PDA

Zobacz pełną wersję : Bridge + ACR



Miszcz
15-10-2008, 00:24
Witam, niedawno zrobilem format, wczesniej Bridge otwieral wew. siebie pliki RAW i moglem je spokojnie tam obrabiac, teraz cos mi sie poprzestawialo i gdy otworze plik .CR2 przez Bridge to najpierw otwiera on PS a pozniej wew. PS ACR, plugin (chyba) zaisntalowany poprawnie, sa miniaturki RAWow w Bridge, jak zmusic go zeby otwieral RAWki wew. siebie
Edycja >> Narzedzia >> Skojazenia plikow - ustawione jest na PS
Dziekuje i pozdrawiam Marcin

bertold
15-10-2008, 09:07
Masz jakieś pytanie, czy tylko nas o tym informujesz?

Krzychu
15-10-2008, 09:14
Witam, niedawno zrobilem format, wczesniej Bridge otwieral wew. siebie pliki RAW i moglem je spokojnie tam obrabiac, teraz cos mi sie poprzestawialo i gdy

Coś raczej Ci się poprzestawiało bo nie sądzę żeby w Bridge'u mógł obrabiać RAW'y...

Janusz Body
15-10-2008, 09:21
Coś raczej Ci się poprzestawiało bo nie sądzę żeby w Bridge'u mógł obrabiać RAW'y...

Można, można... :) ACR to plugin i działa "spod" Bridge'a

Zresteuj ustawienia Bridge - on defaultowo ma otwieranie modułu ACR.

Resetuje się trzymając "Cntrl+Shift+Alt" w momencie startu programu. Najperw trzymaj kombinację klawiszy a potem startuj Bridgea.

To działa na wszystkich produktach Adobe :)

Krzychu
15-10-2008, 10:17
Można, można... :) ACR to plugin i działa "spod" Bridge'a


A to przepraszam, cienki jestem z PSa... Zarówno CS2 jak i CS3 defaultowo mi spod bridge'a odpalał PS a później ACR....

Janusz Body
15-10-2008, 10:30
...Zarówno CS2 jak i CS3 defaultowo mi spod bridge'a odpalał PS a później ACR....

Nawet jak robiłeś "right click" na miniaturce i klikałeś na "Open in Camera RAW"? :)

Krzychu
15-10-2008, 10:58
Nawet jak robiłeś "right click" na miniaturce i klikałeś na "Open in Camera RAW"? :)

No nie, robiłem Open i zawsze zastanawiałem się dlaczego jest Open i Open in Camera RAW jak po Open i tak się otwiera w ACR :)

Miszcz
15-10-2008, 11:07
Zresteuj ustawienia Bridge - on defaultowo ma otwieranie modułu ACR.

widocznie moj nie ma, bo po zrestartowaniu nadal najpierw otwiera PS ponziej ACR (zaznaczylem wszystkie 3 checkbox'y)

Janusz Body
15-10-2008, 11:36
widocznie moj nie ma, bo po zrestartowaniu nadal najpierw otwiera PS ponziej ACR (zaznaczylem wszystkie 3 checkbox'y)

1. Otwórz Bridge'a
2. W menu wybierz Edit->Preferences
3. Zaznacz okienko w panelu General -> Behavior -> Double-Click edits Camera RAW settings in Bridge

Alles :)

Miszcz
15-10-2008, 11:41
Heh przewartowalem Preferences i teraz wydaje sie smieszne ze przegapilem taka opcje, oczywiscie dziala, dziekuje i pozdrawaim

srebnil
12-04-2009, 18:35
1. Otwórz Bridge'a
2. W menu wybierz Edit->Preferences
3. Zaznacz okienko w panelu General -> Behavior -> Double-Click edits Camera RAW settings in Bridge

Alles :)

Witam,

W moim przypadku nawet to rozwiązanie- opcja nie pomogła ponieważ nie ma w panelu General -> Behavior -> opcji Double-Click edits Camera RAW settings in Bridge.
W Behavior jest tylko "Number of Recent ..."
Próbowałem również reset przy starcie i nic.
Czy zna ktoś na to rozwiązanie??

Janusz Body
12-04-2009, 20:17
Witam,

W moim przypadku nawet to rozwiązanie- opcja nie pomogła ponieważ nie ma w panelu General -> Behavior -> opcji Double-Click edits Camera RAW settings in Bridge.
W Behavior jest tylko "Number of Recent ..."
Próbowałem również reset przy starcie i nic.
Czy zna ktoś na to rozwiązanie??

A którego Bridge' a masz? Bo w CS3 i CS4 jest na pewno.

srebnil
12-04-2009, 20:43
Mam zainstalowanego CS3( 2.0.0.975).

Janusz Body
12-04-2009, 21:09
Mam zainstalowanego CS3( 2.0.0.975).


Ja już odinstalowałem CS3 w CS4 ekran wygląda jak poniżej:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/my.php?image=scrqgh.jpg)


O ile dobrze pamiętam to w CS3 (tym legalnym) też było podobnie.

srebnil
12-04-2009, 21:36
Tak, identycznie z wyjątkiem dwóch pozycji nad "Number of Recent...":sad:

Intense
12-04-2009, 22:15
Potwierdzam, ja w swoim CS3/Bridge również nie mam tych dwóch "okienkowych" opcji. Jest "Behavior", pod spodem 1cm wolnego miejsca i od razu "Number..."
Nie przeszkadza mi to jednak ze względu na stosunkowo rzadkie używanie Bridge.

Mellan
12-04-2009, 22:53
O ile dobrze pamiętam to w CS3 (tym legalnym) też było podobnie.

Janusz ma rację. Tak się składa, że nie odinstalowałem jeszcze CS3 szwedzkiego, a mam też CS4 en.
Wygląda to tak pod XP (z lewej CS3, z prawej CS4):

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img2.imageshack.us/img2/3703/cs34.jpg)

Janusz Body
13-04-2009, 08:50
Zawsze pozostaje skrót klawiszowy Ctrl + R otwiera ACR w Bridge'u a Ctrl + O w PS.

srebnil
13-04-2009, 12:29
Zawsze pozostaje skrót klawiszowy Ctrl + R otwiera ACR w Bridge'u a Ctrl + O w PS.

To również nie działa.

Może źle umieściłem- w złym katalogu samą wtyczkę ACR. Wrzuciłem ją do katalogu "Adobe Photoshop CS3" -> "Plug-Ins"

Mellan
13-04-2009, 13:42
...Wrzuciłem ją...


Jak to wrzuciles? :shock:
ACR jest integralna czescia CS3 i nie ma tam nic do wrzucania.
Co ty masz za CS3?

Janusz Body
13-04-2009, 16:14
To również nie działa.

Może źle umieściłem- w złym katalogu samą wtyczkę ACR. Wrzuciłem ją do katalogu "Adobe Photoshop CS3" -> "Plug-Ins"

ACR powinien być w:

Program Files->Common Files->Adobe->Plug-Ins->CS3->File Formats

srebnil
13-04-2009, 16:37
Jak to wrzuciles? :shock:
ACR jest integralna czescia CS3 i nie ma tam nic do wrzucania.
Co ty masz za CS3?

Miałem ACR 4.0 pobrałem, rozpakowałem i plik wrzuciłem do folderu i działało już jako 4.6


ACR powinien być w:

Program Files->Common Files->Adobe->Plug-Ins->CS3->File Formats

Zrobiłem tak i nadal się otwiera przez PSa.
W Bridge-u jak zrobię "Right Click" jest Otwórz za pomocą Adobe Photoshop CS3 (domyślny) i tylko to jest.

Janusz Body
13-04-2009, 18:14
Miałem ACR 4.0 pobrałem, rozpakowałem i plik wrzuciłem do folderu i działało już jako 4.6.....

Hmmmmm... dziwne. Zwykle wystarczy wcisnąć "update" i wszystko dzieje się samo. Jak to wersja hmmmmm... "trialowa" to chyba trzeba by pytać "producenta" ;)

srebnil
13-04-2009, 18:51
Ok Na razie odpuszczam ten problem. Mimo wszystko dziękuję za pomoc i podpowiedzi.
Pozdrawiam.