PDA

Zobacz pełną wersję : 40d plik CR2



jacaw
14-10-2008, 18:38
Witam serdecznie !
Mam pytanie odnośnie plików CR2. Z ściągałem z aparatu jpg. przez program EOS Ultility i było wszystko OK. Chciałem ściągnąć zdjęcia robione w RAW i sRAW i program EOS Ultility tego pliku nie widzi jak również Photoshop 7 .. jak mam uaktualnić programy żebym mógł zrzucić i otworzyć te pliki .. Pozdrawiam

Krzychu
14-10-2008, 18:52
Witam serdecznie !
Mam pytanie odnośnie plików CR2. Z ściągałem z aparatu jpg. przez program EOS Ultility i było wszystko OK. Chciałem ściągnąć zdjęcia robione w RAW i sRAW i program EOS Ultility tego pliku nie widzi jak również Photoshop 7 .. jak mam uaktualnić programy żebym mógł zrzucić i otworzyć te pliki .. Pozdrawiam

Kupić CS3 - niestety.

werek
14-10-2008, 18:57
rawy z 40D odczytuje tylko camera RAW z photoshop CS3, zamien sobie w DPP na TIFF i pozniej obrabiaj

Janusz Body
14-10-2008, 19:03
Witam serdecznie !
Mam pytanie odnośnie plików CR2. Z ściągałem z aparatu jpg. przez program EOS Ultility i było wszystko OK. Chciałem ściągnąć zdjęcia robione w RAW i sRAW i program EOS Ultility tego pliku nie widzi jak również Photoshop 7 .. jak mam uaktualnić programy żebym mógł zrzucić i otworzyć te pliki .. Pozdrawiam

Ściągnij najnowszy "Adobe DNG converter" - skonwertuj pliki CR2 do DNG i Photoshop zacznie je widzieć.

EDIT: nie pamiętam czy PS 7.0 będzie widział DNG - chyba tak ale nie mam pewności.

jacaw
14-10-2008, 19:48
Ok. Bardzo wam dziękuje i pozdrawiam :)