18
Pisałem do sklepu ale pozostało to bez odpowiedzi. Miałem odsyłać im sprzęt i reklamować ale mi zdarzało się tak ze przez jeden cały dzień bez problemu i mogło by się zdarzyć że stwierdzą że wszystko działa ok.
Odpuściłem i używałem sprzęt z ograniczeniami. Teraz z kolei coś się w nim poprzestawiało i raczej rzadko zdarza się że lampa nie błyska. Jeśli tak się dzieje kilka razy włączam go i wyłączam i zaczyna działać dobrze.
Nie za dobrze to świadczy o marce Canon choć zawsze myślałem że jest niezawodna.
Obecnie zamierzam się z zakupem lustrzanki i najbardziej martwi mnie że na tak drogi sprzęt dają tylko 12 miesięcy gwarancji bez możliwości przedłużenia ....