PDA

Zobacz pełną wersję : C1 v4 PRO i C1 LE 4.5



miklo
16-10-2008, 10:23
Cześć,

Może nie wszyscy wiedzą - wczoraj pojawiła się w końcu wersja 4 C1 ze szczepu PRO. W porównaniu z LE jest parę rzeczy - czy wartych różnicy w cenie? Trudno powiedzieć. Na pewno przy dużym przemiale style, korekta winiety (choć nie tak elastyczna, jak w LR / ACR) itp przyspieszą pracę. Dodatkowe rzeczy, typu edytor kolorów, presety kolorów skóry, zabawa lokalnym kontrastem itp itd mogą być przydatne.

Co mnie zawiodło w PRO - po zdjęciu saturacji edytor kolorów nie da się wykorzystać jako mikser kanałów. A przynajmiej mi się nie udało.

Ja jako amator pozostaję przy LE. Nie stać mnie na PRO i jej nie wykorzystam...

mtata
16-10-2008, 11:05
Jedyna rzecz, której brakowałoby mi w LE to obsługa dwóch monitorów ale dodatkowe 200 baksów za ten ficzer to zdecydowanie za dużo. Pozostanę przy i tak bardzo dobrym LE :)

can-on
16-10-2008, 21:12
Panowie, macie licencje jeszcze z SanDiska czy może płatne?
Bo tak się zastanawiam czy uda mi się zrobić upgrade z wersji 4.1.2.20146 (licencja SanDisk) do tej najnowszej a nie chciałbym ryzykować utraty licencji.

miklo
16-10-2008, 23:05
Panowie, macie licencje jeszcze z SanDiska czy może płatne?
Bo tak się zastanawiam czy uda mi się zrobić upgrade z wersji 4.1.2.20146 (licencja SanDisk) do tej najnowszej a nie chciałbym ryzykować utraty licencji.
W ramach wersji 4.x nie ma upgradów. Jedziesz na tej samej licencji. Spoko Maroko.

can-on
16-10-2008, 23:40
No i zaktualizowałem, niestety sypie jakimś błędem przy otwarciu i zamknięciu programu i nie zapamiętuje ostatnio otwartego folderu:/

Na szczęście reszta działa.
Tak więc czekam na jakaś aktualizację.

miklo
17-10-2008, 07:59
Też tak miałem. Sprawa jest prosta - na szczęście. Usuń katalog Phase_One z AppData z Twojego katalogu domowego Windows i z Moje Dokumenty\Moje Obrazy CaptureOneLibrary. Stworzy je sobie na nowo i będzie git. Wystarczyło poszukać sekundę na supporcie P1 :-)

can-on
17-10-2008, 08:20
Dzięki za info:) Sprawdzę wieczorem.

Pozdrawiam

fyrste
17-10-2008, 11:31
a poprawili jakość finalną obrazków? bo te z LE 4.... to porażka w porównaniu ze starym 3.7...

miklo
17-10-2008, 11:36
Porównywałem 3.7 z 4.x i 4.x wygrywał. Również w poprzedniej wersji. Oczywiście w opcji bez ostrzenia i odszumiania. Lepszy kontrast lokalny, lepiej działające krzywe (w 3.7 spadał kontrast). W czym 3.x był lepszy?

fyrste
17-10-2008, 11:45
no właśnie ja wyostrzałem w 3.7 i w żadnym innym programie nie potrafię uzyskać tak dobrych efektów jak w 3.7.

Zresztą to samo pisał zdaje się oskarkowy - też za nic nie potrafił uzyskać lepszych efektów 4....

Jeśli Ty potrafisz - to zazdroszczę.

miklo
17-10-2008, 12:04
Ja przez moment wróciłem do 3.7, bo też wydawało mi się, że jest lepszy. I było mi to potrzebne, bo zrozumiałem, że za bardzo polubiłem zabawę nowymi sywakami w 4.x. Wróciłem do 4.x i robię to, co 3.7. I jest cacy. Suwaki HDR ostrożnie, za to śmielej krzywe (bo w końcu działają). Aha - szczególnie ostrożnie z suwakiem od świateł. Potrafi narozrabiać ;-)

Janusz Body
17-10-2008, 12:15
no właśnie ja wyostrzałem w 3.7 i w żadnym innym programie nie potrafię uzyskać tak dobrych efektów jak w 3.7.

Zresztą to samo pisał zdaje się oskarkowy - też za nic nie potrafił uzyskać lepszych efektów 4....

Jeśli Ty potrafisz - to zazdroszczę.

Ano to prawda. Od początku do końca. C1 napisało dwóch facetów co sobie potem poszli do Pixmanteca i tam zrobili RawShootera. Potem Pixmanteca kupił Adobe. Nietrudno się domyśleć co jest obecnie najlepsze na rynku ;)

Przy cenie za wersję PRO to... całego PSa można kupić za niewiele większe pieniądze.

miklo
17-10-2008, 12:26
No cena PRO jest z kosmosu. I nie ma żadnego sensu jej kupować. To prawda.