PDA

Zobacz pełną wersję : [skwir] czas na debiut



skwir
03-10-2008, 00:22
Witam,

dziś trafiłam na forum i postanowiłam tez wystawić sie na konstruktywną krytyke i może ewentualne pochwały... Zobaczymy co czas przyniesie :)

No to do dzieła :)

1.

http://img211.imageshack.us/img211/4386/pyniems1.jpg

Na razie jedno zdjęcie, reszta wkrótce :) poszukać muszę czegoś co mozna ludziom pokazać :)

BuRton
03-10-2008, 00:26
Witaj na forum :) . Przyjemna fota. Gratuluję :) . Świetny początek !

skwir
03-10-2008, 00:48
A dziekuję bardzo :)

A teraz cos z innej beczki:

2.

http://img81.imageshack.us/img81/725/drogagv8.jpg

to zdjęcie było zrobione kilka chwil przed poprzednim :)

ovi_pl
03-10-2008, 01:38
Witaj!
Moim zdaniem:
1. Dobry kadr - tylko nie wiem czy to słońce nie jest "wypalone" za bardzo
2. Coś do mnie nie przemawia. Światła samochodu dla mnie nie potrzebne.
Ot tyle :)

ewa_olsztyn
03-10-2008, 08:15
Pierwsze bardzo mi się podoba, chociaż mam wątpliwości do tej wypalonej dziury, mimo, że gra ona swoją rolę w tym obrazie. Kadr leci w lewo, warto byłoby wyprostować. Robiłaś może ujęcie w poziomie, bez słońca?
Drugie już nie - za dużo przekontrastowanej góry, żadna matryca nie łyknie takiej rozpiętości tonalnej.

szwayko
03-10-2008, 08:34
1. Fajny kadr, ale technicznie zwalony, tutaj az prosiloby sie uzycie filmu czarno bialego, duzo lepiej poradzilby sobie z tym sloncem, ktore na matrycy jest tylko biala plama bez informacji. Czasem dla takich kadrow dobrze zabrac ze soba w plener jakis maly korpus z klisza cz/b. Kolor i tak jest zbedny w tej kompozycji.
Mogles uzyc tez podwojnej ekspozycji. I cos mi sie wydaje ze to zwykly jpg, a nie z rawa.

ewa_olsztyn
03-10-2008, 08:59
1. Fajny kadr, ale technicznie zwalony, tutaj az prosiloby sie uzycie filmu czarno bialego, duzo lepiej poradzilby sobie z tym sloncem, ktore na matrycy jest tylko biala plama bez informacji. Czasem dla takich kadrow dobrze zabrac ze soba w plener jakis maly korpus z klisza cz/b. Kolor i tak jest zbedny w tej kompozycji.

Na czarno-biało zdjęcie miałoby swoje walory, nie przeczę, ale też utraciłoby - moim zdaniem - swój walor największy - tę ciemną złocistość, która sprawia, że jest takie niezwykłe.


Mogles uzyc tez podwojnej ekspozycji. I cos mi sie wydaje ze to zwykly jpg, a nie z rawa.

Szwayko! Skwir to dziewczyna, wbrew nickowi :)
"(...) dziś trafiłam na forum i postanowiłam (...)"

Gregolius
03-10-2008, 09:13
Zdjęcie nr 1 ma coś w sobie mi się podoba kadr i kolorystyka:))

ubiquitin
03-10-2008, 11:42
jedynka bardzo mi się podoba, dwójka jakoś nie ma klimatu-może by tak jakiegoś hdr`a zmajstrować ;)

skwir
03-10-2008, 23:21
dziękuję za wszystkie komentarze i jak słusznie ewa_olsztyn zauważyła i owszem, jestem dziewczyną :) Co do RAWów to w Canonie S5 o nie ciężko :)

a na deser cos w jeszcze innym tonie

3.

http://img530.imageshack.us/img530/6059/poleid9.jpg

Slider
08-10-2008, 23:41
Tak, 1 zdecydowanie najlepsza. dobry klimat i jak Ewa podkresliła "ta zlocistość" nadaje mu waloru.
w 2 widać jakiś zamysł z uzyciem efektu mgły, niestety zabrakło szczegółów i zdjecie nie ma wyrazu jaki mieś powinno.
3. Bardzo popularny, ale przyjemny krajobraz ( u mnie takich mnogo:-)). przydaloby się trochę zróżnicowania np. kolorystycznego:wink:


:) Co do RAWów to w Canonie S5 o nie ciężko:-)

Widze, że nie tylko ja foce kompaktem?8-) chyba będę musial się złamac i też coś wrzucić na galerię. Póki co, jestem zbyt autokrytyczny:-)

szwayko
09-10-2008, 08:41
Sorki, ale skad moglem wiedziec ze skwir to dziewczyna?
Co do koloru moze i racja ze zlotawy odcien nadaje klimatu, ale ta brutalnosc bialej plamy wg mnie niszczy ten klimat. Mysle ze spokojnie mozna w ps to poprawic.
Zdjecie, 2. takie nijakie, o niczym.

Slider
09-10-2008, 17:23
Sorki, ale skad moglem wiedziec ze skwir to dziewczyna?

Odmiana czasowników przez osoby:wink: ewa_olsztyn już o tym pisała.


ale ta brutalnosc bialej plamy wg mnie niszczy ten klimat. Mysle ze spokojnie mozna w ps to poprawic.


A wolalbyć, żeby slonce było innego koloru? Co prawda można zrobic jakąs imitacje chmur, ale to nie to samo. Tylko nie mów nic o rozpiętosci tonalnej:grin:

szwayko
09-10-2008, 20:34
A wolalbyć, żeby slonce było innego koloru? Co prawda można zrobic jakąs imitacje chmur, ale to nie to samo. Tylko nie mów nic o rozpiętosci tonalnej:grin:

chodzilo mi ze mozna zmiekczyc ta krawedz/granice bieli i juz bedzie inaczej, bardziej naturalnie.

Paenka
09-10-2008, 21:07
w 1 podoba mi się gładkość i za razem miękkość wody :)

Slider
09-10-2008, 21:16
chodzilo mi ze mozna zmiekczyc ta krawedz/granice bieli i juz bedzie inaczej, bardziej naturalnie.

mowisz o zmniejszeniu średnicy przepalenia? Jesli dobrze by się to zrobiło z gładkimi przejściami tonalnymi, to ma to jakis sens.

Albeert
10-10-2008, 00:22
w 1 podoba mi się gładkość i za razem miękkość wody :)
te same odczucia mam- 1dynka zdecydowanie najlepsza.

skwir
12-10-2008, 00:10
hehe, chwilę mnie nie było na forum i sie dyskusja rozpętała... dodaję cos z pierwszej serii :)

a co do poprzednich komentarzy, oczywiście dziękuję za wszystkie. Nie jestem zwolenniczką ogromnego poprawiania zdjęć w PSie choć przyznam ze nie jest mi on obcy... i tak, ja tez bawię się kompaktem, bo na to się zdecydowałam już jakiś czas temu i dopóki nie wyeksploatuje go kompletnie na lustrzankę sie nie przesiądę :) przedstawiam kolejna odsłonę:

http://img253.imageshack.us/img253/1721/rybakxg8.jpg

P.S.
często robią ze mnie chłopca, więc już sie przyzwyczaiłam :) nie ma strachu :)

botul
12-10-2008, 10:04
Bardzo ładne fotki! Gratuluję, mają swój klimat, zwłaszcza te dwie znad jeziora. Słońce owszem trochę prześwietla, ale można to pominąć... ;)
Ta fotka z drogą rzeczywiście bez samochodu byłaby lepsza. Te światła są efektowne, ale nie pasują do reszty, bo zdjęcie IMHO ma taki baśniowy klimat - mgła bardzo wszystko zmiękczyła i pędzący potwór techniki nie pasuje. Szkoda, że nie jest to droga polna - byłoby jeszcze lepiej. No ale wszystkiego mieć nie można. ;)

Pozdrawiam, lecę cykać fotki, może dziś wrzucę coś swojego.

fotokor1
12-10-2008, 10:07
jeziorne bardzo mi przypadły do gustu
pozdrawiam
chyba też skoczę nad jakąś wodę popstrykać

hmt
12-10-2008, 18:52
Moim zdaniem rybak nr 1 najlepszy. Oczywiście zgadzam się z tym że to słońce trochę za mocno wdziera się w kadr. Pozostałe zdjęcia także bardzo ok. Oby tak dalej Pani fotograf.