PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking platnych serwerow polskich.



ArturBonoVox
11-10-2008, 10:49
Witam. W zwiazku z tym, ze chce skorzystac z uslugi platnego serwera i kupic domene, zwracam sie do uzytkownikow o udzielenie informacji: gdzie i czy warto?
Wstepnie zdecydowalem sie na nazwa.pl.
Wazny jest dla mnie limit transferu, niezawodnosc i brak wyskakujacych informacji, ze serwer nie obsluguje tego typu plikow i aplikacji.
Dziekuje ze wskazowki.

Yenox
11-10-2008, 10:51
W ścisłej czołówce jest
- home.pl
- kei.pl
- nazwa.pl
Opinii szukaj na http://webhostingtalk.pl/

maver1ck
11-10-2008, 11:00
Witam. W zwiazku z tym, ze chce skorzystac z uslugi platnego serwera i kupic domene, zwracam sie do uzytkownikow o udzielenie informacji: gdzie i czy warto?
Wstepnie zdecydowalem sie na nazwa.pl.
Wazny jest dla mnie limit transferu, niezawodnosc i brak wyskakujacych informacji, ze serwer nie obsluguje tego typu plikow i aplikacji.
Dziekuje ze wskazowki.

To ja nazwę odradzę. Z kilku powodów:
1. Są tani w związku z czym mają więcej klientów niż mogą obsłużyć. Źle to wpływa na wydajność stron oraz na obsługę klienta (mają Cię w dupie).
2. Dosyć często uświadczysz HTTP 500 - Internal Server Error :/
3. Miałem tam konto. Strona jakoś działała do momentu kiedy wspaniali administratorzy zabrali mi uprawnienia do jednego katalogu. Napisałem do nich, dostęp wrócił po czym po 2 dniach znowu go nie było. Jak się dowiedziałem trzymałem pliki w "złym miejscu". Oczywiście ani razu nie skontaktowali się ze mna z prosbą o ich przeniesienie. Od razu następowała blokada.


A teraz polecanie. No więc kei.pl.
Jak dla mnie są wzorem. Bardzo pomocni administratorzy i jak narazie (od marca) bezproblemowe działanie strony.

PS. Poczytaj forum na webhostingtalk.pl

Pozdrawiam
Maciek

borkomar
11-10-2008, 12:55
Coś może powiecie o cal.pl i amm.pl ?

Krzychu
11-10-2008, 12:59
To ja nazwę odradzę. Z kilku powodów:
1. Są tani w związku z czym mają więcej klientów niż mogą obsłużyć. Źle to wpływa na wydajność stron oraz na obsługę klienta (mają Cię w dupie).
2. Dosyć często uświadczysz HTTP 500 - Internal Server Error :/
3. Miałem tam konto. Strona jakoś działała do momentu kiedy wspaniali administratorzy zabrali mi uprawnienia do jednego katalogu. Napisałem do nich, dostęp wrócił po czym po 2 dniach znowu go nie było. Jak się dowiedziałem trzymałem pliki w "złym miejscu". Oczywiście ani razu nie skontaktowali się ze mna z prosbą o ich przeniesienie. Od razu następowała blokada.


No ja z nazwa.pl nie mam żadnych problemów, odpowiedzi na pytania dostawałem po kilku minutach, tak samo brak problemów z wydajnością...

ryszard_ochódzki
11-10-2008, 13:05
Ja polecam zdecydowanie www.iq.pl . Może nie są najtańsi ale bardzo dobrze z niezawodnością, antyspamem i podejściem do potrzeb klienta.

dickory dare
11-10-2008, 13:06
Coś może powiecie o cal.pl i amm.pl ?

podobnie, coś możecie powiedzieć o livenet.pl?

dentharg
11-10-2008, 13:29
Livenet.pl odradzam zdecydowanie. Przewiozłem się ja i mój kumpel.

Obecnie stołuję się za kałużą: site5.com. Jeśli nie potrzebujesz uruchamiać aplikacji Rails to są świetni. Duuuużo miejsca, duuuużo transferu i nie robią tak ogromnego oversellingu jak np. Dreamhost. Ponadto a2hosting.com - tutaj się będę przesiadał bo ja akurat potrzebuję hostowania aplikacji Rails/Django.

ArturBonoVox
11-10-2008, 13:56
Kei.pl wyglada niezle. Ktos z Was ma pakiet Biuro Extra w kei.pl. Jak sie spisuje?

gutek
11-10-2008, 14:12
Kei.pl wyglada niezle. Ktos z Was ma pakiet Biuro Extra w kei.pl. Jak sie spisuje?

Ja mam. Spisuje się super. Nie miałem problemów.
Jedyny minus tego serwera to mała pamięć przeznaczona na php. Mam tam pare stron i do każdej statystyki BBClone (http://bbclone.de/). Statystyki na plikach więc szybko się zapełnia pamięć. Po mailach do pomocy technicznej zwiększyli pamięć, ale to pomaga na chwilę tylko. Po paru zwiększeniach doradzili zakup wyższej opcji serwera :(

Mam też konto w home.pl Business Server Pro. Tutaj to jest wszystko w porządku. Mam od 3 lat i nie było awarii. Pomoc techniczna 24/h a to jest dla mnie najważniejsze. Kiedyś miałem hosting w tanich firmach i jak awaria zdarzyła się w weekend to można zapomnieć o szybkiej naprawie.

ArturBonoVox
11-10-2008, 15:26
Gutek a jak wyglada sytaucja z php przy Business Strater w home.pl?

gutek
11-10-2008, 16:17
Raczej nie ma różnic w php pomiędzy starter a pro. Różnica to mniejsza pojemność oraz mniejszy transfer. A o co głównie pytasz, co w php?

skoku
11-10-2008, 16:23
cal.pl odradzam. wyrzneli w pien wszystkie moje dane. potem zdziwili sie, ze backup nie zadzialal. wszystko poszlo sie...
kei.pl - mialem. narazie jak dla mnie numer 1. wszystko szybko sprawnie, brak przestojow. otrzymywalem odpowiedzi nawet na najglupsze pytania ;) zrezygnowalem ze wzgl na cene. uwzgledniajac moje wymagania 366pln rocznie to za duzo.
teraz jestem na netmark.pl. duuuzo taniej i o dziwo wszystko dziala ;)

Rjan
11-10-2008, 21:33
alfatel.pl - korzystam i polecam. Dostrzeżone przeze mnie wady to brak mod_rewrite i możliwości wykupienia większego transferu.

nazwa.pl - obsługuję konta klientów i na razie nie zauważyłem większych problemów. Korzystny cenowo.

blink.pl - fajny, sprawny i bezawaryjny, ale ograniczona ilość baz mysql

kei.pl - również polecam, ale ceny wysokie (równoważnik opcji "Luna" mam w alfatel.pl za połowę ich ceny)

Wiele zależy od potrzeb.
1. Obsługa kilku domen i średnio obciążające strony: nazwa.pl, blink.pl
2. Obsługa do 30 domen (w tym kilka bardziej rozbudowanych stron typu sklepy, bądź inne zaawansowane skrypty): alfatel.pl
3. Obsługa powyżej 30 domen i spore obciążenia serwera: kei.pl

Dopóki potrzebny jest hosting na strony non-profit można (w granicach zdrowego rozsądku) kierować się ceną. Dla webmastera lub konkretnej firmy 1200 zł rocznie netto (opcja "Luna" w kei.pl) nie powinno być żadną barierą.

ArturBonoVox
11-10-2008, 22:17
Jesli chodzi o mnie to zalezy mi na braku przestojow, jesli to mozliwe. Ilosci subdomen. Cena 300 plus vat rocznie do przelkniecia. Transfer miesieczny 15-20gb. No i podejscie do obywatela.

Vitez
12-10-2008, 01:26
PS. Poczytaj forum na webhostingtalk.pl


Od tego trzeba było zacząć i na tym skończymy...