PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 70-300



Dorn
17-06-2005, 19:53
Chcę zakupić taką Sigmę - bo wielu z Was ją ma i chwali, no i cenowo na moje potrzeby mi odpowiada.
Ale mam problem .....
powiedzcie mi czym sie różni 70-300/4-5,6 APO SM II od APO SM II DG?
Chodzi mi o ostrość i jakość (bo cenowo to ta druga jest droższa o 110PLN no i podobno w pełni kompatybilna z dSLR)

Może ktoś coś wie?

C41photocrew
17-06-2005, 20:41
No wlasnie:) i odpowiedziales sobie na pytanie:) obiektyw zostal przystosowany do pracy jednoczesnie z aparatami analogowymi jak i cyfrowymi (DG - digital). Wiec jezeli bedziesz uzywal go z cyfra to wydaj wiecej o te 110 zl zebys potem nie narzekal :))))

tpop
17-06-2005, 21:29
No wlasnie:) i odpowiedziales sobie na pytanie:) obiektyw zostal przystosowany do pracy jednoczesnie z aparatami analogowymi jak i cyfrowymi (DG - digital). Wiec jezeli bedziesz uzywal go z cyfra to wydaj wiecej o te 110 zl zebys potem nie narzekal :))))oj pitolisz waść coś znowu ;-) . Ja uzywam APO SM II z cyfrą i gra.

Poza tym nie jest to chyba DG tylko DL. W tej chwili na rynku mozna spotkac cztery wersje tego szkielka:
sigma 70-300 APO
sigma 70-300 APO II
sigma 70-300 DL
sigma 70-300 DL II

mcdenko
17-06-2005, 21:39
Jest tez od jakiegos czasu wersja DG, chociazby tutaj: http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=8964 :) DG to obiektywy specjalnie przystosowane do pracy z lustrzankami cyfrowymi tutaj wiecej : http://www.sigma-foto.pl/index.php?option=news&task=viewarticle&sid=13 Tylko, czemu sa one specjalnie przystosowane d pracy z DSLR skoro i bez przystosowania dzialaly dobrze? :D

KMV10
17-06-2005, 21:42
Jest tez od jakiegos czasu wersja DG, chociazby tutaj: http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=8964 :) DG to obiektywy specjalnie przystosowane do pracy z lustrzankami cyfrowymi tutaj wiecej : http://www.sigma-foto.pl/index.php?option=news&task=viewarticle&sid=13 Tylko, czemu sa one specjalnie przystosowane d pracy z DSLR skoro i bez przystosowania dzialaly dobrze? :D

Może po to, żeby upewnić m.in. pewnych malkontentów z dSLR, że moga kupić taki obiektyw. Bo to już jest dla nich, bo ma DG napisane. :)

tpop
17-06-2005, 21:44
Jest tez od jakiegos czasu wersja DG, chociazby tutaj: http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=8964 :) DG to obiektywy specjalnie przystosowane do pracy z lustrzankami cyfrowymi tutaj wiecej : http://www.sigma-foto.pl/index.php?option=news&task=viewarticle&sid=13 Tylko, czemu sa one specjalnie przystosowane d pracy z DSLR skoro i bez przystosowania dzialaly dobrze? :Dmam wrazenie ze to co podales w pierwszym linku to jakies nieporozumienie. Nie wspominając juz o tym ze zdjecie przedstawia wersje APO. Ani na stronie spod drugiego linku (polsak strona sigmy) ani na oficjalnej stronie sigmy takiego obiektywu nie ma. Nawet zaden szanujacy sie serwis traktujacy o obiektywach nie wspomina nic o takim szkle.

Zreszta opis obiektywu pod pierwszym linkiem jest zywcem sciagniety z polskie strony sigmy. Toczka w toczke. Nawet dane techniczne są dokładnie takie same. To musi byc jakis fake.

C41photocrew
17-06-2005, 21:50
oj pitolisz waść coś znowu ;-) . Ja uzywam APO SM II z cyfrą i gra.

Poza tym nie jest to chyba DG tylko DL. W tej chwili na rynku mozna spotkac cztery wersje tego szkielka:
sigma 70-300 APO
sigma 70-300 APO II
sigma 70-300 DL
sigma 70-300 DL II


tiaa...i kto tu pitoli...sluchaj skoro mowie ze jest DG i do czego on jest przystosowany to po co sie klucisz?? he?? dziala ci to fajnie ciesz sie ale nie gadaj ze sie nie znam o czym mowie akurat!! poczytaj troche o sigmie a pozniej krytykuj...

tpop
17-06-2005, 21:55
sluchaj skoro mowie ze jest DG i do czego on jest przystosowany to po co sie klucisz?? he?? jesli masz jakies potwierdzenie swoich informacji to daj przyklad. Chetnie sie zapoznam.


Jesli chodzi o pitolenie to dotyczy ono Twojego zdnia ze z APO moze miec problemy z cyfrakiem.

(DG - digital). Wiec jezeli bedziesz uzywal go z cyfra to wydaj wiecej o te 110 zl zebys potem nie narzekal :))))

Ja uzywam APO SM II z cyfrą i gra.

dziala ci to fajnie ciesz sie ale nie gadaj ze sie nie znam o czym mowie akurat!!
nie wprowadzaj kolegi w blad bo jeszcze sie zasugeruje. Z Twojej wypowiedzi wynika ze jak kupi APO to moze miec problemy po podpieciu do cyfry. A to delikatnie mowiąc nie jest prawda.

Dorn
17-06-2005, 22:04
jesli masz jakies potwierdzenie swoich informacji to daj przyklad. Chetnie sie zapoznam.


http://www.sigma-foto.de/cms/front_content.php?client=1&lang=1&idcat=48&idart=98

Może to jakaś nowość?

I to jest mój problem, bo skoro "stara" działa ok z 300D to po co dawać 110PLN więcej za znacczek DG (w dodatku nie wiadomego pochodzenia)

mcdenko
17-06-2005, 22:07
Ooooo wlasnie! Tego szukalem! Byl link niedawno gdzies na forum. Pozdrawiam :)

tpop
17-06-2005, 22:10
I to jest mój problem, bo skoro "stara" działa ok z 300D to po co dawać 110PLN więcej za znacczek DG (w dodatku nie wiadomego pochodzenia) Bierz APO - dziala doskonale. Jestem przekonany ze nawet jesli istnieje DG (czemu na oficalnej stronie nic nie ma?) to jest to tylko zmiana nadruku. Patrzac w specyfikacje techniczna widac identyczne informacje. Na zdjeciu rowniez wyglada identycznie. Oczywiscie moge sie mylic i w srodku jest cos nowego ale z duzym prawdopodobienstwem mozna stwierdzic iz jest to tylko marketing.

C41photocrew
17-06-2005, 22:20
sluchaj wiec wogole jest to jeden z popularniejszych tanszych teleobiektywow sigmy i dlatego chlopaki z japoni walcza nad jej wersjami...teraz wszystkie DL zostaly zamienione na DG APO 70-300mm F4-5.6 DG MACRO, 70-300mm F4-5.6 DG MACRO...nie wiem czy pamietasz 24-70 f2.8 tez byl DL kiedys...roznia sie one tym ze zostaly dodane specjalne powloki, ktore eleminuja duszki czy tez refleksy...na ktore cyfraki sa podatne...krotko mowiac chlopcy z japoni beda zastepowac wszystkie popularne modele na DG...

C41photocrew
17-06-2005, 22:24
tzn wtedy to moze faktycznie zle to ujalem i mozna bylo mnie zle zrozumiec:) ah ta moja polszczyzna:D za ktora przepraszam:D...nie no dzialac bedzie:) to mozna zapewnic...hmmm chwyt marketingowy...wiesz z sumie z jednej strony masz racje..ale akurat nikt nie jest lepszy w marketingu niz chlopaki z canona:))

tpop
17-06-2005, 22:30
no udalo mi sie cos wiarygodnego wyszukac. http://www.sigma-photo.co.jp/english/index.htm Ale dziwi mnie:
06.17 New Product Announcement; APO 70-300mm F4-5.6 DG MACRO.
Czyli co? Dzis dopiero zapowiedziana?

C41photocrew
17-06-2005, 22:32
Nie no co do sigmy mozesz mi wierzyc gdyz pracuje dosc blisko niej:)))

C41photocrew
17-06-2005, 22:34
ale sluchaj sa juz 2 wersje tego obiektywu z serii DG
- APO 70-300mm F4-5.6 DG MACRO
- 70-300mm F4-5.6 DG MACRO

McKane
17-06-2005, 22:40
Ja bym jednak poczekal na Sigme DG APO i kupil na allegro jesli nie liczy sie bardzo czas. Powloki + mozliwe pewne zmiany w telecentrycznosci to jednak kolejny element poprawiajacy dzialanie tego tele.

C41photocrew
17-06-2005, 22:41
ja czekam na 10-20:) kurcze w lipcu zaczyna sie produkcja:) i 30 tez bedzie czyms:) a ceny hmm nie takie zle wcale

KMV10
17-06-2005, 22:47
Ja bym jednak poczekal na Sigme DG APO i kupil na allegro jesli nie liczy sie bardzo czas. Powloki + mozliwe pewne zmiany w telecentrycznosci to jednak kolejny element poprawiajacy dzialanie tego tele.

Tutaj ktoś udowadniał, że telecentryczność jest tak naprawdę istotna przy obiektywach szerokokątnych, więc 70-300 ten aspekt nie powinien zbytnio dotyczyć.

McKane
17-06-2005, 23:10
Tutaj ktoś udowadniał, że telecentryczność jest tak naprawdę istotna przy obiektywach szerokokątnych, więc 70-300 ten aspekt nie powinien zbytnio dotyczyć.

To bardzo mozliwe. Nie czytalem watku o ktorym mowisz ale sadze ze warto poczekac na testy tego nowego szkla. Co by nie mowic to w tej Sigmie troche jednak jest do poprawiania.

C41photocrew
17-06-2005, 23:44
dlatego fajnie ze sigma oferuje wyporzyczanie obiektywów...tylko szkoda ze trzeba zaplacic tyle co on kosztuje:D no ale cuz:)....

Igor
17-06-2005, 23:47
Jest juz do kupienia ta najnowsza wersja tj. APO , DG i to całkiem przyzwoita cena jak na ten sklep.
http://www.pstryk.com.pl/opis/3936

McKane
17-06-2005, 23:59
Hehe i mtfy do 70-200 dali :) Ale cena faktycznie nie najgorsza

Dorn
18-06-2005, 08:52
Tu http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=8964 jest jeszcze deczko taniej.

Dlatego pomyślałem, że może kupię tu na raty- na 1 raz to żona nie pozwoli kasy wydać.

Igor
22-06-2005, 17:44
Mozna też go już dostać w firmowym Sigmy w BlueCity za 1090 pln.

Alv
22-06-2005, 21:49
Mozna też go już dostać w firmowym Sigmy w BlueCity za 1090 pln.

...no, wiedze niezły bajzel w necie.
A co powiecie o tym szkle?
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/1076
Parametry te same ...ale ten złoty pasek :shock: :mrgreen:

korbusiatko
23-06-2005, 07:11
...no, wiedze niezły bajzel w necie.
A co powiecie o tym szkle?
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/1076
Parametry te same ...ale ten złoty pasek :shock: :mrgreen:

ale w sprzedazy jest z czerwonym :D

dazz
23-06-2005, 10:42
mam wrazenie ze to co podales w pierwszym linku to jakies nieporozumienie. Nie wspominając juz o tym ze zdjecie przedstawia wersje APO. Ani na stronie spod drugiego linku (polsak strona sigmy) ani na oficjalnej stronie sigmy takiego obiektywu nie ma. Nawet zaden szanujacy sie serwis traktujacy o obiektywach nie wspomina nic o takim szkle.


Od wczoraj mam ten obiektyw w wersji DG. Choć na zdjęciu wygląda dokładnie tak samo jak poprzendia wersja APO to jednak różnicę widać od razu po wzięciu obiektywu do ręki. Nie jest już tandentnie plastikowy, ale powleczony gumą. I przede wszytskim ta wersja jest MADE IN JAPAN.

Nawiązując do poprzenich postów - z poprzenią APO SM II zdecydowanie były problemy przy współpracy z Canonami ! Wiem o tym dobrze, gdyż znajomy posiada sklep foto i wiem ile tych obiektywów wracało do producenta. To właśnie był powód powstania wersji DG.

KuchateK
23-06-2005, 11:37
Od wczoraj mam ten obiektyw w wersji DG. Choć na zdjęciu wygląda dokładnie tak samo jak poprzendia wersja APO to jednak różnicę widać od razu po wzięciu obiektywu do ręki. Nie jest już tandentnie plastikowy, ale powleczony gumą. I przede wszytskim ta wersja jest MADE IN JAPAN.
Wszystkie sigmy jak narazie jakie widzialem byly "made in japan"... Zadna rewelacja.


Nawiązując do poprzenich postów - z poprzenią APO SM II zdecydowanie były problemy przy współpracy z Canonami ! Wiem o tym dobrze, gdyż znajomy posiada sklep foto i wiem ile tych obiektywów wracało do producenta. To właśnie był powód powstania wersji DG.
Pokaz mi jedna jedyna osobe ktora doswiadczyla problemow z ta sigma? Pierwsze slysze... Napewno by wylazlo gdzies w necie... a jednak nic nie widac...

Wersje DG to jest bardziej wymysl marketingowcow jak naprawianie jakichs problemow ze szklami sigmy.

dazz
23-06-2005, 11:43
Wszystkie sigmy jak narazie jakie widzialem byly "made in japan"... Zadna rewelacja.

Wydaje mi się, że nie wszystkie, ale nie będę się sprzeczał.



Pokaz mi jedna jedyna osobe ktora doswiadczyla problemow z ta sigma? Pierwsze slysze... Napewno by wylazlo gdzies w necie... a jednak nic nie widac...
Wersje DG to jest bardziej wymysl marketingowcow jak naprawianie jakichs problemow ze szklami sigmy.

Uwierz mi, było mnóstwo reklamacji tych obiektywów z powodu złego ostrzenia z canonami.

KuchateK
23-06-2005, 11:58
Doskonale wiem jak wyglada zle ostrzenie tej sigmy... Bylo tutaj na forum nawet o tym.
To ze ludzie bez pojecia bez sensu reklamuja szklo nie znaczy ze ono jest zle...

dazz
23-06-2005, 13:00
Doskonale wiem jak wyglada zle ostrzenie tej sigmy... Bylo tutaj na forum nawet o tym.
To ze ludzie bez pojecia bez sensu reklamuja szklo nie znaczy ze ono jest zle...

Myślisz, że dystrybutor/producent uznałby takie bezsensowne reklamacje ?
Odbiegliśmy od tematu, EOT.

tomsong
24-06-2005, 01:24
Wydaje mi się, że nie wszystkie, ale nie będę się sprzeczał.
Uwierz mi, było mnóstwo reklamacji tych obiektywów z powodu złego ostrzenia z canonami.

albo ja mam jakis cudowny model sigmy, albo cudowny model aparatu.

poszperalem w necie za fotkami sigmy za nim ja kupilem, przeczytalem wiele watkow i nic o czym piszesz nie mialo miejsca.
zreszta duzo co do ostrosci ma sam pstrykajacy.

popstrykalem od 2 tygodni i jak narazie nie mam zadnych zastrzezen, wrecz przeciwnie. I nawet przy 300 jakos dobra.

Tutaj mozesz zobaczyc pare fotek z okna www.foto.printpol.pl/street/ (prawie wszystkie bylo robione na 300mm). Przy zmniejszaniu wyostrzylem standardowo + troche poprawek w kontrascie i jasnosci.


Pozdrawiam

Cichy
24-06-2005, 08:42
Ja znam tylko to szkło z ostrzenia nikonem, i jest wsjo w parjadkie :) Naprawdę dobry lens. Z Canonem jeszcze go nie testowałem.

Vitez
24-06-2005, 12:17
Myślisz, że dystrybutor/producent uznałby takie bezsensowne reklamacje ?
Odbiegliśmy od tematu, EOT.

Mysle ze mogliscie pomylic wersje szkla bo Sigm 70-300 to obecnie jest z 4 czy 5 roznych wersji na rynku i to niekoniecznie wlasnie ta najbardziej polecana ale najdrozsza APO Super Macro II byla tak nagminnie reklamowana a moze jej najtansza wersja - DL ?