PDA

Zobacz pełną wersję : blokada głowicy lampy np. 580 EX



PiotrekM
10-10-2008, 20:32
Witam. Czy blokada głowicy lampy np. 580 EX działa tylko w podstawowym położeniu, czy też głowica lampy powinna być blokowana przy każdym kącie. W mojej 580 EX działa tylko blokada w podstawowym położeniu, a po zwolnieniu tej blokady można bez wciśniętego przycisku PUSH ustawiać skokowo dowolny kąt w pionie. Podobnie w przypadku poziomu- tez po zwolnieniu blokady można regulować skokowo kąt. Nie wiem jak było dawniej- nie pamiętam, ale wydaje mi się , że blokada powinna działać przy każdym kącie, tak aby nie było możliwości przypadkowego przestawienia kąta. Bardzo proszę o odpowiedź.

Tomasz1972
10-10-2008, 20:40
czy też głowica lampy powinna być blokowana przy każdym kącie. W mojej 580 EX działa tylko blokada w podstawowym położeniu, a po zwolnieniu tej blokady można bez wciśniętego przycisku PUSH ustawiać skokowo dowolny kąt w pionie. Podobnie w przypadku poziomu- tez po zwolnieniu blokady można regulować skokowo kąt. Nie wiem jak było dawniej- nie pamiętam, ale wydaje mi się , że blokada powinna działać przy każdym kącie, tak aby nie było możliwości przypadkowego przestawienia kąta. Bardzo proszę o odpowiedź.
Ten typ tak ma.

tomek2015
15-10-2011, 21:01
Mam to samo pytanie, lampę posiadam od wczoraj.
W instrukcji napisane jest ze przy ruchach głowicy trzeba wcisnąć przycisk ,,PUSH,, , jednak z przyciskiem lub bez położenie zmienia się identycznie, Pytanie jest takie czy konieczne jest używanie tego przycisku?????

algha
15-10-2011, 23:20
Wciskanie guzika jest niezbedne tylko w położeniu podstawowym.

marfot
16-10-2011, 13:50
Może by ten wątek przenieść do Lampy błyskowe.

Merde
16-10-2011, 16:11
Może by ten wątek przenieść do Lampy błyskowe.

Słuszna uwaga.