PDA

Zobacz pełną wersję : [GOP][Silesia] wspolne plenery ogolnie



Strony : [1] 2 3 4 5

Modzel
02-10-2008, 16:42
Poniewaz watek "jaworznicki", wyszedl poza jaworzno proponuje dalsze rozmowy/ustawki przeniesc tutaj.. i tak:

4.10.2008r. (sobota)
godzina 9.30
parking pod Realem w Myslowicach. Lista startowa:

1. KubaK82
2. Modzel
3. .... ?

RNz
02-10-2008, 22:32
Sorki chłopaki, ale będę daleko stąd.
Jak coś, to 18-ego jestem na miejscu :-)

Kubak82
03-10-2008, 08:01
Jak coś, to 18-ego jestem na miejscu :-)

wiec my na razie wypadamy teren i jesli bedzie fajnie to pewnie jeszcze tam nie raz zajrzymy :-)

jedyne co mnie troche martwi to pogoda - na sobote zaapowiadaja duzy deszcz na przemian z jeszcze wiekszym deszczem :?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img100.imageshack.us/my.php?image=pogodavz2.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Modzel
03-10-2008, 10:26
Jutro rano wstane i spokojnie kolo godziny 8 zobacze jak bedzie sie sprawa deszczu rozwijac. Jesli faktycznie bedzie padac albo bedzie mocno zachmurzone z duzym wspolczynnikiem prawdopodobienstwa deszczu w czasie zaniedlugim, to ja raczej oleje sprawe:P

Oczywiscie napisze info tutaj, najdalej o 8.30 :)

PS
Czy poza nami (Kuba, RNz, ja) nie ma juz nikogo z aparatem w okolicy????? Czy moze wszyscy do krakowa jada?

Kubak82
03-10-2008, 10:42
ebl21 sie jeszcze na PW odzywal ale tak czy ijaczej - malo nas.. moze to depresja jesienna sie zaczyna ;-) :?:

umowmy sie ze decyzja bedzie o 8, ok ?? ja kolo 8.30 bede juz odwozil Gosie na kurs i nie bede mial komputera pod reka :-) .. musialbym wiedziec wczesniej czy brac sprzet czy nie.. no i ebl'a21 (ten nick sie odmienia czy nie ;-) ?? ) mialem odebrac po drodze w Corzowie..

zatem 8 rano - jesli leje to nie ma co biegac po deszczu.. jesli bedzie szansa na rozpogodzenie - spotykamy sie pod realem :-)

Modzel
03-10-2008, 13:07
Dobra.. to ja najpozniej o 8 napisze co robie :)

Skorpion
03-10-2008, 14:48
Czy poza nami (Kuba, RNz, ja) nie ma juz nikogo z aparatem w okolicy????? Czy moze wszyscy do krakowa jada?

Jeden taki z aparatem jest, tylko cierpi na chorobę zwaną brakiem czasu :(

Kubak82
04-10-2008, 07:42
Kłapouchy powiedział kiedys "Zaraz bedzie padac.. jesli juz nie pada" ;-)

to byla pierwsza mysl gdy sie obudzilem - za oknem szaro, mokro i siapi deszcz.. moze nast. termin bedzie lepszy - dzis czarno to widze :(

Modzel
04-10-2008, 07:44
Dzisiaj to zdecydowanie nie ma sensu.. ja sobie odpuszczam :)

badi
04-10-2008, 12:54
ludzie z nikona - gr. silesia planuja jutro park chorzowski.

mnie nie bydzie, jutro bielsko podwojny plener.

dobrego!

RNz
06-10-2008, 13:30
moze nast. termin bedzie lepszy - dzis czarno to widze :(

Wiem, że to nieładnie i niemiło z mojej strony, ale... fajnie, że poczekacie na mnie :-)

Kubak82
06-10-2008, 19:50
"Poczekacie? Poczekamy!" ;) :mrgreen:

jesli chodzi o mnie - nastepny weekend bede fotografowac pierze nad stawami rybnymi kolo Opola.. 18-19 bede mial wolne, jesli tylko jakos wymigam sie od wyjazdu integracyjnego z pracy, nad czym wlasnie usilnie pracuje ;-)

RNz
06-10-2008, 23:03
18-19 mnie rowniez pasuje
zamówić już pogodę? jaką chcecie? :-)

Modzel
11-10-2008, 17:07
JESLI nie bede dlubal w czolgu, to 18 mi tez pasuje jak najbardziej.. 19 tez :)

Modzel
15-10-2008, 05:15
Dziewczyny sobota idzie... jak sytuacja u was? :>

RNz
15-10-2008, 11:02
Nie wiem jak dziewczyny, ale u mnie bez zmian. Ten weekend mi pasuje :-)

Kubak82
16-10-2008, 08:01
Dziewczyny sobota idzie...

ooo, super - beda jakiires dziewczyny :mrgreen: 8-)

u mnie tez bez zmian - bedzie pogoda - melduje sie pod realem i idzziemy focic :-)

Modzel
16-10-2008, 11:30
No dobra.. to moze jakies konkrety..

Data: 18.10.2008.
Godzina: 10:00
Miejsce spotkania: Myslowice, parking przed Realem
Cel: Szopienice- fabryka, czy cos.. :)

Lista:
1. Modzel

Pasuje?
jak nie, to dawac propozycje! Mam chcice w sumie, wiec jak tylko nie bedzie jakos specjalnie padac to jestem8-)

adisb
16-10-2008, 11:48
Ja również chętnie dołącze do waszej ekipy.

adikPL
16-10-2008, 11:55
Będe śledził wątek, w ten weekend nie dam rady, ale na kolejne spotkanie postaram się wpaść (może coś bardziej centralnie, street w Katosach?, Sosnowiec) Udanego sobotniego focenia życzę :)

PS. wczoraj w nocy w prognozie zapowiadali ładną pogodnę ;)

Modzel
16-10-2008, 13:16
PS. wczoraj w nocy w prognozie zapowiadali ładną pogodnę ;)

I to jest doba wiadomsoc :>

@adisb nie widze problemu.. im nas wiecej tym ciekawiej8-)
Co koledzy na to?

Kubak82
16-10-2008, 18:37
Data: 18.10.2008.
Godzina: 10:00
Miejsce spotkania: Myslowice, parking przed Realem
Cel: Szopienice- fabryka, czy cos.. :)

Lista:
1. Modzel
2. Kubak82





@adisb nie widze problemu.. im nas wiecej tym ciekawiej8-)
Co koledzy na to?

i bezpieczniej :mrgreen: ;-)

@adisb, zapraszamy :)

adisb
17-10-2008, 08:38
Data: 18.10.2008.
Godzina: 10:00
Miejsce spotkania: Myslowice, parking przed Realem
Cel: Szopienice- fabryka, czy cos..

Lista:
1. Modzel
2. Kubak82
3. adisb

Kubak82
17-10-2008, 15:08
z przykroscia musze zrezygnowac z jutrzejszego plenerku :-( .. powody rodzinne - szkoda bo pogoda zapowiada sie rewelacyjna :-| .. udanych fot :!:

ps. Michal, mam dla Ciebie te zdjecia z CLO ale w tym ukladzie dam Ci je pod koniec miesiaca, razem z 25-105.. pozdr.

ps. jesli lubiecie plenery z aparatem - nie żencie sie :evil: :x

Modzel
17-10-2008, 15:54
No coz.. zaczyna sie robic jak zwykle u nas, czyli cos sie zaczyna dziac:>
Kuba ma zone (trudno.. nie kazdy jest doskonaly;P ), ja niestety musze dzisiaj rozebrac sprzeglo w moim czolgu, bo od wczoraj dochodza z niego dziwne odglosy.. jesli uda mi sie poskladac dzisiaj do kupy to oczywiscie jutro jestem chetny. Chociaz jesli mam byc tylko ja i adisb, to mysle ze spokojnie mozemy sie umowic w jaworznie i cos tutaj pokombinowac.. adi- co ty na to? RNz wogole umarl chyba..
nie macie wrazenia ze z nami sie umowic, to gorzej niz wojna? 8-)

RNz
17-10-2008, 15:59
ja też jutro nie dam rady :(
za tydzień tez mnie nie będzie jakby kto pytał...

duss
17-10-2008, 18:50
Data: 18.10.2008.
Godzina: 10:00
Miejsce spotkania: Myslowice, parking przed Realem
Cel: Szopienice- fabryka, czy cos..

Lista:
1. Modzel
2. _duss_
3. adisb


no dobra jelonki....ja sie pojawie zamiast kolegi.....nooo chyba ze bedzie lało to szkoda Naszego czasu ;)

aha jak may byc sami to sie zdzwonimy rano co jak....bo poco mamy jechac do M-c......

adisb na do mnie nr a ja mam do Ciebie Modzel sie sie odnajdziemy;D

Modzel
24-10-2008, 15:54
Kolejny plener sie nam udal :P wiec moze pora pomyslec o nastepnym? Temat moze oklepany, ale co byscie powiedzieli na odwiedzenie jakeigos milego cmentarza 1 listopada wieczorem? :)

duss
01-11-2008, 10:46
Kolejny plener sie nam udal :P wiec moze pora pomyslec o nastepnym? Temat moze oklepany, ale co byscie powiedzieli na odwiedzenie jakeigos milego cmentarza 1 listopada wieczorem? :)

nooo ja czesciowo jestem za........bo nocne zdjecia co raz to bardzie zaczely mi sie podobac...... dzis wieczorem jestem troche "ograniczony" (hazard czeka ;) czasowo ale chetnie na chwile sie spotkam.......


tylko trzeba byloby sie szybko zorganizowac.....

Modzel
01-11-2008, 20:31
Troche pozno.. ale spoko, juz za rok nastepna okazja :)

Modzel
09-11-2008, 16:51
Czasu troche minelo, to moze podejme kolejna probe ustawienia jakiegos spotkania:> Streaf czasowa i pora roku zaczela juz sprzyjac wieczornemu foceniu, to co.. moze cos pomyslimy? Zawsze chcialem dworzec kolejowy w katowicach obfocic, z tym ze niekoniecznie od strony peronow.. raczej od strony taboru, torow itd.. ma tam ktos wejscie? :mrgreen: Ktos wogole bylby tematem kolejowym zainteresowany?

RNz
09-11-2008, 18:17
Ja się zgłaszam na ochotnika :-)
Może być w dni "robocze" bo jestem w Katowicach.
Koło 17.00?

Modzel
09-11-2008, 22:43
Jak dla mnie, dni robocze pasuja, godzina 17 tez nie jest najgorsza :)

RNz
10-11-2008, 14:55
Kubak, co ty na to?

Kubak82
12-11-2008, 09:53
mam ostatnio tyly w zagladaniu do dzialu "plenery" ale juz sie rehabilituje :-D


Kubak, co ty na to?

a co innego moge powiedziec - z Wami mialbym sie nie spotkac :mrgreen: ?? mysle ze wieczorem moglbym sie wyrwac :-) .. dajcie tylko znac kiedy - przyjade :-)

a przy okazji chcialem Wam zaproponowac plener w ta sobote nad jeziorem Goczalkowickim.. miejsce - ujscie wisly do jeziora, tereny miejscami troche podmokle ale za to duzo zwierza do fotografowania (male, duze, latajace, plywajace - slowem czego dusza zapragnie :-) ) no i landszafty tez moga bardzo ciekawe wyjsc (moze sie jeszcze na mgle zalapiemy) .. chce sie tam pokazywac regularnie na jakies dluzsze zasiadki.. w ta sobote bedzie rekonesans od 7 rano - zapraszam :-)

w ogole to musze sie wam pochwalic - bede testowac wkrotce plywajaca czatownie ktora sobie wybudowalem ku przerazeniu mojej zony :mrgreen: .. kazala to od razu wyniesc do piwnicy ale jak tylko kupie bagaznik na dach to zdam relacje jak sie spisuje :-)

Modzel
12-11-2008, 09:56
Ja sie wstepnie na sobote zapisuje, tylko wiecej szczegolow.. godzina, miejsce spotkania, wymagane wyposazenie (poza gumiakami)..? :)

Kubak82
12-11-2008, 10:25
dzien - sobota 15.11
godzina - 7 rano
miejsce - most na wisle za miejscowoscia Strumień

gumiaki wskazane choc sucha noga tez sie tam da przejsc (podobno ;-) )
szklarnia - wedle uznania :mrgreen:

ja bede na 100% - z katowic moge kogos zabrac :smile:

edit:

tu jest fajna mapka tego co nas czeka :-)
http://mapy.pomocnik.com/mapy-satelitarne/?mapa=4847

bardzo fajnie widac ujscie wisly.. bylem kiedys na poludniu do tego miejsca (przy tej wyspie) ale to dawne dzieje - http://canon-board.info/showthread.php?t=23335&highlight=gocza%B3kowickim ;-)

Modzel
12-11-2008, 12:51
Ja bym proponowal umowic sie gdzies w pszczynie.. jakas stacja benzynowa/mcdonald czy cos.. ty znasz droge, ja nie.. bedzie mi latwiej:mrgreen:

Kubak82
12-11-2008, 13:14
to moze przyjedz rano do Katowic, zostawisz u mnie auto i pojedziemy jednym samochodem :-)

Modzel
12-11-2008, 13:24
Pomyslimy.. moze jeszcze kolega kanonier z pszczyny bedzie chcial sie wybrac, to wtedy pojade swoim gratem.. on ma takiego samego wiec wiesz..... ewentualnie moge po ciebie podjechac i poturlamy sie razem moim :mrgreen:

Kubak82
12-11-2008, 13:51
ewentualnie moge po ciebie podjechac i poturlamy sie razem moim :mrgreen:

jesli bedziesz mial po drodze to bardzo chetnie :-) .. jesli bedziesz grzal z Jaworzna prosto na Pszczyne to juz nie bede Ci gitary zawracal i dojade swoim, ale czolgiem i tak sie chetnie przejade :mrgreen:

robi.. DUZE wrazenie :mrgreen:

Modzel
12-11-2008, 13:53
Spoko, moge przez katowice poleciec.. a DUZE wrazenie to robia dwa takie czolgi razem.. zreszta moze sam zobaczysz.. bedziesz mogl nam nawet zdjecie zrobic :mrgreen:

Kubak82
12-11-2008, 14:39
a DUZE wrazenie to robia dwa takie czolgi razem.. zreszta moze sam zobaczysz..

ma byc gosc z fotoprzyrody.. przyjedzie fiatem uno.. takie zestawienie powinno byc co najmniej ciekawe :mrgreen:


bedziesz mogl nam nawet zdjecie zrobic :mrgreen:

wezme rybe - efekt bedzie jeszcze ciekawszy :mrgreen:

echelon
12-11-2008, 14:49
Czasu troche minelo, to moze podejme kolejna probe ustawienia jakiegos spotkania:> Streaf czasowa i pora roku zaczela juz sprzyjac wieczornemu foceniu, to co.. moze cos pomyslimy? Zawsze chcialem dworzec kolejowy w katowicach obfocic, z tym ze niekoniecznie od strony peronow.. raczej od strony taboru, torow itd.. ma tam ktos wejscie? :mrgreen: Ktos wogole bylby tematem kolejowym zainteresowany?

Kolejowo, wieczornie, bardzo chetnie! Bedzie cos planowane w najblizszym czasie? Jestem z Gliwic, wiec opcja Katowic brzmi jeszcze calkiem rozsadnie.

Modzel
12-11-2008, 14:50
Kolejowo, wieczornie, bardzo chetnie! Bedzie cos planowane w najblizszym czasie? Jestem z Gliwic, wiec opcja Katowic brzmi jeszcze calkiem rozsadnie.

Planowac mozemy do woli.. pytanie kto moze zalatwic zeby nas wpuscili na teren PKP w katowicach :)

Jesli byliby chetni do tematu kolejowego, to moglbym powalczyc o wejscie na stacje kolejowa w Sosnowcu, z tym ze nie PKP a PCC.

echelon
12-11-2008, 15:05
Planowac mozemy do woli.. pytanie kto moze zalatwic zeby nas wpuscili na teren PKP w katowicach :)

Jesli byliby chetni do tematu kolejowego, to moglbym powalczyc o wejscie na stacje kolejowa w Sosnowcu, z tym ze nie PKP a PCC.

Coz, w rejony mniejszych obiektow kolejowych zapuszczalem sie tak ad hoc bez pozwolenstw wydlubywanych z "betonowej machiny", najwyzej zostawalem wypraszany. A w takim wypadku pojecia nie mam nawet do kogo by uderzyc.

Modzel
12-11-2008, 16:04
No wlasnie.. przy mniejszych obiektach to sie ym nikt nie przejmuje za bardzo.. ale juz przy temacie duzych stacji, pojawiaja sie rozni sokisci, ochroniarze i inne przeszkadzajki :/

Modzel
13-11-2008, 08:05
ma byc gosc z fotoprzyrody.. przyjedzie fiatem uno.. takie zestawienie powinno byc co najmniej ciekawe :mrgreen:


wezme rybe - efekt bedzie jeszcze ciekawszy :mrgreen:

No.. to moga byc ciekawe zdjecia, niekoniecznie tylko przyrodnicze8-)

Kuba umawiamy sie jakos w tych twoich katowicach? Pisales ze o 7 na miejscu, to by pasowalo sie z katowic zebrac kolo 6 godziny.. bo moim czolgiem jezdzi sie "dostojnie" :mrgreen:

Kubak82
13-11-2008, 08:45
moim czolgiem jezdzi sie "dostojnie" :mrgreen:

to tak jak moim, tylko ze troche nizej sie siedzi :mrgreen:.. zawsze musze wyjechac te 30 min wczesniej by byc na czas ;-)

Michal, to moze podjedziesz na os. witosa a z tamtad mamy juz prosta droge na mikolow i żory.. ja i tak bede na nogach od 6 wiec bede czekac kolo wjazdy na osiedle :-) .. albo moge podjechac tez na stacje benzynowa na mikolowskiej kolo AWF'u :-) .. napisz jak Ci bedzie wygodniej - mnie to jest obojetne :-)

Modzel
13-11-2008, 09:21
Jak dla mnie, moze byc stacja benzynowa kolo AWFu. To co.. kolo godziny 6-6.10 na stacji?

Kubak82
13-11-2008, 10:54
ok, o 6 mam autobus, bede planowo 6.09 :)

ew. wczesniejszy wtedy bylbym o 5.45 :)

Modzel
13-11-2008, 11:29
Jestem po.......ny. Sobota, wolna, zamiast spac spokojnie, to ja sie o 5 bede zrywal zeby w krzakach posiedziec.. zeby to chociaz bylo z jakas mila, dlugonoga brunetka (sory Kuba.. nie jestes w moim typie), a tu nie.. z banda chlopow bede siedzial :mrgreen:

Kubak82
13-11-2008, 12:26
zeby to chociaz bylo z jakas mila, dlugonoga brunetka

wez sobie zgraj pare GB brunetek na mp4 i nie marudz :mrgreen: ;-)

ja si ejuz nie moge doczekac, zwlaszcza ze tak jak ci napisalem - moja 400'tka dzis wrozila z zytniej :-) . w 2 tygodnie sie chlopacy uwineli, razem z zamawianiem czesci :-) ..

byle tylko stare gumiaki pasowaly bo nie dalem juz rady woderow zamowic :?

Modzel
13-11-2008, 12:41
Prawde mowiac to tez sie przypalilem na ten plener.. to bedzie moj dziewiczy wyjazd na ptaszki :mrgreen:

jaki masz numer nogi? Mam kilk apar gumiakow w domu nieuzywanych, moze cos ci bedzie pasowalo jesli twoje sie rozpadly :)

PS
jade MP4 kupic :P

Kubak82
13-11-2008, 12:56
Prawde mowiac to tez sie przypalilem na ten plener.. to bedzie moj dziewiczy wyjazd na ptaszki :mrgreen:

z gory mowe ze to wciaga.. i nie chodzi mi tu tylko o bagienne podloze ;)


jaki masz numer nogi? Mam kilk apar gumiakow w domu nieuzywanych, moze cos ci bedzie pasowalo jesli twoje sie rozpadly :)

dzis je wygrzebie u tescia w garazu.. gdyby cos bylo nie tak to sie odezwe na PW :-)


jade MP4 kupic :P

pozycze Ci, tylko ze bez brunetek ;) :roll:

RNz
13-11-2008, 14:49
No dobra, a jest tam coś opócz zwierzyny? Jakoś się w tym nie czuję... no i nie mam gumowców :-)

Modzel
13-11-2008, 15:48
No dobra, a jest tam coś opócz zwierzyny? Jakoś się w tym nie czuję... no i nie mam gumowców :-)

Mnie nie pytaj.. ja tam nie bylem:> pozatym jeszcze nie wiem jak i czy w ogole sie czuje w takim temacie.. okaze sie w sobote :mrgreen:

Toffic
13-11-2008, 16:48
Panowie, czy gumowce są tam niezbędne? Czy mając 200 mm na cropie coś tam zdziałam?

RNz
13-11-2008, 17:17
No to czekamy aż Kubak wyjaśni sprawę :-)

Kubak82
13-11-2008, 18:49
No to czekamy aż Kubak wyjaśni sprawę :-)

juz sie robi :-D

bez gumowcow powinniscie dac rade.. pisze o nich bo nie zaszkodza a ja mam dodatkowo taki talent, ze jesli gdzies jest mokro i mozna tam przez przypadek wdepnac to ja tam najpewniej wdepne :mrgreen: .. mysle ze buty np. w gory tez sie sprawdza.. najwyzej ktos w gumiakach pojdzie z przodu i bedzie "badal grunt" :smile:

nad Goczalkowickim oprocz zwierza chodzaco/latajaco/plywajacego na pewno bedzie okazja do zrobienia fajnych landszaftów :-) .. nie wiem jakie beda warunki - moze mgla, moze wyjdzie slonce.. tak czy inaczej miejsce ma fajny klimat i warto sie tam wybrac .. a moze aqratnie sie Wam ptasie klimaty spodobaja :-)

jesli chodzi o szkla to ile mm. bedzie potrzebne - szczerze odpowiadam, ze nie wiem :mrgreen: .. Toffic, mysle ze z 200'tka tez sie bedziesz dobrze bawil a o to przeciez chodzi :) .. wszystko zalezy od tego co zastaniemy na miejscu i ile bedziemy mieli szczescia.. zapowiada sie wyjazd w wiekszym gronie wiec pewnie bedzie nas widac i slychac z kilometra.. ale z drugiej strony - im oczekiwania mniejsze tym efekt moze bardziej cieszyc :-) .. ja biore 400'tke, 70-200, 24-105, i nieodzowna, znana dobrze wiekszosci z Was rybe :mrgreen:

bede sie tam teraz pojawial co tydzien lub ew.co 2 tygodnie z takim nawodnym czyms:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img128.imageshack.us/my.php?image=20081009222001bx2.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/thpix.php)

jeszcze tylko babcia musi wszyc rekaw na obiektyw :mrgreen:


No dobra, a jest tam coś opócz zwierzyny? Jakoś się w tym nie czuję... no i nie mam gumowców

widzialem tak kiedys jakas stara opuszczona chalupe.. jest wiec w razie czego jakas namiastka ruin ;-) .. cementownia to to nie jest, ale z odrobina wyobrazni .. :mrgreen:..

Toffic
13-11-2008, 19:18
Chętnie się na to piszę. Jeśli tylko nie będzie padało wybieram się tam, lubię takie miejsca.


dzien - sobota 15.11
godzina - 7 rano
miejsce - most na wisle za miejscowoscia Strumień...

Czy to jest aktualne miejsce zbiórki?

Modzel
13-11-2008, 19:27
Zapowiedzial sie wstepnie kolega z Pszczyny tez, tak ze ekipa faktycznie moze byc wieksza.. zapowiada sie corz ciekawiej musze przyznac :)
Kuba, ty bierzesz ten wigwam? :>

Toffic- tak, to jest aktualne :)
W razie "W" moj tel. 664-174-670

Kubak82
13-11-2008, 20:30
Toffic - zapraszamy :-)

jeszcze mapki dla wszystkich chetnych a do ostatniego momentu niezdecydowanych:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img207.imageshack.us/my.php?image=37136695dm9.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/thpix.php)

81 to krajowa droga do Wisły.. zjazd na Strumien to ten przy ktorym stoi niebieski samolot "pepsi".. kto juz jechal ta droga pewnie wie o co chodzi :-)

2 mapka to przyslowiowy "wiekszy zoom" :mrgreen: - miejsce spotkania :-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img135.imageshack.us/my.php?image=32674559xa8.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Toffic
13-11-2008, 20:45
Super. Dzięki za zaproszenie. Będę w tym miejscu o 7.00, w razie problemów mam zapisany nr do Modzela. Znalazłem nawet zapomniane gumowce, będą jak znalazł na tę okazję :)

Kubak82
13-11-2008, 21:38
Kuba, ty bierzesz ten wigwam? :>

tym razem nie ale nastepnym, jesli pogoda dopisze 8-)

musze to w koncu przetestowac.. spodniobuty tez juz czekaja.. tylko Gosia ciagle jest nastawiona "pozytywnie inaczej" ;-)

Modzel
13-11-2008, 23:24
Zerknalem na pogode na ICM wlasnie i... szalu nie ma na obecna chwile.. chmury, chmury i jeszcze raz chmury.. :/

Kubak82
14-11-2008, 07:08
eee, dobrze bedzie :-) .. padac na pewno nie ma - to juz duzy plus :-) .. strasza w tych prognozach a potem jest OK :mrgreen: :D

Modzel
14-11-2008, 10:36
Ze deszczu ma nie byc to dobrze, ale jakby na chwile sloneczko nam sie pokazalo to by juz wogole pieknie bylo ;>

Kubak82
15-11-2008, 15:31
ale jakby na chwile sloneczko nam sie pokazalo to by juz wogole pieknie bylo ;>

no i BYLO :mrgreen:

dzieki za udany plener, niech to bedzie dobry poczatek do ptasich spotkan nad goczalkowickim :-) .. miejsce super, atmosfera rowniez :-)

a tak na szybko:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img407.imageshack.us/my.php?image=img0231fr4.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img75.imageshack.us/my.php?image=img0234lx0.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/thpix.php)

avatar tez juz inny :mrgreen:

Modzel
15-11-2008, 16:49
Ano bylo sloneczko bylo.. i miejsce tez bardzo fajne :) Mysle ze plener/rozpoznanie mozna zaliczyc do udanych :)
Co prawda ptakow niewiele bylo, ale jak sie taka banda idzie to nic dziwnego w sumie.. z kilometra nas slychac jak to ktos powiedzial :P
Ja tez wrzuce pare pstrykow..

1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4292.jpg)

2.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4330.jpg)

3.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4339.jpg)

4.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4340.jpg)

5.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4349.jpg)

6.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4351.jpg)

7.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4387.jpg)

8.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4390.jpg)

9.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4396.jpg)

Szalu nie ma, zgadzam sie.. ale tak to mniej wiecej wygladalo dzisiaj:mrgreen:

Modzel
15-11-2008, 17:45
Jeszcze 3 fotki mi sie trafily :D

10.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4404.jpg)

11.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4413.jpg)

12.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/strumien/IMG_4430.jpg)

PS
Prosze moderatora o ewentualne polaczenie moich postow..

Kubak82
15-11-2008, 20:39
wybaczcie lenistwo ale nie chce mi sie jeszcze raz ladowac zdjec do imageshack ;-)

pare moich fotek jest tu - http://www.fotoprzyroda.pl/i-plener-laskiej-grupy-regionalnej-fotoprzyrodapl-vt2056.htm

Modzel
15-11-2008, 20:51
Fajnie zlapales te kormorany na "grzedzie" :>

Niestety Sigma zrobila mi na tym gigantyczny FF i ostre mam krzaki przed nimi.. (to tak zeby pozostac w duchu tego forum) :mrgreen:

Kubak82
15-11-2008, 21:22
Niestety Sigma zrobila mi na tym gigantyczny FF i ostre mam krzaki przed nimi.. (to tak zeby pozostac w duchu tego forum) :mrgreen:

to ja tylko dodam, ze na iso 400 forsowane dosc mocno ciemne fragmenty zdjecia wyszly ochydnie i w ogole rozpietosc tonalna matryc jest do d**y :wink:

brak zaobserwowanego FF/BF z 400 5,6 L ktory wlasnie wrocil z serwisu :mrgreen:

Modzel
15-11-2008, 21:49
Ta... brakowalo nam onanizmu w tym watku co? :mrgreen:

Toffic
15-11-2008, 22:35
Ja też tam byłem:-D. Pogoda dopisała. Bardzo przyjemny plenerek.
Było to bardziej rozpoznanie terenu niż jakieś konkretne polowanie.

1

https://canon-board.info/imgimported/2008/11/IMG_5118R-1.jpg
źródło (http://lh4.ggpht.com/_tHJpeFFwMyg/SR8no7E1vzI/AAAAAAAACCU/3pmLV1AMS7M/s800/IMG_5118R.jpg)

2. Przed nami były tam bobry

https://canon-board.info/imgimported/2008/11/IMG_5112R-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_tHJpeFFwMyg/SR8niVia7-I/AAAAAAAACCM/8LvzhjDeMh4/s800/IMG_5112R.jpg)

3

https://canon-board.info/imgimported/2008/11/IMG_5136R-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_tHJpeFFwMyg/SR8oIre1X1I/AAAAAAAACCo/9iIEPbptZYI/s800/IMG_5136R.jpg)

4

https://canon-board.info/imgimported/2008/11/IMG_5131R-1.jpg
źródło (http://lh6.ggpht.com/_tHJpeFFwMyg/SR8n4eDxsOI/AAAAAAAACCc/yh2FVTv9Z0s/s800/IMG_5131R.jpg)

5. Koledzy z 'fotoprzyrody' to prawdziwi pasjonaci i tropiciele :mrgreen:

https://canon-board.info/imgimported/2008/11/IMG_5209R-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_tHJpeFFwMyg/SR8pYz2EI-I/AAAAAAAACDI/Co9sfta0sOQ/s800/IMG_5209R.jpg)

6

https://canon-board.info/imgimported/2008/11/IMG_5197R-1.jpg
źródło (http://lh6.ggpht.com/_tHJpeFFwMyg/SR8o0gC8z1I/AAAAAAAACDA/8nSX0SIu39o/s800/IMG_5197R.jpg)

7

https://canon-board.info/imgimported/2008/11/IMG_5212R-1.jpg
źródło (http://lh6.ggpht.com/_tHJpeFFwMyg/SR8p4ZhlQBI/AAAAAAAACDQ/vb0BOsoU5wM/s800/IMG_5212R.jpg)

Modzel
15-11-2008, 23:21
Drzewo po przejsciu bobrow faktycznie robilo wrazenie :> a chlopaki z fotoprzyrody daja rade :)
I nawet moj grat sie na fote zalapal :mrgreen:

Toffic
15-11-2008, 23:46
Mieć takiego grata to fajna sprawa. Tą górkę łyknął jak przystawkę.

Modzel
16-11-2008, 00:21
Mala gorka to byla, tak ze wiekszej przeszkody nie stanowila na szczescie :D Tak na dobra sprawe to jest spora szansa dojechania do samego konca tego polwyspu (czy jak to nazwac..) na ktorym bylismy, ale szkoda takiego terenu niszczyc.

Modzel
16-11-2008, 11:18
Jest niedziela, nie mam nic do roboty (pracowac mi sie dzisiaj nie chce..), nosi mnie... moglismy w krzaczory jechac dzisiaj :D

Kubak82
16-11-2008, 18:51
nosi mnie... moglismy w krzaczory jechac dzisiaj :D

przyszla sobota :mrgreen: :twisted: :?:

Modzel
17-11-2008, 06:57
W najblizsza sobote jest szansa ze nie bede mogl sie wyrwac.. ale to sie jeszcze okaze. Dopiero poniedzialek jest :)

badi
17-11-2008, 23:23
widze chlopaki, ze sie bawicie. swietnie! teraz choruje, wczesniej mialem wyjazdowo, ale musze czesciej wpadac. znaczy tu wpadac ;]

Kubak82
17-11-2008, 23:47
W najblizsza sobote jest szansa ze nie bede mogl sie wyrwac.. ale to sie jeszcze okaze. Dopiero poniedzialek jest :)

rozmawialem z Wojtkiem na fotoprzyrodzie - jemu tez bardziej pasuje niedziela wiec skoro jest 2 na jednego to moze byc niedziela :-) .. ja w sobote zrobie najwyzej jeszcze jedno rozpoznanie (w ghillie) :twisted: :mrgreen:

ps. juz ne bedzie problemu z dotarciem na przeciwlegla strone ujscia - mam fajny ponton przeprawowy.. maly ale dzielny :mrgreen:


widze chlopaki, ze sie bawicie. swietnie! teraz choruje, wczesniej mialem wyjazdowo, ale musze czesciej wpadac. znaczy tu wpadac ;]

jakos trzeba odreagowac po tygodniou pracy :-D .. choc z drugiej storny - "czego oczy nie widza tego.." - przynajmniej sie wyspales :mrgreen:

badi
18-11-2008, 04:09
przynajmniej sie wyspales :mrgreen:

sobota koncert w bielsku, niedziela w kaliszu, i wszedzie torba ze sprzetem co wazy za duzo ;]

warto bylo ;]

timo
18-11-2008, 13:57
a propos koncertow, wybiera sie ktos focic (albo i nie focic) na SDM do gliwic 21.11 lub na Huntera do zabrza 23.11?

p.s. "sobota w bielsku" - niech zgadne, coma? ;)

Modzel
18-11-2008, 14:46
Poniewaz sytuacja u mnie sie zmiania szybciej niz w naszej polityce, to w sobote zdecydowanie bardziej mi pasuje niz w niedziele, jesli juz :D
ALE... jesli mielibysmy jecahc, to ja chce byc na miejscu przed wschodem slonca, bo jesli znow bylby tak piekny jak ostatnio to moglbym komus zrobic krzywde jesli bylibysmy pozniej.. :P
Kuba- wstepnie moglbym sie na sobote z toba umawiac, ale na 100% to dopiero czwartek-piatek bede mogl powiedziec.. :/

PS
Pontonik moglby byc swietnym sprzetem:mrgreen:

PS2
Jesli faktycznie wyjazd dojdzie do skutku, mogo liczyc na sigme? :)

PS3
moze troche pozno, ale zawsze.. @Toffic- podoba mi sie twoja fotka nr 3 :)

Kubak82
18-11-2008, 15:23
Poniewaz sytuacja u mnie sie zmiania szybciej niz w naszej polityce, to w sobote zdecydowanie bardziej mi pasuje niz w niedziele, jesli juz :D


Kuba- wstepnie moglbym sie na sobote z toba umawiac, ale na 100% to dopiero czwartek-piatek bede mogl powiedziec.. :/

w sobote tez planuje byc wiec tylko czekam na twoja decyzje :-)


ALE... jesli mielibysmy jecahc, to ja chce byc na miejscu przed wschodem slonca,

ja tam chce byc po cmoku :mrgreen:


PS
Pontonik moglby byc swietnym sprzetem:mrgreen:

bedzie okazja by go przetestowac :-)


PS2
Jesli faktycznie wyjazd dojdzie do skutku, mogo liczyc na sigme? :)

a jak myslisz ;) :p :?:

Modzel
18-11-2008, 15:53
UStalmy jeszcze jedno.. o ktorej trzeba by bylo wyjechac? Chcac byc na miejscu po cmoku to trzeba by gdzies w srodku nocy chyba. MOwiac "na miejscu" mam na mysli miejsce docelowe, ten polwysep czy jak to nazwac:> a nie parking przy moscie w Strumieniu :P co oznacza przeprawe po ciemku przez las, co tez moze byc arcyciekawe. W razie "W" mam dwie czołówki.. bardzo madry wynalazek :mrgreen:

badi
18-11-2008, 16:57
a propos koncertow, wybiera sie ktos focic (albo i nie focic) na SDM do gliwic 21.11 lub na Huntera do zabrza 23.11?

wielki szacun za to jak traktuja swoich fanow. muzycznie na trzezwo nie zniese. robilem juz im zdjecia i raczej nie wybieram sie w najblizszej przyszlosci.


p.s. "sobota w bielsku" - niech zgadne, coma? ;)

wez mnie nie obrazaj. CHRIST AGONY!

timo
18-11-2008, 17:40
rzecz gustu ;) i w moim przypadku po czesci tez sentymentow - toć na Hunterze pierwszy raz sie spotkalem z moja Lepszą Połową :)

a coma - dla mnie swietny zespol, chociaz nowej plyty jeszcze nie slyszalem. ale jak juz wspomnialem, rzecz gustu ;)

p.s. coby nie bylo offtopa, jakby sie ktos wybieral focic jakis koncert w podobnych klimatach na slasku, to pisac - bywam na dosc wielu imprezach.

Kubak82
18-11-2008, 18:45
UStalmy jeszcze jedno.. o ktorej trzeba by bylo wyjechac?

W razie "W" mam dwie czołówki.. bardzo madry wynalazek :mrgreen:

u mnie jeszcze petzl lezy i czeka na lepsze czasy wiec moze bedzie okazja by go odkurzyc :twisted:

mysle, ze moglibysmy wyjechac kolo 3.30.. ok 4.30 bylibysmy pod mostem, potem dojscie +/- godzina = 5.30 na stanowiskach a wiec jeszcze jak jest ciemno - rozwidnia sie dopiero kolo 6 :-) .. obowiazkowo trzeba sie za to cieplo ubrac i zabrac jakies termosy bo troche nam sie ochlodzilo od ostatnioego weekendu..

Modzel
18-11-2008, 19:21
3.30 to chora godzina, nawet dla mnie, ale w tym wypadku bardzo sluszna. Z tym, ze 3.30 z Katowic, to dla mnie jest 3.00 z Jaworzna, czyli wstac trzeba 2.40... sic! Jest sens spac wogole?:mrgreen:

Toffic
18-11-2008, 21:00
Panowie! Wasz pomysł mnie przeraża ;)

Modzel
18-11-2008, 21:41
Panowie! Wasz pomysł mnie przeraża ;)

Znaczy sie, ze jestes chetny? :mrgreen:

Toffic
18-11-2008, 22:00
Znaczy sie, ze jestes chetny? :mrgreen:

Jeśli uda mi się wywinąć od "roboty". Mam nieodpartą ochotę na taki "poważniejszy" wypad.

RNz
18-11-2008, 22:15
3.30 to chora godzina, nawet dla mnie, ale w tym wypadku bardzo sluszna. Z tym, ze 3.30 z Katowic, to dla mnie jest 3.00 z Jaworzna, czyli wstac trzeba 2.40... sic! Jest sens spac wogole?:mrgreen:

3.00 z Jaworzna, to dla mnie 2.40 z Chrzanowa, czyli wstać trzeba 2.00 :D
Na mnie nie liczcie - ptaszyska nie są tego warte :lol:

Kubak82
19-11-2008, 00:21
Jeśli uda mi się wywinąć od "roboty". Mam nieodpartą ochotę na taki "poważniejszy" wypad.

tylko nie zaspij :mrgreen:



Na mnie nie liczcie - ptaszyska nie są tego warte :lol:

pewnie i tak je znow wszystkie wyploszymy ;) :lol:

zawsze mozesz przyjechac pozniej - nie da sie nas nie znalezc bo innej drogi na cypel nie ma :-) .. ten przebrany za krzaczek to bede ja :mrgreen:

Modzel
19-11-2008, 07:26
Tak sobie spojrzalem na pogode i po tym co zobaczylem to mam nadzieje, ze ci ktorzy ta pogode przygotowali, to nie maja o tym pojecia :mrgreen: Dopiero sroda, wiec mam nadzieje ze prognoza sie jeszcze 7x zmieni..

Kubak82
19-11-2008, 08:53
dobra wiadomosc dla spiochów - przekalkulowalem sobie godzine wyjazdu do swita dopiero ok 7 :) .. jesli tak to wystarczy jak bedziemy na miejscu o 6.30.. na jazde potrzeba +/- godzine i tyle samo (choc teren juz znamy wiec moze uda sie szybciej) na dojscie spod mostu na cypel.. wychodzi 4.30, ew. 5 rano :-)

czyz nie brzmi to bardziej optymistycznie :mrgreen:

a z pogoda zobaczymy jak bedzie.. nic na sile ale fajnie by bylo gdyby byla podobna do tej co ostatnio :-)

Modzel
19-11-2008, 10:43
4.30 z Katowic, czyli ja musze szanowne 4 litery obudzic kolo 3.40... niby lepiej, ale w sumie niewielka roznica dla mnie :P

PS
Poza pontonem zaczalem sie tez rozgladac za siatka maskujaca...

Kubak82
19-11-2008, 11:43
ja kupilem ta - http://www.rangershop.pl/product-pol-3022-Siatka-maskujaca-3-x-24m-woodland-CamoSystemBasic.html

spradza sie - raz w ferworze walki zostawilem ja pod drzewem i zapomnialem pod ktorym.. troche jej szukalem :oops: :mrgreen:

jesli chodzi o wymiary to da sie przykryc samego siebie + aparat na statywie :)

Ranger Shop tez jest ok ,tylko realizacja zamowienia troche (ok. tygodnia) trwa :roll:

Modzel
20-11-2008, 12:00
Pogoda sie kasztani coraz bardziej.. jesli jutro popoludniu nadal bedzie taka kicha to ja sobie odpuszcze sobote.. pospie do 7 a potem do warsztatu pojade.. nie jestem az takim napalencem na ptaki (przynajmniej narazie):mrgreen:

Zawsze mozna sprobowac sie zgadac popoludniu/wieczorem na jakis onanizm + piwo.. czy cos.. moze wieczorny plener w katowicach, jesli nie bedzie nic walic z nieba?

Kubak82
21-11-2008, 08:57
jesli pogoda sie nie poprawi to faktycznie sesnu ten wyjazd nie ma :???: .. tymbardziej, ze mrozno jest a siedzenie kilka godzin w bezruchu w takiej temp. moze byc srednio przeyjemne ;-)

z wieczorem nie wiem jak bedzie bo musze w 2gim aucie opony zmienic ale jak mi sie uda wyrobic w miare wczesnie to jestem chetny :-)

Modzel
21-11-2008, 10:41
No.. chyba nie pojedziemy jutro w krzaki.. co do wieczora, to zobaczymy jak sie akcja rozwinei i czy wogole beda chetni:)

duss
21-11-2008, 19:42
to niby kiedy ten wieczorny zlot?:P

Modzel
21-11-2008, 20:28
to niby kiedy ten wieczorny zlot?:P

Padla propozycja, ze jutro.. ale narazie chyba czekamy na rozwoj wydarzen:mrgreen:

Modzel
21-11-2008, 22:45
em... to co... goczalkowickie jutro odpada?

Toffic
21-11-2008, 23:42
Ja niestety odpadam, nie udało mi się wymigać od pracy. Mam dyżur i siedzę w domu tym razem.

Kubak82
22-11-2008, 00:25
em... to co... goczalkowickie jutro odpada?

przy takiej pogodzie jestem za tym by przelozyc plener.. za duzo wody w roznej postaci leci z gory :?

co do wieczornego plenerku, to jesli pogoda pozwoli - jestem za :-) .. u mnie jeszcze jest kwestia tego jak sie Gosia bedzie czula ale jesli bedzie ok to sie pisze :-)

Modzel
22-11-2008, 08:54
Nie wiem jak u was, ale u mnie swieci slonce i jest prawie czyste niebo... Kuba, pamietasz jak mowilismy, ze jak sie nie pojedzie to tak wlasnie jest? :mrgreen:
Co do wieczora, ja jestem chetny. Proponuje poczekac do godziny 16-17 i jesli zbierze sie nas wiecej niz jeden:P to mozna kombinowac. :)

PS
Szkoda ze nadal sa problemy z IRC bo mozna by sie umowic o konkretnej godzinie i wtedy obgadac wszystko..

badi
22-11-2008, 23:57
Hunterze .


coma - dla mnie swietny zespol

ja moge powiedziec tyle ;] (http://metalinjection.net/wp-content/uploads/2008/11/hippies.jpg)

sorrki za OT.

Modzel
23-11-2008, 00:25
Badi jakie OT? Pozostajemy na Slasku caly czas :P

badi
23-11-2008, 00:34
slask? jaworzno? ;]

okay, przezdrowialem troche. juz w miare prosto chodze. tak po ludzku, po czlowieczemu sie do akcji wlaczam ;]

Modzel
23-11-2008, 10:40
slask? jaworzno? ;]


Nie czepiaj sie tak? :>
Dla mnie Jaworzno to Slask.. blizej mi do Katowic niz do Krakowsi:mrgreen:
A ze roznie to w historii bylo.. to nie moja sprawa :P

Kubak82
23-11-2008, 11:12
Nie wiem jak u was, ale u mnie swieci slonce i jest prawie czyste niebo... Kuba, pamietasz jak mowilismy, ze jak sie nie pojedzie to tak wlasnie jest? :mrgreen:

tez o tym z rana pomyslalem :evil: .. ale pote troche sie pogoda popsula :mrgreen:

ja chwilowo jestem uziemiony ale na nastepny weekend powinienem moc sie gdzies wybrac z aparatem :-)

Toffic
26-11-2008, 22:37
Czy ktoś planuje coś odnośnie Goczałkowickiego w ten weekend?

duss
27-11-2008, 21:47
a moze w nd : http://www.jaworsprint.jaw.pl/ - zapowiada sie fajnie....ja na pewno bede bo musze byc .....;P

@rturo
27-11-2008, 22:07
a moze w nd : http://www.jaworsprint.jaw.pl/ - zapowiada sie fajnie....ja na pewno bede bo musze byc .....;P

Ja sie chyba wybiorę - lubię takie imprezy, a dla zainteresowanych za tydzień w niedzielę "Mikołajkowy Sprint w Tychach" :wink:

Toffic
27-11-2008, 22:28
a moze w nd : http://www.jaworsprint.jaw.pl/ - zapowiada sie fajnie....ja na pewno bede bo musze byc .....;P

Czy bez akredytacji można tam się jakoś poruszać w sensownej odległości? Czy jest niezbędna by robić zdjęcia bez skrępowania?

Modzel
27-11-2008, 23:09
@rturo, toffic jak tylko macie ochote, to szukajcie mnie tam w niedziele.. na stronie jest jakis formularz akredytacyjny, tak ze wydrukujcie i wypelnijcie, zeby wszystko bylo ladnie.. reszte to juz sie zalatwi jakby jakies problemy mialy byc.

O duss.. nie zauwazylem.. :mrgreen:

Kubak82
28-11-2008, 08:42
Czy ktoś planuje coś odnośnie Goczałkowickiego w ten weekend?

w ten weekend ja na pewno nie dam rady.. postaram sie za to w Jaworznie pokazac :-) .. jesli w przyszly pogoda dopisze i zona pozwoli to kto wie :mrgreen:

w kazdym razie na pewno dam znac na forum :-)


na stronie jest jakis formularz akredytacyjny, tak ze wydrukujcie i wypelnijcie, zeby wszystko bylo ladnie..

jeszcze cieplutki - juz lezy i czeka :mrgreen:

Modzel
28-11-2008, 16:19
Powysylajcie te formularze na akredyacje na organizator@jaworsprint.jaw.pl co by przygotowali identyfikatorki wczesniej, zeby zamieszanai zbednego nie robic :)

duss
29-11-2008, 00:31
ja juz poslalem ;P..... ciekawe czy sie zalapie na "zilona" kamizelke ;) z napisem press ;D

Modzel
29-11-2008, 10:23
ja juz poslalem ;P..... ciekawe czy sie zalapie na "zilona" kamizelke ;) z napisem press ;D

Jakies identyfikatorki maja byc z tego co wiem.. nie wiem jak kamizelki :mrgreen:
W kazdym razie ja tam bede jutro o godzinie... sam nie wiem, ale pewnie jakos od rana..

Modzel
30-11-2008, 22:48
No dobra.. i po imprezie.. Jaworsprint zakonczony. Tak na dorba sprawe to znudzilo mi sie po godzinie.. :P offroad jednak jest ciekawszy. Pozostajac w tym klimacie olalem cale zawody i pstrykalem co popadnie.. Pare przykladow ponizej.

PS
Na ostatnim jest moj grat :mrgreen:

1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/js-1.jpg)

2.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/js-2.jpg)

3.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/js-3.jpg)

4.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/js-4.jpg)

Kubak82
01-12-2008, 09:06
powiem tak - 2'gie swietne i wielki szacun za 4ke: bez radiowego wyzwalacza robiles zdjecie i siedziales za kierownica jednoczesnie :mrgreen:

dobry jestes ale nie wiedzialem ze az tak 8-) :mrgreen:

Modzel
01-12-2008, 13:44
Mam jeszcze pare fotek utrzymanych w klimacie dwojki, ale generalnie nie powiem zebym byl zadowolony ze zdjec.. natomiast zabawa w blotku byla przednia, lacznei z tym, ze przez pewien czas ludzie olali cale zawody i ogladali jak sie wydurniamy :mrgreen:
A co do zdjecia 4. to wiesz.. sie jezdzi, sie umie :twisted:

RNz
01-12-2008, 16:36
...i wielki szacun za 4ke: bez radiowego wyzwalacza robiles zdjecie i siedziales za kierownica jednoczesnie :mrgreen:

dobry jestes ale nie wiedzialem ze az tak 8-) :mrgreen:

Przecież to proste:
Ustawił na aparacie ekspozycję, ostrość i nacisnął spust...
a że jeździ bardzo szybko to zdążył :lol:

Kubak82
01-12-2008, 21:14
a że jeździ bardzo szybko to zdążył :lol:

Chuck Norris bylby dumny :mrgreen:

Modzel
01-12-2008, 22:56
To ja zarzuce jeszcze czyms..

5.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/js-5.jpg)

6. (Porucznik Borewicz:mrgreen:)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/js-6.jpg)

7.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/js-7.jpg)

8.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.modzel.net/cb/js-8.jpg)

Modzel
04-12-2008, 15:19
Czy wszyscy zapadli w sen zimowy? Nikt nie ma ochoty poklepac troche lustrem?:)
Moze jakis street w Katowicach, albo cos? Mialy byc Katowice noca.. znow sie bedziemy przez 14 stron umawiac? :mrgreen:

Kubak82
04-12-2008, 16:30
dzis wieczorem Ci napisze kiedy ew. moglbym zostac "wypuszczony na miasto" ;)

RNz
04-12-2008, 17:20
Nareszcie temat dla ludzi, a nie wodołazów :D
kiedy i gdzie?

Kubak82
04-12-2008, 23:33
Nareszcie temat dla ludzi, a nie wodołazów :D
kiedy i gdzie?

no co ty - wiesz jak chodzenie po bagmnach wciaga :mrgreen:

moze sobota by Wam spasowala :-) ??

Modzel
04-12-2008, 23:44
U mnie odpada i sobota i niedziela, przynajmniej odpoludnia.. popoludniu/wieczorem jak najbardziej :)
W sobota impreza dla dzieciakow z domu dziecka (15 mikolajow na quadach.. to bedzie wypas), a w niedziele mam spotkanie klubu.. wiec zadne bagna nie wchodza w rachube tym razem:mrgreen:

Kubak82
05-12-2008, 09:32
Michal, ale my teraz o tych Katowicach "baj najt" mowimy :-)

na ptaszory znowu przyjdzie czas - ja ten tydzien musze solidnie odespac a nie zrywac sie o 3 w nocy ;) .. ale ten wieczorny plenerek - jak najbardziej jestem za :-)

Modzel
05-12-2008, 10:03
Michal, ale my teraz o tych Katowicach "baj najt" mowimy :-)

A ja to wiem o czym my mowimy myslisz? :mrgreen:
Wlasnie probuje cos ustalic :twisted:

Kubak82
05-12-2008, 10:25
A ja to wiem o czym my mowimy myslisz? :mrgreen:
Wlasnie probuje cos ustalic :twisted:

tym razem nikogo nie bede namawial na Goczalkowickie - slowo honoru :mrgreen:

Katowice, wieczorny plener, pewnie autem objedziemy kilka roznych miejsc w okolicach centrum :smile: .. u mnie niedziela odpada za to sobota od 17 jest jak najbardziej ok :-)

Merauder
05-12-2008, 11:06
Ja bylbym tez chetny, tyle ze ze mnie totalny amator na dodatek na swiezo po zakupie pierwszego lusterka.

Co do terminu to jesli bynajt :) to mozna w tygodniu, zas jesli bajdej :) to raczej weekend, bo za szybko sie ciemno robi.

Modzel
05-12-2008, 12:16
jesli o mnie chodzi, sobota o 17 moze byc. Potem mozemy gdzies spokojnie usiasc przy soczku:P i pospuszczac sie nad sprzetem, zeby utrzymac ducha forum:mrgreen:


Ja bylbym tez chetny, tyle ze ze mnie totalny amator na dodatek na swiezo po zakupie pierwszego lusterka.


Tym to ja bym sie nie przejmowal.. kazdy z nas kiedys zaczynal.. pozatym lubimy niedoswiadczonych chlopcow. Pozatm chetnie bym pomacal 50 1,4.

( sory.. musialem:mrgreen: )

PS
Jesli sie faktycznei umowimy, to Kuba, chyba sie do ciebie pousmiecham troche zebys ktorys ze swoich statywow wypozyczyl do tstowania.

Kubak82
05-12-2008, 12:22
Jesli sie faktycznei umowimy, to Kuba, chyba sie do ciebie pousmiecham troche zebys ktorys ze swoich statywow wypozyczyl do tstowania.

a wiesz ze juz tak "calkiem przypadkiem i zupelnie mimochodem" naszykowalem Ci GP :mrgreen:

Merauder - zapraszamy :-)

Merauder
05-12-2008, 12:33
No nie ma sprawy tylko z ta sobote bedzie kiepsko, jak jzu to za tydzien, bo jestem na swiezo po przeprowadzce i jeszcze mam dosc troche remontowych rzeczy do zrobienia.

Modzel
05-12-2008, 13:49
No nie ma sprawy tylko z ta sobote bedzie kiepsko, jak jzu to za tydzien, bo jestem na swiezo po przeprowadzce i jeszcze mam dosc troche remontowych rzeczy do zrobienia.

Kuba.. i co.. namawiamy go do zlego?:twisted:
RNz a ty? Umarles?

PS
Juz ja znam to przypadkiem i mimochodem ty... :P

PS2
moze jakis szlak turystyczny zaczniemy przygotowywac? jakies propozycje?

Merauder
05-12-2008, 13:58
Co do szlaku to zalezy co nas interesuje... jak mam byc szczery wolalbym zdjecia w dzien, moze byc jakas architekturka badz ciekawe miejsca. Ja znam np jedno fajne -chyba :) jadac z Katowice od ronda trasa do Myslowic, przejezdzajac po wiadukcie nad koleja widac stara wierze cisnien, tyle, ze to juz Utyman i tam jest srednio bezpiecznie.

Wiem, ze dla chetnych chyba teraz w weekend na Nikiszowcu jest organizowany jakis Jarmark gdzie mozna focic tylko trzeba sie na jakiejs stronce zarejestrowac. Pewnie w googlach idzie znalezc.

Modzel
05-12-2008, 15:42
O tym Nikiszowcu to jest watek w Plenerach, tutaj :>
Co do wiez cisnien- Kuba sie wypowiedz...
Pora dnia/nocy jest do dogadania jeszcze, tyle ze biorac pod uwage por roku jednak latwiej sie umowic po zmroku, albo o zachodzie slonca.

Kubak82
05-12-2008, 15:50
Co do wiez cisnien- Kuba sie wypowiedz...

za wikipedia:

"Wieża ciśnień (wieża wodna, zbiornik na wieży) - budynek w kształcie wieży, na którego szczycie znajduje się zbiornik wody, służący do zapewnienia stabilnego ciśnienia w wodociągu. Pokrywa chwilowy wzrost zapotrzebowania..." :mrgreen:

a jesli chodzi o ta konkretna to mysle ze wiem o ktorej piszesz (wrzuce zdjecie jak wroce do domu) ale chyba po zmroku nie mamy tam czego szukac :-) .. bardziej bym sie nastawial na swiatla miasta, jakies ciagi komunikacyjne jak okolice tunelu pod rondem czy al. gornoslaska.. pomysle jeszcze gdzie moglibysmy sie wybrac :-)

Modzel
05-12-2008, 16:57
za wikipedia:

"Wieża ciśnień (wieża wodna, zbiornik na wieży) - budynek w kształcie wieży, na którego szczycie znajduje się zbiornik wody, służący do zapewnienia stabilnego ciśnienia w wodociągu. Pokrywa chwilowy wzrost zapotrzebowania..." :mrgreen:


No... zawsze chcialem miec normalnych kolegow.. :mrgreen:

RNz
05-12-2008, 17:58
RNz a ty? Umarles?

Sorki, mam utrudniony dostęp do netu.
W ten weekend niestety nie mogę. Ogólnie na Katowice wieczorem wolę dni robocze :-)

Kubak82
05-12-2008, 21:44
W ten weekend niestety nie mogę. Ogólnie na Katowice wieczorem wolę dni robocze :-)


No nie ma sprawy tylko z ta sobote bedzie kiepsko, jak jzu to za tydzien,

a ktory dzien w tygodniu by Wam pasowal?? Michal, jak u Ciebie wyglada z czasem po weekendzie??

Modzel
06-12-2008, 01:14
Ja sie moge dostosowac w sumie do dowolnego dnia, pod warunkiem ze po godzinie 15 by to bylo:P No i przynajmneij dzien wczesniej wypadaloby wiedziec.. a najlepiej 2 dni wczesniej.

badi
06-12-2008, 08:32
ktory michal? ;]

sobota - szatany w mega
niedziela - boks/jujitsu bytom

tydzien wolny ;]

Malekithan
07-12-2008, 15:52
witam jestem z Tychów i chętnie przyłączyłbym się do jakiegoś pleneru jeśli nie macie nic przeciwko...

Modzel
07-12-2008, 22:26
Ja nie widze problemu :)

Merauder
08-12-2008, 10:30
Jesli chodzi o tydzien to najbardziej nie ukrywam, ze pasuje mi czwartek pare min po 15:30 bede juz wolny. A co do weekendu to tylko sobota.

RNz
09-12-2008, 14:38
a ktory dzien w tygodniu by Wam pasowal?? Michal, jak u Ciebie wyglada z czasem po weekendzie??

najlepiej: wtorek, piątek, środa, poniedziałek albo czwartek :-)
ok 17 już jest ciemno, wiec można cos pstryknąć i załapać się na kolację :-)

Kubak82
10-12-2008, 12:13
no to moze czwartek a jesli bedzie padac (mocno, bo jakis drobny deszczyk to mozna olac) to spotkamy sie w piatek :-)

co do godziny - ja bede mogl sie zjawic w centrum tak po 17 :-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
aha, gdyby jednak ktos sie pisal na wypad nad okoliczne stawy to mam upatrzone 2 obiecujace miejsca blisko katowic, gdzie bedzie pewnie szansa na ustrzelenie czegos ciekawego :-)

wybieram sie w sobote wiec w razie czego sle info na PW by juz nie mieszac 2 plenerow naraz w jednym watku :-)

Merauder
10-12-2008, 13:34
no to moze czwartek a jesli bedzie padac (mocno, bo jakis drobny deszczyk to mozna olac) to spotkamy sie w piatek :-)

co do godziny - ja bede mogl sie zjawic w centrum tak po 17 :-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
aha, gdyby jednak ktos sie pisal na wypad nad okoliczne stawy to mam upatrzone 2 obiecujace miejsca blisko katowic, gdzie bedzie pewnie szansa na ustrzelenie czegos ciekawego :-)

wybieram sie w sobote wiec w razie czego sle info na PW by juz nie mieszac 2 plenerow naraz w jednym watku :-)

Z ciekawości pytam; gdzie konkretnie te stawiska?

Modzel
10-12-2008, 13:49
Jesli to faktycznei najblizsze okolice katowic, to jest szansa ze moglbym w sobote sie zjawic jednak na ptaszyska:>
Kuba, doprecyzuj.
Merauder- jesli bede jechal, moge Cie po drodze z myslowic zgarnac jak bedizesz chcial.

PS
Goczalkowice to zdecydowanie NIE jest nablizsz aokolica jak dla mnie:mrgreen:

Merauder
10-12-2008, 13:57
Jesli to faktycznei najblizsze okolice katowic, to jest szansa ze moglbym w sobote sie zjawic jednak na ptaszyska:>
Kuba, doprecyzuj.
Merauder- jesli bede jechal, moge Cie po drodze z myslowic zgarnac jak bedizesz chcial.

PS
Goczalkowice to zdecydowanie NIE jest nablizsz aokolica jak dla mnie:mrgreen:
Wiesz co moze i nawet blybym chetny tylko jedno mnie zastanawia; co ja z moimi szklami ustrzele jesli chodzi o ptaki? :)

A co do stawow to znam jeden miedzy Giszowcem, a Murckami, tylko niewiem jak tam autem sie dojezdza bo zawsze jezdizlem na rowerze.

Kubak82
10-12-2008, 14:11
Wiesz co moze i nawet blybym chetny tylko jedno mnie zastanawia; co ja z moimi szklami ustrzele jesli chodzi o ptaki? :).

troche maly zakres, faktycznie :roll: .. ale sprobowac nie zaszkodzi :-)


... tylko niewiem jak tam autem sie dojezdza bo zawsze jezdizlem na rowerze.

wsiadasz do auta Michala i .. dojezdzasz :lol: .. troche czasem rzuca sprzetem na pace ale dowiezie wszedzie a nawet jeszcze dalej :mrgreen:




Jesli to faktycznei najblizsze okolice katowic, to jest szansa ze moglbym w sobote sie zjawic jednak na ptaszyska:>


Z ciekawości pytam; gdzie konkretnie te stawiska?


jedno z miejsc (żabie doły) jest na pograniczu chorzowa, piekar i bytomia.. drugie na pn. od Siemianowic (konkretnie "nad" Wojkowicami - miejsce cieekawe o tyle, ze nie stawy zamarazaja cala zime i z tego wzgledu sa siedliskiem wielu ptakow w okresie zimowym).. liczac od katowic to w obydwa miejsca jest ok 10-12 km - zainteresowani :smile: :?:

Merauder
10-12-2008, 14:15
troche maly zakres, faktycznie :roll: .. ale sprobowac nie zaszkodzi :-)[...]

Jak bym chociaz mial drugiego kita to szlo by poszalec, ale u mnie dlugi koniec siega 85 mm (136),a wiec jak mam wam zwierzyne tylko ploszyc to po co ja tam?

Bo ze sprzetem wam latal nie bede :)

Kubak82
10-12-2008, 14:29
u mnie dlugi koniec siega 85 mm (136),a wiec jak mam wam zwierzyne tylko ploszyc to po co ja tam?

bedziesz zachodzil je od drugiej strony i ploszyl w naszym kierunku ;-)

a na powaznie - wszystko zalezy na co trafimy.. dlugie rury bylyby wskazane ale wez jakas bulke i jak np. jakies kaczki/ labedzie beda glodne to i 50'tka moze sie okazac za waska ;-)


Bo ze sprzetem wam latal nie bede :)

ehh, przynajmniej probowalismy ;-)

Modzel
10-12-2008, 15:41
Merauder nie marudz.. ja mam 200mm, Kuba ma troche dluzsze szkla... jakos sie powymieniamy i damy sobie rade.. ludzie z wiekszymi problemami zyja.
A o dojazd nie ma sie co martwic.. jesli tylko nie jest to jakis teren prywatny i jest kawalek w miare bezbagiennego podloza:mrgreen:

Merauder
10-12-2008, 16:02
No tak to drobne roznice :) A tak serio tak sie tylko wkrecilem w rozmowe. Bo generalnie ptaki to nie moj temat, jednak bedac rok temu w Ustroniu Morskim dziennie prawie po 2 h spedzalem na molu na foceniu mew :) tylko Panas dawal mi 420 mm :) a i to czasem brakowalo.

Zastanowie sie jeszcze.

Kubak82
10-12-2008, 16:02
Merauder nie marudz.. ja mam 200mm, Kuba ma troche dluzsze szkla... jakos sie powymieniamy i damy sobie rade..

jak to mowia - jeszcze nigdy tak nie bylo zeby jakos nie bylo - damy rade ;-)


A o dojazd nie ma sie co martwic.. jesli tylko nie jest to jakis teren prywatny i jest kawalek w miare bezbagiennego podloza:mrgreen:

bedziesz zawiedzony - tam nawet podobno droga jakas jest ale co to za droga i jak wyglada w rzeczywistosci - nie mam pojecia :roll:

bagien w kazdym razie nie ma - tj. w czasie dojazdu bo przy samym jeziorze nie wiem - mysle ze profilaktycznie gumiaki warto zabrac :)

ps. wlasnie doszlo nowe camo - bedzie okazja je przetestowac :grin: :mrgreen:

Modzel
10-12-2008, 19:42
No tak to drobne roznice :) A tak serio tak sie tylko wkrecilem w rozmowe. Bo generalnie ptaki to nie moj temat(...)
Zastanowie sie jeszcze.

Moj zdecydowanie tez nie.. raz bylem i prawde mowiac bardziej mi sie podobala sama wyprawa, wedrowka i spedzenie czasu z fajnymi ludzmi.. te ptaki to byl taki dodatek tylko:mrgreen:
NIe marudz.. zawsze to okazja zeby sie poznac, a jak sie nie uda ptakow, to zawsze mozna soczek wypic, czy cos :P

Merauder
11-12-2008, 10:02
Moj zdecydowanie tez nie.. raz bylem i prawde mowiac bardziej mi sie podobala sama wyprawa, wedrowka i spedzenie czasu z fajnymi ludzmi.. te ptaki to byl taki dodatek tylko:mrgreen:
NIe marudz.. zawsze to okazja zeby sie poznac, a jak sie nie uda ptakow, to zawsze mozna soczek wypic, czy cos :P
Niech bedzie, zeby nie bylo, ze najpierw zagajam,a potem rezygnuje. Najwyzej bede przynenty rzucal :)
Dobra, tylko ktora godizna? I z kim moge sie zabrac, bo mam u siebie problem z przegladem.

PS
A tak serio to przekonalo mnie, ze zawsze mozna wypic [...], czy cos. To cos trafia do mnie :)

Malekithan
11-12-2008, 18:49
a czy znalazło by się gdzieś w samochodzie miejsce na mnie i jeszcze jeden plecak? mógłbym dotrzeć spokojnie do Katowic do centrum..

Modzel
11-12-2008, 19:24
Niestety sprawa sie rypla.. odpadam w ten weekend. Czeka mnie przekladka silnika, ale wy bawcie sie dobrze i pochwalcie sie zdjeciami :)

Kubak82
11-12-2008, 22:59
dobra, to dajcie znac kto sie pisze i pomyslimy jak zorganizowac dojazd :-) .. moge jechac przez centrum wiec z 3 miejca sie znajda :-)

myslalem by tak ok 7 gdzies sie spotkac i +/- 15-20 min potem byc juz na miejscu :-)

RNz
12-12-2008, 00:39
o 7 wieczorem jak rozumiem?
a nie da rady troche wczesniej? o 17?

Toffic
12-12-2008, 02:51
o 7 wieczorem jak rozumiem?
a nie da rady troche wczesniej? o 17?

:-D Oni na faunę się umawiają z samego rana

Merauder
12-12-2008, 09:43
U mnie tez sprawa sie troche rypla. Dzisiaj mam ost dzien waznosci przegladu samochodu i jesli dzisiaj tego nie zalatwie to bede musial jutro, w zwiazku z czym wtedy odpadla by mozliwosc wypadu.

Dam znac dzsiaj wieczorem na forum.

Kubak82
12-12-2008, 10:01
o 7 wieczorem jak rozumiem?

optymista :mrgreen: :!:

jest tak jak pisze Toffic, choc na upartego poznym popoludniem tez warto sie wybrac w takie miejsca.. tylko ze ja popoludnie mam juz zajete - bede sie babrac z drzewkiem ktore kupilismy na swieta ;-)

jak ktos bedzie mial ochote to piszcie - ja sie i tak wybieram wiec jak cos wystarczy jedno PW :-)

RNz
14-12-2008, 00:18
jest tak jak pisze Toffic

eee, to gdzie zgubilismy wieczorny wypad na miasto? :-)

Kubak82
14-12-2008, 19:34
wlasnie dlatego nie chcialem mieszac watkow ;-)

a teraz juz konkretnie.. wotrek ok 17.15~.30 Wam pasuje :-) ?? w tym tygodniu u mnie na razie tylko sroda odpada..

Michal, jak tam "przeszczep" silnika w czolgu :-) ??

duss
14-12-2008, 23:12
ag dzie i na co niby sie umawiacie na ten wtorek??? - jesli mozna sie zapytac??.... to tak zamieszaliscie ze juz nie czaje ;P

RNz
14-12-2008, 23:51
wotrek ok 17.15~.30 Wam pasuje :-) ??
cholerka... moze czwartek? akurat ten wtorek mi nie pasi...


ag dzie i na co niby sie umawiacie na ten wtorek??? - jesli mozna sie zapytac??.... to tak zamieszaliscie ze juz nie czaje ;P

mam nadzieje, ze na wieczorne focenie Katowic :-)

Kubak82
15-12-2008, 00:18
cholerka... moze czwartek? akurat ten wtorek mi nie pasi...

ok, mnie czwartek tez pasuje :-)



ag dzie i na co niby sie umawiacie na ten wtorek??? - jesli mozna sie zapytac??.... to tak zamieszaliscie ze juz nie czaje ;P


mam nadzieje, ze na wieczorne focenie Katowic :-)

tak, tym razem wyjatkowo plener bez gumiakow i moro ;-) :mrgreen:

Katowice "baj najt" - tak jak to ustalalismy jakies.. 4,5 miesiaca temu na szczycie silosow cementowni :mrgreen:

Modzel
15-12-2008, 00:27
Czwartek mi pasi. Aktualnie smarkam i kaszle, ale do czwartku powinienem juz przypominac czlowieka :>
A przeszczep byl robiony w Patrolu:mrgreen:

RNz
15-12-2008, 00:56
tak, tym razem wyjatkowo plener bez gumiakow i moro ;-) :mrgreen:

nareszcie coś dla ludzi :D

zatem ustalamy wstepnie czwartek ok 17.15-17.30, tak?
gdzie proponujecie? Mamy jakis plan, czy zdajemy sie na zywiol? :-)

adikPL
15-12-2008, 01:14
Jeśli nie macie nic przeciwko, to chyba uda mi się pojawić w czwartkowe popoludnie ok 17.15 w Katosach. W środę wieczorem bede wiedział na 100% jak u mnie z grafikiem czwartokwym, wiec się jeszcze odezwę :)
Co do miejsc, to nieźle wyglądają oświetlone okolice Spodka, można też wpaść do Altusa (jest tam całkiem kolorowo) i jak paparazzi pobiegać z focidłami po piętrach ("insidestreet"?) zanim ochrona nas nie wyprosi ;)

RNz
15-12-2008, 01:47
Czym nas więcej tym przyjemniej :D

Wpadło mi do głowy... by z tej okazji zrobić jakiegoś battle'a. Co Wy na to?
Taka zdrowa rywalizacja, a zwycięzca wygrywa piwo od innych uczestnikow :-)

adikPL
15-12-2008, 02:41
Jak tylko uda mi się wpaść w czwartek to z chęcią "powalczę" :)
A piwko to zawsze dobry pretekst do kolejnego spotkania. SeeU

GTharnas
15-12-2008, 11:54
To i ja z racji swojego miejsca zamieszkania chętnie się wybiorę, ustalcie tylko dokładną lokalizacje i do Czwartku.

Zemfira
15-12-2008, 13:02
Czemu tak w środku tygodnia, jak ludzie do roboty chodzą :(

adikPL
15-12-2008, 14:54
Czemu tak w środku tygodnia, jak ludzie do roboty chodzą :(

właśnie, mnie osobiście najlepiej by pasował piątek o podanej wyżej godzinie, dlatego na 100% się nie deklaruję na czwartkowy wypad, choć chyba tez powinno udać mi się wyrwać, zobaczymy jak to będzie :)

Kubak82
15-12-2008, 15:12
Czemu tak w środku tygodnia, jak ludzie do roboty chodzą :(

bo w weekendy niektorzy jezdza w krzaczory fotografowac pierze :mrgreen:

nie tylko Ty bedziesz zaraz po pracy ale w koncu kiedys trzeba sie spotkac, prawda :-) .. a z naszymi doswiadczeniami w tym temacie to naprawde sztuka ;-)

trzymajmy sie tego czwartku (wzglednie piatku) bo znowu cos sie posypie ;-)

Modzel
15-12-2008, 17:17
Niech lepiej zostanie czwartek, bo znow sie bedziemy przez 13 stron umawiac.. jak na cementownie pierwszy raz :>
@Zemfira- nie marudz.. podejrzewam, ze wiekszosc z nas przyjedzie odrazu po pracy. Sztuka wymaga poswiecen :D
To co.. 17.15? Proponuje gdizes w okolicy spodka/rynku, zeby mozna bylo auto gdzies zostawic i zeby bylo w miare blisko:P
Jesli zaczynamy od spodka, to moze przy zejsciu pod ronko, od strony spodka?
Jesli zaczynamy np. od rynku, to moze przy tej szklanej windzie w Skarbku? Poznamy sie zapewne po statywach...
Co Wy na to? :)

adikPL
15-12-2008, 18:12
Jeśli zostajemy przy czwartku i uda mi się wpaść to miejsce spotkania jest mi obojętne, dostosuję do tego co postanowicie, choć nie ukrywam, że piątek (dla mnie osobiście) były lepszy :) Będę śledził dalsze ustalenia...

RNz
15-12-2008, 18:15
to moze zacznijmy od spodka, a pozniej przeniesiemy sie blizej rynku?

Modzel
15-12-2008, 18:45
to moze zacznijmy od spodka, a pozniej przeniesiemy sie blizej rynku?

No to czwartek, 17.15 pod spodkiem. Postanowione :)
Poznamy sie po statywach, czy moze tylko ja nie znam nikogo poza RNz i Kuba?:P

PS
Czy moro bedzie bardzo nie na miejscu?:mrgreen:

PS2
RNz, dasz zapiac na chwile 17-40?

PS3
Ma ktos moze tamiego 17-50? :P

PS4
Jak juz sie nam znudzi, albo zmarzniemy to mozemy gdzies usaisc na chwile i przy herbacie podyskutowac o onanizmie.. sprzetowym rzecz jasna.

RNz
15-12-2008, 19:26
RNz, dasz zapiac na chwile 17-40?
dam :-)

Kuba dasz zapiąć C10-22? pliiz :D

Kubak82
15-12-2008, 19:41
Kuba dasz zapiąć C10-22? pliiz :D

sluze 10-22 i ryba :-)

Modzel
15-12-2008, 22:29
sluze 10-22 i ryba :-)

To i ja chetnie 10-22 przelece.. a rybe to trzymaj z daleka odemnie :mrgreen:

PS
Zapowiada sie niezle macanko:P

RNz
16-12-2008, 02:07
To i ja chetnie 10-22 przelece.. a rybe to trzymaj z daleka odemnie :mrgreen:

PS
Zapowiada sie niezle macanko:P

"Co powie ryyyyyba" :D

a po macanku zachorujemy na zakup ww. szkieł :-)
zaraza...

adikPL
16-12-2008, 03:05
Poznamy sie po statywach


dasz zapiac na chwile



Jak juz sie nam znudzi (...) podyskutowac o onanizmie


dam :-)


Kuba dasz zapiąć? pliiz :D


sluze :-)


To i ja chetnie (...) przelece



Zapowiada sie niezle macanko:P


a po macanku (...) zaraza...



Zaczynam się powoli obawiać tego plenerku :P :)

PS.
Powyższą słowną "manipulację" dedykuję Zbychowi Ziobrze! szkoda że będzie musiał wydać ze 300 tys. zł na przeprosiny Dr G. w TV. Mógłby nam za tę kasę sprezentować świąteczne zestawy (1DMkIII, 16-35L,24-70L,70-200LIS, 50L, 85L) a i tak by mu jeszcze zostało na niezłą imprezę na Hawajach ;)

Modzel
16-12-2008, 09:00
Zaczynam się powoli obawiać tego plenerku :P :)


I slusznie. Jak znam tych zboczencow, to lepiej sie nie schylac do kadrowania na statywie..:mrgreen:
Tylko ja tu zachowuje jakies pozory normalnosci.

PS
Dobrze by bylo miec jakas dziewczyne w grupie.. tak dla niepoznaki:mrgreen:

badi
16-12-2008, 11:54
a ma ktos moze jeszcze statyw pozyczyc? ;]

RNz
16-12-2008, 13:14
Jak znam tych zboczencow, to lepiej sie nie schylac do kadrowania na statywie

W grę wchodzą tylko duże... statywy i nie trzeba się schylać :D
aaa, pamiętajcie o wężach... no - wężykach :lol:

Modzel
16-12-2008, 15:42
Dobra, spokoj panowie, bo "nowi" sie beda bac wogole pokazac w czwartek :mrgreen:
A duzy statyw nie kazdy ma, ale wymyslilem ze zawsze mozna przykucnac.. :P

adikPL
16-12-2008, 15:53
to już zaczynam powoli rozumieć w jakich okolicznościach powstała fotografia otworkowa... ;)

Kubak82
16-12-2008, 18:03
Dobra, spokoj panowie, bo "nowi" sie beda bac wogole pokazac w czwartek :mrgreen:

nawet "starzy" zaczynaja sie niepokoic, czego mozna sie po Was spodziewac wieczorem, w ciemnych uliczkach :p :lol:

RNz
16-12-2008, 18:11
No i w tym kontekscie nowego znaczenia nabierają słowa
"nie ważne jaki masz sprzęt - ważne co nim potrafisz" :D

Modzel
16-12-2008, 18:55
Tak troche powazniej:mrgreen: to mnie olsnilo dzisiaj.. przeciez od strony spodka sa 2 wejscia pod rondo. Zeby sie nie szukac, proponuje zbiorke przy wejsciu od strony budynku DOKP (ten taki wysoki brzydal kolo spodka, jakby kto nie wiedzial..).

Zemfira
16-12-2008, 20:58
Niech lepiej zostanie czwartek, bo znow sie bedziemy przez 13 stron umawiac.. jak na cementownie pierwszy raz :>
@Zemfira- nie marudz.. podejrzewam, ze wiekszosc z nas przyjedzie odrazu po pracy. Sztuka wymaga poswiecen :D


Akurat kończę o 19nastej i to z dala od Katowic, a może cementownia nocą, mam bliżej :P No nic bawcie się dobrze nocnie, jak nie teraz to kiedy indziej, święta idą gospodarstwo trzeba oporządzić, a nie włoćzyć się z aparatem ;)

Modzel
16-12-2008, 21:12
Akurat kończę o 19nastej i to z dala od Katowic, a może cementownia nocą, mam bliżej :P No nic bawcie się dobrze nocnie, jak nie teraz to kiedy indziej, święta idą gospodarstwo trzeba oporządzić, a nie włoćzyć się z aparatem ;)

Mowisz o cementowni w Jaworznie?? Czy o jakiejs innej? :P Wlasciwie, jakby jakies fajne swiatla zorganizowac to moze byc niezla jazda..
Ma ktos moze race swietlne? :mrgreen:

adikPL
16-12-2008, 21:48
Mowisz o cementowni w Jaworznie?? Czy o jakiejs innej? :P Wlasciwie, jakby jakies fajne swiatla zorganizowac to moze byc niezla jazda..
Ma ktos moze race swietlne? :mrgreen:

Jest jeszcze stara cementownia w Będzinie-Grodźcu, można się wybrać po świętach właśnie tam, niekoniecznie na nocne focenie, ale z rańca w jakiś weekend.

Modzel
16-12-2008, 22:32
Jest jeszcze stara cementownia w Będzinie-Grodźcu, można się wybrać po świętach właśnie tam, niekoniecznie na nocne focenie, ale z rańca w jakiś weekend.

Grodziec.. swego czasu mielismy tam grac w painta :)

adikPL
16-12-2008, 23:19
Grodziec.. swego czasu mielismy tam grac w painta :)

Dobry pomysł, gdybyś w przyszłości kombinował ekpię na painta to też możesz dać znać, z chęcią pobiegam z gunem :) Po wcześniejszym foceniu będziemy mieli lepsze rozeznanie terenu :)

Modzel
17-12-2008, 00:51
No niestety tam nie bedzie grac.. ale to jest temat na calkiem inne forum, nie robmy OT. Mozemy pogadac w czwartek ewentualnie ;]

badi
17-12-2008, 02:15
ja ponawiam prosbe czy ktos sie swiatecznie statywem przelamie na czas focenia ?

w zasadzie mozna wziac tez pod uwage trojkacik 7 nogi ;]

Modzel
17-12-2008, 07:12
Badi poratowalbym Cie, ale sam bede na lasce Kuby.. a moze lepiej napisac na statywie Kuby.. w sumie tak czy tak....:mrgreen:

Kubak82
17-12-2008, 09:46
moj benro jest "na wyjezdzie" i na jutro zoastaly mi tylko slick i gp.. i monopod, ale on jest raczej malo przydatne noca :?

badi
17-12-2008, 10:10
pokombinuje jeszcze i dam znac ;]

RNz
17-12-2008, 12:05
Jest jeszcze stara cementownia w Będzinie-Grodźcu, można się wybrać po świętach właśnie tam, niekoniecznie na nocne focenie, ale z rańca w jakiś weekend.

O właśnie. Jakiś czas temu tam przejeżdżałem i stwierdziłem to samo. Bardzo chętnie się tam wybiorę następnym razem.
Masz rozeznanie jak tam z ochroną itp.? gonią?

adikPL
17-12-2008, 13:43
O właśnie. Jakiś czas temu tam przejeżdżałem i stwierdziłem to samo. Bardzo chętnie się tam wybiorę następnym razem.
Masz rozeznanie jak tam z ochroną itp.? gonią?


Mimo, że mam bardzo blisko, to tam jeszcze nie byłem :-? ale niedawno był mój znajomy i o żadnej ochronie nic nie mówił, 2-3 osoby z galerii Jarkom też było i o żadnej ochronie też nie wspominali. Jeśli będziemy się organizować na tę cementowni to na pewno zrobie Recon :)

RNz
17-12-2008, 14:48
No to nastepny plener robimy w Będzinie.
To jest to co lubie :-)
Znając nasze tempo, już się możemy zacząć umawiać :-)
Może któraś sobota? bo trzeba by tam podejść za dnia i pasowałoby panu/pani Zemfira ;)

Modzel
17-12-2008, 15:20
Ja jestem za Bedzinem jak najbardziej.. zdecydowanie dzien i zdecydowanie weekend.. no chyba ze w ktorys swiatczny dzien zaszalejemy ;P
Pozatym RNz masz racje.. zacznijmy sie juz umawiac, to akurat kolo wielkanocy sie cos uda moze :mrgreen:

Kubak82
17-12-2008, 15:30
Pozatym RNz masz racje.. zacznijmy sie juz umawiac, to akurat kolo wielkanocy sie cos uda moze :mrgreen:

na wielkanoc moja cora bedzie juz na tyle duza, ze mnie pewnie Gosia juz pusci na plener wiec tez mi pasuje - mozemy sie umawiac :mrgreen:

adikPL
17-12-2008, 16:39
Tak więc, jeśli już zachaczać o Będzin to możnaby taki maratonik zrobić np.:

najpierw coś takiego:
http://www.bedzin.pl/default.aspx?docId=16009&newsId=1568&templId=8&str=2&mId=40720&pge=1

potem:
http://www.zamkipolskie.com/bedzin/bedzin.html

potem:
http://dziedzictwo.ekai.pl/@@bedzin_kosciol_swietej_trojcy

potem:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cementownia_Grodziec

a na końcu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piwo

:] i jak? może być? :)

Modzel
17-12-2008, 17:36
Kurcze.. tyle razy kolo zamku w Bedzinie przejezdzam.. tyle razy chodzilo mi po glowie zeby tam z aparatem uderzyc.. nie bylem ani razu, az wstyd sie przyznac:mrgreen:
Pozostale punkty tez sa ciekwe i jestem jak najbardziej na TAK, ale nie ukrywam ze najbardziej ciagnie mnie ta cementownia.. lubie taki klimat :>

RNz
17-12-2008, 17:45
Przejeżdżam koło tego zamku srednio raz na tydzień i tez sie zbieram od kilku lat na jego opstrykanie...
ale i tak cementownie sa najfajniejsze :D
To co? 10 stycznia na Będzin? :-)

adikPL
17-12-2008, 18:01
Harmonogram do ustalenia, cementownia oczywiście punkt obowiązkowy! wstępnie możemy wskazać 10 stycznia, ale wiadomo jak to jest z umawianiem miesiąc do przodu. powiedzmy, że po nowym roku zaczniemy coś poważniej organizować i niech to będzie punkt wejścia/wyjścia/zaczepienia/zachaczenia :)

Modzel
17-12-2008, 20:58
Dobra, bo sie znow zaczynaja tematy mieszac..

18.12.2008r. Katowice, 17:15

1. Modzel
2. ...

adikPL
17-12-2008, 21:43
18.12.2008r. Katowice, 17:15

1. Modzel
2. adikPL (na 80% :( )
__________________

RNz
17-12-2008, 22:24
1. Modzel
2. adikPL (na 80% :( )
3. RNz - 90% - potwierdze jeszcze jutro :-)

Kubak82
17-12-2008, 23:01
mnie dzis poznym popoludniem wywrocily sie wszystkie plany i zamiast z wami na miescie bede w Rudzie Slaskiej u żony w szpitalu.. uroki ciazy - na szczescie to juz koncowka ale i tak pelna niespodzianek :(

adikPL
17-12-2008, 23:49
mnie dzis poznym popoludniem wywrocily sie wszystkie plany i zamiast z wami na miescie bede w Rudzie Slaskiej u żony w szpitalu.. uroki ciazy - na szczescie to juz koncowka ale i tak pelna niespodzianek :(

Zdrówko żony i dziecka najważniejsze, na focenie zawsze znajdzie się jeszcze czas. Pozdroweinia dla Nich.
Ja ide podładować lekko aku, puszke wezme ze sobą do Katosów. Niech ktoś kto będzie na 100% wrzci mi na PM nr koma ,tak asekuracyjnine. postaram się być, ale mogę sie lekko spóźnić wiec gdybyscie się przemieścili to szybko zapytam o lokalizacje :)

Kubak82
18-12-2008, 11:41
Zdrówko żony i dziecka najważniejsze, na focenie zawsze znajdzie się jeszcze czas. Pozdroweinia dla Nich.

dzieki adikPL, na focenie na pewno bedzie jeszcze wiele okazji :-) .. to jest taki specyficzny czas, potem juz mysle bedzie "z gorki" :-)

ps. pewnie bede musial w przyszlosci o jakims malym canonie dla nowej forumowiczki pomyslec :mrgreen:

adikPL
18-12-2008, 13:39
no i lipa z pogodą, może jutro będzie trochę lepiej. zamiast plecaka i aparatu, wziąłem ze sobą plecak i parasolkę :( Nie wiem jak Wy ale ja potrzymuję chęć focenia w dniu jutrzejszym, jeśli tylko rano będzie znośna pogoda i jakaś osoba będzie chętna to jak najbardziej w okolicach 17 jestem gotów się stawić :)

RNz
18-12-2008, 14:06
No faktycznie pogoda jakby nam chciała zrobić na złość...
Ale jutro ma być jeszcze gorzej:
http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11741

Tradycyjnie, będziemy się umawiać kilka tygodni :-)

adikPL
18-12-2008, 14:26
No szkoda, że akurat teraz się pogoda sypie, już czas świąt, porządków itd., więc pewnie kolejne spotkanie w grodzieńskiej cementowni :) Aha, na tym plenerku Nikiszowskim jeden z organizatorów mówił coś o comiesięcznych wypadach z aparatem w różne miejsca na śląsku, wszystkie info. mają być zamieszczane na portalu MM Silesia, więc trzeba śledzić tam zamieszczane informacje i ew. spotykać się też przy okaji tamtych "imprez". Miłego dzionka :)

Modzel
18-12-2008, 15:53
Znaczy sie co.. odwolujemy dzisiejsze focenie? Bo nie barzdo rozumiem..

adikPL
18-12-2008, 16:14
Znaczy sie co.. odwolujemy dzisiejsze focenie? Bo nie barzdo rozumiem..


Ja ze sobą nie wziąłem sprzętu, bo wychodząc rano nieźle padało, a targanie plecaka, parasola i torby z aparatem to wątpliwy komfort :( Sledźmy pogodę (choć chyba jutro będzie tak samo) i gdyby były jakieś nadzieje na suche focenie to ja jutro jestem chętny.

Modzel
18-12-2008, 17:12
Pogoda faktycznie jest nienajlepsza, deliaktnie mowiac.. jakos reszta sie nie odzywa, wiec zakladam ze tez olewaja sprawe dzisiaj.. to i ja oleje :P
(i tym sposobem rozlozyl sie kolejny plener:mrgreen: )

RNz
18-12-2008, 17:40
Nie olewa, nie olewa, tylko patrzy co się dzieje. A tu leje od rana...
Myśle, że to sprawka Kuby - pewnie żal mu było :D

adikPL
18-12-2008, 19:12
Jesli masz ochotę Modzel na jutrzejsze focenie bez względu na pogodę to ja też się piszę, możemy chować się we wiatach, pod sklepowymi parasolkami czy bramach i pstrykać ludzi z parasolami i ogólną słotę. Nie ma sprawy tylko daj znać, bo dzisiaj nikt (przynajmniej ja) nie olałem, tylko pogoda mnie skutecznie odstraszyła :(

Kubak82
18-12-2008, 22:14
Myśle, że to sprawka Kuby - pewnie żal mu było :D

ma sie te znajomosci :mrgreen:

Modzel
18-12-2008, 22:42
Jesli masz ochotę Modzel na jutrzejsze focenie bez względu na pogodę to ja też się piszę, możemy chować się we wiatach, pod sklepowymi parasolkami czy bramach i pstrykać ludzi z parasolami i ogólną słotę. Nie ma sprawy tylko daj znać, bo dzisiaj nikt (przynajmniej ja) nie olałem, tylko pogoda mnie skutecznie odstraszyła :(

Wlasciwie czemu nie.. nie mam nic ciekawszego jutro do roboty :)
17.15 przy schodach pod rondo, kolo spodka?
Ktos jeszcze?
I bez wzgledu na pogode..

adikPL
18-12-2008, 23:40
I-szy Śląski Plener Fotograficzny - "Rainy Silesia" ll 19/12/2008r ll godz. 17.15-17.30 ll schody pod rondo obok spodka ;)

1. Modzel
2. adikPL
3. ........

Modzel
19-12-2008, 12:46
Szalejemy widze ;>

adikPL
19-12-2008, 13:47
Szalejemy widze ;>

To jak Modzel, spotykamy się? Odzew raczej skromny, w obecnej chwili pada śnieg, ja nadal pozostaje do dyspozycji :)

Modzel
19-12-2008, 14:23
Ja jestem caly czas chetny. Ewentualnie moge sie 10-15 minut spoznic i bede najpozniej 17.30. Moze byc?

Modzel
19-12-2008, 15:30
Tak patrze za okno.. sypie jak cholera, widocznosc prawie zadna. Nie wiem czy jest sens cokolwiek probowac pstrykac w taka pogode.. jesli kolo godziny 16 pogoda sie nie polepszy, to ja jednak odpuszcze, bo szkoda mi jechac 30 km w jedna strona, jak na miejscu sie okaze nie poza tymi schodami to nie widac nawet drugiej strony ronda.. :P

adikPL
19-12-2008, 16:45
w sumie racja, ja też dzisiaj wróciłem wcześniej do domu i właśnie jem obiad. Jeśli mielibyśmy się spotkać to musze busem zasuwać z 15-20km, a pogoda nadal j.w. piszesz :( do tego ojciec wyciąga mnie do babci by pomóc wytrzepać dywany i pomalować drzwi, wiec w miare szybko musze wiedzieć co robimy, żebym się zdeklarował w jedna bądź drugą stronę. Mieliśmy być twardzi, no ale widać pogoda nad nami panuje ;) To co Modzel odpuszczamy, z postanowieniem najszybszego pleneru po nowym roku? Daj znać jak najszybciej...

Modzel
19-12-2008, 17:25
No to odpuscmy dzisiaj.. naprawde nie ma sensu sie napinac az tak :)
Moze uda sie cos pstryknac po swietach?

Malekithan
19-12-2008, 17:27
jeśli macie ochotę to możemy coś u mnie w studio sfocić aczkolwiek to w Tychach a nie Katowicach.... jak coś to 3048530 moje gg

pibuls
19-12-2008, 17:37
Czemu by nie
A gdzie to studio w Tychach się mieści?
Pzdr