PDA

Zobacz pełną wersję : canon 30 czy 33



slonkaap
17-06-2005, 22:49
Witam i mam pytanie jak w temacie.Zastanawiam sie ktory wybrac i prosze o rade,Obecnie posiadam canona 3000 N z obiektywem 28-80 f.3,5-5.6 i chociaz mam go od 8 miesiecy to naczytalem sie tylu negatywnych opinii o tym sprzecie,ze odeszla mi ochota na fotografowanie.Wiem,wiem,ze nie puszka robi dobre zdjecia tylko jej wlasciciel ale jak bedzie troche lepsza to ochota bedzie wieksza na fotkowanie.Prawda? Przymierzalem sie do cyfry ale na lustrzanke na razie mnie nie stac(kompletuje obiektywy) a kompakta nie chce,tym bardziej,ze dopiero zaczynam i nie chce szalec zanim nie naucze sie robic poprawne fotki.Przesylam pozdrowienia Slonka.

akustyk
17-06-2005, 23:04
a przygladales sie 50e? starsza wersja 30/33, funkcjonalnie bardzo zblizona, za to duzo tansza i chyba solidniej skonstruowana.
http://www.photozone.de/2Equipment/canoncamera.htm
za 500zl sam bym sobie kupil 50e, gdyby nie to, ze nie mam w plecaku miejsca na drugi korpus.

Kubek
18-06-2005, 14:26
Jeśli chcesz szukać EOSa 30 lub 33, to rozumiem, że używanego (chyba, że chodziło o 30v lub 33v). Używane sprzęty analogowe ostatnio bardzo spadły cenowo. Nie wiem, czy nie warto zastanowić się zatem nad kupnem EOSa 3 lub 1 (można czasem trafić całkiem dobrze utrzymane egzemplarze w cenie do 1.000 - 1.200 zł). Biorąc pod uwagę fakt, że za używanego EOSa 30/33, trzeba wydać około 800 zł, to chyba lepiej trochę poszukać, dołożyć te 2-4 setki i mieć sprzęt profesjonalny. :)
Jeśli zaś uprzesz się przy 30/33 (30v/33v), to różnicy nie ma między nimi żadnej, poza sterowaniem AF za pomocą źrenicy oka w EOSie 30 (to samo ustrojstwo jest w EOS 3). Używanie tego, to kwestia gustu (wiele osób ma to na stałe wyłączone - też się do nich zaliczam), więc wybór należy do Ciebie.

Tomasz Golinski
18-06-2005, 14:43
Moment, ale wiesz, po co wymieniasz korpus? Czy tylko tak? Ja bym raził zacisnąć zęby i zbierać na dslr jeśli do tego dążysz.

Mówisz, że opinii się naczytałeś. A czy Tobie coś przeszkadza?

slonkaap
18-06-2005, 15:59
Moment, ale wiesz, po co wymieniasz korpus? Czy tylko tak? Ja bym raził zacisnąć zęby i zbierać na dslr jeśli do tego dążysz.

Wiesz myslalem ze skoro mnie nie stac na razie na cyfre to moze zmienie chociaz na lepsze body.Jednak canon 30 czy 33 maja wieksze mozliwosci i solidniejsza konstrukcje.Rowniez mozliwosc robienia np.3,5 klatki na sek.w fotografii ptakow nie jest chyba bez znaczenia.Jezeli sie myle to prosze poprawcie mnie.Pozdrawiam Slonka

Vitez
18-06-2005, 16:39
EOS 30 - ok 2 tys zl
EOS 33 - ok 1400zl
300D - ok 2 tys zl
10D - ok 2600zl
350D - ok 3300zl
(dane z kilkusekundowego przeszukania allegro,moga byc niedokladne)
Przelicz sobie ile filmu zuzywasz i jak szybko zwroci ci sie roznica miedzy body cyfrowym a analogowym - moze jednak oplaci sie znalezc uzywanego 10D w dobrym stanie?

Tomasz Golinski
18-06-2005, 16:39
To może zainteresuj się serią 6x0? Np. 650. Taniej, super-solidnie, duży ładny wizjer, transport 3fps.

Kubek
18-06-2005, 16:54
EOS 30 - ok 2 tys zl
EOS 33 - ok 1400zl
300D - ok 2 tys zl
10D - ok 2600zl
350D - ok 3300zl
(dane z kilkusekundowego przeszukania allegro,moga byc niedokladne)
Przelicz sobie ile filmu zuzywasz i jak szybko zwroci ci sie roznica miedzy body cyfrowym a analogowym - moze jednak oplaci sie znalezc uzywanego 10D w dobrym stanie?

:shock:
Szczerze powiedziawszy, to ja już wolałbym połazić po komisach fotograficznych, albo pojechać na giełdę foto do STODOŁY,
bo te podane przez Ciebie ceny EOSa 30 i 33, to jak nówek na gwarancji!!! :)
Pewnie dlatego nie bawię się w Allegro :)
Faktem jednak jest, że 300D i 10D w podobnej cenie stoi w "normalnych" miejscach obrotu sprzętem z drugiej ręki.
Wszystko więc zależy od wymagań i zasobu kieszeni zainteresowanego... :)

Auwo
18-06-2005, 16:57
EOS 33 na allegro jest już od 1000 pln :)

FOTOGRAF
18-06-2005, 18:13
no ale czy to prawda ze analogi maja lepsza jakosc zdjec od cyfrowek!
bo u mnie jednak jest ciagle ten sam dylemat eos 33 vs eos 300D a eos 300D vs S2 IS! do 33 by mi starczylo kasy na kupienie 100-300mm, a kupujac 300D to nic bym juz nie kupil i bym mial tylko z KITEM ;/ no a S2 ma to do siebie ze mozna krecic nim filmy z dziwekiem stereo!! ale konwerter do niego x2 kosztuje cos kolo 1200zl ;/ powiedzcie mi co o tym sadzicie?

powod do tego dylematu jest jeden "spotting"!

Silent Planet
18-06-2005, 21:11
Sądzę o tym tyle, że Ty chyba jednak na serio masz 14 lat.

Pozdrawiam i przepraszam za OT.

FOTOGRAF
18-06-2005, 21:16
no i masz racje! ale zamiast tak skomlec to bym wolal zebys mi pomogl!

slonkaap
18-06-2005, 21:16
EOS 30 - ok 2 tys zl
EOS 33 - ok 1400zl
300D - ok 2 tys zl
10D - ok 2600zl
350D - ok 3300zl
(dane z kilkusekundowego przeszukania allegro,moga byc niedokladne)
Przelicz sobie ile filmu zuzywasz i jak szybko zwroci ci sie roznica miedzy body cyfrowym a analogowym - moze jednak oplaci sie znalezc uzywanego 10D w dobrym stanie?
Dzieki za informacje dot.cen.Prawde powiedziawszy to myslalem kupic eos 30 lub 33 na Ebay-u w Niemczech.Widzialem z zestawem 2 obiektywow kosztuje ok.200 euro.(Oczywiscie chodzi o uzywany)Co do cyfry to owszem przymierzam sie powoli,myslalem nawet ze uda mi sie kupic na jesien w USA(kolega wraca )ale to raczej nierealne - chyba ze trafie dzisiaj w Toto 5 -ke.Jak wspomnialem dopiero zaczynam fotografowac i chociaz jest to wspaniale hobby to jest ono niestety bardzo drogie.Myslalem,ze tylko lowiectwo jest takie drogie ale widze,ze w porownaniui z fotografia to nie jest z tym tak zle. Wiesz,jak wspominalem robie przymiarke do sigmy 170-500,(chociaz po opiniach jakie czytalem,to jestem troche zkolowacialy) a do konca roku chce kupic sigme 70-200 f.2,8 lub canona 70-200 f.4.( z USA)Szczerze mowiac rowniez nie wiem co wybrac po przeczytaniu licznych,czasem sprzecznych opinii a moj budzet jest niestety wiecej jak ograniczony.Uprawiajac wspaniale hobby musze pamietac o rodzinie,zeby czasami nie zakonczyc zabawy rozwodem.Hehe.Zona jrest bardzo wyrozumiala(do czasu..) Popmozcie dokonac prawidlowego wyboru majac na uwadze,ze moja pasja sa glownie ptaki i ciekawy krajobraz.Pozdrawiam Slonka

Tomasz Golinski
18-06-2005, 22:59
To ja podtrzymuję swoją wskazówkę: 650. Cena b. niska jak za tą klasę sprzętu. Minusy: brak wielopunktowego AF, pomiaru matrycowego, E-TTL. Plusy: jakość wykonania, 3fps, świetny wizjer, niezawodność.

Leprekan
18-06-2005, 23:51
Po pierwsze wizjer w EOS 30 nie ustępuje wizjerowi w EOS 650.
Po drugie (do Viteza) jak wykazano dopiero obraz z matrycy 12MPix dorównuje obrazowi z klatki 24x36
Po trzecie ( do Viteza) do podanych cen 300D i 10D dolicz ceny obiektówów jakie musisz dokupić aby mieć z Dslr'a dobrą jakość. Dodatkowo dolicz koszty wymiany migawki.

Sumując nie jest tak różowo.

Vitez
19-06-2005, 00:07
Po drugie (do Viteza) jak wykazano dopiero obraz z matrycy 12MPix dorównuje obrazowi z klatki 24x36

Po wielu watkach "cyfra vs anaklog" , wielu 'dowodach' na tego typu twierdzenia moge ci powiedziec delikatnie: nie cudzolóż ;) .
Wszelkie takie przeliczenia nie maja sensu, a ja ci moge poszukac argumentu "jak wykazano - obraz z 6mpikselowej lustrzanki cyfrowej przewyzsza jakoscia obraz z klatki 24x36" ... ale to bez sensu bo takich porownan i dyskusji byly juz dziesiatki.

W tym przypadku bardziej liczy sie aspekt ekonomiczny a nie krucjata analogowcow - czy lepiej niech kolega kupi najlepsze szklo do swoich potrzeb, za pozostala forse jakiekolwiek body wystarczajace do potrzeb i zapas filmow... czy tez biorac pod uwage ilosc zdjec jakie wykonuje - policzy ile moze zaoszczedzic biorac cyfre i balansujac na krawedzi dobre/zle szkla ;)
Ja bym i tak sugerowal - najlepsze szklo a reszte na body.



Po trzecie ( do Viteza) do podanych cen 300D i 10D dolicz ceny obiektówów jakie musisz dokupić aby mieć z Dslr'a dobrą jakość. Dodatkowo dolicz koszty wymiany migawki.


Argument ktorego nic nie przebije - koszt wymiany migawki doliczac od razu do kosztow zakupu sprzetu :lol:
Czyzbys byl swiezo po praktykowaniu w jakims kolejnym analogowo-cyfrowym flejmie? Daruj sobie... w ten sposob argumentujac na pewno nie pomozesz koledze w wyborze :?

Leprekan
19-06-2005, 00:11
Większość sprzedawanych z drugiej ręki Dslr'ów jest juz mocno przejechanych, z tąd dolicz dodatkowe koszta.

Tomasz Golinski
19-06-2005, 00:17
Po pierwsze wizjer w EOS 30 nie ustępuje wizjerowi w EOS 650.
Aha, a cena też? :twisted:

Leprekan
19-06-2005, 00:20
Przeciesz wiesz że są inne, ale to chyba normalne - EOS 30 zaczęto produkować dopiero jakieś 5 lat temu

Vitez
19-06-2005, 05:40
Większość sprzedawanych z drugiej ręki Dslr'ów jest juz mocno przejechanych, z tąd dolicz dodatkowe koszta.

Dopiero jak sprawdzisz licznik w serwisie to mozesz doliczac dodatkowe koszta - i to mozna nazwac rozsadnym argumentem a nie "doliczaj zawsze bo zawsze sa zajezdzone" :roll: .
50 tys to dla niektorych goniacych za nowinkami szpanerow naprawde duzo :roll: .

Leprekan
19-06-2005, 06:16
Kupując z drugiej ręki raczej nie masz możliwości sprawdzenia w serwisie.

Vitez
19-06-2005, 20:21
Kupując z drugiej ręki raczej nie masz możliwości sprawdzenia w serwisie.

Dlaczego niby nie? Nie rozumiem :roll: . Bierzesz aparat i wysylasz/niesiesz do serwisu, co w tym trudnego?

Oczywiscie jeszcze trzeba sie ze sprzedajacym odpowiednio dogadac by taka akcje wykonac (np po wplacie zaliczki dostajesz aparat, albo sprzedawca zalatwia potwierdzenie z serwisu, albo odpowiednio spisana umowa zakupu itd itp) ale to juz indywidualna sprawa pomiedzy kontrahentami.

Leprekan
19-06-2005, 23:15
W teorii wszystko jest możliwe, ale że tak powiem "trzymajmy się faktów" :)

Vitez
20-06-2005, 00:41
W teorii wszystko jest możliwe, ale że tak powiem "trzymajmy się faktów" :)

Fakt jest taki - mozesz sprawdzic stan licznika w serwisie, niezaleznie od kogo kupujesz aparat i tylko od ciebie zalezy jak to uzgodnisz ze sprzedajacym.

Jesli chcesz trzymac sie faktow to doliczanie automatycznie do ceny kazdego uzywanego dSLR kosztu wymiany migawki ciezko uznac za fakt :roll: .

Leprekan
20-06-2005, 19:53
Widzę że mnie nie rozumiesz, albo nie znasz życia.
Oczywiście że możesz się umówić tylko wg mnie 75% sprzedających na to nie pójdzie. Z prostego powodu że mają to w nosie. Nie sprzeda Tobie to komuś innemu.
Poza tym wymień ilość serwisów Canona w Polsce i zaproponuj to mieszkańcom np Świnoujścia lub Przemyśla.
Pozdrawiam.
P.S.
Koniec tematu, bo dyskusja ta do niczego nie zmierza.