PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wbudowaną lampą w 40D



SkyWatcher
12-10-2008, 21:49
Witam, dzisiaj fotografując pewną imprezę trochę zawiodłem się na aparacie.
Robiłem zdjęcia z wręczania pucharów w pewnym lokalu z użyciem wbudowanej lampy błyskowej.
Mniej więcej w środku imprezy po zrobieniu zdjęcia wyświetlił się komunikat "busy" i nie dało się
zrobić zdjęcia przez ok 15 sek. Problem znikał kiedy wyłączyłem aparat i włączyłem go
z powrotem, ale kiedy ponownie zrobiłem zdjęcie znowu wyskoczył komunikat "busy" i znowu
przez dłuższy czas nie potrafiłem zrobić zdjęcia. Przez to straciłem kilka ważnych zdjęć.
Pytanie dla posiadaczy 40D, czy jest to normalne, czy z moim aparatem jest coś nie tak?
Dodam że nie robiłem żadnych serii 6,5 fps, zresztą z tą lampą się nie da, więc buforu
raczej nie zapełniłem, a czas ładowania lampy zazwyczaj jest krótszy niż 1 s.

miszaqq
12-10-2008, 21:57
czasami sie zdarza, podczas wczorajszego slubu, zdarzylo sie dwa razy, wprawdzie nie na 40D (tutaj bylo bez problemow) ale na kumpla 30D bylo raz ze zdjecie sie zapisywalo przez ponad 1 minute, wiec wyjecie baterii i wszystko wrocilo do normy, i na zapasowym body 400D tez sie zdarzylo raz i podobnie wyjecie baterii pomoglo, ahha wylaczenie nic nie dawalo bo aparat pokazuje ze zapisuje ostatnie zdjecie i ciagle je zapisuje i zapisuje i zapisuje (tzn wisi)

SkyWatcher
12-10-2008, 22:05
Sprawdziłem aparat bez karty CF i po ok 30 zdjęciach w serii z lampą błyskową znowu pojawił się ten problem, przez 10 sekund aparat był "zajęty" za każdym następnym zdjęciem. Czy to wszystko co można zrobić w serii z wbudowaną lampą?

Vitez
12-10-2008, 23:26
Czy to wszystko co można zrobić w serii z wbudowaną lampą?

Tak, ona się po prostu przegrzewa.
Jedyna rada to kupić lampę zewnętrzną.
Jeśli nie możesz pozwolić sobie na tracenie ważnych zdjęć to masz dość priorytetowy zakup, który przy okazji mocno poprawi jakość oświetlania lampą :roll: .

kf1
02-11-2008, 13:58
Witam. Mam podobny problem z włączaniem 40D. Po włożeniu bateri włącza się bez problemów, wszystko działa. Jeśli się go wyłączy to po 15 min już się nie uruchamia tak jak powinien. Nie czyści matrycy, nie działa menu i przeglądanie zdjęć. Działa mały wyświetlacz, ostrzenie i migawka. Natomiast nie można zapisać zdjęcie (zawiesza się z włączoną czerwoną diodą). Pomaga dopiero ponowne wyjęcie i włożenie bateri. Proszę o jakąs pomoc.

djcargo
02-11-2008, 14:15
Spróbuj wgrać nowy soft, może spróbuj z inną baterią.
A czy tak, czy tak - najprawdopodobniej potrzebny będzie serwis...

kf1
02-11-2008, 14:48
Soft był aktualny, ale dla pewności wgrałem go jescze raz. Dodam jeszcze że nawet jeśli nie wyłączę aparatu a on sam przejdzie w stan wstzymania, to poźniej dzieje się to samo. Baterie też próbowałem dwie. Oryginalną i zamiennik.

prezes81
02-11-2008, 15:07
Jak miałem 400d (obecnie 40d) to tez sie tak działo, lampa sie przegrzewała i trzeba było czekac. Tylko lampa zewnętrzna!

djcargo
02-11-2008, 22:47
Jak miałem 400d (obecnie 40d) to tez sie tak działo, lampa sie przegrzewała i trzeba było czekac. Tylko lampa zewnętrzna!

Tak po cichu zmienił się temat rozmowy, bo kolega nie założył nowego posta tylko tutaj napisał :-D