PDA

Zobacz pełną wersję : [Warszawa] - Filtry MPWiK - kazdy weekend Lipca i Sierpnia



Jac
17-06-2005, 23:33
Zabytkowe Filtry będą w wakacje udostępnione zwiedzającym. Taką
decyzję podjął wczoraj zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i
Kanalizacji.
Na zwiedzanie można będzie się wybrać w każdą sobotę
lipca i sierpnia. Już od połowy czerwca chętni mogą przychodzić (z
dokumentem tożsamości) do portierni przy ul. Koszykowej 81 i tam
odbierać bezpłatne zaproszenia.
Po Filtrach oprowadzi zwiedzających przewodnik.

No to co sa chetni? robimy jakis plenerek i w ktora sobote?

tu szczegóły (http://www.mpwik.com.pl/1/335.html)

kavoo
18-06-2005, 07:43
Ja baaardzo!!! Tylko cholera w tych kazamatach ;-) szklo 2.8 to troche duzo, a nic jasniejszego nie mam :roll: A fleszem palic w takich wnetrzach nie bardzo mi sie widzi...

Vitez
18-06-2005, 15:59
A u mnie 50 to troche ciasno... czas zbierac na Sigme 20 1.8 ;)

Jac
18-06-2005, 16:21
statyw, wezyk iso800 i jakies 1.8 albo zarowki spaleniowe :mrgreen:, ale panowie nie OFTOPIZUJMY

p13ka
18-06-2005, 18:40
Panowie, tylko nie przesadzać z ilością sprzetu bo:
"Organizatorzy proszą o zabranie z sobą tylko niezbędnych osobistych rzeczy. Duże bagaże (plecaki, reklamówki) będą deponowane na portierni. "

yasin
22-06-2005, 20:39
To ja sie bede musial wybrac dwa razy, teraz na kitowym KITcie i w polowie wakacji jak juz kupie cos dobrego :) Wracajac do tematu to prawie napewno (jezeli dostane zaproszenie w tygodniu) wybieram sie tam z 7 letnim braciszkiem 2 lipca.

KMV10
22-06-2005, 21:51
To ja sie bede musial wybrac dwa razy, teraz na kitowym KITcie i w polowie wakacji jak juz kupie cos dobrego :) Wracajac do tematu to prawie napewno (jezeli dostane zaproszenie w tygodniu) wybieram sie tam z 7 letnim braciszkiem 2 lipca.

No to koniecznie jakieś jasne szkło, o ile mnie pamięć nie myli są tam sekcje dość ciemne...Jak to w filtach :)
A tak BTW - z kita też Ci dobre zdjęcia wyjdą, ale z lampą.

toni
24-06-2005, 15:44
czy ktoś pytał o możliwośc fotografowania podczas zwiedzania ???
bo tam jest taki znaczek......
a pytałem się i z moich informacji wynika że nie można (zarząd MPWiK)
pozdrawiam

toni
27-06-2005, 19:31
Rozmawiałem z (zarząd MPWiK) , była by mozliwośc zorganizowania kilkuosobowej grupy i mozliwość fotografowania, osoby zainteresowane prosze o kontakt
pozdrawiam

yasin
27-06-2005, 19:39
Jak to, czyli normalnie nie mozna miec aparatu na na pasku i nie mozna robic fotek :o

seti
29-06-2005, 13:55
bym się pisał na takie perregrynacje, posłałem @

dzi
29-06-2005, 14:59
powiem, że moje studia inżynierskie były związane z wodociągami i kanalizacjami - nigdzie na tego typu obiektwach nie pozwala sie fotografować ze względu możliwość zagrożenia terrorystycznego. Po co podkładać bomby, skoro możnaby było zatruć wode dla całego miasta... zdjęcia mogłyby to znacznie ułatwić

Zdziwiłbym się, gdyby pozwolono tam jawnie wyjąć aparat i obfocić sobie obiekt.

KMV10
04-07-2005, 21:24
powiem, że moje studia inżynierskie były związane z wodociągami i kanalizacjami - nigdzie na tego typu obiektwach nie pozwala sie fotografować ze względu możliwość zagrożenia terrorystycznego. Po co podkładać bomby, skoro możnaby było zatruć wode dla całego miasta... zdjęcia mogłyby to znacznie ułatwić

Zdziwiłbym się, gdyby pozwolono tam jawnie wyjąć aparat i obfocić sobie obiekt.

To chyba w dzisiejszych czasach anachronizm niestety, skoro wszystko sobie można obejrzeć tutaj choćby:
http://maps.google.com/maps?q=WARSAW&ll=52.221751,20.995474&spn=0.014677,0.018448&t=k&hl=en

Vitez
04-07-2005, 21:58
To chyba w dzisiejszych czasach anachronizm niestety, skoro wszystko sobie można obejrzeć tutaj choćby:
http://maps.google.com/maps?q=WARSAW&ll=52.221751,20.995474&spn=0.014677,0.018448&t=k&hl=en

A gdzie masz mapy WNETRZ tych filtrow? Bo o to glownie chodzi w tej wycieczce po warszawskich filtrach :roll: .

KMV10
04-07-2005, 22:03
A gdzie masz mapy WNETRZ tych filtrow? Bo o to glownie chodzi w tej wycieczce po warszawskich filtrach :roll: .

Tu trzeba zastosować opcję "synteza" a nie "analiza". Wyobraź sobie, że gromadzisz informacje o obiekcie. W niecnych celach. To bowiem było zmartwieniem kogoś parę postów wcześniej.


Zapytaj Taty co ma większe znaczenie - czy plan sytuacyjny obiektu czy może zdjęcie klamki drzwi wejściowych. Fachmani od fotodetekcji (dziedzina geografii) na podstawie analizy RGB zdjęć satelitarnych są w stanie powiedzieć jeszcze więcej niż to co my - laicy - widzimy na scenach satelitarnych.

dom3k
06-07-2005, 16:55
Mysle, ze ta odpowiedz konczy kwestie mozliwosci robienia zdjec w czasie zwiedzania Filtrow:

---- cytat ----
Szanowny Panie!

W trakcie zwiedzania "Filtrów" mozna robic zdjecia we wszystkich miejscach,
z wyjatkiem sytuacji, gdy pracownicy Spólki poprosza o ich niezrobienie.

Z powazaniem
Biuro Obslugi Klienta
---- cytat ----

CYNIG
06-07-2005, 17:52
... Zapytaj Taty co ma większe znaczenie - czy plan sytuacyjny obiektu czy może zdjęcie klamki drzwi wejściowych. Fachmani od fotodetekcji (dziedzina geografii) na podstawie analizy RGB zdjęć satelitarnych są w stanie powiedzieć jeszcze więcej niż to co my - laicy - widzimy na scenach satelitarnych.

Niestety ale nie wiesz co piszesz, w zakresie analizy obiektow pod katem ich zagrozenia. Po pierwsze wbrew pozorom zdjecia satelitarne o najwiekszej rozdzielczosci nie sa tak latwo dostepne. Po drugie niestety przedmowcy mieli racje ze do okreslonych dzialan dokumentacja zdjeciowa z wnetrza obiektu jest niezastapiona.

Acha, mnie do Taty nie odsylaj bo akurat na tym znam sie ciut lepiej od niego:)

Jac
06-07-2005, 18:20
Zapytaj Taty co ma większe znaczenie
mnie tez nie odsylaj do Taty, mialem na studiach fotogrametrie, zresztą ojciec tez ale to byla epoka tajne przez poufne teraz mozesz sobie kupic zdjecie dowolnego miejsca na swiecie z prywatnego satelity jedna scena 11x11 km ~8kPLN

ale nie oftopujmy!

Vitez
07-07-2005, 07:33
Zapytaj Taty co ma większe znaczenie

Fajny poziom dyskusji. Ale nie bede sie rozwodzil bom niewyspany dzis i niechcacy tez moglbym zejsc na taki :roll: . EOT.
Cytat z BOK jak i wypowiedz CYNIGA wyjasniaja wszystko w tym temacie.

KMV10
07-07-2005, 07:55
Spokojnie koledzy, jacyś drażliwi jesteście :)

Niepotrzebnie _na siłę_ interpretujecie posty negatywnie, zwłaszcza tam gdzie nie ma negatywnego przekazu.

Dziękuję za wzmiankę o teledetekcji. Przyda się. Moja firma kupuje sceny, usługi, zamawia mapy, itd. Doceniam uwagę. Wiedzy nigdy nie za wiele, więc oczywiście podrzuce tema ludziom od scen :twisted:

Vitez kiedyś przyznał, że jego Tata jest policjantem w jednym z postów. Więc stąd to wtrącenie. Nic więcej. Nie po to żeby kogokolwiek upokorzyć odsyłając do Ojca.

KMV10
07-07-2005, 08:13
Niestety ale nie wiesz co piszesz, w zakresie analizy obiektow pod katem ich zagrozenia. Po pierwsze wbrew pozorom zdjecia satelitarne o najwiekszej rozdzielczosci nie sa tak latwo dostepne. Po drugie niestety przedmowcy mieli racje ze do okreslonych dzialan dokumentacja zdjeciowa z wnetrza obiektu jest niezastapiona.

Acha, mnie do Taty nie odsylaj bo akurat na tym znam sie ciut lepiej od niego:)

Dziękuję Ci za subtelne zwrócenie uwagi. Zapewne twoje uwagi wynikają z wszechstronnego przeszkolenia.
Jak się nadaży okazja (na przykład na następnym spotkaniu dotyczącym zagrożeń chemicznych) to może powiem nadbrygadierowi Grossetowi, że nie miał racji w pewnej kwesti. A może nie. :twisted:

CYNIG
07-07-2005, 08:34
Dziękuję Ci za subtelne zwrócenie uwagi. Jak się nadaży okazja to może powiem nadbrygadierowi Grossetowi, że nie miał racji w pewnej kwesti. A może nie.
Wiesz na czym polega prawdziwe zagrożenie dla obiektu o którym tutaj piszemy, prawda? Czy też raczej dlaczego ten obiekt jest istotny?
Dodam dla ułatwienia, że nie chodzi wprost o wodę.

Nie do konca rozumiem co chcesz dowiesc :(
- to ze wszelkie techniki fotograficzne dostarczajace material robiony "z gory" sa uzyteczne do analiz? - oczywiscie ze sa nikt w to chyba nie watpi;
- to ze sa calkowicie wystarczajace? - absolutnie nie sa, maja swoje ograniczenia jak wszystko inne;
- to ze material zdjeciowy z wnetrza obiektu nie jest uzyteczny? - jest i to bardzo;

Na koniec - tak, wiem na czym polega analiza zagrozen dla obiektow i tu dodam ze aby ja robic szczegolowo zaprasza sie do zaspolu specjalistow w wielu branzach.

Acha, jeszcze jedno. Jac piszac o ograniczeniach w dostepie do danych materialow zdjeciowych mialem na mysli nieco inna lige niz to co oferuja satelity komercyjne.:)

To chyba wyczerpuje juz temat z mojej strony:)

KMV10
07-07-2005, 08:37
Nie do konca rozumiem co chcesz dowiesc :(
- to ze wszelkie techniki fotograficzne dostarczajace material robiony "z gory" sa uzyteczne do analiz? - oczywiscie ze sa nikt w to chyba nie watpi;
- to ze sa calkowicie wystarczajace? - absolutnie nie sa, maja swoje ograniczenia jak wszystko inne;
- to ze material zdjeciowy z wnetrza obiektu nie jest uzyteczny? - jest i to bardzo;

Na koniec - tak, wiem na czym polega analiza zagrozen dla obiektow i tu dodam ze aby ja robic szczegolowo zaprasza sie do zaspolu specjalistow w wielu branzach.

Acha, jeszcze jedno. Jac piszac o ograniczeniach w dostepie do danych materialow zdjeciowych mialem na mysli nieco inna lige niz to co oferuja satelity komercyjne.:)

To chyba wyczerpuje juz temat z mojej strony:)

Oczywiście masz rację. Pozdrowienia i ukłony.

Vitez
07-07-2005, 16:45
Vitez kiedyś przyznał, że jego Tata jest policjantem w jednym z postów. Więc stąd to wtrącenie. Nic więcej. Nie po to żeby kogokolwiek upokorzyć odsyłając do Ojca.


Opisze ci jak ja to zrozumialem: stwierdzenie "idz, spytaj sie Taty" odebralem jako infantylne... jak tekst z podworka "idz poskarz sie Tacie" , gdyz... dla mnie dorosly facet nazywa swojego rodziciela "Ojciec" nie "Tata" (jesli gdzies napisalem "moj tata jest policjantem" to niechcacy z rozpedu, zazwyczaj pisze "moj ojciec" ) .
Stad negatywne skojarzenie ze niby z usmieszkiem ironii i infantylizacja to napisales :roll: .

asq
22-07-2005, 12:03
Krótka piłka na półmetku imprezy:
- był ktoś?
- krzywo patrzyli na lufy?
- warto?
- z jakim wyprzedzeniem trzeba się zapisać?