PDA

Zobacz pełną wersję : Akcesoria do G9



ranisz
08-10-2008, 16:07
W co lepiej zainwestować na początek:

Lampa (430 EX) czy konwertery i filtry?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jeśli konwertery, to jakie polecacie? Widzę że Canonowskie nie mają gwintów na filtry :(

gwozdzt
08-10-2008, 17:03
W co lepiej zainwestować na początek:
następny "inwestor" się znalazł.... :???:
sorry ale nie wiedzieć dlaczego mam alergię na powszechne nadużycie słowa 'inwestycja'
http://pl.wikipedia.org/wiki/Inwestycja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konsumpcja


Lampa (430 EX) czy konwertery i filtry?
a do auta zimówki czy halogeny? :twisted: to jest tego typu pytanie...

Kup to co Ci bardziej potrzebne, a oczywiście w obu przypadkach najlepiej mieć jedno i drugie :-)


Jeśli konwertery, to jakie polecacie? Widzę że Canonowskie nie mają gwintów na filtry :(
o tym można podyskutować.

sprawdź firmę Raynox - robią przyzwoite konwertery:
http://www.raynox.com/

Slider
08-10-2008, 17:05
W co lepiej zainwestować na początek:

Lampa (430 EX) czy konwertery i filtry?

Jesli juz stajesz przed takim wyborem, to bierz lampę. Zewnetrzny flesz przyda Ci sie o wiele częściej niż filtry. co do konwerterów to zależy co bediesz focił i czy dostepny zakres ogniskowych w G9 Ci nie wystarczy8-)

PS: z dużymi lampami typu 430EX i korpusem wielkości G9 możesz czasem dość dziwnie wyglądać, ale to szczegół:wink: wazny jest błysk i efekt na zdjęciu.

gwozdzt
09-10-2008, 09:00
Zewnetrzny flesz przyda Ci sie o wiele częściej niż filtry.
ciekawe skąd taki wniosek? Z autopsji? To nic nie znaczy...

Każdy fotografuje inaczej/co innego. Mnie np. o wiele częściej przydaje się filtr polaryzacyjny niz flash.

Slider
09-10-2008, 17:13
Każdy fotografuje inaczej/co innego.

Od tego własnie trzeba zacząć. W moim przypadku z kolei jest odwrotnie i bardziej przydaje się oświetlać, lub doswietlac plan niż korzystac z polara (zresztą nie tylko).

janmar
09-10-2008, 17:32
Nie,nie to nie tak.Żadne raynoxy.Do G 9 canon robi conwertery "only" .Mam .Czy polecam ? Chyba nie.Bo jak zabawa to już nie compact.Raczej lampa.Pozdrawiam.

zonk
09-10-2008, 18:28
Ile osób tyle zdań, ale chyba janmar ma rację
.Czy polecam ? Chyba nie.Bo jak zabawa to już nie compact Mam konwerter wide, którego wogóle nie zdejmuję z dziewiątki, ale teraz aparat waży z kilogram ;-) i konwerter zasłania błysk flesza oraz tą diodę od focusa. Kolejny minus wide to to, że wogóle nie ma jak patrzeć przez wizjer (a czasami mi się zdarza). Jednak Ten zestaw ma jak dla mnie kilka plusów >>---> lepiej się trzyma aparat :-D , 26mm

Podsumowując :D jak chcesz w coś zainwestować to proponuję statyw (jeżeli nie masz) bo na prawdę potrafi się czasem przydać. Do G9 nie musi być jakiś super hiper stabilny bo kompakt lekki więc styknie nawet taki z hipermarketu. Lampy zewnętrznej nie posiadam więc nic nie doradzę

Slider
09-10-2008, 21:47
Ile osób tyle zdań, ale chyba janmar ma rację

Oczywiscie, że ma. Ja powiedziałbym to samo, ale skoro już się ma tego G9 to coś trzeba dokupic:wink: Ja tez na poczatku myslalem o konwerterach i filtrach do mojego S3, ale potem zdałem sobie sprawę, że nic nie da mi takiej swobody jak wejście w konkretny system.. i tak czekam do dziś:wink: i czekam.. i czekam..

ranisz
13-10-2008, 11:42
To pytanie z innej beczki:

Wiecie może czy konwertery do Canona mają zewnętrzny gwint do montażu filtrów?

janmar
13-10-2008, 23:04
To pytanie z innej beczki:

Wiecie może czy konwertery do Canona mają zewnętrzny gwint do montażu filtrów?

Do canona G9:
tele-converter TC-DC58C 2x nie ma .pozdrawiam

zonk
14-10-2008, 07:14
Do canona G9:
tele-converter TC-DC58C 2x nie ma .pozdrawiam

Wide tym bardziej nie ma gwintu na filtry ;-)
Ale nie zapominaj, że do zamontowania tele czy wide potrzebna jest jeszcze tuleja, która ma gwint (chyba 58mm)
pozdrawiam

JaBlam
17-10-2008, 22:06
Wiesz co... mam G9 i powiem CI tyle , ze lampa to podstawowy akcesor do tego aparatu. Tego kto skonstruowal lampe w tym aparacie powinno sie powiesic za ...... . Sprobuj zrobic zdjecie na dluzszej ogniskowej z lampa... o makro nie wspominajac... bedziesz mial piekne cienie rzucane przez ten wysuniety obiektyw..... Lampa obowiazkowo. Smiesznie to wyglada bo przy tym aparacie trzyma sie go czesciej za lampe niz aparat ale jak napisali koledzy - wazne foto a nie jak i co wyglada.

zonk
23-10-2008, 06:56
Do canona G9:
tele-converter TC-DC58C 2x nie ma .pozdrawiam
Kolego janmar jeżeli mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie z tym tele na maksymalnej ogniskowej to bym był wdzięczny. Zastanawiam się właśnie nad taką zabawką, ale nie wiem czy ten konwerter jest warty uwagi.
Pozdrawiam

gwozdzt
23-10-2008, 08:29
mam G9 i powiem CI tyle , ze lampa to podstawowy akcesor do tego aparatu....
Smiesznie to wyglada bo przy tym aparacie trzyma sie go czesciej za lampe niz aparat
Wystarczy wybrac lampę odpowiednią do rozmiarów aparatu - 220EX :-)
http://canon-board.info/showthread.php?t=1756