PDA

Zobacz pełną wersję : konkurs betaTESTOWY



plakaciarnia
05-10-2008, 21:51
wspólne z gronem zapalonych miłośników wrocławskiej fotografii stworzyliśmy sympatyczne miejsce, gdzie można wydrukować swoje prace.
Koncepcja i wykonanie serwisu są w pełni autorskie - co z jednej strony nas cieszy, ale z drugiej przyprawia obaw, że nie spełni oczekiwań.

Stąd chcielibyśmy Was prosić o podzielenie się swoimi uwagami i konstruktywną krytykę. Co jeszcze powinniśmy zmienić? A co jest ok i może zostać? W zamian mamy do rozdania 10 kodów na darmowy wydruk fotoplakatu 90x60cm.

serwis postawiliśmy pod: www.plakaciarnia.pl (http://www.plakaciarnia.pl)

a po kody zgłaszajcie się na priva.

pozdrowienia od wymęczonego zespołu plakaciarnii!

Tomasz Golinski
05-10-2008, 23:17
Nie wiem, czego nie mam, ale linki na dole (cennik, regulamin, itd) zupełnie mi nie działają. Firefox 3.0.3.

OsMax
05-10-2008, 23:18
U mnie tez nie dzialaja ale chyba chodzi raczej o funkcjonalnosc po wgraniu zdjecia. Dla mnie bardzo fajnie zrobione i wszystko od razu widac.
Z takiego serwisu chetnie byloby korzystac.

abras
05-10-2008, 23:52
Strona wygląda estetycznie to najważniejsze.

Uwagi :
- wgrywałem zdjęcie (3,5mb) bez wcześniejszej rejestracji, zdjęcie załadowało następnie komunikat, że "Trwa wczytywanie danych" i tyle, sytuacja podobna z plikiem 344kb,
na FF 3.0.3 i IE sytuacja wygląda tak samo,
- podobna sytuacja kiedy wgrywałem zdjęcia bez wcześniejszej rejestracji
- nie wiem czy w dalszym etapie dostaje się jakiś komunikat o baku rejestracji czy nie jest ona wymagana ?
- chyba wycentrowałbym stronę ( margines górny ), ale to tylko takie tam (czepiam się :) )
- linki na dole strony nie działają ( pewnie w przygotowaniu ? )


Ogólnie fajny pomysł. Gratuluję!

lempl
06-10-2008, 01:32
Bardzo fajny, świeży i funkcjonalny pomysł na ładowanie i prezentację zdjęć oraz przejście do płatności. Rewelka.
Oczywiście menu na dole u mnie też nie działa, także co do reszty trudno się wypowiadać. To co działa jest świetnie pomyślane i ja nie mam uwag:)
ie7

skoku
06-10-2008, 08:32
FF 3.0

bez rejestracji zdjecie (testowo ok 500kb) zaladowalo sie bez problemow.
drugie zdjecie (5,5mb) rowniez zaladowalo sie bez problemow - i to nawet calkiem szybko.

caly proces zamowienia wykonany moim zdaniem BDB ;) Genialna sprawa jest to, ze od razu widac jakiej wielkosci bedzie odbitka (niby robiac odbitki w takim formacie wiemy jak beda wygladaly, ale gdy odbitka jest trzymana przez osobe to jest skala porownawcza).

o i wlasnie zauwazylem pewna rzeczy (a'propos trzymania plakatu przez osobe).
strasznie niska ta osoba ;) przy wybraniu 120x80 widac buty i glowe z szyja.
cos chyba nie tak ze skala.

edit:
wrzucilem (a raczej probowalem wrzucic) wiekszy plik (duzy format to i duzy plik).
jpeg 16,8mb zaladowal sie dosc szybko - w niecale 40 sekund. ale potem zatrzymalo sie wszystko na "trwa wczytywanie danych..."

kamelor
06-10-2008, 11:08
Stronka bardzo fajna i przyjemna. Gratuluje pomysłu i realizacji. Testowana na FF 3.0.3 oraz IE 6.0
Moje uwagi:

brak możliwości wgrania kilku zdjęć na raz. zaznaczenie kilku fotek i pójście na kawę mogło by przyspieszyć i umilić użytkownikowi korzystanie z serwisu.
mało intuicyjne zamawianie większej ilości kopii. Początkowo myślałem, że nie ma takiej opcji, później odkryłem działanie zielonego przycisku nad zdjęciem - który troszkę zbyt mało intuicyjny jednak jest.
opcja finalizacji zamówienia w postaci wielkiej drukarki również mogłaby być bardziej intuicyjna np przez zastosowanie po najechaniu dyskretnego podpisu w stylu "realizuj zamówienie", proponuje również lekkie oddalenie tego przycisku od reszty ikonek symbolizujących zdjęcia do wywołania.
ikonki symbolizujące zdjęcia do wywołania są za bardzo "nadpobudliwe" przy większej ilości zamawianych zdjęć trafienie np w przycisk "dalej" jest bardzo trudne a wręcz przez nieuwagę zamiast kliknąć dalej usunęło mi się zdjęcie z kolekcji do wywołania. Sytuacja przedstawiona za załączonym obrazku:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img404.imageshack.us/img404/6120/screan1df0.jpg)
podobnie jak w uwadze powyżej "agresywna" lista zdjęć do wywołania czasami nie pozwala na kliknięcie linków na samym dole (które to jak już wcześniej zauważyli koledzy nie działają w FF ale działają w IE przynajmniej w wersji 6.0), Rozwiązaniem w obu przypadkach mogło by być zmniejszenie i/lub odsunięcie tego elementu od innych elementów na stronie.
może jednak przydałby się komunikat pytający użytkownika czy na pewno chce usunąć dane zdjęcie z zamówienia? Przy słabym transferze nienaumyślne kliknięcie małego x może kosztować klienta wiele straconych minut.
brak możliwości z rezygnacji wywołania zdjęcia podczas wybierania parametrów, krok wyboru rozmiaru posiada pole "powrót" gdzie wracamy do wyboru formatu:1:1 , 3:2 itp tam natomiast nie istnieje możliwość rezygnacji z danego zdjęcia. Zmuszeni jesteśmy do określenia wszystkich parametrów a następnie usunięcia zdjęcia z listy do wywołania. screan (http://img131.imageshack.us/img131/3023/screan2kk3.jpg)
po rejestracji płachta z formularzem podania maila nie znika, otrzymyjemy komunikat iż musimy aktywować konto i pozostajemy przy tej samej planszy którą aby zdezaktywować należy kliknąć anuluj.
płachta rejestracji nie zbyt elegancko wjeżdża na wciąż aktywne dolne menu. screan (http://img380.imageshack.us/img380/7254/screan3ho3.jpg)
po kliknięciu "rejestruj" a następnie "zapomniałem hasła" mamy nieskończoną pętle sekwencji "anuluj" do wykonania :) zmuszeni jesteśmy do odświeżenia strony podczas gdy wgrane wcześniej zdjęcia przepadają bez pamięci. Tutaj poważna luka która destrukcyjnie wpływa na dalsze działanie całego serwisu.
podczas ładowania stronki przydało by się zaatakować użytkownika na wstępie logiem "plakaciarnia.pl - drukujemy ładne plakaty" co wzbudzało by większe zaufanie oczekujących użytkowników na wczytującą się stronę.
klawisz Enter po podaniu hasła przy logowaniu nie loguje użytkownika, należy ręcznie wcisnąć loguj.
przy zalogowanym użytkowniku sekwencja kliknięć "zamówienia" a następnie "nowe zamówienie" prowadzi do wyświetlenia komunikatu "Aby dokonać zamówienia, wgraj zdjęcia" i nie można nic zrobić, nie ma pięknej pani trzymającej tabliczkę "wgraj zdjęcie" - sytuacja bez wyjścia :-) jedyne wyjście ale podejrzewam, że nie dla każdego intuicyjne jest kliknięcie na logo plakaciarnia.pl

ksasia
06-10-2008, 12:13
Dolne menu działa bez zarzutów (po zezwoleniu na wyskakujące okienka) w przeglądarce Internet Explorer 7.0 (OS Vista)


Literówki w następujących sekcjach:

Sekcja o plakatach:
Plakaty, które drukujemy powstają w oparciu o przesłan ...

Sekcja Regulamin:
Koszt dostawy poktywany jest ...
... infrared group nie jest opowiedzialny za ...
Jeżeli niektore z postanowień regulaminu

Sekcja Polityka prywatności:
... i podejmowana decycji o dalszym ...
... oraz wywiazania się ze zobowiązań ...
Daj nam znać, a niebędziemy nic Tobie wysyłali

Sekcja Informacje prasowe
... wrocławskej firmy infrared ...
... galerii plaktu...

Sekcja Kontakt
Na wyszystkie zapytania odpowiemy


Dodatkowe uwagi:
- Podczas uzupełniania danych w profilu użytkownika pole "nr konta bankowego" jest wyszarzone a mimo to można wpisywać tam dane (nie tylko cyfry!)
- Edycja profilu: Pole telefon pozwala na wprowadzanie tylko cyfr brak obsługi znaków takich jak spacja + (), kod pocztowy nie jest walidowany
- Podczas finalizacji transakcji istnieje wybór faktura tak/nie, Pola NIP "nazwa i adres firmy" nadal widoczne mimo zaznaczonej opcji faktura nie.
- Brak dodatkowych opcji odnośnie oprawy w antyramę, chodzi mi przede wszystkim o wybór koloru , opcji z paspartu itp.

Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, świetny pomysł, bardzo dobre wykonanie. Strona bije po oczach profesjonalizmem, czystością designu co na pewno będzie się podobać w dobie Web 2.0. Jeśli chodzi o ergonomie użytkowania to wszystko przebiegało jak najbardziej ok. Wgrywanie kolejnych zdjęć itp. bez zarzutów. Na plus duży wachlarz możliwych form płatności. Po poprawieniu drobnych usterek wskazanych przeze mnie jak i moich poprzedników projekt uważam za całkowicie udany:rolleyes:. 3mam kciuki za ten projekt.

SebaWolf
06-10-2008, 14:18
Dolne menu nie działa (IE 7 OS:XP) a alert o zezwolenie na wyskakujące okienka nie pojawia się, więc niewiem dlaczego jednym działa a innym nie.
Ogólnie prosto, elegancko i przejrzyście a co najważniejsze bardzo przyjazna obsługa serwisu.
Na moim kiepskim LCD w robocie nie widać praktycznie wcale typów podłoża tj. papier błyszczący, matowy itd. (a jeśli już tam jest, to mógłby być widoczny, ale powtarzam to kiepski monitor jest) podobnie słabo widoczne ikonki z prawej strony obrót i rozciągnięcie /dopasowanie/

Thunder
07-10-2008, 19:59
Większosć już została zauważona. Mi nie podobają się grosze w cenie. Zamiast 51.75 powinno być 52zł. Grosze nikomu różnicy nie zrobią a wszystko staje się wtedy czytelniejsze.

plakaciarnia
15-10-2008, 01:30
dziękujemy wszystkim za pomocne komentarze i ciepłe słowa :)!
kody wysłaliśmy na priv - jeżeli ktoś nie dostał to proszę o info na PW.

rekawy zakasane i zabieramy sie do poprawek!

wypatrujcie ogloszenia kolejnej tury konkursu dla bystrych oczu!

pozdrawiamy
plakaciarnia.pl