PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa nowe - chyba calkiem fajne obiektywy :)



Vitez
23-05-2004, 04:43
Na www.dpreview.com wlasnie wyczytalem ze Sigma wypuszcza calkiem ciekawy spacer-zoom o impnujacym zakresie ogniskowych 18-125. Podejrzewam ze jakosc takiego zooma bedzie nieco ponizej zestawu dwoch albo i trzech zoomow z posrednimi ogniskowymi... moze gdzies na poziomie kita do 300D, ale taki zakres ogniskowych pozwala na pokrycie praktycznie wszystkich sytuacji "podrecznych" w tym i szeroki kat w cyfrowych dSLR - obiektyw jest przeznaczony TYLKO do lustrzanek cyfrowych (czyli nie bedzie dzialal np cholernie winietowal w analogach). Cena ok 400$ jak za tak szeroki kat i taki zakres - bardzo zachecajaca dla tych co nie zamierzaja miec kilku obiektywow a szukac beda czegos uniwersalnego "zamiast kitowca", albo do 10D uniwersalnego zakresu. Ciekawe jak z jakoscia ;)

Drugi - na fotopolis.pl prezentowany to Tamron SP AF 200-500 Di. Jak tam pisza - seria SP to odpowiednik Canonowskiej L - obiektywy doskonalej konstrukcji dla profesjonalistow (Tamron SP AF 90mm 2.8 macro jest bardzo chwalony), a oznaczenie Di daje pwenosc ze obiektyw bedzie sie sprawowal rownie dobrze z analogami jak cyfrowkami ... Zasieg imponujacy, jakosc gwarantowanma... dodatkowo z mnoznikiem 10D/300D mamy kat widzenia jak 320-800 co pozwoli spokojnie zrobic bardzo dobre zdjecia przyrodnicze/sportowe itp a zoom pozwala na wieksza uniwersalnosc obiektywu. Nic tylko kupowac... za ok 850 funtow brytyjskich (czyli ok 5 tys zl)... ehhh, chcialbym taki kiedys ;)

Carlos
23-05-2004, 18:50
a TUTAJ (http://www.directshopper.de/sigma-dc-3-5-5-6-18-125-n-af_spiegelreflex-objektive_p) już moszna go kupić :D

cena - 295 Euro + 28 Euro za wysyłkę do Polski = niecałe 1600zł

Mori
23-05-2004, 23:03
Ja właśnie zastanawiam się nad tą Sigmą 18-125 jak zamierzam podróżować lightowo i robic jakieś rodzinne pierdoły. Ale chciałbym najpierw pobawić się nią ...

Karczoh
24-05-2004, 00:49
Starałem się cos ciekawego znalezc na temat tego Tamrona.
Jesli myslimy o tym samym to debiutowal ona na Photokinie 2002.
Z kolei na innej stronie napisali, ze na rynku debiutuje on od maja.
Otwor przeslony miesci sie w przedzialem 5-6,3. O ile przy 200mm
nie ma rewelacji to juz przy tym 500 nie jest najgorzej.

Oto specyfikacja:
Kat widzenia: 12-5
Optyka: 13 elementow w 10 grupach
Minimalna odl. ostrzenia: 2,5m
Rozmiar filtra: 86 mm
Dlugosc: 227 mm
Szerokosc: 93,5 mm
Waga: 1237 g
Dodatki: oslonka telefoto
Mocowanie: Minolta, Canon, Nikon
Zalety: FEC (Filter Effect Control), 2 elementy LD redukujace
abberacje, niezwykla jak na tele jakosc, dobry kontrast, niezle
odwzorowanie kolorow, mala waga i niewielka odleglosc ostrzenia.

Wyglada bardzo zachecajaco.

Cena jaka znalazlem to 1695 frankow szwajcarskich (5170zl)

---------------------------------------------------------------------------------
Canon 10D, Battery Grip, Canon 50/f1.8 II, Canon 70-200/f4 USM,
Sigma 18-50/3,5-5,6 DG, Canon Speedlite 550 EX, CF Kingston 512 Mb
---------------------------------------------------------------------------------
www.photoservice.prv.pl

XCR
25-05-2004, 20:49
Tamron 200-500 wyglada zachecajaco ale przy przeslonie 6.3 na dlugim koncu autofocus 10D/EOS30 ma troche ograniczone mozliwosci, nie beda dzialaly wszystkie czujniki autofocusa.

Ciepły
28-05-2004, 10:45
Bardzo jestem ciekaw tego Tamrona bo sam używam w tej chwili bardzo podobnego obiektywu (zewnętrznie wyglada bardzo podobnie), a mianowicie Sigmy 170-500 f/5,6-6,3. Niestety "ciemność" tego szkiełka daje się we znaki. Fotografuje nim głownie smoloty i nawet w jasny dzień przy dobrym oświetleniu używam centralnego punku ostrości bo na tle nieba są problemy z ustawianiem ostrości przy ustawieniu na wszystkie punkty. Przy fotografowaniu normalnych obiektów już jest lepiej, ale musi być jasny i słoneczny dzień.
A tak swoja droga to zauważyłem że Tamron ostatnio wypuszcza bliźniaczopodobne obiektywy do Sigmy choćby 17-35 f/2,8-4 czy powyższy. Ciekaw jestem kiedy ukarze się Tamron SP 70-200 f/2,8 DI LD bo gdzieś czytałem że jest przygotowywany.

Vitez
28-05-2004, 23:39
Fotografuje nim głownie smoloty i nawet w jasny dzień przy dobrym oświetleniu używam centralnego punku ostrości bo na tle nieba są problemy z ustawianiem ostrości przy ustawieniu na wszystkie punkty.
Ja to centralnego punktu uzywam zawsze i ewentualnie przekadrowuje by uniknac pomylki i straty czasu/momentu gdy mi aparat zlapie nie tam gdzie chce :roll: .


A tak swoja droga to zauważyłem że Tamron ostatnio wypuszcza bliźniaczopodobne obiektywy do Sigmy choćby 17-35 f/2,8-4 czy powyższy. Ciekaw jestem kiedy ukarze się Tamron SP 70-200 f/2,8 DI LD bo gdzieś czytałem że jest przygotowywany.

Z tym 70-200 2.8 Di LD tez czytalem - na forum dpreview, i ciekawe kiedy Tamron wypusci 18-125 Di (pewnie bez LD by cena nie byla za wysoka) 8)