PDA

Zobacz pełną wersję : Filmy



Riccardo
16-06-2005, 09:30
Ostatnio byla dyskusja o War photographer. Pamietam ze jeszcze byl film Powiekszenie. Co wedlug Was jest jeszcze filmem "kultowym" dla nas, fotografujacych?

akustyk
16-06-2005, 09:45
Spy Game

i nieodmiennie: Miś :-)

Riccardo
16-06-2005, 09:47
Spy Game

i nieodmiennie: Miś :-)

No w sumie to w "Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz" B. Pawlik lata z aparatem :)

akustyk
16-06-2005, 09:51
No w sumie to w "Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz" B. Pawlik lata z aparatem :)

nie napisales, ze ma byc o fotografie film ;-) mnie sie Spy Game podoba ze wzgledu na realizacje bardzo specyficzne ujecia.

a Miś to tak zupelnie OT :-) po prostu nieodmiennie uwielbiam i jest dla mnie kultowy!

to mowilem ja, akustyk, trener drugiej kadry :D

Riccardo
16-06-2005, 09:55
nie napisales, ze ma byc o fotografie film ;-) mnie sie Spy Game podoba ze wzgledu na realizacje bardzo specyficzne ujecia.




Nie musi byc o fotografie - ma miec zwiazek z fotografia. (fotografujacy turysta japonski w tle odpada :) )
A jakie ujecie masz na mysli? Nie widzialem tego filmu (Spy Game a nie Misia ;) )

lubudubu, lubudubu, niech zyje nam, prezes naszego klubu :)

akustyk
16-06-2005, 09:58
Nie musi byc o fotografie - ma miec zwiazek z fotografia. (fotografujacy turysta japonski w tle odpada :) )

to prawie kazdy film z akcja w Paryzu czy Rzymie, bo tam zoltych-people z aparatami uniknac sie nie da ;-) taki folklor :D




A jakie ujecie masz na mysli? Nie widzialem tego filmu (Spy Game a nie Misia ;) )

to trzeba obejrzec. duzo dobrego wykorzystania zimnych, przygaszonych barw i nieostrosci. poza tym dobre najazdy kamery, ale to akurat poza naszymi zainteresowaniami :)

kekacz
16-06-2005, 10:41
Lubie film "Pecker", w naszym przekladzie tytul brzmi "Fotokłopoty" :-) Chlopaczek z malej miejscowosci trafia do wielkiego swiata NY.
Dodatkowo "Pola śmierci".

Anvers
16-06-2005, 14:09
"Zawod: Reporter"

redrash
16-06-2005, 19:51
Zdjęcie w godzinę One Hour Photo (2002) o kolesiu z minilabu, dobrze nakrecone

Jezeli chodzi o "Zawod reporter" (rezyseria Michelangelo Antonioni) to o fotografi tam nie wiele, jesli bylo co kolwiek.

Anvers
16-06-2005, 20:15
"Zdjecie w godzine" tez nie jest filmem o fotografii mimo iz wokol tego sie kreci ;)

woman
16-06-2005, 21:15
Zawód Reporter
i ostatnio
The Kingdom of Heaven
za zdjęcia w lesie o poramku i inne ciemnawe scenerie

djtermoz
16-06-2005, 21:20
"The Bridges of Madison County" (1995). W Polsce chyba to mialo tytul "Co sie wydarzylo w Madison County". Clint Eastwood gral reportera National Geographic. Choc to chyba nie jest film o fotografii... ;)

bebop
17-06-2005, 07:40
"Wierność" (http://film.onet.pl/6559,film.html) Andrzeja Żuławskiego. Pamiętam jaki był to bajer oglądać zdjęcia robione na cyfrze i wypalane od razu na płytkę CD (jakiś soniak :-)

przemo_21
17-06-2005, 10:22
Pół roku temu w telewizji był "Uciec przed śmiercią" (Harrison's Flowers) "
"Rok 1991. Harrison Lloyd, laureat nagrody Pulitzera, fotografik magazynu Newsweek, przyjmuje ostatnie zlecenie - reportaż z ogarniętej wojną domową byłej Jugosławii. Tam znika bez wieści. Nie dając wiary w śmierć męża, Sara postanawia go odnaleźć. Wyrusza w ślad za Harrisonem do ogarniętego walkami Vukovaru."
Nie widziałem całego filmu bo za późno się zorientowałem, ale w stylu warphotographer. Ciekawe scenki w mieście z fotografami i ich sprzętem który jest swoistą przepustką i pozwala im w miarę swobodnie poruszać się po mieście.
Można coś w sytlu "programu telewizjnego" zorganizować. Jak ktoś zauważy w telewizowni lub radiu jakiś ciekawy film lub reportaż o tematyce foto to można to zgłosić na forum i większe grono zoaczy coś interesującego. Co na Wy na to ?

Kubek
17-06-2005, 12:42
MIASTO BOGA
Fernando Meirellesa

podobno ma być w najbliższym czasie dołączany do jakiejś gazety
(albo już jest...)
POLECAM!

KMV10
17-06-2005, 13:41
Nie nazwałbym go kultowym, lecz problematyka fotografowania osób sławnych (celebrities) została poruszona w filmie Paparazzi ( http://www.imdb.com/title/tt0338325/ ). Warto go obejrzec, aby uwidocznic sobie co znaczy potrzeba uzyskania zgody od fotografowanej osoby. :)

muflon
17-06-2005, 14:43
MIASTO BOGA
Fernando Meirellesa
Równiez polecam! Aczkolwiek trochę niepotrzebnego epatowania przemocą w nim jest...

kekacz
23-06-2005, 07:45
Do czwartego numeru czasopisam "Zoom" dali na plycie dvd film pt. "Frankie's House" (Dom Frankiego - chociaz tutaj tlumaczenie tytułu jest odpowiednie ;-) ) Gazetka kosztuje 15.90 zl. Filmu nie zaczalem jeszcze ogladac bo kupilem wczoraj w empiku.

Opis z www.fimweb.pl

Wietman, rok 1964. Młody reporter Tim Page przybywa w rejon walk, aby relacjonować nasilający się konflikt pomiędzy Amerykanami a północnowietnamską partyzantką. Choć często znajduje się pod bezpośrednim ostrzałem wroga, to jako reporter uzbrojony jest jedynie w fotograficzny aparat. Wraz z podobnymi sobie ryzykantami żyje w centrum wojennego horroru, który odreagowuje dzięki szalonym rozrywkom, podobnie jak inni młodzi amerykańscy żołnierze. Fascynujący obraz przerażającej i okrutnej wojny, widzianej oczami młodego fotoreportera. Pośród egzotycznego gwaru Sajgonu, patroli na polach ryżowych, potyczek w dżungli oraz mrocznych zakamarków domu publicznego, młody bohater odkrywa prawdziwe oblicze wojny, przyjaźni i... miłości.

pepin
10-01-2007, 22:57
"Pod ostrzałem" (oryginalnie "Under Fire") Nick Nolte w roli amerykańskiego fotoreportera relacjonującego przebieg wojny domowej w Nikaragui. Kilka miesięcy temu leciał na którymś kanale TVP.

Rob
10-01-2007, 23:35
Moja propozycja to "Rear Window" ("Okno na podwórze") w reżyserii A. Hitchcock'a z Jamesem Stewartem i Grace Kelly. Bohater jest fotoreporterem, który z powodu wypadku porusza się na wózku inwalidzkim i z nudów zaczyna obserwować (za pomocą oczywiście teleobiektywu i lornetki) mieszkanie przed swoim oknem. W końcu znika mieszkająca tam kobieta. O morderstwo podejrzewa jej męża... Klasyka!

Tak przy okazji. Może ktoś wie, czy robił zdjęcia Stewart w tym filmie?:
http://www.cinemarts.com/itemimages/item_954_1.jpg

Notabene w 1998 r. powstał remake tego filmu z Christopherem Reevem (słynnym odtwórcą Supermana).

trucker
11-01-2007, 07:02
Kiedys ,dawno temu widzialem takie cudo jak "Piano". Niestety nie pamietam kto to krecil i kto gral ale zdjecia rewelacyjne.

aptur
11-01-2007, 08:52
Kiedys ,dawno temu widzialem takie cudo jak "Piano". Niestety nie pamietam kto to krecil i kto gral ale zdjecia rewelacyjne.

Jeśli myślisz o znanym filmie Jane Campion to zagrali tam m.in. Hunter i Keitel.
Zdjęcia faktycznie dobre ale większe wrażenie robi muzyka Michaela Nymana.

Viracocha
16-01-2007, 13:36
Full Metal Jacket.
W drugiej części filmu główny bohater - szeregowy Joker dostaje przydział korespondenta wojennego.

CoNic
16-01-2007, 15:17
Element fotografii jest też w Nieznośnej lekkości bytu Kaufmana, gdzie Juliette Binoche biega z Practicą :mrgreen: . Ale i tak książka lepsza ;-)

Juicy
19-01-2007, 17:22
nie film ale dokument podzielony na odcinki i też nie kultowy o jednej z większych agencji paparazzi na świecie - konkretnie Big Pictures. Tytuł - Paparazzi wciąż leci na Reality TV w niedziele zawsze około 0.00 w nocy, ostatnie 3 odcinki mam nagrane :-) ale nie mam pojęcia kiedy się zaczęła seria a chętnie bym zobaczył.
Kiedyś chyba na jedynce był ciekawy dokument o fotoreporterach wojennych niestety tytułu nie pamiętam a chętnie bym obejrzał jeszcze raz.

Ramirez
27-01-2007, 21:41
Właśnie leci "Dom Frankiego" na TV Puls. Polecam!
Film o fotoreporterze pracującym w Wietnamie ogerniętym wojną.
Opis filmu:
http://www.pulstv.pl/index.php?t=polecamy&g=1&p=912&PHPSESSID=9c5b307c534a56eb9b13511b164a4b6b
"Niepokojący obraz okrutnej wojny, widzianej oczami młodego człowieka. Pośród egzotycznego gwaru Sajgonu, potyczek w dżungli oraz mrocznych zakamarków domów publicznych, fotoreporter poznaje jej prawdziwe oblicze."

Zdjęcia robi nikonami. W tych latach Nikon był niekwestionowanym liderem w produkcji sprzętu dla fotografów profesjonalnych.
Idę wypatrywać Canonów :)

FOTOGRAF
30-01-2007, 18:58
http://tv.onet.pl/6221524,filmtv.html