PDA

Zobacz pełną wersję : Paint Shop Pro Photo vs PS Elements 6



Portal
15-10-2008, 17:10
Witam
jaki program dla amatora byscie polecili do obrabiania fotek. Wybralem takie dwa :
- Corel Paint Shop Pro Photo
- adobe photoshop elements 6.0

Ktory z nich jest bardziej zalecany do obroki fotografii (poprawianie ostrosci , kolorow , jakies male efekty itp)

Janusz Body
15-10-2008, 17:13
GIMP - jest darmowy i na początek wystarczy a mozliwości ma większe od Elements

Portal
15-10-2008, 17:18
wiesz , wazne jest takze latwosc oblugi , duzy automat . Gimp jakos mi nie idzie - probowalem sa programy ktore poprzez automat bardzo ladnie poprawiaja fotke (poziomy , kontrast itp)

Janusz Body
15-10-2008, 17:28
Wiesz, jak masz wstręt do jakiejkolwiek nauki to używaj co chcesz. Najtaniej wyjdzie to co masz na płytce z aparatem.

EDIT: Mam wrażenie, że zmieniłeś (juz po mojej pierwszej odpowiedzi) tytuł wątku a to trochę nieładnie. Z tego powodu na mnie więcej nie licz.

Portal
15-10-2008, 17:30
to nie wstret tylko brak czasu :) czasami przezuci sie fotki na komp i trzeba szybko obrobic , cos poprawic

Portal
15-10-2008, 20:01
a jeszcze mam pytanko odnosnie wymagan spzretowych

czy na karcie z serii S3 trio... mozna obrabiac fotki czy raczej tzreba miec mocniejsza , nowzsza ?

Slider
15-10-2008, 20:29
jaki program dla amatora byscie polecili do obrabiania fotek. Wybralem takie dwa :
- Corel Paint Shop Pro Photo
- adobe photoshop elements 6.0

Ja (wybierając z tych dwóch) posiadam Corel'a (2 wersje (X2)) i jestem naprawdę zaskoczony możliwościami.. To pewnie dlatego, że nie dostałem w swoje rece PS3:twisted: btw: polecam.

miklo
15-10-2008, 21:39
PSE jednak daje 16 bitów przy niektórych operacjach, jest wyraźnie szybszy. Też miałem ten dylemat (dawno temu) - próbowałem się przekonać do GIMPa i nie dałem rady ;-) Podobnie nie przemówił do mnie PSP. Jest... wolny po prostu. Za nerwowy jestem na te toole i używam PSE4.

Wats0n
16-10-2008, 06:56
Z PSP korzystam od 1997 roku.
Podobała mi się ewolucja tego softu.
Niestety, moment, w którym Jasc został kupiony przez Corela nie był najszczęśliwszy (ostatnia wersja Jasc Software - 9).
Od tego momentu pojawiły się dwie wersje, które moim zdaniem są wolniejsze, mniej przejrzyste w obsłudze i - przede wszystkim - prawie nei wprowadzają ulepszeń względem wersji poprzednich.
Niemniej jednak, możliwości oferowane przez PSP9 raczej mi wystarczają.

SeWo
06-11-2008, 12:18
A ja od niedawna korzystam z Corel Paint Shop Pro Photo X2 PL i powiem że program jest rewelacyjny.Dla kogoś kto dopiero zaczyna pracować na programach tego typu i szuka czegoś w przystępnej cenie ,Corel Paint Shop Pro Photo X2 PL jest wręcz idealnym rozwiązaniem.

Paenka
06-11-2008, 13:34
ja polecam Photo Painta ;)